Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

gelinka75
26. okt 2011

@alzbetka71 ved prave to, co ked sa teraz citim nato, ze naozaj chcem mat dieta? ja si uvedomujem tiez tie rizika co vek prinasa...ale teraz zijeme taky zivot, nemozeme mat kazda v 20 tke uz 2 deti 🙂 ja si myslim, ze to je prirodzeny vyvoj mat dieta v neskorsom veku, len lekari robia bububu, lebo podla statistik to vychadza inak.. snad sa aj nam zadari, vidim, ze ty uz mas 4 deti, tolko asi nestihnem 😀

gelinka75
26. okt 2011

@dann mala som podobne problemy davnejsie ako ty, a potom ste kolko skusali ked sa vam zadarilo? 🙂

alzbetka71
26. okt 2011

@gelinka75 áno sú riziká, ale to sa dá všetko vyšetriť, teraz už v 12. týždni robia vyšetrenia na riziko
DS, takže potom sa môžeš skôr rozhodnúť, že ako ďalej, pretože mať dieťa takto poškodené nie je žiadna sranda. Dnes sú už predsa tie ultrazvuky presnejšie, takže všetko sa dá. Ja som bola na morfologickom ultrazvuku v nemocnici tam sa so mnou bavili iba ako s číslom. Potom som bola v jednom súkromnom centre a tam som prišla, doktor mi podal ruku, privítal ma, spýtal sa, že či nie som smädná a potom robil asi 40 minút presné vyšetrenie a všetko mi vysvetloval. Áno musela som zaplatiť, ale bol to iný pocit ako keď ťa pošlú na vyšetrenie do nemocnice si tam 5 minút aj s cestou nič ti nepovedia a pošlú ťa na amnio.

gelinka75
26. okt 2011

@alzbetka71 asi by som to riesila tak ako ty, teraz uz su moznosti lepsie...a ani mne by sa nepacilo byt len cislo, viem dobre ako to u dr. chodi, snad bude vsetko v poriadku, a ty si pri 4tom dietati mala tiez väcsie obavy? alebo si to nejak neprezivala

alzbetka71
26. okt 2011

@gelinka75 Pravdaže som prežívala, aj keď som absolvovala všetky vyšetrenia dostupné aj platené a všetko bolo podľa výsledkov v poriadku, mala som riadne obavy, ani neviem prečo, až do posledného dňa, kým som neuvidela malého. Môj doktor mi stále hovoril, že som jeho najstaršia tehotná, čo nebolo od neho veľmi profesionálne. Známej, ktorá má už 7 dieťa, zase stále hovoril, že takú, ktorá má toľko detí tiež nemá . Neviem, čo je jeho do toho kto má koľko detí. Nech sa stará aký je tlak a nech riadne vyšetruje. Najviac ma upokojil doktor na tej súkromnej klinike, ktorý mi všetko vysvetlil a povzbudil ma, aby som sa nebála, že všetko bude OK. Ale ked vidíš v modrom z neba, že výsledky mala tiež dobré a narodilo sa jej choré dieťa tak som mala veľký strach. Ale ďakujem bohu, že mám 4 zdravé deti a prajem to všetkým.

gelinka75
26. okt 2011

@alzbetka71 mas velku rodinu a som aj za teba rada, ze deticky su zdrave, nech to tak aj zostane...vzdy si planovala mat tolko deti? na ma to prislo pred 30 tkou, odvtedy nic a az teraz ma to nejak chytilo..medzitym ani pocut 😀 nenavidim tie reci okolo mna, ze kedy uz a tak..to je na tom celom najhorsie, vsetkym som zakazala riesit mna a tieto otazky, teraz mam pokoj nastastie, tak som v klude a v cakani na zazrak 🙂

alzbetka71
27. okt 2011

Nikdy som nič neplánovala. Závidím tým, čo si povedia, že chcú mať dieťa a majú ho. V 18 asi skoro nikto neplánuje otehotnieť. Potom sme chceli 2. dieťa a nič. To bolo 11 rokov. Ked som otehotnel bola som najšťastnejšia na svete. Potom ani neviem ako prišlo 3. dieťa a potom 4. dieťa. Som šťastná, že ich mám aj ked niekedy je to ťažké. Áno , ked sa niekto vypytuje, že kedy je to veľký tlak na teba. A ešte horšie je, ked ti povedia, že sa máš ukľudniť a nemyslieť na to, ale ako to urobiť, ked zaspávaš s myšlienkou o dieťaťi a vstávaš s tou istou myšlienkou.

dann
27. okt 2011

@gelinka75 11 mesiacov a teraz 5 a klaplo to🙂

hagarka
5. nov 2011

Ahoj dievčatá....dlhšie som tu nebola, pomaly sme už v 15 tt a pre do mnou dilema zvaná amniocentéza. Mám strach a môj dr. ma odporučil na odborníka na sono do Martina a povedal, že ak on tam nič nenájde, tak ani na amnio mi nepomôže, lebo na amnio sa dajú zistiť len niektoré gen. poruchy. Teraz neviem ako nakoľko som mala zo začiatku aj problémy a nechcem tak riskovať.....nemáte niektorá nejakú skúsenosť?

aela
5. nov 2011

@hagarka skus precitat par stran dozadu, ako som zaregistrovala, amnio sa tu casto rozoberala, neviem, ake si mala problemy, ale smerodajne su vysledky z vysetrenia krvi, ja som mala vsetko v poriadku a miesto amnio som si dala spravit 4D ultrazvuk, je pravda, ze ani amniocenteza neukaze vsetky mozne vrodene chyby a poruchy, preto som sa rozhodla pre ten ultrazvuk, kde tiez mozno vidiet dietatko a ako ma vyvinute vnutorne organy 😉

hagarka
5. nov 2011

@aela
....presne to mi povedal aj môj dr. tak som sa obj. na 4D sono k jednému super doktorovi. Zo začiatku tehu som špinila a teraz sa bojím, že amnio by mohlo spustiť zase niečo......a keďže som zdravotník poznám všetky ostatné riziká a tým pádom mám strach. Díky za tvoj názor, moc si to cením a moc mi to pomohlo...... 😉

aela
5. nov 2011

@hagarka juj to ma tesi, prajem, nech vsetko dobre dopadne 😉

hagarka
5. nov 2011

@aela ....ďakujem moc 🙂

woman04
5. nov 2011

@hagarka ahoj..tiež som mala na začiatku problémy,musela som len ležať..odporučená amnio,keďže mám 41...po výsledkoch krvi,porade s genetikom,som amnio odmietla pre možné riziko a malého som už cítila,takže aj tak by ma žiadny výsledok nedonútil riešiť to radikálne...v 20.tt som bola na morfologickom,znova genetik a potom ešte aj 3D... 🙂 ...

alzbetka71
5. nov 2011

@hagarka mám 5 mesačného chlapčeka, mám 39 rokov a tiež mi bola odporučená amnio, ale iba pre vek. Krvné výsledky som mala v pohode. Na internete som si našla v Martine dr. Grochala. Bola som tam v 20.týždni a potom myslím v 34. týždni. Bol veľmi milý, zlatý, venoval sa ultrazvuku skoro 45 minút, nie ako v ZA v nemocnici som bola 5 minút aj s cestou a že vraj morfologický ultrazvuk. Všetko dopadlo dobre, tiež mi povedal, že ultrazvuk nie je na 100 percent, ale na amnio som nešla.

hagarka
6. nov 2011

@alzbetka71 ...ja som z Piešťan a môj dr, mi povedal tiež, že najlepší macher je dr.Grochal, a že najprv mám ísť tam a až potom uvidíme. Už som mu volala, dohodli sme sa že prídem tak v 19 týždni. Uvidíme čo povie.....díky moc za info...... 😉

hagarka
6. nov 2011

@woman04 .....držím ti palčeky. Mne dr. vravel, že amnio odhalí len veľmi malé množstvo chýb a to len genetických.....tiež sa mi to zdá veľké riziko, uvidíme ako dopadne to sono....

alzbetka71
6. nov 2011

@hagarka tak ono zasa je rozdiel genetická vada a vrodená vývojová vada, genetické vady je DS a všelijaké rázštepy-ktoré hneď na ultrazvuku v Martine dr. vylúčil a retardácie takže amnio by som tiež nezavrhovala, ale jasné že má svoje riziká. Ved teraz robia už aj z krvi v 12. týždni nejaké vyšetrenia a potom v 15-17 týždni, ak je tam všetko v poriadku a po morfologickom ultrazvuku bude všetko v poriadku tak by som amnio odmietla vlastne tak ako ja. Inak to vyšetrenie v 12. týždni robí aj on na ultrazvuku nejaký priesvit šije. A inak ja ked som tam išla tak som ani nerátala s tým, že on mi povie, že či mám ísť na amnio, alebo nie, lebo teraz doktori ti povedia, že všetko je na tebe, že ty sa musíš rozhodnúť, ale ako sa máš rozhodnúť, ved predsa ty nie si doktor. A on na moje prekvapenie povedal, že všetko je na 98 percent OK, lebo ani tento ultrazvuk nie je na 100 percent, povzbudil ma a povedal, aby som sa nebála.

vika34
6. nov 2011

ahojte,ja som bola poslaná na amnio z dôvodu môjho veku /40/ screening v 12tt pozitívny ,len vdaka k veku 1:64 na DS,norma bola nejakých 1:75,takže zase nič strašne,v kombinovanom teste z 12 a zo 16 tt mi to zase vyšlo aj vzhladom k veku 1:2900 ,takže som išla na podrobný morfologicky a na amnio som nešla a v stredu sa mi narodil krásny ,zdravý chlapec.MňA nikto nenútil ,dokonca genetik povedal,že by to tiež nesilil,iba môj gyndoš bol taký začudovaný,ale ináč v pohode,nikto nerobil žiadne nátlaky ani ma neupozorňoval,že som stará na dieť a,tak ako tu niektoré píšete,som šťastná,že to mám za sebou

alzbetka71
6. nov 2011

@vika34 tak to ti závidím ja mám 39, 5 mesačného chlapčeka a môj gyndoš mi v jednom kuse hovoril aká som stará a ako to zvládnem, pritom mám 4 deti. Vždy pri každom vyšetrení, či to bol cukor už dopredu vedel, že to dopadne na h.....o a tým ma neustále zneisťoval a znervozňoval. Samozrejme všetko vždy dopadlo dobre. Jediné, čo som mala vždy trocha zvyšený tlak 130/80, doma 100/60, lebo som z neho bola strašne nervozna. To isté bolo aj na vyšetrení v normálnej nemocnici, až ked som prišla do súkromného centra v Martine na podrobný morfologický ultrazvuk tak ma ukľudnili, povzbudili, dali fotku malého a povedali , že je všetko OK a potom som bola v inom súkromnom centre na CTG a tam bol lekár tak istý zlatý a milý. Jasné, že v tomto veku je už vyššie riziko, ale úlohou lekára je ženu povzbudiť a nie jej v jednom kuse hovoriť, že je stará. Gratulujem k synčekovi a prajem veľa zdravíčka. Inak ja som tiež šťastná, že to mám za sebou a držím všetkým palce, aby sa mohli tešiť z detičiek.

alzbetka71
6. nov 2011

Inak mňa tiež nikto netlačil do amnia, ale do knižky mi červeným napísali - odmietla amnio, aj na genetike som musela podpísať papiere, že som odmietla atď.

anzelik
6. nov 2011

ahojte dievcata no az mi beha mraz po chrbte co tu pisete ,skusenosti ja som rodila 37rocna v rakusku viem tu je to ine ,ale ani jeden lekar mi nepovedal,ze som stara a teraz sa pokusame este o jedno babo sice sa nam nedari ,ale snad to vinde tiez mam 3deticky a som stastna ,ze ich mam ako kazda z vas ,lekarka mi povedla ,ze som zdrava a nemam sa bat tehotenstva a to mam 41rokov tak to skusame verim,ze nebudem mat taketo skusenosti ako mate tu niektore z vas je mi z toho smutno ,ze nas lekari posudzuju len podla veku aj tak drzim vam palceky ,aby sa vam narodili zdrave a krasne deticky a nedajte sa odradit lekarmi 😉

vika34
6. nov 2011

@alzbetka71 ja som v knižke nič nemala a dokonca som ani nič nepodpisovala a môj gyndoš ma veľmi podporoval,lebo toto tehotenstvo bolo moje 8 a bolo umelým oplodnením a to až na 6 pokus a sám mi hovoril,že on sa svojej mame narodil v 42 a je zdravý ,aspoň sa tak celý život cítil 😀 😀.podporu som v tomto smere mala ale mala som cukrovku ,pribrala som 24 kg ,nespala som celé twhotenstvo ,na konci preklamsia a ukončené tehotenstvo v 36 aj niečo pre hellp syndrom,velmi narýchlo ,chvala bohu mám to za sebou,dnes by nás užaj z pôrodnice pustili,malý je o.k.,ale ja mám ešte zlé výsledky z krvi,tak zajtra k internistovi a uvidí sa ,samozrejme ,že všetko toto som mohla dostať aj ako 30 ročna,ale asi v tej 40 je tam väčšia pravdepodobnosť komplikácii

alzbetka71
6. nov 2011

@vika34 tak toto píšeš z nemocky? Držím palce a všetko bude dobré, už len lepšie.

vika34
6. nov 2011

@alzbetka71
hej ,ležím v BA V RUZINOVE

hagarka
6. nov 2011

@alzbetka71 ....mne tiež povedal podľa šije a nosovej kostičky že DS na 99 percent nie, lebo babenko má šiju úzku len 1,1 mm, pri DS je to 4 mm a viac, a je prítomná nosová kostička a to pri DS nebýva......povedal, že ísť na amnio koli DS je zbytočné...radšej to sono u dr.Grochala.

alzbetka71
6. nov 2011

@hagarka treba tam ísť, platí sa tam síce, ale stojí to za to, že človek vie, že je všetko v poriadku. Nie je čoho sa báť on je veľmi sympatický, ked som tam prišla podal mi ruku, privítal, bola som z toho riadne v šoku, aj sestričky má veľmi príjemné. To sona má na stene obrazovku, ako keby si sa dívala na veľký televízor, ked som tam bola s mužom tak sa smial, že ako keby mal pozerať futbal. Ozaj môže tam ísť s tebou aj manžel. Ukázal mi bábätko, všetko presne vysvetloval, potom to prepol na 3D a to bolo ako keby si videla živé bábo, nakoniec som si vypýtala fotku a šla som domov šťastná. Ale aj ked mi povedal, že je všetko OK, stále som sa bála, ale to bolo tým, že tej môj lekár ma stále zneisťoval. Takže prajem veľa šťastia, a kedy tam vlastne ideš?

hagarka
6. nov 2011

@alzbetka71 ....mám sa mu ohlásiť v polovici novembra a hned zaciatkom 18 tt by mi spravil sono, ja som mu písala e-mail, on mi potom večer volal, fakt ako vravíš bol príjemný a počula som na neho len chvály.....

zuzi73
8. nov 2011

@hagarka .... k akému Dr. chodíš? Ja som tiež z PN a môj Dr. mi povedal, že zatiaľ netreba nič viac, až keby neboli bežné testy OK.

hagarka
8. nov 2011

...ja chodím k Vargovi.....
@zuzi73