Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

vladkaz1
9. jan 2008

no ahojte ideme z kontroly strasne prepichovali jej uska a tak plackala baby trhalo mi to za dverami srdce.Zevraj to nemozem vidieť ako sa to prepichuje lebo mamicky to nezvladaju.K tomu kojeniu fak nespekulujem ked ju prilozim k prsniku tak len cmule a ked ma zacne palit uz bradavka tak ju odlozim od prsnika a nic netecie.Vyskusam este to pivo.A k tomu priberaniu mala pribrala za 3 tyzd. kilo tak preto sa jej to zdalo moc ale dnes mi nevynadala povedala mi ze niektore deti jedia viacej,pritom jej davam 120 a vydrzi presne 3 hod.Bejka uz sa vam to krati? ako sa citis?Annika paradicka ze ste uz kakali treba pomoct teplomerom.inak mam zdravotne problemi s konecnikom tak neviem ci to nema nejaky dopad aj z nervozity na tvorbu mliecka .Ale pirule ziadne neberiem.

aja7
autor
9. jan 2008

ahojte maminky...ano, uz sme pobalene, aj bejca aj ja 😀 nedavno sme anike a vladke "kratili" cas do porodu a teraz budete vy nam..neskutocne ten cas leti 😀

vladkaz1
9. jan 2008

aji tak mi to budeme prezivat s vami a budeme vam drzat palceky 😉

bejca
9. jan 2008

juuuuuuuuuuj kocky veru ani nehovorte 😅 kde su chvilky ked som pisala vladke ze na nu myslime a nach jej to dobre dopadne 😅 a uz sme na rade my dve s ajkou 😉 no co uz cas nezastavime 😅 citim sa zatial v poho 🙂 len som nervozna xixixi ako pes , bolia ma krize , sem tam brusko ale moze byt ze to teraz z toho ze som bola chora tak s kychania a kaslania -ale uz je to lepsie 😉 a paty ma bolia - to asi z mojej vahy ☹ boze baby pribrala som 21 kg ☹ porazi ma ☹ ved to ani neschudnem 😅 a bolieva ma rozkrok ako keby som neviem co robila 😅 co pritom ani "neviem" co je uz ani nepamatam 😀 xixiixixixixxiix

vladka drzim palceky s tym kojenim - a neni horsie ako problem s konecnikom ☹

annika
10. jan 2008

Ahojte!!!
Bejca, Aja! Budeme s Vami, nebojte sa! Držíme palčeky s Robkom, aby ste mali rýchly a bezproblémový pôrod.Nehovorím, že to nebolí, ale je to najkrajší zážitok v živote jednej ženy. A keď tam budete mať aj manželov, tak bude to Váš spoločný najkrajší zážitok v živote. 😀 😀 😀
Bejca, tie kilá teraz pripadajú veľa, ale z toho minimálne 8 kíl je bábo s vodou, placentou atď.Možno aj viac, takže ... Ja som sa vrátila z pôrodnice domôv s -2kg, ale po Vianociach mám na sebe +2kg a mám strašú chuť na sladké... Neviem odolať čokoládke, manžel už sa smeje, že Robko vytiahne zo mňa už kakao, nie mlieko. xixixixi
Robko včera celý deň chcel len papať. Neviem, či z toho vykakania, ale on proste po dvoch hodinách bol hladný. Včera som ho kojila 8-krát!!! Prsia moje úbohé, nemali čas sa naplniť... 😝 😝 😝 Dúfam,že dnes to už bude lepšie.

bejca
10. jan 2008

anika si zlata 😀 diiiiiiiiiik 😉 ved aj my sme na vas tak mysleli 😀 ale keby sa niekto chcel ponuknut ist za mna rodit -tak kludne - mozete sa zacat hlasit 😅 xixixiixixixixix a manzel pri samom porode nebude -bude vonku ale potom pride za nami 😉 snad -aj to hned povedal ze a neodpadnem 😅 xixixii ten to tusim horsie znasa ako ja - menej spi 😀 a aj ked to neda na javo vidim ze je nervozny tiez 😀 ale uz to hadam nejak dobojujeme 😀

a s tou vahou - no co uz ja som vela pribrala na zaciatku ked som prestala fajcit - to som mala hned 10 kg na sebe ani neviem ako -/fajcila som 30 cig.denne 😅 / a aj teraz mam kolko krat chut sio zapalit ale radsej nieco zozujem ... tak co uz somnou no ....😅 pre malinkeho to musim a chcem vydrzat 😉 on si nezasluzi " otravovat vzduch"

a to papanie asi bude suvisiet s tym vykakanim 😉 a keby si mala to kakao mozno ani Robko by nebol proti 😉

annika
10. jan 2008

Aj ja som fajčila pred tehom , ale počas tehu som neznášala ani dym. Bolo mi zle z toho a aj teraz sa držím. Vieš, dvakrát som si nevedela odolať cigarete a po dvoch dcérkach som si zase zapálila. Teraz, po dvadsistich dvoch rokoch, čo som fajčila,som povedala, tretíkrát tú chybu neurobím a vidíš, ani mi nechýbajú cigarety. Ja som mala 15 ks za deň, niekedy aj viac. Som na seba hrdá a dúfam že to už vydržím.

lubii
10. jan 2008

No ahojte, fajčiarky, ja som ani nefajčila a takú chuť mám na čokoládu, že maličký určite pije kakao 😝

bejca
10. jan 2008

juuuuuuuuuuj tak to ja neviem ci vydrzim lebo uz teraz sa tesim 😅 ze ked dokojim tak si zapalim - a najhorsie ze mne ani nesmrdi a ani mi zle neni ani nic ☹ nenavidim sa za to ☹ ale co si pomozem ☹

ellla
10. jan 2008

bejka - manzel ta mozno prekvapi ako ten moj. tiez najskor nechcel byt pri porode, tak sme sa dohodli, ze bude len na cakacke. ale ked prislo k samotnemu porodu, zrazu bol pri mne a dodnes o tom so zanietenim rozprava ako maly skakal bagygampink (neviem ako sa to pise) na pupocnej snure... 🙂 a ako si kontroloval syna, aby mu ho nahodou nevymenili - nespustil ho z oci 🙂
inac, ja by som si to s tebou rada vymenila, lebo tychto 5 mesiacov mi ubehlo najrychlejsie v zivote a mne je z toho aj smutno. keby bola moznost vratit cas, nevahala by som ani chvilku...aj rodit by som isla este raz

no krati sa vam to, ale nechcem vas strasit, lebo tieto posledne tyzdne mne isli najpomalsie, tak budte trpezlive. potom budete mat menej casu na nas, tak na nas nezabudnite... 😝

vladkaz1
10. jan 2008

beji ja som pred tehu fajcila a cele tehotenstvo mi to taaaaak strasne vonalo ze tak by som si zapalila ale vydrzala som.Aj teraz sa drzim ale ked manzel fajci tak mi to voni, raz som si skusila potiahnut a fuuuuuj taky hnus som mala v hube ze som si 5 min umyvala zubky hihi. 😀 .Chut by aj bola ale nechuti mi to a to som velmi rada lebo ked citim ze muz je zafajceny a pokazde si uteka umyvat ruky ked ide k malej musi sa vyvetrat lebo mu za to nadavam ze smrdi jak udiaren.Uz som na to leniva.Beji a aji nebojte ani neviete ako vam to ubehne.Viem teraz sa to lahko hovori,ja som prezivala riadne krízy posledny mesiac.Stale som plakala bola som nervozna a jak som sa vsetkeho bala ci to zvladneme a nezmysli... Na tu bolest som v momente zabudla ako som zbadala moju pisurinku malicku.Taka bola nadherna.Plakala som od dojatia asi desať minut .beji tes sa na ten zazitok ako ju prvy krat zbadas pritulis si ju k sebe a nebudes ju chcet uz nikdy dat z narucia prec.Babulky ja tak milujem neviem si uz zivot bez nej predstavit bol by prázdny a nenaplneny .Takto sme nasli nas zmysel zivota. 😉

annika
11. jan 2008

Vladka, Ty máš nejaký umelecký talent v sebe zakrytý... 😀 Skoro som plačkala, keď som tvoje riadky čítala. Ale fakt to je presne takto, ako opisuješ!!!!Nádherný zážitok v živote jednej matky...
Však to uvidíš, Bejca !

bejca
11. jan 2008

elli 😀 xixixixi si zlata 😀 a moj manzel nepojde urcite lebo jemu je zle aj ked mu len krv beru 😅 ale ved uvidime mozno ozaj prekvapi 😉 a nebojkaj - urcite nezabudnem a chodit budem aj ked jasne ze asi pomenej 😅 ale ved malinky uz bude prvorady 😀

vladka krasne si to napisala 😀 klobuk dole 😀
a s tym fajcenim aj mne to voni 😅 ale ved uvidime mozno to bude tak ze ked si potom ked dokojim budem chcet zapalit tak mi to chutit nebude 😀 uvidim 😀 😉

anika podobne - malililnko a uz by som plakala 😉 juuuuuuuuuuuuj ale aj tak bojim 😀

annika
11. jan 2008

Vydrž ešte ten mesiac! A potom už budeme písať o bábetkách!!!

annika
11. jan 2008

A vybav si kaderníčku, manikúru, pedikúru, lebo už potom nebudeš mať na to čas...Aj ja sa chystám budúci týždeň ku kaderníčke prvýkrát od pôrodu.

bejca
11. jan 2008

anika na melir som objednana 16.1. aj na obocko 😉 😀 nohy si spravim sama 😅 zvladam zatial 😀 a kozmetiku povedala az po porode lebo ja som stale nejaka vyhadzana ☹ ta naco teraz az potom 😉

annika
11. jan 2008

No, si šikulka, keď vieš nožičky sama spraviť. Tak ja s tým som mala asi najväčšie problémy. Mala som ich nejak ďaleko od ruky...xixixixi

ellla
11. jan 2008

bejka - to by si sa cudovala, ale aj moj drahy takmer zamdlel, ked mu sestricka brala krv. ja som totiz Rh negativna a potrebovali sme vediet manzelovo Rh, tak sme museli ist k mojmu gynekologovi na odber. no dopadlo to tak, ze moj manzelik po obere hladal WC a sestricka ho nechcela pustit, lebo bol na omdletie. nakoniec lezal na stole a sestricka behala okolo neho s vodou a fackala ho. bol to kabaret, doteraz sa na tom smejeme, ale ked o tom vravi manzel, tak on to poda uplne inak, ani za svet si neprizna, ze to bolo presne tak. no a napriek tomu vsetkemu zvladol porod a zle mu nebolo 🙂

aja7
autor
11. jan 2008

ahojky...teda bejci, aj mna by zaujimalo, ake dlhe mas ruky, ked si dosiahnes az k noham 😀 😀 ja tak maximalne po koleno 😀 a teraz davat dokopy nozky, to si veru neviem predstavit...ozaj, mozem mat pri porode ponozky? ☹ pri cisaraku ale asi nie.... 😢 😢 😢

bejca
11. jan 2008

anika - no nechty si striham stale - a skusim teraz cez vikend paty spravit 😉 uvidime 😀

ella - zalty musel byt 😅 lebo u nas to bolo podobne - ked mi na zaciatku tehu brali krv koli tym chorobam ci co to uz bolo -mu prislo zle a tiez ho museli polozit a behali okolo neho 😀 a aj povedal ze pri porode nie -ale chcela by som aby pockal vonku a ked uz bude po tak potom aby ho pustili a aspon pupocnu snuru prestrihne alebo ak nie tak aby tam bol tesne potom s nami 😉 ale ved uvidime -vselico sa moze zmenit 😉

ajka ved si v poho dam slapu nohy na kolienko a pracujem 😀 xixixixi a ruky mam dobre dlhe 😀 aj nohy 😀 na mojich 181 cm asi ani kratke nemozu byt 😅 xixiixixix ked stojim tak mam ruky cca do pol stehien 😀 -ked mam vystrete prsty 😀

vladkaz1
11. jan 2008

ahojte dnes nemam na nic cas ale vsetky vas pozdravujem aj drobčekov. 😉

lubii
12. jan 2008

Ahojte, pekne ste to tu napísali dievčatá.
Ellli, ja mám presne ten istý pocit, že by som sa kľudne vrátila o 5 mesiacov dozadu. Akurát dnes má maličký 5 mesiacov. Bol to taký pekný deň, taký čarovný. Stále sa mi z neho vracajú úplné podrobnosti.
Takže sa nebojte dievčatá, stojí to za to. 🙂

A môj manžel nechcel ísť so mnou k pôrodu. A pritom krvi sa nebojí lebo každé tri mesiace chodí darovať krv.
A ja mám tiež rh-faktor negatívny a mňa sa nikto ani nepýtal na krv môjho muža a to viem, že on má pozitívnu.
protilátky mi dal robiť ne začiatku tehu, v strede nie, že netreba a potom až v 39 týždni, lenže výsledky boli až keď už bol malý na svete.

Beji, ty si riadna Eifelovka 😀 ja mám iba 171
Ajka, ja som mala ponožky, ty ideš na cisársky?

aja7
autor
13. jan 2008

lubii..ja sama neviem, ci idem na CR..malicky sa mi otocil, momentalne lezi ani priecne, ani koncom panvovym...moj Dr tvrdi, ze ho vytlacim aj tak, nie je az taky velky a som druhorodicka...Ked ja tak velmi chcem aby sa otocil hlavickou a rodit normalne 😢 Tak teraz intenzivne cvicim cviky na otocenie, ale uz pochybujem, ze pomozu, lebo je uz vysoky tyzden... 😒

lubii
13. jan 2008

ja keď som čakala Danku, tiež bola zle otočená a vraj maličká a mala som malé brucho, tak si ma nechali v nemocke mesiac pred pôrodom. Napichali do mňa magnéziové infúzky , brucho sa mi za ten týždeň dvaktát zväčšilo a maličká sa otočila. Ja som necvičila, ale počula som, že to pomáha.

bejca
14. jan 2008

ahojte 😉 lubii a z magnezia je vacsie brucho 😕 😲 lebo ja pijem magnezium uz neviem od kedy 😖 tak asi z toho som ako slonica skrizena z mobidickom 😀

annika
14. jan 2008

Ajka,ešte máš čas, neboj sa. Na izbe sme mali jednu mamičku, ktorej sa otočilo bábo presne pred pôrodom.
Bejca, ty máš 181 cm??? Fotomodelka!
No, my sa máme s Robkom fajn. Už sme si všimli ručičky, chceme ich obe strčiť naraz do pusinky.Mliečka máme akurát, raz mu dávam sunar cez deň.Už sa smejeme, komunikujeme o 106. Len ten úsmev neviem chytiť foťákom, hoci sa snažím už týždeň!!!!

vladkaz1
15. jan 2008

ahojte aj mi sa mame fain nemozem sa uz 3 dni pripojit vyhadzuje mi to ze je vypadnuty server.Mala ma teraz take plackave a tulkave obdobie mrncime a tulime sa stale.ale ved to je krasne ja sa nestazujem.Myslime na vas na vsetky ale nemam cas sa ani najest robime kuchynu tak mame toho dost.Malicka zacala aj uz pomalicky rospravat arrrrr a take skomoleninky este nevie co stym jazyckom ma spravit ale je chutnucka.Vcera plakala a ja neviem ako sa jej to podarilo a vykrikla s placom mamama ja som bola uplne dojata s muzom.Tak sa drzte a zasa napisem co nove.

bejca
15. jan 2008

ahojte kocky 😀 huraaaaaaaaaaaaaaa ide kobyla 😀 a asi zasa len na chvilku 😅
anika 😀 ze modelka xixixiix no o 40 kg menej a mozno aj hej xixixixixi a Robko musi byt krasnucky 😀 a neboj len fot 😉 raz sa to podari a cakame potom na fotecky 😀
vladka no viem si predstavit prerabku a este aj ked malinka ma take obdobie 😅 ale nebojkaj bude lepsie 😀 a tiez musi byt rkrasnucka 😀

juuuuuuuuuuuuuuj na to sa tesim ked budeme takto objavovat a brblat 😀

vladkaz1
15. jan 2008

no to prerabame u mojich rodicov nie doma a potrebuju pomoc .Ved vam zasa poslem nove foto do albumu mala je uz jak buchticka iba sa zakusnut hihi.Dnes smne od pol 5 hore uz by som aj lahla a spala 🙂

annika
15. jan 2008

No, konečne sa mi podarilo zachytiť ten úsmev! Kuknite na to!
Ani nám neišiel koník od včerajška. Čo sa s ním deje?????? Už ste mi chýbali. 😅 😅 😅 Vladka, dnes aj my sme hore od piatej, a spíme také hodinky maximálne a potom dve hodky sme hore. Už sme si našli ručičky, aj na fotke ich práve papááááme...