Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

ivcap
7. aug 2007

Elliiiiiiiiiiiii. Tak gratulujem ku kráááásnemu synčekovi. Chlap ako sa patrí. Tak to som rada, že Ti to tak super dopadlo. Však je to krásny pocit po rokoch držať opäť svoje malinké bábo. Tak si to len vychutnajte. Som rada, že dcéra sa k tomu postavila, ako správna sestrička a budúca matka 😉 Joj, staršne sa teším 😀 . A mliečka máš dosť? Maličký v noci spinká? Tak pá a opatrujte sa.

annika
7. aug 2007

Ahojte!
Ella!Vítam Vás doma na nete a prajem Vám veeeľa mliečka, dobré zdravíčko a všeetko naaaj... 🙂 Gratulujem celej rodinke ale hlavne Tebe Ella, môžeš byť hrdá na seba, na manžela a aj na deti!

bejca
7. aug 2007

ahojte 😀 ella gratulujem 🙂 a tesim sa s tebou 🙂 a je fajn ked cela rodinka to takto stastlivo prezivate 😀 a ako citam tak sa ti Samko "pochlapil" rozmermi 🙂 super len si to uzivajte
pa pa

ellla
8. aug 2007

vsetkym vam velmi pekne dakujem😔 . samko je dobry papajko a ja mam nastastie mliecka dost. musim ho aj odstrekavat, lebo nemozem vydrzat kym sa Samko zobudi. v porodnici som zasobovala novorodenecke oddelenie. tam ho pasterizovali a chovali ciganca, co ho matka nechala tam. to mam ale socialne citenie 🙂 . asi sa budeme radi kupat, lebo vcera sa mu to pacilo a pri tom v porodnici pri kupani reval. jedine, co ma trapi je ten moj nastrih. v porodnici ma bolel len trochu, ale teraz ma to boli o cosi viac a navyse mame do dnes vecera odstavku teplej vody, tak to mi pomohli ☹ . je dobre, ze sme teraz vsetci do konca prazdnin doma (manzel je ucitel), tak si to naozaj uzivame spolocne. moji chlapi teraz spia, lebo samko bol asi 3-krat v noci hore, ale po nakrmeni hned spinkal. manzel si bude musiet na to zvyknut. musim ho vsak pochvalit, nosil mi maleho, asistoval pri kojeni, grgani...

mimichodom vdaka tym jeho rozmerom, hlavne hlavicky, ma museli tak roztrihnut 😉 este stastie, ze som neprenasala, lebo by urcite este nabral na vahe.

ivcap
8. aug 2007

AHOJTE. Elli, Samko je nádherný. Takže je to u Vás tiež takto, že keď malý zaplače, hneď je pri ňom nastúpená celá rodina? U nás to tak fungovalo asi mesiac. 😉 Potom si už chlapi zvykli. Tak to s tou vodou ti nezávidím. Ja by som sa po pôrode kôli nástrihu len sprchovala, robilo mi to dobre. 😉 Ale boleli ma menej, ako pri chlapcoch. Ono to aj záleží, aký šikovný dr.je pri pôrode. My tu máme araba, ktorý vôbec nenastrihuje.Škoda, že som naňho nenatrafila. Ale je tu aj taký "dr.", čo Ťa nastrihne až po zadok. 😠 A koľko máš stehov?

mima07
8. aug 2007

Elli gratulujem maly je nadherny tisko zavidim ja dufam ze to budem mat tiez coskoro a hlavne rychlo za sebou 😉

ivcap
8. aug 2007

Mima, držím palce, nech Ti to tak dobre dopadne ako Elli. Už sa ti to tiež kráti. Tak si uži ešte posledné dni s bruškom. Viem, že je to náročné, ale zároveň aj krásne. 😉

mima07
8. aug 2007

ivcap dakujem uzivam si to mam este dost energie tak je to fajn pokial nezacne okolie otravovat ze kedy uz sa chystam rodit, lebo uz su take naznaky a lezu dost na nervy 😉

annika
9. aug 2007

Ahojte!
Konečne som našla Ellin fotoalbum a s tým malým Samkom.Fakt je nádherný, chlapisko ako buk.
Mima, držím ti palce,aby aj tebe to vyšlo tak super ten pôrod, veď vtedy aj nám dávate odvahu na ďalšie týždne a k samotnému pôrodu.
Tú odvahu teraz potrebujem ako soľ. Predvčerom som bola na glukozovom teste a veru som mala vyššie výsledky. Cukor mi vyšplhal po tej hnusnej gebuzine až na 11,6, tak som pekne dostala knižku, glukometer a rady na diétu. Tá diabetologička ma straší inzulínom a to by som strašne nerada.

mima07
9. aug 2007

annika neboj ono to nebude take zle budes si davat pozor a tych par tyzdnov prezijes utes sa tym ze aspon tolko nepriberies a nebudes musiet drzat potom diety neviem ako tie kila pojdu z nas dole ked sme vekova kategoria ktora uz lahsie pribera aj ked nie je tehotna 😀

annika
9. aug 2007

Díky Mima, ale ja už dva týždne držím dietu a odvtedy som schudla o kilo . budúci týždeň idem na uzv, som strašne zvedavá aké veľké je to malilinké teraz a že čo povie môj doki na to, že nepriberám.Mám na sebe len 5 kíl a to len na brušku a na prsiach.

bejca
9. aug 2007

anika drzim palceky 🙂 a neboj urcite bude vsetko oki 🙂 a mimi mas este cas 😀
ella malinky je nadherny 😉 tesim sa s vami 🙂
a ozaj na tu amnio - sme sa z manzelom dohodli - nepojdem

ellla
9. aug 2007

Ahojte, tak tie moje stehy ma dost dotrapili. mam ich asi 6, ale zacalo to boliet cim dalej tym viac, tak som vcera volala do porodnice - maju tam poradnu. dobre mi poradili, isla som sa im radsej ukazat. je tam mierny zapal a opuch, preto ma to tak zacalo boliet. teraz uz mam na to lieky a roztok na obklady, tak sa mi zda, ze je to o nieco lepsie.

mima07 - drzim palce. treba mysliet pozitivne. psychika robi vela. ja som bola cely cas v pohode, manzel so mnou, tak si myslim, ze to iste malo vplyp na priebeh porodu. niekde som citala, ze pri kontrakciach treba mysliet na to, ze sa babatku otvara cesticka na tento svet. ja som si to stale v duchu pripominala a poriadne som predychavala. a este nieco - treba pocuvat porodnu asistentku - ta moja bola svetova. vsetko co mi poradila malo ucinok a ja som ju bez reptania pocuvala.
to s tym okolim, co sa stale vypytovalo, tak to aj mne islo poriadne na nervy. ja som uz ani do obchodu radsej nechodila...

ivcap
9. aug 2007

Ahojte. Elli, tak máš veľkú bibiku? Nech sa Ti to čím skôr zahojí. Nepríjemná vec 😢
Annika, tak predsa zvýšený cukor? Poznám jednu babenku, čo mala tehu cukrovku a po pôrode bola fit. Aj malú má zdravunkú, takže kľud. Priberať môžeš až teraz, ja som pri chlapcoch začala priberať až 6-7 mesiac. A bábo najviac priberie v deviatom mesiaci. Uvidíš, čo povie dr. Buď rada, že si veľa nepribrala, aspoň sa nebudeš trápiť po pôrode s chudnutím. Ja mám ešte stále všetko na sebe 😠 . Ale musím sa pochváliť, dnes som bola konečne na korčuliach 😅 .
Bejča, už Ti začalo rásť bruško?
Mimma ako ?Ešte sa guľkáš? 😀

annika
9. aug 2007

Ella! Videla som fotky, sú nádherné! Hrdý otecko a hrdá dcérka!A ten tvoj syn je pekne vyrastené bobuľa! Určite pekne papá. Aj ja chcem už také nádherné stvorenie!!!!!!!!

mima07
9. aug 2007

ivcap este sa gulkam sice mi brucho az tak neprekaza ale uz by som to mala rada za sebou teraz som stale sama doma a s takym drobcom by som sa iste nenudila. Podla ultrazvukom mam zajtra termin tak uvidime ci nieco bude este som sa ja hviezda objednala na pedikuru idem tam prvy raz v zivote 😀

bejca
10. aug 2007

ivcap dik ze si spomenula 🙂 ano xixixi brusko rastie 😀 ale nevadi hlavne ze sme v poriadku nie ??? a ako som spominala kedze nejdeme na amnio 🙂po dohode s manzelom tak som kludnejsia a je mi fajn 🙂 este raz dik za zaujem 😀
a ella drz sa 🙂 urcite to musi byt neprijemne ☹ a neboj za par dni bude lepsie . a je fajn ked sa tu docitam o zazitkoch ake mate aj pred porodom , cez porod a po porode 🙂 a ella pekne si to napisala ako si myslela na babatko pri porode 😀
ivcap a ty inak ako sa mas ? vzdy poodpisujes poradis ale o sebe malo napises 😀 co deti ?

annika
11. aug 2007

Ahoj!
Bejca, ja som bola na amnio, a veru mala som taký pocit a myšlienky, že čo tu vlastne robím? Krvné výsledky som mala v poriadku, len som mala o tri mesiace viac ako 35 rokov. Len kvôli veku mi každý odporúčil, aby som tam išla. V ten deň sme tam boli trinásti a z tých mamičiek len tri sme mali vekovú indikáciu, ostatné mali zlé výsledky krvi./zvýšený či znížený AFP alebo HCG/ Ty más koľko rokov?

ivcap
11. aug 2007

Ahojte. Bejča pýtala si sa čo moje deti? Tak Sašula spinká. Dnes je akási nervózna, to bude asi tým počasím, tak som ju dala skôr spinkať. Uvidíme, čo to bude, keď sa zobudí. 😉 Mladší syn dnes odcestoval s kamarátom a jeho rodičmi niekde ku Štúrovu na chatu. Sám mi nevedel povedať kde presne idú, ale sľúbil mi, že keď dorazia, tak mi zavolá. Nechcela som ho pustiť, lebo s nami už nechce nikde chodiť a kamošovími rodičmi išiel. 😠 Vraj koncom leta pôjde s nami na chalupu, tak som zvedavá. Takže asi tak . Chlapci sú už veľkí, žijú si svoj život. Ešte že máme Sašuľu, aspoň sa necítim nepotrebná. A bez nej by bola doma nuda, tak by som "kukala" iba na môjho starkého 🙄

janada
11. aug 2007

ahojte,môžem sa pridat?Ja budem mat na jesen 38 rokov

annika
11. aug 2007

Vitaj medzi nami!Aj ty máš tri detičku už.Ako pozerám tých dvoch prvých, tak už ani nie sú detičky. K tej tretej gretulujem. Má krásne meno! Ako stíhaš?
Dá sa to?

janada
11. aug 2007

dá sa stihat,a ked niečo nie,tak to jednoducho neni spravené. 🙂 V prvom rade je malá,potom varenie,pranie a žehlenie.Upratovat pomáhaju starši,i ked to nie je podla mojich predstáv,no musela som upustit od niektorých veci ;-Ved sa svet nezruti,ked neni prach utretý,hlavne,že sa máme radi 🙂 Dakujem za gratuláciu,malá je neskutočne zlatá.

annika
11. aug 2007

A kde si ty v tom poradí?Necítiš sa na vedlajšom kolaji trošku?

janada
11. aug 2007

no nad tým som veru nerozmýšlala 😠 Ono ja som si rodinku rozmazlila,su zvyknuti na plný servis.No od septembra sa budu musiet naučit aspon svačinu si spravit.Mama totiž ráno vstala,do obchodu bežala,ranajky,desiato pripravila,obed už pri prichode zo školy bol na stole.A kedže robim na zmeny,tak som si aj upratala ,no proste všetko.Raz za týžden som niečo chcela pomôct,tak som to mala odhundrané,proste puberta.No odkedy máme malu mi pomáhaju viac,a ja si ich protesty už nemám kedy všimat 😉 Naučila som sa viac prikazovat.človek sa celý život uči.Na seba si čas nájdem hádam,ked malá podrastie.No to zas pôjdem do roboty 😠 Ono je to kolotoč,ale ja som vcelku spokojná,tešim sa z malej.Ešte,ked som ju čakala,neraz som sa zamyslela,či mi to bolo treba,deti už odrastené,v podstate ma potrebuju len na vreckové,už maju svojich kamošov,záujmy.Len ma niekedy prepadli myšlienky,že som nevedela zrazu ako vyrástli,všetko to hrozne ušlo,mám pocit,že tie roky preleteli,hlavne ked som si pozrela fotky,ked boli mali,z dovoleniek.proste bolo mi za tým smutno.Tak som sa to rozhodla si zopakovat a už sa tešim,že si to s malou budeme uživat 🙂

janada
11. aug 2007

a dnes mám viac času,tak sedim pri PC a surfujem po internete 😀 Muž je celý den doma,bol s malou vonku,tá dnes rekordne spala cez den 4 hodky,čo u nej neni zvykom.Tak polhodka a dost.Aj teraz sa pestuje v tatovom náruči a ten jej prevelice vyspevuje.Malá vyvaluje oči,že čo su to za zvuky 😀

ivcap
11. aug 2007

Ahojte. Janada vitaj. Tiež si to tak užívaš s malou? Ja si pripadám, akoby som mala iba jedno dieťa , o tých starších sa už netreba starať. ☹ 😉 A tiež nejaký neutretý prach má nevie rozhádzať. Keď som bola na MD s chlapcami, tak som len gruntovala byt. Teraz som si povedala, že som na MD kôli Saške a nie kôli poriadku a čo stihnem, to stihnem, veď robota nie je zajac neutečie( škoda). Anika a čo sa týka času na seba, je pravda, že sa mi nechce cvičť - a mala by som , že odkedy som bola tehu so Saškou, nebola som u kozmetičky a nekupujem si toľko vecí na seba. Ale vôbec ma to netrápi, ani sa nad tým nezamýšľam. Radšej chodím po detských obchodoch a kochám sa v malinkých veciach ako v dospeláckych. A môžem Ti povedať, že som aj psychicky vypla a keď mi začne kolegyňa rozprávať o problémoch v robote, tak si poviem, ako dobre že som doma. 😉

ivcap
11. aug 2007

Janada, teraz som si pozrela fotky. Dominika je úžasna a aká je vlasatá 😅 , krásna. Tiež máte kokra? My sme mali kokricu Astu 8 rokov, ale pred dvoma rokmi v lete nám ochorela a museli sme ju dať utratiť ☹ . Dodnes mi je za ňou smutno.

janada
11. aug 2007

dakujem,aj tvoja Saška je už fešanda 🙂 už sa tešim,ked aj Dominika,začne behat.Máme kokra Badyho,má tri roky a donedávna bol našim tretim bábatkom.Je hrozne rozmaznaný a teraz aj trochu žiarli,malej akoby sa bál.Keby sa mu čosi stalo,tiež by sme všetci boli neštastný.

bejca
11. aug 2007

ahojte vsetky 😀 aj novo zapojene 🙂 ved ani ja som tu neni moc dlho 🙂 ivcap dik za popisanie situacie doma 🙂 dufam ze sa syn ozval a vsetko je oki a dufam ze slub dodrzi ze pojde aj s vami na chatu . a ano uz mas tych chlapov velkych tak ano ziju si svoj zivot , co uz narobis ? este za mas malinku 😀
a anika mam 36 prec a ked sa malinke narodi tak asi za cca 1 mesiac budem mat 37 ☹ ale co uz ... a cakali sme na babatko 11 rokov , a dockali sme sa 😀 takze preto sme to prebrali a rozhodli sa ze nepojdem na amnio, iba ak by mi povedala doktorka ze merania a ja neviem na tom specialnom ultrazvuku ze sa im nieco nezda ...potom mozno by som isla ...ale neviem mozno ani nie ..takze tak ...hlavne si to tehulkovanie snazim uzit 🙂

bejca
11. aug 2007

a ivcap preco si nekupite noveho psika ? my mame doma pudlika , ktory ma 8 rokov a je na nas - hlavne na mna dost viazany ....takze neviem ako bude reagovat ☹ ale mam strach ze bude "ziarlivy" ale uvidime ...dufam ze to po case vsetko prekoname 🙂 a bude dobre .