Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

ivcap
12. aug 2007

Ahojte. Beji neviem si predstaviť, že by som ešte okrem Sašky mala aj mladého psa. Netuším, ako by som to riešila s ranným venčením. Asta už bola staršia,predsa ráno už dlhšie vydržala. A asi by mi hrozne vadili chlpy, Asta hrozne plzla. Kokra kôli tým chlpom nechcem. Počkáme, kým Saša vyrastie a uvidíme, či bude psíka chcieť. Ale zatiaľ to tak vyzerá, že Saška bude veľká psíčkarka po mamke. 😉 Aký pes je ulici, toho musíme pohladkať. Pridala som foto Asty.

annika
12. aug 2007

Čauko! Aj my máme doma dvoch psov, ale nie v dome, ale vonku. Ja by som si nevedela predstaviť vo vnútri bytu ani mačičiku, nie že psa. Dosť upratujem aj tak za deťmi, nechcem viac problémov. Bolo také obdobie, čo ma chceli nahovoriť, ale nedala som sa. V záhrade majú psi lepšie miesto...

bejca
12. aug 2007

no tak ano 🙂 steniatko urcite nie - to potrebuje aby si sa aj jemu venovala - ale casom snad 🙂 a myslim ze pudlik nie je zla volba- neplzne 😀 a striha sa ako koker takze ... ale to je na vas 🙂 a idem pozriet fotto 😉

bejca
12. aug 2007

ahoj anika 🙂 ak mas moznost mat ich vonku je to fajn 🙂 ale my nemame inu moznost xixixi kedze byvame v cinziaku 🙂

bejca
12. aug 2007

ivcap mala je naozaj krasna 😀 a ja pridam nasho benyho 🙂

janada
12. aug 2007

my bývame v dome so záhradou,aj tak máme psa vo vnutri.On nám je stále niekomu za petami,teraz v lete,ked je stále otvorené,tak vybehne na chvilu von aj sám a v zime ho musime normálne venčit 🙂 Ked počuje vonku štekat psov,tak čaká,že si s nim pôjdeme tiež zaštekat 😀 😀 😀 Proste je to mazel 😉

bejca
12. aug 2007

niekedy nasi stvornohy milacikovia nam "prerastu"cez hlavu ...aj my ked sme nasho benyho doniesli domov bolo: ale nepojde do spalne , za chvilku ale ved nech je pri nas ale do postele v ziadnom pripade xixixixi ale za chvilku uz s nami aj spaval 😀 co uz a teraz moze vsetko 🙂 ano janada proste je to mazel 😉

saskia_
13. aug 2007

Tehulky 35 a viac! Pridavam sa medzi Vas. mam 39, a 13r. dceru, mam termin v marci 2008.
😀 😀 😀
Su tu nejake marcovky z TN kraja?

ivcap
13. aug 2007

Ahoj Saskia, vitaj medzi nami. Jéj, som rada, že nás tu pribúda. Saskia to je plánované bábo, alebo sa Vám pritrafilo? Stíhaš porodiť do štyridsiatky? Keď som otehotnela, tak som si myslela, že budem raritou byť tehu v takom veku. A ajhľa, koľko nás je 😀

janada
13. aug 2007

ahojte,zrovna dnes som sa dopočula,že od nás jedna 45ročná je tehu,takže my sme mladuchy 😉

katarinas
13. aug 2007

Ahoj, kocky, pridavam sa, hoci na miminku len "pracujeme"... takze bude po 35-ke. Ako to tu pozeram, takmer vsetky mate okrem miminka uz odrastene deti, ja som mala 34, ked sa mi narodilo moje prve dietatko... 😎 A poviem vam, ide mi pekne na nervy, ked sa ma ludia opytaju, preco tak neskoro... preco som tolko vyckavala... 😠 Co je niekde napisane, ze zena ma po skole hned rodit? Jednoducho som sa na to skor necitila... no a tiez som bola vyberava 😀
Nic nelutujem, materstvo si teraz uzivam plnymi duskami... 😵

tomaslavka3
13. aug 2007

mia07-babatko bolo planovan.Kedze mame deti z prveho manzelstva chceli sme mat jedno spolocne dietato a vyslo to takto.

katarinas
13. aug 2007

Tomaslavka3 klobuk dole!!! Ja mam jedno a niekedy blaznim, som vycerpana a zla... obdivujem zeny, ktore maju dvoj-troj(!)-cata!!! Patri ti moj obdiv 😔

tomaslavka3
13. aug 2007

katarinas-Diky.Ja som sa s nimi este trepala autobusom a naspät vlakom k mojim rodicom do Suroviec,z Tatier to mam cez 300km.Do auta sa vsetci vdaka povinnym sadackam nikdy nemestime.

annika
14. aug 2007

Ahojte mamičky!
Vítam aj nové maminky medzi nami!
Holky, ja len dychám od tých všelijakých nových zvykoch a módach, že sa tak zmenil svet... Pred 11-imi rokmi ešte neexistoval taký sortiment dojčenských a detských vecí, než teraz. Idem do obchodu a len kukám, a neviem si vybrať napr. ani z cumíkov... A to, že novorodeniatka vezú domov z nemocnice vo vajíčkach a nie v perinke... To som sa dozvedela len pre pár dňami...

ivcap
14. aug 2007

Annika, nič si z toho nerob. Ja som si tiež pripadala ako prvorodička. Bola som z toho hotová. Mne museli v pôrodnoci ukázať, ako sa správne dávajú suché plienky. 😀 . Neboj, zvykneš si. A čo sa týka cumľov, mali sme doma asi všetky druhy. Saška nechcela iný, len klasiku :kaučuk a normál tvar. 😉

annika
14. aug 2007

No práve to! Každý si myslí,že ako už dvojdetná mamička, viem všetko. A ja som z toho tiež hotová. Asi si to musím ujasniť aj s mojím gynekológom ešte pred pôrodom.Nech ma bere ako prvorodičku aj pri pôrode, nie že mi začne s tým,že "veď vy ste už to zvládli dvakrát, viete ako na to..."

janada
14. aug 2007

ahojte,no ja som to zažila,v nemocke sa správali ku mne ako k svetaskusenej,ešte aj zo sály po dvoch hodinách som išla po vlastných na izbu,ani ma po pôrode neoplachovali,rovno ma poslali samu do sprchy,citila som sa dobre,ale keby ma tak kdesi vystrelo,neviem kto by bol zodpovedný 😠 No a po 16 rokoch som bola zo všetkeho vyoraná ako myš,uplne su iné nové veci aj čo sa týka tehu,aj vyšetreni deti po pôrode,ja som sa citila ako prvorodička 😵

bejca
14. aug 2007

ahojte 🙂 no vy sa sice citite ako prvorodicky 😀 ale ja som 🙂 a tiez pozeram na vsetko ako puk aj v tych obchodoch 🙂 tiez ked vidim ten sortiment az sa cloveku hlava toci 😅 co vsetko existuje a hlavne co to stoji 😠 boze ved ked som sestre kupovala pre deti - to bolo pred 20-22 rokmi 😀 naposledy pred 16 xixixi take velke deti mame v rodine a ja teraz cakam taketo zlaticko 🙂 no co - teraz aspon budu moct vsetci rozmaznavat nasho drobceka 😀
a ozaj dnes som bola u doktorky - babatko je oki 😀 a na tu amnio - uz sme objednany ☹ bojim bojim - ale prezijeme 🙂

ivcap
14. aug 2007

Ahojte. Beji, u nás v rodine je tiež taký veľký rozdiel. A tie ceny - škoda rečí. Kedy si objednaná na amnio? Budem Ti silno držať palce.
Zajtra odchádzame na chalupu, ideme si znova trochu oddýchnuť. Vrátime sa v nedeľu. Dúfam, že nám počasíčko výjde. Tak pá.

tomaslavka3
14. aug 2007

annika-aj ja som mala autosedacky,ale babatka som si pekne vyobliekala do periniek,aj v perinke sa da dat babatko do sedacky.Je to otrasne,ako si niektore mlade mamicky odnasaju babatenka v tricka a rifliach.Zaujima ich v tej chvililen moda? a nemyslia,ze to malicke stvor,ci viac dnove dietatko si este samo nevie vytvorit teplotu a co na to chrbatik.Ta perinka ma isteze svoj vyznam.

annika
15. aug 2007

Slavka moja, dnes som pozerala tvoj album a fotky. Sú nádherné tie maličké slečny!!!!V tých riflových šatách, to je niečo na zbláznenie...Super!Gratulujem!
Bejca!Predsa ideš na to amnio? Však si písala, že nie. Držím ti palce aj ja, neboj! Bude všetko o.k., uvidíš.
Ja do autosedačky dať novorodeniatko nemienim. Pekne v perinke ho donesieme domov a ostane v nej až do mesiaca aspoň. Takto som robila aj u predošlých a hotovo. Čavargovať začneme až po mesiaci, vtedy si vyskúšame to vajíčko.

bejca
15. aug 2007

ahojte ivcap a anika ano idem na amnio ☹ aj ked nerada 😉 ale doktorka ma "ukecala" koli tomu mojmu veku 😲 xixixi 4.9. idem do nemocnice-ruzinov - a 5.9. mi to budu robit ☹ dakujem vam za podporu 😀 a my s manzelom verime ze bude vsetko oki 😀 a anika ja mam ten isty nazor - urcite prvy mesiac nemusime hned babatko vozit vo vajicku ...mame cas za mesiac...budeme si uzivat ze je babatko a budeme ho obliekat do dupaciek a pod...ziadne rifle ma cas ked bude vacsie 😀

bejca
15. aug 2007

ozaj neviete niekto co je s ellou ?? 🙂 😀

ellla
15. aug 2007

ahojte, my sme sa mame dobre. uz sme boli aj na prechadzke. Samko je stale dobry, aj ked hlasivky nam uz predviedol... 🙂 dnes sme sa boli ockovat - TBC - tak mame na pleci bolacku 😒 . mame za sebou aj poriadnu alergicku reakciu , predstavte si na obycajny Aviril olej ☹ . Johnson nam zakazali uz v porodnici, tak som si myslela, ze Avirilom nic nepokazim... Samko mal brusko cele cervene a druhy den sa to zlievalo do pluzgierikov. teraz je to uz ok, dostali sme na to od detskej lekarky masticku.

bejca - tu amnio ti schvalujem. ked to budes mat za sebou a budes vediet , ze je vsetko OK, tak ten pocit - to si poriadne uzi. potom uz budes len spokojne tehulkovat bez zbytocnych stresov.

bejca
16. aug 2007

dik ella 😀 dufam ze uz potom si ozaj clovek zacne to tehulkovanie uzivat - lebo zatial ten pocit nemame ani ja ani manzel- sme len v strese ☹ ale ved to vsetky poznate ☹ co uz musime vydrzat 🙂a som rada ze si sa ozvala a ze ste oki- teda uz 🙂 dufam ze bolacka na pliecku moc neboli 🙂 posielam samkovi pusu na zahojenie 😀 pa drzte sa aj vy 🙂

annika
16. aug 2007

Ahojte mamulienky!
Aj ja posielam pusinku Samkovi. ie povinné očkovania som neznášala už ani pri dcérkach. Dosť často sme mali potom komplikácie a horúčky.Ešte sa ani nenarodí a už očkujú tie malilinké...
Bejca! Najkrajšie obdobie môjho tehulkovania bolo zatiaľ obdobie, keď sme sa dozvedeli s manželom, výsledky amc.Boli sme tak šťastní ako nikto na svete... Manžel aj plakal u tej doktorky genetičky.Bonus sme mali, že sme sa dozvedeli aj pohlavie.
Bohužiaľ po krátkom čase nastali nové problémy ako ten hnusný gestačný diabetes. Ale ajtak som rada, že som bola na amc, je to úľava, ver mi.

bejca
16. aug 2007

ahoj anika 🙂 a dik 😀 ja ti verim ...len sa bojim ☹ ale co uz ved to hadam kazda ..ved tam nikto nejde pre "radost" musime tak co 🙂 a tesim sa na ten klud aj ked len na chvilku ...teraz mam aj sny take - hnusne brrrrrrrr a zle spim -no hroza ☹ ale co uz potom to hadam vsetko pominie 🙂 a bude oki ved o tie babatka sa uz budeme bat do konca zivota 😀

bejca
18. aug 2007

ahojte 🙂 uz sem tusim skoro nikto nechodi ☹ to sa tu uz nenajde ziadna tehulka nad 35 rokov ?? prave mam pauzu medzi upratovanim 🙂 tak som nakukla ci tu niekto je ale nic 😒 tak vam prajem pekny vikend ahojte 😎

annika
18. aug 2007

Ahoj, Bejca!
Ja som tu, len internet mi rapluje a keď som už druhýkrát napísala list, chcela som to poslať a vtedy ma vyhodí z internetu, tak už aj ja strácam nervy...
Včera som bola na poradni, máme 1396 gramov, sme hlavičkou dole a teraz som aj videla, že je to fakt chlapček...Takže zatiaľ sa malý má dobre, kope jedna radosť.
Čo sa týka nocí, tak ani ja neprespím celú noc už od začiatku tehotenstva.Chodím na záchod, rozmýšlam o 106 o všelijakých blbostiach, potom mi začne malý kopať, potom.... No to je hrôza!Aj k tomu aj tie teplé noci.Príroda nás asi pripravuje na tie dlhé prenocovania s bábom...