Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

jani74
1. okt 2009

jaj veď ja tu mám album, ja som už aj zabudla 😎 😅

annika
2. okt 2009

Veru, Janka! A AKý pekný album! 😉
Robko zas má poriadnu nádchu, večer ešte nič, no a v noci začal chrápať a zobúdzať a plakať...Teraz ešte spí,ale neviem, či by som tiež nemala s ním doktorke??? 😅 😅 😅 Bude víkend, bojím sa, že sa to zhorší.
Janka, Nika, držte sa so svojimi pokladíkmi aj vy!!! Myslím na vás!!! ☹ ☹ ☹

annika
2. okt 2009

Tak, sme boli predsa u tej doktorky, dostali sme Pamycon kvapky a pri zhoršení stavu, príp.horúčke aj atb. sumamed. Moč máme v poriadku chvála bohu, výter až pondelok. 😖 😖 😖
Ja neviem, či tá nádcha nesúvisí s tým materským centrom, lebo aj minule ,keď sme tam boli, tak tiež 2 dni na to sme mali tiež soplíky.... že by to súviselo??? 😅 😅 😅

jani74
2. okt 2009

Ahojte, annika to mi je ľúto. Ale aj mi sme mali v noci - vlastne od včera obeda teplotu 38-39,2 ☹ Myslím, že zo zubkov idú nám naraz očné, horné aj dolné 4. Aj pri zúbkoch predtým sme boli na tom tak. Noc bola ako každá neprespatá ale táto naviac aj plačlivá, zábalová a každých 6h Nurofen striedam s Brufenom. Teraz sme len o zvýšenej teplotke klop, klop a spinkáme a konečne sme aj spapali trošku polievočky. Už nech vykuknú tie zubadla a je zas dobre. Ale v posteli Matejka udržať to sa jednoducho nedá ani pri teplote.
Držte sa aj vy 🙂

annika
2. okt 2009

Jani, si milá, držím palčeky, aby ste už mali vonku tie zúbky konečne!!!!
Ja už ani neviem kollko tých zubov máme....neukáže mi ich ani bohovi...a keď tam strčím prst, tak mi to zahrýzne, tak som mimo s tými zubami....
Ináč ani Robko nie je postielkový typ pri chorobe.... 😒 😒 😒 Neviem ho tam udržať max. 10 minút...Aj dcérky boli také, mala by si ich vidieť teraz, ako sa super cítia v posteli aj keď nie sú choré....xixixixixi

annika
2. okt 2009

Ozaj, Janka! Kedy má Matej narodeniny??? 🙂

jani74
2. okt 2009

Anniika Matejko mal narodeniny 3.9.-teda jeden rôčik. Je úžasne šikovný vraj na rok a pol. Lenže doteraz od narodenia sme neprespinkali ešte ani jednu noc celú a cez deň si "naordinoval" len jeden spánok obedňajší a to tak hodinku - hodinku a pol.
Dievčence prajeme pekný víkend, nám ide dom tatko tak sa vytešujeme 😉

annika
3. okt 2009

Tak teda už mal rok presne pred mesiacom!!! Gartulujeme! 😀 😀 Uvidíš ten druhý rok prebehne ešte rýchlejšie, veď aj náš huncútik bude o mesiac mať dva roky, ale že čo sme robili počas toho druhého roka????? 😅 😅 😅 😅 😅 😅 už sa ani nepamätám....xixixixixi
Ináč s tým nočným spaním, aj my pijeme ešte mlieko okolo piatej-šiestej, ale potom spíme ďalej do tej ôsmej. 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔

tehulienka77
3. okt 2009

Ahojte tehulky.
Som tu nova, resp. vas citam, ale az dnes som sa zaregistrovala.
Vidim, ze uz mate kopec veci ponakupovanych, ja v podstate tiez, ale este rozmyslam nad kocikom a postielkou, hniezdom, vanickou, monitorom dychu.
Vedeli by ste mi poradit, resp. poslat link na kvalitne, prakticke a cenovo dostupne veci?
Som z KE. Nepoznate nejakeho sikovneho fotografa, kto bu vedel nafotit pekne tehu fotky?
A este posledna vec, co vsetko mi treba pre babatko, ked sa narodi?
Ake kremiky, flasky, cajiky, lieky? Pre maminy ake kosele, podprsenky, nohavicky, vsetko specialne?
Dakujem velmi pekne, este nemam ziadne skusenosti s babatkom, tak nechcem nieco zanedbat.
Nemate nahodou aj nejaky zoznam veci pre babatko, ktore treba mat doma, ked sa vrati z porodnice a zvlast zoznam veci do porodnice pre mamicku aj babatko.
Dakujem 🙂

lubii
3. okt 2009

Ahojte 😉
Jani, Tehulienka vitajte 😉
Tehulienka,kde budeš rodiť? Ja som bola na Rastislavke a tam ti na oblečenie pre seba ani pre bábo nič netreba, ibe plienky a zopár bavlnených na kojenie. A ešte vlhčené utierky. A treba ti vložky. Oblečenie ti treba až keď pôjdete domov.
Annika, veď to je dobre, že chodíte doMC, aspoň si nadobudne malý imunitu, kým pôjde no škôlky 😉
Ináč minule mi naša dr hovorila,že niekde tuším v Amerike u detí do 2 rokov vôbec neriešia liekmi soplíky, ak sú to len soplíky. Nech si s tým poradia sami a vraj sa tak veľa detí vyhne alergiám v neskoršom veku. Ja som napríklad aj čítala,že po prekonaní osýpok zvykne zmiznúť atopický exém.

tehulienka77
3. okt 2009

Lubii, dakujem, chcela by som ist rodit do Sace.
Kde si kupila specialnu podprsenku na kojenie a aj nocnu koselu(tu si mala na gombiky alebo specialnu tehotensku)?
Plienky som zatial pozerala v tescu, ale nic nemali. Kupovala si klasicke, stvorcove? Kolko kusov?
Vlozky som citala, ze treba obycajne, nelepive. Ake mas ty s tym skusenosti, dakujem 🙂 .

annika
3. okt 2009

AHoj, Tehulienka! Vitaj medzi nami. Ako ťa čítam si tiež takisto stratená v obrovskom výbere detských a kojeneckých potrieb, ako som bola ja....Nevedela som čo treba určite a čo nie.... Potom som začala čítať všelijaké fóra, no a našla som aj vela kamarátiek, ktoré mi pomohli, aj pri výbere, aj pri ostatných problémoch.
Monitor dychu som mala aj ja, Angel , keď mal malý už rok, tak som to predala cez bazárik. Pri plienok som tiež mala dilemu, aké a koľko, no a keď nechceš látokovať, tak stačia obyčajné biele látkové cca. 25 kusov.
Ja som tehu nočnú košelu nemala, len obyčajnú, ktorá mala gombíky vpredu. Vložky si kúp v lekárni, treba tie popôrodícke, tam ti už poradia. A kúp si aj tie popôrodné nohavičky špeciálne, ja som ich používala ešte aj v šesťonedelí...xixixixi No a určite si kúp nejaký ten krémik na bradavky, keď chceš kojiť, ja som mala Avent.
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro... Bol super, nemalal som popraskanú vôbec ani jednu bradavku, ako predtým pri dcérkach!!!!!Fantastická vec!
Ja som veľa vecí kupovala na Bábetkove, máte to priamo v Košiciach , akože predajňu. Poyri sa tam, majú kvalitné veci ya dobré ceny!!!

azuzi
3. okt 2009

Ahojte kocky, pozdravujem janku a tehulienku - inak vela veci sa da kupit na www.maderna.sk a su vlastne z Kosic. 🙂 🙂 Ja som si u nich kupila zupan a cez net objednala deku do sedacky. Tam by si mala vlastne kupit aj podprsenku na kojenie.
Flaska Ti bude treba len ak neplanujes kojit. Aj tie plienky by mali mat na tej maderne a mas tam aj odporucane veci pre Teba aj babatko do porodnice, inak ja som mala s bradavkami dost problemi, aj som si hned na zaciatku kupila viacej kremov a aj dost drahy ale najviac mi pomohli klobuciky do podprsenky, ale kremy treba tiez samozrejme.
Inak ja som mala tento tyzden jednu noc bez Martinka, no nebolo to bohvieco, bolo mi velmi smutno, a ani muz sa velmi nevyspal, teraz je nachladnuty, uz predtym ho to chytalo a stale ho to drzi. 😒 😒

tehulienka77
4. okt 2009

Ahojte Annika a Azuzi, dakujem za privitanie 😉 .
Annika, mas pravdu, cim viac citam, tym viac mam z toho vsetkeho dilemu, ci to alebo ono, co je lepsie a pod.
Veci na oblecenie pre maleho uz v podstate mam, teraz zhanam info a dobre rady pre maminu, nakolko tehulkuje prvy krat a chce to najlepsie 😉 ...a velmi rada si necham poradit😉.
Tiez rozmyslam, ze plienky mi staci 20-25 kusov, v porodnici budem mat najmensie pampersky a potom prejdem na tesco plienky, vraj su velmi dobre. Postolky...kolko si ich potrebovala?
Vlozky, nohavicky, kremik na bradavky kupim v lekarni 😉 . Este ma napadlo, ze aj kremik na pupcok. Aky ste pouzivali?
V babatkove som bola mrknut na kociky, v tegel-i mali tiez celkom dobry vyber, takze skocim tam, kym mozem, som na rizikovom, prisny kludovy rezim, tak mozem ist von len obcas a to chcem ist hned na istotu 😉 .
Dakujem este raz a keby vas napadli nejake dobre rady, poslite pls do IP 🙂 .
peknu nedelu.

vladkaz1
4. okt 2009

tehulienka aj ja ta srdecne vitam 🙂
baby co nove jak sa mate?

janka_fr
4. okt 2009

Ahojte,

nas maly zacal konecne lepsie papkat, takze nam ta crevna viroza uz asi odchadza, ale nakazili sme mojho ocina a este aj Jullianovho bratranca 😒 , ale zevraj aj tu je ta viroza.

Tehulienka vitaj medzi nami a co sa tyka kremu na bradavky, tak najlepsi je 100% lanolin, staci dat velmi malinko a inac co je tiez dobre, tak po kojeni potriet si okolie bradavky kvapkou materskeho mliecka. Na pupicek neviem co sa tu dava, ale u nas sa to cisti vodickou, ktora sa vola Biseptine a to nam davali v porodnici. Zbytocne si nekupuj flasky, ja som mala nakupene a ani jednu sme nepouzivali.

Lubi tak u nas sa sopliky tak isto neliecia hned liekmi a ani sprejmi do nosa. Hned v porodnici nam ukazali ako sa ma zahlieneny nostek cistit, nie je to nic prijemne, ale je to ucinne. Pouziva sa na to fyziologicke serum, ktore je davkovane v malickych tubickach po 5ml a to otvoris a baby das lahnut na bok a hlavicku ma tiez na boku a do hornej dierky streknes tento roztok, ktory vytecie spodnou dierkou von a tym padom vytlaci sopliky von. Zopakuje sa to potom aj opacne, ze ho das na druhy bok.
Nastastie nas maly si uz vie vyfukat nostek tak to uz nemusime robit.
Toto serum sme mali davat kazde rano po jednej kvapke do ocka a aj do nosteka na cistenie.

Vladka a ty ako???Uz to je lepsie??

janka_fr
4. okt 2009

Este som zabudla, Vladi dakujem, kupila som cez mimibazar autosedacku pre prcka za super cenu. Neoplatilo sa mi kupovat novu na 2 tyzdne. Ostane tu a ked prideme mame po probleme a je do 18kg.

vladkaz1
4. okt 2009

ahoj Jani tak som rada ze som dobre poradila a kupila si dobre aspon ze posluzi nie ? nezalezi na tom ci je nova ..
A maly uz je lepsie aj to je fajn .. my sme sa nemohli dostat 3 tyzde s chorob len sme kolovali najprv Lucka potom tato nakoniec ja chvalabohu ze sme zdravi 🙂 ,tak prajem aj vam skore uzdravenie.
ja sa mam striedavo oblacno ved to poznas 😀

annika
4. okt 2009

AHojte! Tak to som dopadla aj ja dnes, mandle, hrdlo, všetko ma bolííííí......ani nemám náladu na NIČ! Malý začal tiež kašlať, zajtra asi skočíme zas doktorke, nech ho pozrie ešte raz...nepáči sa mi tá nádcha... 😖 😖 😖 😖

vladkaz1
4. okt 2009

Annika no nic moc ,na vas sa to lepi s tymi chorobami veru ,prajem coskore uzdravenie mate velmi peknu fotku s Robkom!!!!!!!!

annika
4. okt 2009

Díky Vladka! Aj vy sa držte!!! Vidím už ti svieti 7tt!!!!xixixixixixxi

bejca
4. okt 2009

ahojte

JAnka sa tesim ze vam je lepsie a veru aj ja som pocula o tečj crevnej viroze tak dufam ze sa nam vyhne z daleka vsetkym 😉 a vasim zelame skore uzdravenie 🙂 super ze si dobre nakupila , ja som tiez cez mimiaukcie vselico pokupila Petkovi 😅 a teda uz som skoncila lebo akosi penazenka nestiha 😝 😉

Anika drzkajte sa moja zlata 😔 je mi luto ze ste chorucki posielame pusinky 😵

Vladka ako sa citis ?? dufam ze si oki a babatko poslucha 😉

Tehulienka vitaj medzi nami 😵 a kocky ti uz stihli vsetko poradit 😉 a na pupcek som davala lieh 😉

Nika a vy ako ?? uz ste oki ??

Mima, Ozi, Lubi , Azuzi ,Marti ............ kde ste ???

bejca
4. okt 2009

a pridala som par fotto 😉 ak chcete tak kuk 😵

azuzi
4. okt 2009

Bejca ved ja som tu 😀 😀
Inak aj ja som nachladnuta, ide to k nam od susedov, kam davam cez tyzden Martinka, dnes mi zacali tiect sople.
Inak mam na Vas otazku kupila som si dnes na pecenie okruhleho kolaca formu tefal s teflonovou upravou, inu aj tak nemali, neviet poradit ako sa da natom krajat kolac, neexistuju nato nejake specialne plastove noze 🙂 🙂 .

veronkaj
5. okt 2009

ahojte,
neviem či si na mňa pamätáte občas som sa u Vás zastavila, pretože aj ja snívam ešte o miminku aj ked mám 36
ale moja polovička hoci má 42 nechce o ňom počuť,
lenže včera sme sa pohádali a ja som zahlásila že to miminko by som chcela, a tak nejako som mu povedala, že to dieťa chcem, ked sa tak správa ako sa správa, pre x dôvodov.
povedal že dobre a tak dúfam že už mi to nebude vyhovárať.
preto by som sa vás rada opýtala, aj ked mám jedno dieťa ktoré už má 12 , viete bojím sa trochu či zvládnem, všetko okolo miminka, to vstávanie a tak, choroby, hry, ako sa mi podarí potom zamestnať s malým mimi lebo predsa už budem skoro 40. Starám sa o rodinu najlepšie ako viem, len v mojom živote je prádzno, dcéra tá už začína byť veľa s kamoškami aj ked mi doma pomáha ale puberta už robí svoje, polovička je do večera v práci a potom mu stačí telka a tak ja akurát tak varím, upratujem a chodím do práce. Takto by mal život aspoň znovu zmysel. Ale ak si to rozmyslí, že to povedal len tak tak potom mám smolu.

azuzi
5. okt 2009

Veronka nemusis sa ohladne veku nicoho obavat, ja som mala omnoho viac a zvladam to a ty mas aj dceru, bude dobra pomocnicka 🙂 🙂.
V praci si to skus nejak predom zabestelovat, aj som to tak mala, zacala som postupne na ciastocny uvazok. Ak im teda stojis zato 😉 😉.

veronkaj
5. okt 2009

azuzi, pracujem u súkromníka takže v podstate o prácu prídem, pretože aj ked sa pýtam k lekárovi aj to mu je nepríjemné, že tam nebudem ten počet hodín.

ak si to nerozmyslí, bojím sa že polovička mi to raz bude vyčítať, že som si na tom trvala, a že v podstate len ustúpil a čo ked to mimi ani nebude mať rád. Ked on už je taký že ked príde domov chce mať klud a pokoj a neviem si predstaviť, že sa s ním bude hrať alebo tak, vraj je už na také veci starý a to má 42

pizzamati
5. okt 2009

ahojte dievcata:

neviem ci si budete este na nas pamatat snad hej:
Vela sa toho u nas zmenilo uz sme konecne prestahovani: Byvame teda v Sali: bali sme sa ako si mala zvykne ale musim povedat v pohode: Aj ked to nie je celkom ono teraz byvame v byte takze neda sa porovnat z rod:domom ale co uz clovek si zvykne na vsetko ak treba:
citam ze deturence rastu a su sikovne som rada: aj nasa mala je riadna certica? stale len vymysla co by vyviedla zle:

annika
5. okt 2009

Ahoj, Pizza!!! Pravdaže sa pamätáme!!!
Takže ste už v Šali! Nech sa cítite ako doma!!! Aj my sme presťahovaní, hoci len o jednu ulicu, xixixixi, ale aj to je zmena! Máš nové fotečky? Som zvedavá na detičky !!!! Idem kuk:::::

annika
5. okt 2009

Nové tam nemáš, ale určite ti pomôže Martinka s tým!!! Popros ju v mene mojom, nech tam hodí pár! Cmuk!
Veronika, vitaj! Aj na tebe sa pamätám, ešte s tále máte dilemu s manželíkom, ako vidím...Veru, pán božko to dobre vymyslel, že treba k novému životu aj ocka aj mamku....Ja ti asi neporadím, nepoznám manžela, ani teba, vy sa musíte dohodnúť, veď je to váš život. 😉 😉 😉 Naše príbehy už poznáš, už sme ti to napísali párkrát aj naše názory...držím palčeky, aby ste sa rozhodli správne....
Ja si asi idem hajať trošku, lebo tá nádcha ma zničííííí......pa&pa