Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

jojina11
5. nov 2010

@veronkaj do všetkého sa človek dostane, nie sme žiadne stareny, to čo si už raz vedela nezabudneš, len sa to niekde skrylo a znovu to vyplýva na povrch, ke´D to potrebuješ, takže žiaden strach

veronkaj
5. nov 2010

@jojina11 🙂

kukulka21
5. nov 2010

Ahoj dievcata aj ja sa k vam pridam sice som rodila ako 33rocna dnes ma mala 4 a nelutujem ze som nerodila skor.
Porod bol normalny spontany bolesti som mala v norme a celkom rychlo to islo rano o 4.30 som prisla do nemocnice a o 9.35 bola mala na svete vazila 3,200 a merala 49cm.
Celkom dobre sme to vsetko zvladli aj zvladame a tak ako napisala jojina nie sme ziadne stareny 😀

jojina11
5. nov 2010

@kukulka21 ahoj a vitaj

miroslava72
5. nov 2010

Ahojte dievcence.
Ja vas tiez pravidelne citam,snad sa nenahnevate,ked vam sem takto vpadnem.
Mam 38 a pred dvoma rokmi som porodila nadhernu dcerku.
Doma nas cakal vtedy 16,5 rocny syn. Bala som sa ako to vsetko zvladnem po takom odstupe,ale presne ako pise Jojina-neda sa to len tak zabudnut-je to v nas. Vsetko slo uplne hladko a samo.
Dnes uz skoro 19-rocny syn strasne rychlo vyrastol a ubehlo to ako voda-a tiez som zila po rozvode len s nim a pre neho. Teraz si materstvo naozaju vychutnavam a vobec sa necitim stara-nemam preco-ved sme v tom najlepsom veku. Takze Veronkaj nic sa neboj a ked to naozaj pride-bude to aj pre teba wou. Drzim palce.
🙂 😉

jojina11
5. nov 2010

@miroslava72 vitaj, pekne si to napísala, mne sa teraz nejako nechce,malá ma vylágrovala 😀 tak až sa vzchopím napíšem viac

ssonusa
5. nov 2010

@kukulka21
@miroslava72
vitajte stastne mamicky... asi vazne nie je nic krajsie ako mat pri sebe babatko ked je zena zrela a ma za sebou iste "zivotne" skusenosti... Ja sice babatko nemam, ale spominam si presne na ten rozdiel, ako som prezivala tehu ked som mala 20 a druhe ked som mala o 5 rokov viac.... Takze si viem predstavit co by nastalo pri tehu v tomto veku 😀 😀 😀

veronkaj
5. nov 2010

@miroslava72 ahoj a vitaj

no to si ma teda potešila

čo vám napíšem práve pred chvílou nám to nedalo a volali sme veštici a vraj nám to vyšlo a do 30 dní budem mať potvrdené tehotenstvo a vraj to dopadne tentokrát dobre,
no ked beriem ovu a bt a snaženie tak teoreticky mohlo byť.
no minule mala pravdu tak uvidíme či jej to vyjde aj teraz.ň

??????????????????????????

jojina11
5. nov 2010

@veronkaj bodaj by mala pravdu

miroslava72
6. nov 2010

@veronkaj drzim palce,vela stastia 🙂

kukulka21
6. nov 2010

@veronkaj držim palčeky 🙂

kukulka21
6. nov 2010

@miroslava72 vitaj a je to tak naozaj to materstvo si viac vychutnavam ako moje mladsie kamaratky z okolia 🙂 som rada ze je tu nieco take pre starsie maminky,kde sa mozme podelit o pocity 🙂

veronkaj
6. nov 2010

@jojina11
@miroslava72
@kukulka21

ĎAKUJEM tak to by bol asi veľký zázrak, lebo nepoznám také páry, ktorým by to vyšlo takto že keˇ/d si zmyslia a to som si dala to naviac poistenie v sociálke až od 25.10.2010 lebo skôr slušne povedané nebola doma nálada sa o tom baviť a drahý to strikne odmietal mať a snažiť sa o miminko a tak som to urobila po svojom

tak to by fakt muselo byť no neviem uvidíme

ssonusa
8. nov 2010

@veronkaj - volali ste vestici???? to ma zaujima.... to akej? a teda bodaj by mala pravdu, nech mas po zbytocnom ocakavani co najskor...

veronkaj
8. nov 2010

@ssonusa áno aj ale je to aj moje tušenie podľa bt a prejavov, a tá pani ešte v tomto nesklamala, presne mi bohužial aj povedala minule že o dieťa prídem aj ako.

@jojina11
mám dobré správy, včera sa konečne dalo s manželom rozprávať o tehu a tak som sondovala kedže podozrenie mám že čo a ako a tak som sa ppýtala či si už rozmyslel možnosť z taštičky vraj nie, a že som mu dala predsa čas, vravím že áno a že kedy približne sa rozhodne vraj dokonca tohto roka.
a tak som sa opýtala, že prečo si nedáva pozor ked sa nerozhodol a vie že nič neberiem, že čaká čo bude z toho a ráta z oboma možnosťami .

a tak som mu povedala že keby nebol taký tvrdohlavý už dávno som si mohla dať to pripoistenie na zvýšenie materskej a čo ked sa náhodou podarilo a teraz to nestihneme tých 270 dní ???
vraj nuž čo, pred tým som bola tehotná aj bez pripoistenia a potratila som a keby sa tak nestalo už by som bola a hotovo, a že ak stihneme tak dobrre a ak nie hlavne nech je zdravé a ja v poriadku a že nás to z biedy aj tak nevytrhne.

takže 😵 😵 😵
a to sa prosím už 2 týždne prekonáva normálne každý 2 deň dobrovolne 🙂

a vravím takže ked ti k narodeninám dám ešte jeden darček náhodou tak nebudeš infarktovať??
že uvidíme

ssonusa
8. nov 2010

@veronkaj - vidis ako rychlo sa ti vratilo stastie a usmevy do zivota... 😀

veronkaj
8. nov 2010

ešte ked sa mi potvrdí to čo tuším tak to bude, ale bude ma mrzieť, ak nestihneme ten limit 270 dní na pripoistenie k materskej, ale dnes budem s pani čo robí v sp na kurze a sľubila že mi to pozisťuje ako to je
pretože ked som tam bola a tak sa pýtala tej kolegyni vedla v rýchlosti že či to stíham a ona že pokial ešte niesom tehu teda tak že o tom viem v čase robenia pripoistenia tak 26 týžd´ňom stíham a inde zase hovoria 270 dní tak mi sľúbila že mi to teda zistí ako to je.
tak dám vedieť

inak dnes mám aj ten hnusný pocit v ústach fuuuuj

ssonusa
8. nov 2010

@veronkaj 😀 drz sa...

veronkaj
8. nov 2010

@ssonusa budem ale zatial niet čoho

jojina11
8. nov 2010

@veronkaj joj moja strašne sa teším, hádam sa to podarí a budeš šťastná, prajem ti to z 😉 celého srdca

jojina11
8. nov 2010

dnes je strašné počasiew však? prší a prší, malá mi tu rozobeerá hniezdo v postielke 😀 😀 hádam si trošku pospí dnes som s ňou bola vonku a ja som bola celá mokrá,tak pršalo , ale nech , hlavne ,že sme boli na vzduchu. tO SA POTOM DOBRE VRACIA do vykúreného domčeka 🙂 🙂 asi píšem chaoticky ale neviem sa na nič sústrediť, asi to robí to počasie 😠

veronkaj
8. nov 2010

@jojina11 jej
ďakujem
no uvidíme akurát mám chaos v tom tá materská, rodičovský a podobne mám pocit že ani na sociálke v tom nemajú veľmi jasno nepoznáš niekoho kto by mi to vysvetlil????

jojina11
8. nov 2010

@veronkaj a čomu nerozumieš, inak tu na koníkovi je téma o tom len si zadaj do vyhladávača materská , rodičovský alebo tak

veronkaj
9. nov 2010

@jojina11
ahoj no nerozumiem tomu teda ako to je, každý vraví inak, teda myslím o tom dobrovolnom pripoistení na materskú, ale poprosila som včera pani zo sociálky čo v tom majú tiež chaos nech to zistí lebo ved hlavne oni by to mali riadne vedieť.

miroslava72
9. nov 2010

Ahojte.
@veronkaj,sice sa tomu tiez nerozumiem,ale myslim si,ze v tom maju preto hokej,lebo nevedia,co vlada schvali a co nie a co vlastne bude nove po Novom roku - cakaju na tie nove napady 😒 od vlady,,co maju teraz niekedy schvalit.

veronkaj
9. nov 2010

no tak som volala na ústredie soc. poisť. tam kde poskytujú informácie a u nás na pobočke mi to povedali zle,

správne to je tak, že do dátumu pôrodu musí byť aj to dobrovolné 270 dní a tých 26 týždňov je nutné si platiť v prípade ak napr. by som nesplnila podmienku tých 270 dní v kuse tak vtedy sa to ráta z minim. mzdy percentá ak splní podmienku tých 26 týždňov platiť,

a mne povedali že to dobrovolné musí byť aspoň 26 týždňov.

jojina11
9. nov 2010

@veronkaj no vidíš, každý povie inak, ja som si to neplatila, pretože som o tom ani nevedela, čo ja viem, chodila som do roboty a tak ma to ani nezaujímalo, ale teraz keĎ som doma sa teda podozvedám vecí

veronkaj
10. nov 2010

niečo sa môžem opýtať???

poslednú dobu som strašne spavá, aj manžel, ten chodí okolo 23 a spí až do 8 ráno a ja ráno skoro vstávam po 5 tej takže chodím okolo 22 spať, a koľko krát mi tak povie, že no a keby sme mali dieťa v noci sa vôbeš nevyspíme ,

ako to bolo u Vás aké sú Vaše detičky napríklad aj v noci, resp. ako ste už v tomto veku zvládali aj napr. to nočné vstávanie a aké to bolo keď boli deti plačlivé ako to znášali manželia,

no ten môj sa bojí ako čert kríža ale na druhej strane nieje ani pevne rozhodnutý že nie a naopak skôr očakávam že budúci týždeň už budú jasné //.

miroslava72
10. nov 2010

Nic sa neboj @veronkaj. Tiez sme vstavali a vlastne i teraz vstavame podobne ako ty a tiez chodime spat okolo 22.
A nemala som pri nocnom vstavani pri malej pocit,ze som nevyspata. Je pravda,ze kazde dieta je ine a mne sa mala budievala max.2x za noc a kedze som ju nastastie kojila,len som si ju vzala k sebe,nacucala sa a ulozila spat do postielky-takze i manzel bol oslobodeny od nocneho vstavania-i ked on bol i tak hore a vlastne aj syn vobec nepocitil,ze mame doma babatko.
Ked babatko pride,vsetkemu sa podvolite a bude dobre-zvladnete to. Vacsinou co poznam ja mamicky,ktore mali male deticky v nasom veku,tak tvrdili,ze su velmi dobre-ako keby deti same vycitili,ze uz nemame 20.

Nic sa neboj. Pekny dnik.

veronkaj
10. nov 2010

@miroslava72 to bolo pekne napísané, že akoby vycítili že sú dobručké,

ja počúvam stále od mamičiek že sa sťažujú že ich deti sú omnoho živšie a tvrdohlavejšie ako tie čo mali ako prvé, že sú doslova neposlušné no ide ma šlak trafiť ked to počujem že neposlušné

ja si tiež myslím, že to zvládneme a tie obavy sú asi na mieste
a už čakám kedy prejde tento týždeň aby som vedela či som alebo nie, no podľa mňa som, ale možno si to navrávam ale zase minule ma intuícia nesklamala.
podľa tehot. kalkulačky som to tam hodila že pre zaujímavosť som dnes 3tt+0 tak musím čakať.