Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

annika
16. máj 2008

Ahojte!
Som rada, že ste negatív, a boh ti daj, aby tie kvapky pomohli! 😀 😀 😀

janka_fr
16. máj 2008

Ahojte

rada by som sa k vam pridala aj ked vidim ze ste uz poriadne zohrata partia, ma 35 a jedneho maleho stale hladneho nezbednika 😀

bejca
16. máj 2008

ahoj Janka-fr vitaj medzi nami 😉 a ako pozeram ty mas skoro tak mladeho stareho 😀 drobceka ako ja 😵

bejca
16. máj 2008

juuuuuuuuuuuuj a Julianko je peknucky 😀 aky bol velky ked sa narodil ?? lebo mi pripada taky drobcek 😅

bejca
16. máj 2008

Vanilka ja som si odsavacku mlieka kupila tuto :
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...
a zatial som ju nepouzila 😅 ale je to aj flaska takze ak nemam vyuzitie ako odsavacku tak ju vyuzijem na flasu a myslim ze tych cca 400,- sk neni az tak moc 😉 a v nemocnici mi dali ich ale mala som zo sebou aj svoju 😉

Azuzi ja som tie "jednorazove" nohavicky mala jeden kus cca 25,- sk a oni su pratelne !! su sietkovane a nosila som ich aj doma pomalu este cca mesiac ja si ich neviem vynachvalit aj koli tomu ze som mohla v pohode chodit v porodnici a nie tlacit nohy dokopy 😅 ale jasne ze to je na kazdom - ja som mala 5 ks a mam este 4- re 😀

annika
16. máj 2008

Ahoj Janka a Jullian! Je to francúzske meno, však? Malý je krásny!!!!Cmuk Cmuk! 😀 😀 😀 A my sa tešíme z nových maminiek a miminiek!!!
Ja som odsávačku aj predala po troch mesiacoch. Nemala som trpezlivosť na odsávanie, ani čas.Ale pri rozbehnutí mliečka mi veľa pomáhal! 😝 😝 😝
A tie jednorázovky som mala tiež, no boli tiež pratelné a som ich používala do konca šesťonedelia. Boli praktické a pohodlné. Dizajnovo,no..... Nechcem povedať, ale.... 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲
My sme dnes spali celkom v pohode, no vedľa mňa na posteli.... 😖 Ja som bola unavená a nechcelo ma v noci behať k postielke. Dnes zas varím ako kuchárka v zamestnaní. Robím rizoto, slepačiu polievku a chili fazuľový perkelt pre chlapov. Zajtra nech mám voľno v kuchyni, do kelu! 😝 😝 😝

annika
16. máj 2008

Bejca, chcem sa ťa opýtať! Včera som poslala tú objednávku za tú pirátku. A tam bolo napísané, že mi pošlú nejaký email, že aké bude variabilný symbol pri úhrade cez účet. No a ja čakám ten mail, no nikde. Mám čakať? Alebo sa to dá aj bez toho symbolu

vanilka32
16. máj 2008

ja viem ktore mysilte, Chicco nohavicky, tie su pratelne, canpol co som si kupila ja nie. Dizajnovo by som to nazvala kvalitne bombardaky 😀

vitaj Janka medzi nami! ja babatko este nemam (termin je zaciatok jula) ale rada chodim do tejto diskusie lebo sa dozviem vela uzitocnych rad 🙂

lubii
16. máj 2008

Ahojte 🙂
Malého som uspala na dvore 😉 .
Janka vitaj 😉 , tvoj malický je krásny 😉
Dievčatá, môj malý je na mne v kuse nalepený, už sa nechce ani sám pohrať, lebo nechce sedieť, iba sa v kuse dvíha na nohy akonáhle nájde nejakú oporu. Lenže potom sa pustí a padne na chrbátik a hlavičku. Vôbec nemá pud sebazáchovy, že by sa puslil na zadok do sedu 😖 .Tak ho ani nemôžem nechať ani chvíľu samého, iba trošku vydrží v ohrádke, keď dačo potrebujem rýchlo urobiť. Tam má molitan, takže môže aj spadnúť. A keď prídem k nemu, tak na mňa hneď vylezie ako taká opička. Takže u nás nehrozí, že by som ja cez deň varila alebo upratovala 😅 . Už ani v lehátku ho nemôžem nechať. Minule mi z neho vypadol, visl z neho dolu hlavou prichytený o popruhy 😅 . A to som sa na neho nepozerala asi 10 sekúnd. Kedy vy stíhate variť a pratať?????????? 😲
Beji len si kupuj, moja švagriná hovorí, že najlepšia investícia je investícia do šiat 😀 😀 😀
Ja som si tiež včera kúpila v jednom orientálnom obchode takú pletenú vlnenú vestu - že vyrobené v Nepále 😉 som neodolala, taká je krásna. A to som si chcela kúpiť letnú sukňu, ale nemali peknú 😅

janka_fr
16. máj 2008

Ahojte kocky

dakujem za privitanie

Beji tak pozeram ze ten tvoj je len o tyzden starsi, pozerala som si tvoj album a maly je paradny s tou piratkou.
Nas malinky ked sa narodil tak mal 50cm a 3460g ale teraz uz mame 60 cm a 5300g.Neviem ako tvoj maly ale ten moj by stale len jedol je kazde 3 hodiny a niekedy aj po 2 pyta a v noci je to rovnake este sa nestalo ze by prespal 5 hodin v kuse 😠 ..No ale asi chce vycucat zo mna vsetok ten tuk 😀
Tie okuliare co si objednala ake su malemu?Lebo ja by som potrebovala tiez nejake okuliare ale u nas som skusala v lekarni no boli mu straaasne velke a pritom boli od 0 mesiacov. O dva a pol tyzdna idem k nasim domov tak by som si ich objednala.Kolko to trva kym pridu?Lebo ja budem u nasich dva tyzdne.

Anika ano je to francuzske meno pretoze sme sa snazili aby sa to hodilo k jeho priezvisku, ja zijem vo Fr. a tu letia take mena co sa mne vobec nepacili a toto vymyslel moj drahy a pacilo sa aj mne.

Vanilka tak to sa ti uz krati si este pamatam posledny mesiac bol strasny uz som chcela ist rodit v 37 tyzdni ale nas maly sa narodil az na posledny mozny termin aj to nam museli pomoct ☹

Inac odsavacku ja som si nekupovala vobec, tu v nemocici mi vraveli nech si neodsavam lebo sa mi bude vela tvorit a doteraz nemam problemy s mlieckom.Pred tyzdnom som si ju sice kupila ak by nahodou boli problemy ale zatial je v krabici odlozena akurat som len flasticku na cajik pouzila 😉

janka_fr
16. máj 2008

Idem si pozriet vase fotky, lebo tu u nas prsi takze nemozme ist von a malinky teraz spinka

bejca
16. máj 2008

Anika ja som si to brala na dobierku 😉 takze neviem kedy pride email ..ja nikam cislo uctu nedavam a ani z neho neplatim cez net ... pre istotu 😅

Janka link na tie okuliare je na strane pred touto 😵 ale je tu toho viac a vselico pekne ale aj dost drahe si myslim mozes pobludit a popozerat kuk :
www.nipa.sk

a teda tiez ste mali pekne miery 😉 my sme mali 400g a 52 cm , a teraz mame 61 cm a 5890 g 🙂

Lubi ja tiez lubim kupovat 😅 /a ktora zena nie ?? / ale neda sa stale - penazenka by nesahala 😀 😝 xixixixixix

annika
16. máj 2008

Bejca, ani ja nie cez net. Idem pekne do banky a vypíšem si príkaz na úhradu a tak to posielam, vieš??? No nič, email neprišiel, tak som tam napísala variabilný symbol číslo objednávky. Uvidíme, ako bude ďalej.
Dnes sme skočili zas aj na nákupy, no horor, Kauflande všetko premiestnili, ani mlieko som nevedela nájsť, taká som bola na nervy. Mne sa ten obchod nepáči vôbec, furt ma sklame. Už aby bol Tesco hotový!!!!!!! 😠 😠 😠

vladkaz1
16. máj 2008

Ahojte kocky no Beji Petko je inaksí herec hehe zlatunky!!!
Lubi 😉
Janka vitaj medzi nami kocka nasa, ja uz chodím len zbezne ale chýba mi to tu...
Annika tak si prezila aj ja uvazujem nad telieskom ale bojim bojim.
Azuzi ja ta obdivujem vy vybavujete zhanate staviate no proste partáda.
A teraz ja vcera vecer po 15 dnoch meskania som dostala menzes 😕
muz sa tesil ako malé dieta a ja som bola troska smutna..
Boli sme u koznej zasa!!!!a dala nám dalsiu hormonálnu masť,sestricka v lekárni mi povedala ci je dok. normálna kazdy týž. inú horm. liecbu už 3 týždne v kuse ,že ani jej to nemám dávať.
že kortikoidy sa mozu akutne po celom tele používať len 1 týž. maximálne,nech radsej kupim otruby a mám ju kupať v tom.
Ale ja som kupila aloe vera vodicku od známej a fakt to trocha pomohlo baby za jeden den to máme o 30perc lepsie... som prekvapená

bejca
16. máj 2008

Anika ani ja nemam rada Kaufland 😝 ale zeleninu maju lepsiu 😉

vladkaz1
16. máj 2008

Ja nemám rada tesco 😝 vzdy kúpim to co nemám a to co chcem tak zabudnem

bejca
16. máj 2008

Vladka som rada ze to mate lepsie 😉 a to pijete to aloe alebo natieras ???

janka_fr
16. máj 2008

Beji dakujem za link a prosim ta zo kolko ti to prislo od objednania?Pretoze ja budem u nasich len dva tyzdne tak ci to stihne prist za ten cas.

Ako vas tak citam tak sledujem ze aj vy mate taky problem ako my.Ja mam atopicky ekzem moj drahy tiez a nas malinky tiez ☹ .Nastastie sa nam to teraz zlepsilo ale skusali sme viacero kremov.Zatial som nemusela malinkemu dat kortikoidovu mast. Tak dufam ze aj vasim detickam sa to coskoro polepsi.

annika
17. máj 2008

Pekný víkend mamičky! Ešte spíte??? My sme už hore!!!
Celkom dobre sme spali, no ale vo velkej posteli..... 😒 😒 😒 Tam to má dosť miesta na kotúľanie sa a aj ja som vyspatejšia takto. Je to proste pohodlné, tak tam spí už druhý deň. Dúfam, že aj manžel sa tam niekedy vráti, lebo ešte spí v obývačke chudák.... 😝 😝 😝 Ináč 2.júna bude mať štátnice a aj sa učí ako včelička do polnoci čítal aj včera otázky.

bejca
17. máj 2008

krasne slnecne ranecko 😉

my ideme dnes grilovat k svokrovcom poobede ale muz je v robote ☹ takze dufam ze o 13,00 bude doma lebo ak nie tak sa grilovanie nekona ...

Janka ved to objednaj cez net a objednaj to na mamu alebo surodenca 😉 a doma ta to pocka 😵 ale tusim mi to prislo okolo tyzdna inak Anika teraz objednavala tak ti moze povedat 🙂

Anika aj ja si rano Petka davam do mojej postele 😵 a tiez potom dlchsie spinkame lebo inak uz okolo 7 alebo 6,30 by som bola nadobro hore ale takto potiahneme aj do 8,00 😵 a manzelovi drzime palceky 🙂

annika
17. máj 2008

Díky, Bejca. Aj vám príjemné grilovanie! Ja dneska nevarím, mám plnú chladničku, musíme zjesť zzásoby. Včera som varila na dva dni...
Janka, ja som si vo štvrtok objednala tú pirátku, piatok som poslala peniaze, no uvidíme kedy príde zásielka. potom Ti to napíšem. o.k.?

lubii
17. máj 2008

Dobré ránko 🙂 🙂 🙂 .
My sme dnes spinkali celú noc až do pol 7 a zobudil sa suchý. 😅 Mali ste vidieť, čo bolo potom v nočníku 😕 . Potom sme ešte pri cice spinkali do pol 9 😉 . Teraz išli všetci von sa venčiť a ja papám hrozno a koníkujem 😀
Beji, príjemné grilovanie 😉
Annikinmu mužovi budeme držať palce 😉
Vladka, skús tie otruby, už som to tu písala, aj mangelova teta tak vyliečila svojho syna, ona ho kúpala v odvare z ovsených vločiek. Beji, Jani aj vy to skúste, veď to určite nepoškodí 😉

bejca
17. máj 2008

kocky dakujem 😉 uz teraz mi slinky tecu 😀

Lubi skusim zohnat otruby 😅 a aj kupim ovsene vlocky 😅 ale neviem ako mam ten odvar spravit 😅

bejca
17. máj 2008

ahojte 😉 uz sme doma 🙂 😵 nazrata som az po usi 😀 mnam grilovane kriiiiiidielka a krkovica 🙂 mnam mnam 😀 otestovali sme novy sportak 😉 je v pohode Petko celkom v klude lezkal aj sa vozil aj spinkal , plakal 😀 😵

inak zacinaju mi bolesti: krize mam v tahu 😝 nakolko mam aj osteoporozu 😝 a kolena ma bolia od tehotenstva cca od 7 mesiaca , teraz ma uz zacali boliet aj klby na palcoch na rukach , a od vcera aj na pravej ruke mi opuchol klb na ukazovaku .-( aby toho nebolo malo zacina ma boliet pravy bedrovy klb ..... co uz stary clovek 😅 😝

pizzamati
17. máj 2008

Ahojte Baby.

Tak my sme už konečne doma. Ešte drobec hajká tak rýchlo píšem. Poviem Vám ale že viac rodiť u mna nehrozí.
Prijali ma v pondelok nemala som žiadne bolesti nič , v utorok bola vizita a docent že prenášate už 10 dní tak dnes rodíte. Bola som rada ale aj som sa riadne bála ved mne nič nebolo, žiadne kontrakcie uplna pohoda. Tak som prišla na porodnicu dali mi čipok na vyvolanie ale stále nič ani po 8 hodinách nič. Potom mi pustili vodu a začalo sa to. Nebudem dalej rozpisovať aby som ešte kinderká nevystrašila. Ale ked som malu videla prešla všetká bolesť bola som najštastnejšia žena na svete a ešte niečo celý čas bol pri mne moj milovaný manžel a ten mi dodával odvahu. Velmi som mu za to vdačná. Isto so mnou aj Bejca suhlasí že je to krásny pocit. 😀 😀
Malá bola nádherná 5540g,47cm. Taká malá gulka. Zajtra vám pridáme aj nejaké iné fotky tu čo tam máme je 3min po pôrode. Inak je docela dobrá xixi kojim ale aj prikrmujem pretože dosť schudla a dnes ked nás prepušťali sme mali 33OOg.
Nestihla som Vás prečítať od kedy som tu nebola, ale zajtra cez den snád postiham. Inak vás všetky zdravíme.
Dominika posiela pusky. 😀 😲 😵

pizzamati
17. máj 2008

prepačte pomylila som sa, mala mala 3540 g.

lubii
17. máj 2008

Pizza, gratulujem 😉 🙂 , hlavne, že sta zdravučkí, bolesť už prebolela, však 😉 . Ináč som minule nad tým rozmýšľala, ako mladé baby majú také problémy, otvárajú sa, zašívajú ich, a my krásne atraktívne zrelé ženy rodíme v termíme, niektoré aj po termíne 😀 😉 .
Až mi dych vyrazila tá váha, že 5,5 kg 😀 😀 😀

vanilka32
17. máj 2008

juuuj pizza, srdecne Gratulujem k malej gulke!!! 🙂
ked som videla tu vahu ze 5540 fuha, ale potom si to opravila, to je uz lepsia vaha 🙂 som rada ze nakoniec vsetko dobre dopadlo a uz ste doma. Kinderka mozes strasit, ja tiez ocakavam tazky porod kedze bolest ako taku znasam velmi zle ale nevadi, zvladneme 🙂

Tesim sa na fotky, pridaj dake do albumiku ked si najdes chvilku 🙂

bejca
17. máj 2008

juuuuuuuuuuuuuuj Pizza a Dominika vitajte 😀 som rada ze uz ste domenka . a podla mna kludne napis co a ako -ved aj my sme tu popisali takze ak kocky by chceli tak ci tak si to tu najdu 😉 nechcem sa opakovat 😅 ale ako som si precitala ze 5540g hned som listovala o dve strany naspat a pozerala aku vahu nam napisala tvoja dcerka Martinka a hned mi vydychlo 🙂 😵 a potom som si vsimla ze si to aj opravila 😀 aj my sme schdli dost- Petko ked sa narodil mal 4000g a domov sme isli z 3640 g 😅 ale ja som nedokrmovala vobec len som kojila tym co som mala xixixixiixxi a aj my sa tesime na fotecky 😀

ellla
17. máj 2008

Ahojte zienky. Dost dlho som tu nebola, ale mam na to objektivne dovody - mojho milovaneho syna 😀 - jednoducho nic nestiham. Nas maly sa uci chodit, uz chodi popri nabytku, aj s oporou jednej ruky, vsetko co dociahne mu podava ruky 🙂 . Je to taky maly postrach Denis. Ani na chvilku nemoze byt bez dozoru. Nestiham domace prace ani MK. Inak utorky chodievame cvicit do materskeho centra na fit-loptach, tak to mame take male spestrenie. Fakt! aby som nezabudla, este stale sa kojime a obom sa nam to takto paci. No maly je za nou taky opantany - je to taky moj maznulko, co sa stale smeje. Idem pridat nejaku aktualnu fotku...

Zdravim vsetky nove mamulky a tehulky 🙂