Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

aja7
autor
13. mar 2008

annika, dakujem... 😉

annika
13. mar 2008

Ajka a ako znáša malý Nutrilon? Aj ja som začala s tým, no malému veľmi nechutilo, vypil len 40-60 ml. Potom som si kúpila Sunar a to mu dávam aj teraz, keď mám pocit, že málo mlieka mám.

vladkaz1
13. mar 2008

Nas zo sunaru stuplovalo ale riadne.Ano cistokrvny len tych chlpov je z neho sade.Ahoj Ajka drzim paste nech sa dari!!!!

lubii
13. mar 2008

Jéj Ajka, ahoj. Len to nevzdávaj, bola by to škoda. Oddychuj, spinkaj vždy,keď spí aj Adamko, o velkáčov sa nestaraj, teraz nech sa starajú oni o teba. 😀
Aj my máme hava na dvore 😉

annika
13. mar 2008

Vladka a ty čo dávaš malej?
AKého hava máte, Lubi?

aja7
autor
13. mar 2008

annika, neviem ci mu chutil nutrilon, ale vecer vytahal zvysky mojho mliecka z obidvoch cici a este vypil 40ml nutrilonu. Bol by aj viac, ale nedala som mu, lebo mi pri tom mojom placi tiekli uz sople a musela som si vyfukat nos 😀 a tak som mu potom viac nedala..Ale uz druhu noc spinkal cca od 21tej do rana do 7mej...Vcera zrejme z nutrilonu, ale predvcerom z mojho mliecka...tak ja uz neviem 😖 😖
lubi..no, staraju sa ti moji pubertaci, aspon o seba 😀 tatino ich prinutil 😀 kompletny servis skoncil 😀 teraz mame "noveho" sefa 🙂

annika
13. mar 2008

Ajka, to je super, že tolko spí malý!!!!len potom je problém s tým mliečkom,čo??? Keď v noci nekojíš, tak ani sa netvorí tolko. Musíš v noci odsať trošku z oboch, ked sa ti malý bude tolko spať.Aspoň ja som to tak robila. niekedy som sa zobudila na to, že bolia prsia, tak som niečo odsala a spali sme ďalej.

vladkaz1
13. mar 2008

Annika ja normalne mliecko ale dnes a vcera som uz dala mrkvovu kasu.

mima07
13. mar 2008

ajka neboj to sa ti este upravi snaz sa mu radsej dat cez den nutrilon aby sa ti v noci zobudil na kojenie a hlavne ze ste zdravi na zvysku az tak nezalezi a poznam baby co davali 3-4 dni a potom uz bolo dobre

aj my mame havina 😀 😀

vladka pekny uces 😉 a k prikrmom netreba ti davat kase ja obcas dam ale my sme uz vacsi ale nespi po tom dlhsie ☹ ked pridas zemiak 3 dni tak potom mozes dat zemiak s brokolicou zase 3 dni, potom mozes dat vsetky 3 zemiak mrkva brokolica satci iba 1 den a potom si este mozes popridavat hrasok, cuketu aj karfiol najlepsie k zemiaku pripadne k zemiaku s mrkvou. Alex napriklad zje len ked to je do oranzova teda musi tam byt mrkva. A po mesiaci co budes davat prikrmy mozes pridat kuracie masko 😉

bejca
13. mar 2008

ahojte kocky 😎 no my sme boli vonku na cca 15 min. straaaaaaaaasne tam fuci , ale nas havo je uvedomeli a spravil to najhlavnejsie co najskor tak sme mohli ist domov 😉
ajka vydrz 😵 aj ja niekedy prikladam na prso Petka aj po hodinke alebo 1,5 a aj po dvoch ako kedy vresti 😀 aj teraz som mu davala po hodinke ale len chvilku asi tak 4 min. a uz nevresti a spi mi na ruke a druhou pisem 😀
baby co mate akych havov ???

bejca
13. mar 2008

a este som zacala davat ten cajik feniklovy 😵 cca 150 ml za den 😉

lubii
13. mar 2008

Ahojte, dala som do albumu hava aj náš supiš kočík po mojej 20 ročnej neteri 😀 . Vtedy nebol problém, aký kočík kúpiť. Boli len 3 možnosti: modrá liberta, bordová liberta, biela liberta 😀

tamita
13. mar 2008

Pekný večer maminy,pozdravujem Vás a rada by som k Vám občas zavítala 🙂
Annika-veľmi pekne ďakujem za kontakt i za IP,pred chvíľou som ju len objavila,2 dni som sa totiž nedostala na net.Určite si si všimla ako ten môj pokus o novú tému 40+- vďaka adminovi stroskotal skôr ako začal,ale vlastne dobre 🙂 ,aspoň sa pridružím ku Vám-ak môžem 😉

tamita
13. mar 2008

Nie som ešte celkom v obraze,len naporýchlo som omrkla pár stránok dozadu,máte krááásne detičky 😵 a pochopila som,že ste super baby a že ste ešte nedávno boli v podobnej situácii ako ja-aj keď ja som asi extrém... 😅 Mám už dve veľké deti-syn má 22,dcéra 18,no a takto sa nám zadarilo do tretice 🙂 😉 😵
Nebolo to bohvieako plánované,ale o to viac potešilo.Už len veríme,že všetko bude O.K.
Tak pokojnú nôcku prajem. 😔

annika
14. mar 2008

Ahojte! Vitaj medzi nami Tamita!!! KOnečne si nášs našla, už som ťa tu čakala. No veď práve preto som ťa sem pozvala, lebo my sme fakt "rovesníčky" a práve dnes je to rok, čo som sa dozvedela, že čakáme bábetko.... A vidíš, ten rok ubehlo taaaak rýýýchlooo a Mlého Robka už máme 4 a pol mesačného...A všetci máme z neho obrovskúúúú radosť a čo sa týka materskej, tak ja vychutnávam každú minútu tej "dovolenky", pri dcérkach som také niečo necítila. Tam to bolo o niečom inom, vtedy manžel súkromničil, stavali sme dom, proste nebolo času to vychutnávať tak poriadne. NO teraz.... Však to uvidíš, moja, je to ako v rozprávke....

bejca
14. mar 2008

dobre ranecko 😎
tamita vitaj medzi nami 🙂

mischella
14. mar 2008

Ahojte maminky aj tehulky. Mozem sa pridat? Mam uz dcerku a teraz cakame druhe. Obcas by sa mi tiez zisla nejaka rada. Kedze mam lekara, ktory ked sa neopytam, nepovie mi skoro nic a teraz, ked som v 26. tyzdni uz ho nechcem menit, tak sa radsej opytam, niekoho, kto ma vlastne skusenosti. Mam pocit, ze mam velmi slabe pohyby aj to len obcas, niekedy iba ked si vecer lahnem. Odkedy ste mavali take intenzivnejsie kopkanie? Dcerka ma uz osem rokov, tak si presne nepamatam, kedy zacala s takym vacsim bubnovanim 🙂. Dakujem 🙂

bejca
14. mar 2008

ahoj miska vitaj aj ty 😉
a kocky nech sa vam u nas paci 😀
no rano som nemala kedy drobcek nechcel hajat len mrncal a vrestakoval 😅 ale teraz chvilku hajka tak som si postavila varit a idem rychlo nieco popismenkovat 😉
ozaj kocky dufam ze zemiaky kysle mozem 😅 ved si ich moc neokyslim 😅
anika veru ten cas tak leti 🙂 juuuuuj ved za 4 dni uz Petko bude mat mesiac 😀 😉 a ja 37 😅 stara " koza " xixixiixix este pred nedavnom som rozmyslala ze na moje narodeniny uz budeme mat drobceka na svete a nevedela som si to predstavit ako to bude - a uz je to tu 🙂 😀
miska co sa tyka pohybov ja som ich zacala citit okolo 17tt ale to bolo len take jemnucke 😀 a ani si nepamatam ze by som nejake strasne silne pohyby citila - ale ak mas pochybnost - lahni si hore znak - cize na chrbat ale bez podusky - miminka to neznasaju 😉 ale ani dlho tak nelez -a vtedy by malo zacat kopkat 😉 alebo mne zaberala kava nesca normalna kofeinova - to hned pokopkal 😉

vladkaz1
14. mar 2008

No teda kocice ahojte vitajte medzi nami 🙂 tesime sa ako nam zasa pribudnu prírastky do rodinky 35 a viac.Ale aby ste boli v obraze ja som sa sem dostala uplne omylom som 25 rocna zaba,ale nebojte sa uz vas tak lahko neopustim xixixi.Idem najpr posmirovat do vstkych fotiek nech som v obraze hihi.Lucka je v poslednej dobe zaplynena tak som v lekarni kupila espumisan detsky take klapky boze kocky mala zaspala sama bez kriku uplne v pohode usmievali sme sa boskavali.Bola som stoho šťastná pretoze sme mali strasne zaspavanie sak viete sused nam klopal a pod.Tak asi to bolo s toho ze ona chuda si nemohla prdnut.Uvidime dnes.Som smutna lebo segrin maly je na pozorovani ma 7 mes. chuda moje pekne... 😢

bejca
14. mar 2008

vladka no super ste zaspinkali 😉 a kasli na suseda - nam by museli vybuchovat dost casto - lebo nasemu Petkovi nezabera ani cicikanie ani natrasanie ,a dokonca ani pekne slovo -a ani " zakricanie " 😅 tak obcas za den aj 15 x vresti ako pavijanik 😅 co uz no ... a nic mu chybat nemoze lebo je napapany , prebaleny ... to len " bojuje " sam zo sebou ze nechce spat a nevie ako byt hore bez placu 😀
a co je synovcovi - chudiatko malinke ?? ☹ 😖 dufam ze nic vazne

bejca
14. mar 2008

uz som tie zemiaky zjedla ale ani som si ich neokyslila 😉 takze dufam ze to bude v poho 😅

annika
14. mar 2008

Čaote kočky! Vitaj MIchella medzi nami!
Tak, tie pohyby, no ja som ich cítila hlavne večer okolo deviatej do jedenástej. A keď sa malý narodil, tak vtedy sme mali aj s ním problémy, vtedy plakal a vykrikoval až do dvoch mesiacov. A silnejšie kopance prišli len v treťom trimestri, okolo 30.tt. Aspoň u mňa...
Lucka, dúfajme, že to tak ostane s tým zaspávaním...
Joj, Robko sa zobudil, nespal len polhodinku. Ani najesť sa mi nepodarilo... Bežím...

mischella
14. mar 2008

Bejca a Annika, dakujem za odpovede. Mna to len tak sem tam stuchne aj to len dolu a velmi malo, maximalne par minutiek, ale dufam, ze to potom bude normalnejsie. Niekedy si lahnem na chvilu na chrbat, ako si pisala a ked sa pohne, tak som spokojnejsia, len sa mi to zdalo velmi malo, ved uvidim. Pri prvej som to nejako extra nesledovala, islo to tak nejak vsetko same a bolo to v pohode. Potom som dvakrat potratila a teraz sa nejako viac vsetkeho bojim. Bola som aj na odber plodovej vody, tam mam vysledky ok, tak musim viac mysliet pozitivne. Kocky, mate zlatych drobcekov. 🙂 🙂

annika
14. mar 2008

Miska, každé maliliké je iné, niktoré sú ktívnejšie, niektoré menej. nesleduj sa velmi, radšej si vychutnávaj každú minútku! Ja som mala najkrajšie obdobie práve teraz do 30 tt. Potom prišli problémy...

bejca
14. mar 2008

miska dik za pochvalu nasich miminiek 😉 a veru ked mas aj vysledky z amnia v poho tes sa a uzivaj si kazdu chvilku 😉 a nebojkaj vsetko bude oki 🙂 😵 a aj my sme tu boli skoro vsetky na odbere 🙂 😎

mischella
14. mar 2008

Ste zlate, dakujeeeem 🙂 aj manzel mi to hovori, ze si to mam uzit a nesledovat to tak intenzivne, on sa tesi, ked mu poviem, ze ma kopla raz za den. Inak je to v pohode, ale vidim, ze vekom je to uz ine, strasne mam naliate nohy a ked ma obcas niekto stretne, kto ma dlhsie nevidel, tak sa pyta, ci uz idem rodit a to mam este dobre tri mesiace. Kocky aj ste niekam chodili na predpripravu, myslim cvicit, alebo tak? Ja nechodim nikde, obcas ma napadne, ze by som mala, zle sa mi dycha. Neviem, ci by to pomohlo. 😒

bejca
14. mar 2008

miska ja mam 37 a som bola prvorodicka a nechodila som nikam 😅 ani cvicit ani nic podobne - ale zasa od zaciatku tehu mi vsetko zakazovali ze koli veku pre istotu 😀 a maly sa narodil v poho si myslim a s peknymi mierami 4000g/52cm 😀 😀 😀

mischella
14. mar 2008

Jeeej, krasne, taky macik, ja myslim, podla mojho bruska, ze aj moja bude macka 😉 Ja mam 39, som na rizikovom kvoli tym potratom a kedze moj lekar mi toho vela nepovie, tak mi ani nezakazuje 😖. Bejca, Ty si odkial? Vyberala si si lekara k porodu? Lebo moj k porodom nechodi, tak si musim asi nejakeho najst.

vanilka32
14. mar 2008

jej nove tvare 🙂 vitaj mischella, vidim ze sme viac menej na tom co sa tyka tyzdnov rovnako. co sa tyka pohybov, aj u mna je to take, niekedy intenzivnejsie kopkanie uplne dole (tam ma nozky) a niekedy nic. ale ja si z toho nerobim velku hlavu, v pondelok som bola v poradni a podla doktorky je vsetko v poriadku. 😎

pizzamati
14. mar 2008

Ahojte maminky a vitajte nové kinderká. Neukázala som sa tu dosť dlho, mali sme toho v rodine dosť. Takto pred týždnom som sa vydala, chceli sme to stihnuť do pôrodu tak sme to všetko zorganizovali behom 2 týždnov. tak som nemala vela času sem chodiť. Ale zato moja dcéra ma informovala o všetkom čo ste tu písali, ako vás posluchaju,neposluchaju miminka ako si zvykate na uplne iný život. Je krásne čitať ako si uživate svoje malinké poklady už aj aj by som to chcela mať za sebou. Bola som v stredu na tom prenatalnom vyšetrení srdiečka teda odborne ECHU doktorka povedala že je to v poriadku srdiečko bije ako zvon tak som spokojnejšia. Bála som sa ale moj gynekolog povedal že len kôli veku ma tam posiela. No a moja mala nezbeda ta ma teda riadne okopáva , normálne ma to už aj boli celu noc vyvádza aj cez den čitala som že miminká prespia 9O percent dna, alew u nás je to naopak ale neva aspon som spokojná že ju citim.