Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

annika
27. jún 2007

Ahoj Aja! Ani nebudeš, som tu aj ja. V decembri budem mať 36 a čakám tretie miminko koncom októbra. Mám už dve dcérky 12 a 14 ročné. 😵 Momentálne som na PN-ke.

trixi
28. jún 2007

Ahoj Aja, tak ja uz mam viac ako 35 a nejako ma to netrapi. Vlastne po porode oslavime 40, dufam, ze uz aj s malickym, ze nebudem prenasat. Mam predsavzatie, ze nechcem svoje prve rodit po 40tke. Snad to teda stihame, hoci len tak tak. Ale je mozne, ze synacik to zmeni a ze sa mu nebude chciet v termine na svet 😉

annika
28. jún 2007

Ahoj Trixi!
Aj moje mimino je synáčik, po dvoch dievčatách som sa dočkala aj syna.... 😀
Sme všetci veľmi radi, hlavne ocino sa teší.Tvoje bude prvé bábo? Ja som rodila prvú dcérku 23:35 o polnoci a keby ešte tých 25 minút vydržala, tak máme narodeniny ten istý deň.Takto ona má o deň skôr.

monkey1
28. jún 2007

ahojte "postarsie" maminky.
chcem sa vas spytat, ci vam nejak robi problem byt tehu tak neskoro. hlavne tebe, annika, pocitujes nejake zmeny oproti tomu, ked si mala babatka v skorsom veku? ja este mimi nemam, a chcem tiez az tak neskor, len neviem, ci to bude rozumne po zdravotnej stranke

annika
28. jún 2007

Ahoj,Monkey! 😲
Nič výnimočné necítim, je to ako pri prvých dvoch. Aspoňže zatiaľ.Takisto mi bolo zle do 12 týždňov, takisto som bola unavená a ospalá.Teraz si asi lepšie vychutnávam to tehotenstvo.Len sa trošku bojím pôrodu, tie predošlé boli dosť dlhé a vyčerpajúce. Neotvárala som sa tak rýchlo, dva dni som sa trápila.Som zvedavá, čo teraz so mnou bude? 😝

majka35
28. jún 2007

ahojte ženuše ... nevadí keď sa pridám, hoci som už mamina a malá sa mi narodila, keď som mala 35 ... ??? 🙂

annika
29. jún 2007

Ahoj Majka!
Vôbec nie a gratulujem k malej. Je krásna a vidím, že už má skoro 7 mesiacov.Aký si mala pôrod po 35-ke? Neboli komplikácie?

majka35
29. jún 2007

ďakujem annika ... ja som rodila plánovaným cisárskym rezom, ale bolo to kvôli mojím zdravotným problémom ... a ako som sa bála tehotenstva v takom "pokročilom" 🙂 veku, tak som mala ukážkové tehotenstvo, pracovala som do posledného dňa, chodila som cvičiť, jedine čo ma trápilo bolo neskutočné pálenie záhy ... ☹
a teraz sa teším z malinkej aj keď niekedy mi dáva poriadne zabrať ... 🙂 🙂 🙂

annika
29. jún 2007

Ja by som chcela rodiť radšej spontánne, z cisárskeho sa bojím. ☹ Ale však sa to uvidí. Ešte rozmýšlam o epidurále, ale aj o tom som čítala už všelijaké názory. Ani to ešte nie je isté, či to bude pôrod s ocinkom.

trixi
2. júl 2007

Ahojte, pre Monkey1: necitim sa "postarsie", skor naopak 😉 Vobec mi nerobi problem byt tehotna v 39 rokoch. Okrem toho, ze v 10 tt ma vystrasila jedna "koza" doktorka, ktora mi chcela brat maternicu, tehotenstvo si uzivam. Nemam ziadne extra problemy. Absolvovala som AMC, ale hlavne preto aby som bola kludna, ze malicky nebude mat vyvojove a geneticke vady. Myslim, ze som na miminko dospela az teraz, skor som sa necitila. Mnohe ovela mladsie tehulky maju vacsie proglemy ako my starsie. Vek nehra rolu. To len lekari strasia. Pozostatok stareho rezimu 😖 Zijeme v 21 storoci a vek ludi sa predlzuje, ved budeme musiet pracovat do 65 rokov, tak preco nerodit po 35?

katy2
2. júl 2007

Ahojte,
ja mam 37 a uz rok sa snazime o mimi. Zatial to nechavame na prirodu...
Ako dlho ste sa snazili v tomto veku, kym ste otehotneli?
Inak prajem krasne a bezproblemove tehotenstvo a hlavne zdrave babo...

aja7
autor
2. júl 2007

jej ahojte dievcata..nebola som tu dlhsie a ako pozeram, je nas viac..Super, tesim sa. Ja mam 16 rocneho syna a otehotnela som upnou nahodou, neplanovane..Ucila som sa na statnice a takto sa nam postastilo 🙂

majka35
2. júl 2007

ja som otehotnela, ako sa hovorí na "prvý šup" ... dokonca trošku neplánovane, práve sme rekonštruovali byt, mali sme provizórne bývanie ... bábetko sme plánovali hneď ako dokončíme byt ... a hop, otehotnela som ... bola som taká šťastná, že až 🙂
trixi ... vo všektom s tebou súhlasím 🙂 🙂 🙂

aja7
autor
2. júl 2007

zatial to zvladam v pohode, zle mi byva iba vecer,podobne ako pri prvom...chodim korculovat na bicyklovat, aspon zatial...

trixi
2. júl 2007

Mila katy2, my sme sa velmi nesnazili. Vlastne som sa snazila ja prehovorit partnera, ze uz je na mimi najvyssi cas 😀 Sme spolu 8 rokov a stale sme to odkladali, uzivali sme si, cestovali. Tak som mu dala ultimatum 😅 : Ze po 40tke nerodim. A on si to vypocital tak, ze to horko tazko stihame. Zadarilo sa na prvy krat. Hoci nam jedna doktorka povedala, ze je zazrak, ze som otehotnela. U nej bol vsetko zazrak. Takze sa zazraky deju 🙂 Drzim palce nech sa vam zadari 🙂

ivcap
2. júl 2007

Ahojte maminy, môžem sa pridať hoci mám už 14mesiacov po pôrode? Mám 40 rokov a tri deti 21, 18ročných chlapcov, 14mesačnú Sašku. Je to super mať v takom perfektnom veku bábo. Všetkým Vám držím palce a užívajte si tehu aj malinké. U mňa tehu aj pôrod prebiehal bez komplikácií, rodila som spontánne, pôrod prebiehal tak rýchlo, že som ani nestihla zavolať manželovi. 😉

katy2
2. júl 2007

Velmi tuzim pridat sa k vam... Dufam, ze nam to bude dopriate co najskor... Strasne chceme babo, a to je mozno prekazka, preco sa nedari....

aja7
autor
2. júl 2007

ivcap...ako zvladli tvoji chalani novinku, ze budu mat surodenca? bojime sa to totiz tým nasim povedat 🙂

ivcap
2. júl 2007

Ahojte. Aji chlapci to zobrali ako najväčšiu tragédiu v živote. Na požiadanie redakcie som napísala o tom článok do bábetka, tak ak chcete, tak si to prečítajte.
http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...

bobael
2. júl 2007

Ahoj aja 7..... dovolte ,aby som sa pridala aj k vam mladšim maminam..🙂..... tento rok som oslavila
ten užasny vek tak ako ty .... mam dve dcery 17 a 13 a rozhodli sme sa ten život si ešte obohatit jednym dietatkom.... no v januari som potratila vdaka pani doktorke v 19 tt.... ale nevzdala som sa nadeje že to ešte skusime a tak sa zaradujem medzi snažilky a dufam ,že to čoskoro vyjde.....

ivcap
2. júl 2007

Baby ktoré snažilkujete, strašne Vám držím palce.

ellla
2. júl 2007

Ahojte. Aj ja sa velmi rada pridam. Mam 36 a cakame chlapceka. Uz mame 16-rocnu babu, ale toto dieta bolo planovane velmi dlho a podarilo sa to na 2. pokus. Este minuly tyzden som stihla svoje druhe statnice. Tehotenstvo znasam lepsie ako to prve. Neviem, co su ranne nevolnosti a vsetko zatial prebieha dobre. Tiez som bola na AMC a tiez pre pokoj v dusi. Bojim sa trochu porodu, ved uz viem do coho idem.
Ivana - Tvoj clanok ma dojal az k slzam. To asi preto, ze prezivam nieco podobne. Ani moja dcera zatial surodenca nestravila. Aspon sme si to zatial mysleli. Teraz si myslim, ze sa len robi taka "zelezna lady" a pevne verim, ze to dopadne tak ako u vas. 🙂

ivcap
2. júl 2007

Ellla, gratulujem ku štátniciam. Ja si myslím, že Tvoju slečnu to hneď prejde, keď uvidí malého. Vôbec sa nezaujíme o tvoje tehu? Je baba a otázka tehu a pôrodu ja si myslím, že pre babenku v jej veku je dosť zaujímavá, či nie?

ellla
2. júl 2007

Tiez sa ju snazim do diania vtiahnut podobne ako ty - vyber mena, nejake nakupene vecicky, fotografia zo sona - ale vzdy sa tvarila, ze ju to nezaujima. Vazny rozhovor nepomohol a vyjadrovala sa v duchu - to je vase dieta, co mna do toho. Minule sme tu ale mali maleho 1/2rocneho suseda a hned ho chcela na ruky. Mala naramnu srandu z toho, ked ju "ozgrindal", tak si fakt zaciname mysliet, ze je dobra herecka. Teraz to skor hrame na srandu. Napr. povie, ze chce "Nema do gule" - to je rybicka v okruhlom akvariu. Tak my jej na to, ze dostane Samka do kocika 🙂. Ale cuduj sa svedte, bavi sa aj ona. Vsetko sa ukaze ked sa malicky narodi a to bude onedlho... Podla mna su niekedy zbytocne slova a viac urobi cas a jej osobna skusenost 🙂 .

ivcap
2. júl 2007

Presne tak. Ty si poznáš svoju dcéru a vidíš ako sa správa v podobných situáciách. Ja sa držím toho, že chlapcov do ničoho nenútim. So Saškou vôbec nechodia von. Ale minule sme sa s manželom smiali, vravela som Peťovi, že som spoznala u nás na sídlisku jednu maminu, ktorá má veľmi peknú 18 ročnú dcéru a 10mesačného synčeka a tá kočka sa veľmi pekne o malého stará a chodí s ním von. Tak náš Peťo išiel vysypať smeti a zobral aj Sašku. Tak to sme s manželom zírali a predstav si, že sa s ňou asi 5min prechádzal. 😉

ellla
2. júl 2007

No super, odhalil, co najviac zabera na baby 🙂. My sme zas srandovali, ze by mohla ist so mnou k porodu - bude to 100% antikoncepcia😀.Velmi sa jej ulavilo, ked zistila, ze to nemyslim vazne. Mimochodom, aky si mala porod? Som sice druhorodicka, ale po takom dlhom case sa citim ako prvorodicka. Absolvovala som pripravu na porod, bola som si s manzelom pozriet porodnicu... Jedine pozitivum je, ze moj drahy bude so mnou aspon na cakacke. On totiz omdlieva aj pri odbere krvi 🙂.

aja7
autor
3. júl 2007

ahojte dievcata...tak, poviem vam, ze ste ma poriadne vystrasili........ja im to snad ani nikdy 😀 !! nepoviem....aj tu malu odvahu, ktoru som mala, som stratila.......

ellla
3. júl 2007

tak strasne to nie, ved vidis, ze sa to na dobre obracia...ale najdolezitejsie veci v zivote sa rodia cez vascie ci mensie problemy. potom si ich ovela viac vazime. ja som isla s tehotenskym testom hned za dcerou a bola som z toho smutna, ale teraz, cim som objemnejsia🙂, tym je to lepsie... tazsie prace v domacnosti robi automaticky ona - a vobec pri to nerepta ako pred tym...

ivcap
3. júl 2007

Ahojte. Ellli, včera som Ti opísala celý môj pôrod a keď som to dala odoslať, koník sa zľakol a celý mi odcválal preč, vrátil sa až dnes doobedu. 😉 Takže v skratke pôrod: O pol ôsmej večer ma zobrali na sálu, od rána mi odtekala plodová voda. Kontrakcie som mala veľmi slabé, bola som otvorená na dva palce. Dali mi vyvolávačku a malá sa narodila 20:55. Takže to bola taká rychlovka, že som ani manžela nestihla zavolať.Ale bolesti som teda mala riadne. Sama som sa čudovala, že to išlo tak rýchlo, lebo chlapcov som rodila dlho. Prvého dva dni a druhý 24hod.
Aji, čím skôr to symovi povieš, tým skôr Ti bude ľahšie na duši. Bude to preňho šok. Aj tak sa s tým bude musieť zmieriť. Daj pozor, aby sa to nedozvedel od druhých. Počítaj s tým, že určite nebude nadšený a týždeň bude nad Tebou krútiť hlavou a hovoriť Ti, ako si mu to mohla urobiť. 😠

andosa
3. júl 2007

Ahojte kočky. Ja mám maličkého po 35-ke a je to fajn. Je to moje prvé bábo a tehotenstvo bolo až na bežné problémy v pohode, hoci som v apríli 2006 potratila, o tri mesiace som na prvý šup bola tehotná. Ale potrácajú aj mladšie ženy a aj niekoľkokrát za sebou (bohužiaľ) 😢
Pôrodu som sa bála ako čert kríža, ale nakoniec bol super, bol spontánny a rýchly, bez akýchkoľvek problémov. Bola som tam najstaršia rodička v ten deň a porodila som prvá. Taký pôrod by som zvládla hocikedy. Bolesti boli znesiteľné a malý bol na tri zatlačenia vonku a to vážil 3600 g meral 52 cm, takže žiadny kúštik. Manžel "rodil" so mnou a zo sály sme telefonovali rodičom a známym. Takže vek si netreba nejako pripúšťať, priebeh tehotenstva a pôrodu od toho nezávisí (po istú hranicu...)