Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

malvuska72
8. nov 2011

ja som na amnio bola,velmi som sa bala komplikacii a potom vysledkov.Na stastie vsetko dobre dopadlo🙂teraz mame krasnu dcerku,ktora je nasa radost a omladla som o 20 rokov🙂pokial nevytiahnem obciansky🙂Drzim vsetkym mamickam aj bud.mamickam palce a uzite si to.Je to uplne ine a vychutnavam si to.Drzte sa dievcence

deni73
8. nov 2011

Ahojte. Mám 38 rokov a prvé tehotenstvo po ivf, som v 13. tt. Dnes som bola na utz, srdiečko bije, ale doki mi povedal, že nie je všetko vidieť, mám absolvovať kontrolný utz o 2 týždne. Podľa neho to nič nie je, ale ja sa trochu bojím, či sa malé dobre vyvíja...

zuzi73
8. nov 2011

@hagarka Aha, ja chodím Kubranský-Lajda. No uvidíme čo nás čaká 🙂

malvuska72
8. nov 2011

@deni73 caka ta este dlha cesta a kopec vysetreni,kazda mame strach,ci je vsetko v poriadku,neboj,keby to bolo vazne,doktor by ta upozornil.Ja som tiez stale bombardovala gyn.otazkami,tiez som sa velmi bala a vsetko dobre dopadlo🙂

hagarka
9. nov 2011

@zuzi73 ...ja mám u nich kartu, ale chodím k Vargovi......dnes som bola na krv (tripple testy) a robil aj sono....zatiaľ je všetko O.K.....zodpovedáme veľkosťou....moc sa hýbeme, tak hádam je všetko O.K....musíme veriť 🙂

zuzi73
9. nov 2011

@hagarka Ja som bola na sone v pondelok, tiež sa tam mrvilo, Dr. mi povedal že mi zakývalo a potom si už otočil monitor k sebe, ale je to zlaté. Na testy idem až 28.11. Ja som bola tehotná pred 16-timi rokmi, ale teraz si pripadám znovu ako prvorodička, všetko je iné, vtedy som si ju na sone videla 1x za celých 9 mesiacov, aj to som tam skoro nič nerozoznala, internet som nemala .........

hagarka
9. nov 2011

@zuzi73 ...ono je to na niečo dobre a na niečo zase nie.......niekedy len pre zbytočný strach.....ale je to krásne sledovať..... 😉

woman04
3. jan 2012

@zuzi73
@hagarka ..presne tak,niekedy je lepšie mať menej informácii,ale na druhej strane sa človek teší z každého pozit,výsledku🙂...ja mám synčeka po 22 rokoch a je to ozaj iné🙂...držím vám palce maminky 🙂

zuzi73
3. jan 2012

@woman04 jej ďakujeme, ja mám 16 ročnú dcéru a teraz čakáme druhé, tiež som zvedavá čo bude a ako to celé bude 🙂

malvuska72
3. jan 2012

@zuzi73 uvidis,kraaaaasne🙂

katarina2012
3. jan 2012

ahoj.volam sa katarina a som strasne rada ze som vas tu nasl🙂.mam 38 a cakam svoje prve babo a trvalo viac nez rok nez sa nam podarilo dockat sa ho:.som asi v 5 tyzdni a 5 dni)strasne sa tesim a bojim zaroven ale tajne dufam ze vsetko dobre dopadne a aj napriek mojmu veku bude tehotenstvo v poriadku a babo sa narodi zdravucke🙂.ak mi viete poradit mam jeden problem.este som netusila ze som tehotna a brala som antibiotika augmentin a bojim sa ci nemohli uskodit babu.k lekarovi mam ist az za dva tyzdne a tak mam strach ci som neublizila babatku.a este nieco je normalne ze mate taky zvlastny pocit jak keby ste mali akurat dostat menzes,ze mate v podbrusku presne take iste bolesti jak ked ste neboli tehotna?poradte ak viete.dakujem moc

zuzi73
3. jan 2012

@katarina2012 porozprávaj sa s Dr., on ti to presne vysvetlí kedy to vadí a kedy ešte nie, ale neboj, je straaaašne veľa žien čo brali horšie lieky ako antibiotiká kým nevedeli že sú tehotné a detičky sú zdravučké. Niekedy je lepšie brať lieky ako by mala byť maminka chorá. Doktor ti to všetko povysvetľuje a už sa snaž pekne papkať vitamínky aby si už bola fit.

katarina2012
4. jan 2012

@zuzi73 moc dakujem za podporu zuzi.vcera som bola u lekara a ukazovala som mu tie lieky a vravel ze nic sa nedeje ze tie su v pohode ale spokojna budem az ked mi to povie moj lekar a spravi mi ultrazvuk ,lebo momentalne sa nachadzam v severnom irsku a tu stoja doktori za velke.... .15 letim domov tak dovtedy musim vydrzat a dufat ze je to naozaj ok.

zuzi73
4. jan 2012

@katarina2012 neboj, to je ok. Vieš koľké baby boli na rontgenoch a neviem čo všeličo brali? Mnohé žúrovali a ožierali sa, fajčili.... to malinké sa len zahniezďovalo, ešte nebolo vyživované pupočníkom, všetko si bralo zo žltého telieska a tam také obyčajné antibiotiká nemôžu uškodiť. Základom úspešného tehotenstva je pozitívne myslenie, tak šup-šup pozitívne myslieť 🙂 🙂 Teraz sa staraj aby už malo malinké všetko čo treba a bude dobre. Určite malinké hlavne túži mať kľudnú a pohodovú maminku.
...... neboj, ja tiež mávam všelijaké dni a myšlienky, ale snažím sa myslieť pozitívne 😀 😀

katarina2012
6. jan 2012

@zuzi73 moc dakujem.uz som vravela aj s lekarom a povedal ze aj tie ant.su neskodne tak sa tesim.len mam taky divny pocit lebo stale mam pocit jak keby som mala dostat menzes take tie tlaky v podbrusku a obcas ma picha na pravej strane .tak len dufam ze to nebude mimomaternicove.na ult mam ist az tak za 2 tyzdne tak sa uz neviem dockat nech viem na com som a mam uz pokoj.

zuzi73
6. jan 2012

@katarina2012 neboj, to je ok, všetky sme to mali na začiatku to sa rozťahuje maternica aby mal krpček kde bývať 🙂 🙂 🙂

katarina2012
6. jan 2012

@zuzi73 viem ze by mali byt v podbrusku nejake tlaky ale je mi divne ze ma to picha na pravej strane v mieste kde je vajecnik.aj ked sa prudko postavim tak to tam tak bodne a mam z toho divny pocit ale dufam ze je to len pocit🙂,ja som totizto asi pred18 rokmi cakala babo a bolo mimodelozne tak mam strach ze sa to bude opakovat aj teraz ked som sa znovu odhodlala na dalsie.ale dufam ze sa mylim.nech uz mam po ult .a je klud?a co ty ako to ty znasas po tolkych rokoch?asi sa uz tesite doma.budezase veselo ked pride krpcek.

zuzi73
6. jan 2012

@katarina2012 neboj, bude to dobré, musíš veriť. Aj mňa tak bolelo a pichávalo ako to popisuješ. Pocity máme všelijaké, aj myšlienky, ale to k tehotenstvu akosi patrí. Hlavné je, nepoddávať sa tým zlým. A kľud už nebude 100%-ný nikdy 🙂 Ja idem 16-teho na morfologické sono a tiež ma už napadá všeličo, tiež sa bojím, ale aj teším ak bude bábo OK.
Ja to znášam oveľa lepšie ako prvý krát, vtedy mi bolo všetko možné, teraz mi je lepšie, len vtedy ma nič netrápilo lebo som nič nevedela, teraz je na nete všetko a bohužiaľ aj všeličo zlé. Inak je to celé v pohode a na bábo sa strašne tešíme a už nie len dvaja, ale traja, dcéra sa nemôže dočkať. Dúfam že sa nič zlé nestane a už nech je krpček na svete 🙂

bbubinkaa
6. jan 2012

@zuzi73
@katarina2012
Ahojte, ja mam 38 a cakam prve babatko. som v 9 tyzdni, termin august 2012.
Mam uz aj knizku, bola som na sone, vsetko ok, malinkemu bije srdiecko ako zvon a vrteol sa velmi.
Co sa tyka bolesti, mam stale bolesti v podbrusku a picha ma pri vstavani... ale je to zevraj normalne, tak sa nebojim.
Jedineho, coho sa bojim, je genetikcke vysetrenie a mniocenteza... za vek, ako indikator, ju musim absolvovat. Vy ako?

woman04
6. jan 2012

@bbubinkaa nemusíš ju absolvovať,ale môžeš...bude ti odporučená kvôli veku...ja mám 41,5...do knižky mi napísali,že som bola informovaná,ale som odmietla absolvovať amniocentézu...samozrejme u genetika na sedení sme boli...priklonil sa tiež k našemu rozhodnutiu..všetky výsledky boli ok...iba vek... 🙂 ...
@katarina2012 pichanie v pravo v podbrušku a v chrbtici akoby kudla som mala asi do polovice tehotenstva .-)..držím palce

bbubinkaa
6. jan 2012

@woman04 Dakujem zlatino a co obnasalo posedenie u genetika?

pastelka74
6. jan 2012

@bbubinkaa ...my sme absolvovali genetiku v Trenčíne,mala som 37 rokov,tak som musela,pani doktorka sa nás oboch pýtala na choroby sterých rodičov,rodičov a podobne...amniocentézu som napokom nepodstúpila,aj ked nám bola doporučená...dnes máme nádhernú,zdravú 17 mesačnú Terezku.... 🙂 🙂

zuzi73
6. jan 2012

@bbubinkaa ja mám 38 a mne amnio ani nebolo doporučené, vek nie je dôvod, je tam riziko a aj tak sa tam všetko nezistí. Ja by som asi ani nešla, všetko záleží od prístupu doktorov ako ti vysvetlia pre a proti. Na morfologickom sone v 20tt sa uvidí oveľa viac a aj keby mi na amnio povedali že bábätku niečo bude, tak neviem či by som si ho dala zobrať, takže načo by som tam išla??

woman04
6. jan 2012

@bbubinkaa ..pýtal sa na rodinnú anamnézu,pozrel výsledky zo sona v 11 tt a potom sme boli na morfo a ešte raz u neho..všetko bolo ok..ja som už babätko cítila,takže nič by ma neprinútilo dať ho preč,tak načo amnio 🙂

bbubinkaa
6. jan 2012

@zuzi73
@woman04
este raz dakujem, ani nemame ziadne vrodene a geneticke choroby v rodine ani na jednej strane, len vek mi lekar uviedol ako nutnost urobit..
Pytam sa za moje ho draheho, pretoze, ten sa boji ihly tak, ze omdlieva - Chlapi :D, ja nemam problem z nicim, len nech je babatko zdrave.
Takze mi vyplyva, ze Genetika je iba o zhodnoteni rodinnej anamnezy a kontroly, alebo tam i beru krv obom?

katulka74
6. jan 2012

@bbubinkaa Ahoj,ja mam 37 a 4 mes syna,tiez som bola na genetike je to o zhodnoteni rodinnej anamnezy a odmietla som amnio,kedze mam dve starsie zdrave dcery a bola som na morfo ult a doktor nam na 99 percent potvrdil,ze maly by mal byt zdravy,nikto ti to nezaruci,je milion diagnoz,ktore vznukaju neskor,je to na tebe,poznam dokonca maminu,ktorej povedali ze dcerka bude postihnnuta a mala ma dnes 8 rokov a je z nej krasne zdrave dievcatko a zas maminu,ktora mala zle tripl testy a odmietla amnio a dnes ma 3 mes downika.

bbubinkaa
6. jan 2012

@katulka74 Dakujem Kati, su to nervy, ale mas pravdu, uvidime po konzultacii a prvych testoch, netreba sa bat dobredu.
Dobru nocku.

katulka74
6. jan 2012

@bbubinkaa ja som sa bala az do porodu,stale som mala v hlave ze co ak...nestresuj sa zbytocne,mysli pozitivne a na pekne veci,to mi pomahalo,dobru noc.

vivusika
6. jan 2012

@zuzi73 ja som tiež mala 38 keď som čakala malého, bola som na genetike, zhodnotili rodinnú anamnézu a keďže som už pohyby malého cítila, vôbec ma na amnio ísť nenútili, pretože určite by som na prerušenie nešla...

woman04
6. jan 2012

@bbubinkaa nie,žiadnu krv ti neberú..iba rozhovor + výsledky z tvojich vyšetrení..