Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

matrinka
27. dec 2007

ahojte tehulky po 35 😉
ja som mala v juli 35 a ked porodim svoje vytuzene druhe dieta budem mat 36r...chcem sa spytat som len na zaciatku ale uz 2 tyzdne ma zmaha nenomalna unava, aj vstat zo stolicky je pre mna problem 😒 a stale mam na perach herpes...mali ste podobne skusenosti? ja som skoro ako prvorodicka ved 1. tehotna som bola pred 14 r....

vladkaz1
27. dec 2007

ahoj ja ti neviem poradit prepac ale cez tehotenstvo som mala ties herpes v jednom kuse.

lubii
27. dec 2007

Ahojte, ten femisan gel nepoznám a unavná som bola na začiatku tehu stále. A teraz som zas.

annika
28. dec 2007

Ahoojjj!!! Tak, sme po sviatkoch! Tieto Vianoce boli asi najkrajšie zo všetkých! Ale,fakt. Vždy to hovorím, každý rok, ale teraz je to fakt takto. Neviem čím to je, ale ako som sa bála od Vianoc, že nič nestíham a tak... Všetko dopadlo najlepšie. Dokonca aj snežilo!!!! 😀 😀 😀 Boli biele Vianoce:::

vladkaz1
28. dec 2007

je baby ani nehovorte ja som piekla rybu a v tom zacalo snezit nieco nadherne

annika
28. dec 2007

Dnes sme boli v meste pešo, a veru som ocenila ten môj kočík na takom teréne, ako je naša ulica... Normálne som sa držala toho aj keď som sa dvakrát pošmykla a keby ma ten kočiar nedržal, tak asi končím na zemi....uffff

lubii
28. dec 2007

A u nás nesnažilo, iba dnes trošičku

vladkaz1
29. dec 2007

ja som sa normalne rosplakala verte ci neverte ta idylka bola nadherna.Papkali sme a take snehove vlocky padali ,to bol dalsi premna vianocky darcek ako z rospravky. 😀

annika
29. dec 2007

No, aj my sme mali asi tie zatial najkrajšie Vianoce...

bejca
30. dec 2007

ahojte mamulky 😉 no ako sa nam mate ?? my celkom v poho chvala bohu 😉 sem tam nieco porobime sem tam pospime a polezime 😀 pripravy na silvestra su v plnom prude ?? no my sme domenka - gaucovy program 😀 ale aj tak sme nikdy nikam nechodili iba k rodicom 😉 a minuly rok a tento sme boli uz domenka 😀 ale mne je dobre doma 😉
chcela by som behnut do tesca a asi kupim par nejakych somariniek na vyzdobu kupit 😉 prvy krat mam taku nejaku naladu na vyzdobu xixixiixi ale mozno ani nie uvidim 😉
no idem zasa co to porobkat pa pa majte sa 😉

bejca
30. dec 2007

a tie vianoce boli fakt super lebo ako pise vladka u nas v Trnave krasne snezilo 😉 tesila som sa ako kobyla 😀 a na buduci rok budu este krajsie 😉

annika
30. dec 2007

Ahoj, Bejca! Som rada, že sa máte s Peťkom dobre. Aj my sme v pohode domka, manžel je super, ked vie, tak pomôže, takže máme zlatý život. Dnes sa chystáme do Maxu čavargovať, aj do Hypernovy skočíme asi, lebo zásoby sa minuli nejak. No, nehovorím, že je chladnička prázdna, ale zmestí sa do nej ešte niečo... 😀 😀 😀

bejca
31. dec 2007

ahojte kocky 😀 prajeme vam

V e s e l é h o S i l v e s t r a a Š ť a s t n ý N o v ý R o k 2008 😀

neprejedzte sa 😉

vladkaz1
31. dec 2007

podobne aj ja vsetkym 😀 😀

annika
31. dec 2007

Aj my Vám prajeme s Robkom veeľľľľaaa úsmevu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a šťastia v novom roku!!!!

lubii
1. jan 2008

Ahojte, prajem všetkým bábätkám a ich rodičom všetko najlepšie v novom roku.

vladkaz1
1. jan 2008

ahojte tak ako ste oslavili? mi sme cucali pri telke a malinka vsetko prespinkala ani to s nou nehlo 😀

bejca
1. jan 2008

😀 😀 vladka bud rada ze to malinka tak v poho prespinkala 😉

u nas strasne strielali to bol des 😅 to nas havinko chuda bol uplne na nervy 😅 a aj ked sme mu dali tabletku sice bol " otapeny" ale vnimal a bal sa aj tak -len menej ako keby ju nemal ale prezili sme 😉

annika
2. jan 2008

Pekný deň prajem!
My sme s Robkom ostali samí doma, manžel s dcérkami išli na tri dni na lyžovačku. Mala by som trošku poupratovať dom, no neviem, či to stihneme s Robkom.... 😕 Uvidíme... Variť teraz nemusím, máme ešte zásoby v chladničke.
Ozaj! U nás zase v noci snežilo!!! Poobede ideme na prechádzku, už sa teším!!!

vladkaz1
2. jan 2008

ahojte aj u nas snezi dnes je tu fantasticky .8 idem s Lucinkou na prevazenie a prepichovať uska.Boze je jak gulicka to mi zasa doki vynada he.Ale podstatne je ze jej chuti. 😀

bejca
2. jan 2008

ahojte mamulky 😀
baby mam otazku : ak ste pili caj malinovy na ulachcenie porodu kedy ste ho zacali pit ?? a pili ste ho vobec ?? 😅

annika
2. jan 2008

Ahoj! Ja som pila ten čaj, hoci mi vôbec nechutil.Začala som to piť od 36 tt, dvakrát za deň.Či mi pomohol? Ja ani neviem, moja. Pôrod mi vyvolávali pri dvoch pôrodoch, aj tak som sa otvárala dosť ťažko...Musíš to vyskúšať asi...Potom to uvidíš. 😀 😀 😀

bejca
2. jan 2008

anika 😀 a je to vobec malinovy caj 😅 lebo je tu tema ze malinikovy ?? a su tam len ceske prispevky ..tak neviem a to je sypany alebo sackovy alebo aky ?? 😅 a skusim ked uz mam vsetko ine zakazane -aj cvicit a tak takaspon ten caj budem chlastat 😀

annika
2. jan 2008

Je to sypaný čaj z rozdrvených lístkov malín. Ja som to našla len v bioobchode u nás, ani v lekárni, ani v potravinách to nemali.

bejca
2. jan 2008

diiiiiiiiiiiik 😀 pozrem 😉

lubii
2. jan 2008

ahoj, beji, ja som pila čaj z malinových listov celé tehu. Mám jednu knihu o bylinkách pre ženy a tam píšu, že je to najlepší tehotenský čaj.
Na uľahčenie pôrodu som jedla homeopatické guličky - podľa takej brožúrky, čo mi dali v poradni o strave v tehotenstve. Ak tú brožúrku nemáš a máš záujem o tie homeo. tak ti ich vypíšem.
A ešte na fóre je aj téma o ľanovom semene - prečítaj si. Ja som si ho pridávala do čaju kôli ... iným veciam, aby som sa vedela vy..to, ale tam píšu, že uľahčujú pôrod. Myslím že to všetko pomohlo, maličký vyšiel rýchlejšie a ľahšie ako Danka a ani som sa tak nepotrhala.

bejca
3. jan 2008

lubii dik 😉 tie homeopaticke gulicky mi mozes napisat ja ziadnu brozuru nemam a ani mi nikto nedal ☹ a ani lanove semeno nejem ....
ozaj kocky ked su tie pecenove testy kusok vyssie nemozem nahodou zostat v nemocnici 😅 jeden vysledok mam v poriadku druhy ma byt od 0,10 do 0,52 a ja mam 0,53 a treti ma byt od 0,05 do 0,52 a ja mam 0,69 😅 lebo to si vyziadala moja zenska doki a ze aby som nemusela letet do BA aby mi to zobrali tu no a v pondelok idem k zenskej a ked to zbada aby som tam nahodou nezostala 😅

annika
3. jan 2008

V tom ti velmi nepomôžem, moja.Ja sa ani nepamätám, že by som mala takéto testy urobené.Krv mi brali viackrát kvôli hemoglobínu, možno že bol medzi nimi aj pečeňový test, neviem.
Ale čo ti radím, do pôrodnice si zober krém na bradavky od Aventu!Super vecička, pomáha , a po každom kojení si utri s tým bradavku!Ja som nemala nijaký problém pri kojení, čo sa týka bradaviek.
Lubi, prečo mi nevie piť malý z praveho prsníka? Z ľavého tak pekne papá, a z toho pravého je utrpenie.Hoci mám dosť mlieka v tom.

lubii
3. jan 2008

annika, ja mám tiež poslednú dobu plné prsia, ale malému mliečko hneď nejde. Potom ho prinútim dlhšie cicať, až kým pocítim v druhom prsu taký prúd mliečka, až začne vytekať. Vtedy už vidno aj na maličkom, že začal piť. Neviem, prečo to teraz tak je. Dakedy som mala tie vložky do podprdy mokré, a teraz sú suché, aj keď je prso plné. Mlieko sa spustí až po chvíli cicania.

lubii
3. jan 2008

Beji,je to brožúra od V.Mikulaja a S Selkovej : Zdravú stravu matke a dieťaťu
skús si ju vypýtať v poradni, či ju nemajú.

7-10 dní pred pôrodom:
arnica montana 9CH - 2x denne - preventívne proti bolesti, krvácaniu, opuchu, trombombólii
gelsemium 15CH - 1x - strach z pôrodu

Počas pôrodnj činnosti:
caulophyllum 5 CH - každých 10 minút - uvoľňuje svalovinu krčka maternice

po pôrode: na urýchlnie hojenia

arnica montana 30CH - 2x - vstrebávanie hematómov
staphysagria 5CH - 2x - hojenie rezných chirurgických rán
lokálne masť cicaderma

dojčenie:
Ricinus communis 5CH - 3-4x denne - pri nedostatočnj tvorbe mlieka

Ja si dávam 3 guličky - vytočiť do vrchnáčika, nechytať rukami, dať pod jazyk rozpustiť. 15 min pred a po tom nejesť