Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

ellla
30. aug 2007

Aja aj ja ti veeeelmi drzim palce. 🙂

Zdravim vsetky tehulky aj mamicky 🙂 a hlavne nove. Dnes som videla na ulici niekolko tehuliek a predstavte si, trochu mi bolo aj smutno, ze sa to uzasne obdobie skoncilo. Len si to mile tehulky uzite, ved ktovie? , kolko krat to este budeta mat moznost...

My sa celkom drzime. Vcera mi doslo, ze Samka sme si pocas peknych dni naucili spavat v kociku. Ked tak lialo, ostali sme doma a u nas sa plakalo cely den 🙄 .

aja7
autor
31. aug 2007

ahojte kocky..tak som doma, amnio prebiehalo uplne v pohode..kludne by som sla aj zajtra..perfektny personal, pichnutie nic hrozne..tak idem lezat a oddychovat, vsetkym vam dakujem za drzanie palcov..pekny vikend

bejca
31. aug 2007

ahojte 🙂 tehulky - aj maminky 😀 elly ahoooooooooooj dlllllllho si tu nebola 😉 som rada ze ste oki
ajka - super -rano som bola pred 7.00 hore a hned som na teba myslela - lez aspon do nedele -a vsetko bude oki 🙂 😉 😀
ja mam od dnes vysledky z AFP - su super - 🙂 😀 sa tesim - ale na amnio idem aj tak 😕 aj ked sa bojime 😅 ale po skusenosti ajky uz menej 😵 tak potom na mna myslite v streduuuuuuuuuuu fnuk 😖

ellla
31. aug 2007

mila ajka, som rada, ze to tak dobre prebehlo. a teraz ti zacina to tazsie - cakanie, ale neboj, stoji to za to

bejca - tak v stredu budeme drzat palceky tebe 🙂

bejca
31. aug 2007

ellly dik 🙂a dufam ze aj mne to tak prebehne ako ajke 😅 a hlavne aby bol pokladik potom oki 😀 ineho sa nebojim ....ale verim ze bude vsetko v poho 😉

katy2
31. aug 2007

Ahojte 😉
Pridavam sa k vam, ak mozem 🙂 Mam 37 rokov a cakame miminko... Dnes som mala konecne // na testiku.... 😵 😵 😵 Podarilo sa nam to po vyse roku snazenia a to sme uz mali zacat liecbu neplodnosti, len sa cakalo na moju ms.... Verim, ze uz nepride....

annika
31. aug 2007

Ahojte!
Vitaj, Katy medzi nami, čertsvé Kinderko, super! Strašne sa teším!
Aj tebe, Aja, že si o.k. Teraz sa oddychuj a ležkaj!A píš do fóra a aj to po ležiačky!
Bejca, vidíš, že to nie je nič hrozné? Aj tebe to prebehne rovnako rýchlo a bez problémov.A keď máš výsledky AFP o.k., tak sa neboj!!!!
Dnes sme boli na nákupoch, začína sa škola...No, holky,nič moc a predsa sme tam nechali kopu peňazí!!! 😕 Nenávidím začiatok školy!

ivcap
31. aug 2007

Ahojte. Aji, som rada, že odber prebehol o.k.a že si v poriadku. A ako píšu babenky, teraz pekne oddychuj. Katy2, vitaj medzi nami a držím palce, aby si bola tehu. Som rada, že sa tu pekne rozrastáme.
Elli, malinký je zlatý. Tak čo maminky, bábetká počúvajú? Lebo moja Saška práve prestala 🙄 . To je neskutočné, ako s nami to dieťa cvičí. Robí si čo chce, hlavne keď sme von a nesedí v kočíku. My ideme v jednu stranu, ona v druhú a zaujímajú ju samé somariny. Najväčšia obľuba je zbierať špaky. 😠 Už za to dostala aj po ritke. Darmo jej vysvetľujem, že je to fuj a smrdí to, ona si robí stále po svojom. Keď vidí, že som na ňu nahnevaná, hneď sa chce tuľkať - potvorka jedna. A dolať jej objatiu zatiaľ nedokážem. 😉

bejca
31. aug 2007

ahoj katy2 🙂 vitaj super zasa je nas viac 🙂 katy a uz mate deticky nejake alebo cakate prve babatko ?? my budeme mat prveeeeeeeeeee 😉 a straaaaaaaaasne sa tesime 🙂 😉 😀
anika ja sa nebojim ale v kuuuuuuuuuutiku dusicky tak trosku ved vies a poznate to asi vsetky 😅 😕 😨
ivcap bud rada pokial sa mojka 🙂 za chvilku ti povie mama ved uz som neni babo 😉 a mojkat sa nebude chcet 😒 ten cas tak straaaaaaaaasne leti co uz ..a tesim sa na taketo zazitky 😉 😎

mima07
31. aug 2007

ahojte pozeram ze uz nas je poriadne vela, tehulky uzivajte si pokial sa da ja teraz bojujem za mliecko mam pocit ze ho mam trocha pomenej a synator je velky papak stiham tak akurat citat co ste popisali lebo ked sadnem za pc tak sa maly rozhodne ze bude plakat
drzim palceky tym co cakate na amnio aj na vysledky ked bola krv dobra budu aj vysledky dobre a potom uz si len uzivajte 🙂

bejca
1. sep 2007

mima dakujeme 😉 no a ako tak citam tak tvojmu syncekovi sa nepaci ked sa venujes inde ako jemu 😉 a s tym mlieckom je to az take zle ?? ja si to zatial neviem predstavit - nakolko nemame este deti - tak sa mozno aj "blbo" pytam ....nemam o takychto veciach ani paru 😅 ale myslim ze co chvilu pozistujem vselico ...
inak maminky potom sa vas mozno budem stale nieco vypytovat 😨 😵 kedze zatial nemam s nicim skusenosti 😉
pekny vikend

katy2
1. sep 2007

Ahojte,
dakujem za gratulacie... 🙂
Bude to nase prve babo, strasne sa tesime 😵 😵 😵

mima07
1. sep 2007

bejca zatial to nie je s mlieckom kriticke ale nie je to az taka sranda ako som si myslela aj ostatne baby maju problemi a staci urobit nejaku chybu a postupne odide tak chcem nejako vydrzat a kojit pokial sa bude dat ale ked to nepojde no tak sa nezblaznim. Tiez som si myslela ze to bude jednoduche ved z porodnice som isla ako nejaka dojka plno mlieka a teraz uz to malemu nejako nestaci 😒

annika
1. sep 2007

Ahojte!
Mima! Pi veľa-veľa hocičoho, ale najlepšie je jablková šťava, alebo ovocné čaje, minerálky bez bubliniek. Pi aj vtedy, keď sa ti nechce. Mne to pomohlo, pri kríze dojčenia. Máš doma odsávačku? Po dojčení si odsaj mliečko a s tým ti bude tvoriť viac mliečka. Držím ti palce, aby si vydržala s tým mliekom.

bejca
1. sep 2007

mima a anika dik za info - budem si to musiet niekde znacit 😉 co sme na akej strane preberali aby som si potom vedela pomoct 😀 co viem jedine ze potom zena by nemala nic co naduva - a to som ani netusila ze tam patri aj paprika a cibula ☹ ale neviem ked vsetko take clovek vyradi co potom budem jest 🙂

ivcap
1. sep 2007

Ahojte. Mima, ja som mala tiež krízu v dojčení, keď mala Saška 2 týždne. Je to len prechodné. Tvoj organizmus sa prispôsobil potrebám dieťatka, nemáš až tak veľa mliečka, lebo ho toľko nepotrebuješ.Keď máš problém s dojčením, tak určite je vo vašom okrese aj nejaká laktačná poradkyňa a tá Ti určite dobre poradí.Ak nenájdeš kontakt, tak Ti skúsim nájsť. V nejakom čísle Mama a Ja je ich zoznam. Ale ako už bolo spomínané, po každom kojení si ešte odsaj mliečko a veľa pi. Mám osvedčený recept na zvýšenie tvorby mlieka: Kôprový čaj. 1pol. lyžicu kôpru zalej 250ml vriacej vody a nechaj luhovať. Ja som ho pri Saške občas pila. Kojila som 6 mesiacov. 😉

ellla
1. sep 2007

ahojte, tak tato tema ma velmi zaujima. dceru som sice dojcila 2 roky a 4 mesiace, ale nas Samko - to je iny papaj. musim si sledovat pitny rezim a pravidelnu stravu, lebo je to hned poznat na mnozstve mliecka. uz ani odsavat nieto velmi co.
poradte mi prosim. dojcim striedavo raz z jedneho a raz z druheho prsnika. odsat si mam len mliecko z toho prsnika, co som dojcila? nedojceny prsnik asi nemam odsavat, vsak? ja si uz po tolkych rokoch toho vela nepamatam, tak mi osviezte pamat... 😝

ellla
1. sep 2007

a bublinkovane mineralky by som pit nemala?

annika
2. sep 2007

Áno, presne ako píšeš, Ella.Odsať le ten, z čoho si kojila. A bez bubliniek tie minerálky! Tie ťa nafúknu a aj bábetko to pociťuje. A piť veľa-veľa, koľko len môžeš a vládzeš. A neodporúčajú šťavy z citrusových plodov /pomaranče, grepy,mandarínky/, lebo majú alergizačný účinok...Tuším ani jahody a maliny? Ale v tom nie som si istá.

bejca
2. sep 2007

ahojte pekne zamracene ranko 🙂 dievcata kupujete min. Rajec?? tie bylinkove - materina duska a medovka - fakt super "ja som na nich zavisla" xixixixixi odkedy som tehu - a su neperlive - naozaj odporucam 🙂

annika
2. sep 2007

Ahoj!
No, poznám ten Rajec, ale je to sladené cukrom, takže ja to nemôžem piť, bohužiaľ. Hoci je tam menej cukru, ako v tých ostatných, ale...
U nás neprší, ale je zamračené. Na utorok hlásia ževraj 10-12 C a dážď, vo Vysokýyh Tatrách sneženie. No, zbohom leto... Prichádza zima...

mima07
2. sep 2007

babulky dakujem za rady snazim sa pit co najviac bohuzial odstriekat uz nemam pomaly co lebo maly vypije z jedneho uplne vsetko a z druheho takmer vsetko vcera som mu musela prilobit nutrilon ale dnes uz kojime len vsetko co rano vypil tak vygrcal no skoda mlieka tak som sa tesila ze sa mi cez noc dost urobilo ☹

bejca
2. sep 2007

aha anika ja som zabudla ☹ hm tak budes musiet najst nejaku inu mineralku - alebo skus iba cistu 🙂 ale to by asi ani mne stale dennodenne nechutilo len cistu mineralku 😝 xixixixixi
mima drz sa ...ja to sice ako stale hovorim este nepoznam ...ale treba vzdrzat - ja si myslim ze sa to upravi 😉
pamatam si ze moja sestra davala detom vzdy na noc riedku detsku krupicovu kasu a vzdy hovorila ze potom lepsie spia - ale to uz boli taky vacsi .... inak si moc nepamatam kedze nase "deti" maju uz skoro vsetky 18 prec 😀 a ja som vtedy ked boli babatka mala cca 11 rokov 😉 a vtedy ma to moc netrapilo 😉

annika
2. sep 2007

No, hej. Môžem len čisté minerálky niekedy s bublinkami,alebo bez.Dávam tan citrón a zvyknem uvariť aj čaj ovocný.Ani tie nízkokalorické malinovky nemôžem,lebo sú tam umelé sladidlá a tie sa nesmú. Keď už mám pokrk citrónu, tak si dám leight colu, ale to len občasne.Ani predtým som nepila tie sladké malinovky, ale mala som rada citrónovú a pomarančovú bonaqvu , mattoni a magneziu.

maryam
2. sep 2007

ahojte, mamicky, ktore mate uz "starsie" deti, ako prijali deti vase tehotenstvo?
Ja mam totiz taky "mensi" problem, teda vlastne to nie je ani problem, moj muz ma z prveho manzelstva 2 velke dcery(skoro dospele) a 9-rocneho syna, s dcerami sa muz rozpraval, ze co by ony na to, kebyze mame babo, oni to zobrali akoze nie "nadsene", ale normalka, ze im je to vcelku jedno, ale syn, ten je maznacik - väcsi vekovy rozdiel medzi nim a sestrami a zaroven je mamin milacik a otcov tiez, ten mu vzdy lichotil, ze "ty si moj najlepsi syn, zo vsetkych synov mam teba najradsej 🙂 " a aj ja sa mu dost venujem a okrem toho je dost ziarlivy, ked je u nas a muz si sadne vedla mna na gauc, tak sa hned tlaci medzi nas, alebo k otcovi a objima ho a mazna 🙂
A minule sa ho muz pytal, ze co by povedal na maleho brata (cakame chlapceka), on hned, ze on brata nechce, ze on ma 2 sestry a hotovo, nemozeme to ani spomenut. Vlastne on je stale v tom, ze si ho oco len tak dobera a minule sa mna spytal, ze ci je to vazne tak, ze ci budem mat babo... Ja som nevedela, co povedat, tak som len ze "mozno", ze preco? A on, ze lebo oco s nim stale sranduje. Tak teraz neviem, ako to bude "pokracovat", on je inak zlaty, nemame s nim ziadne problemy, ale rozmyslam nad tym ako to bude, az sa maly narodi...

annika
2. sep 2007

Ahoj Maryam!
Ako vidím, už si v 26 tt., takže utajovať miminko už veľmi nevieš.Musíš na to ísť z opačnej strany. S tým, že ty budeš ten veľký brat, kto naučí maličkého na mnohé veci, ty ho budeš ochraňovať, keď bude v nebezpečí atd.Aby aj on vycítil z toho, že je potrebný, že sa nedostáva na vedľajši kolaj.Je už veľký chlap,určite to pochopí.

maryam
2. sep 2007

annika, ved tak nanho aj "ideme", ze on je hlavny doma - velky brat, ze on bude davat nanho pozor a ze babo ho bude "musiet posluchat" ako starsieho brata a pod. ale moc sa mu to nevidi 😒
je vazne ziarlivec, a nie len ked sa moj muz ku mne priblizi, ale ziarli aj na sestry, aj ked sme na navsteve a muz sa bavi s inymi detmi z rodiny, alebo aj so susedovymi, hned sa snazi zaujat jeho pozornost... minule mu dokonca povedal, ze ci sa musi doslovne "bavit s kazdym deckom"
😀 a pritom myslim, ze uz je dost velky - 9 rokov, ze by mu to nemalo tolko vadit... No som zvedava, ako to zvladneme.

bejca
2. sep 2007

no maryam ja ti poradit asi nebudem vediet ☹ nemam take skusenosti ...ale drzim palceky aby sa vam to podarilo dostat aspon do kolaji takych ako si predstavujete 😉 drzte sa

bejca
4. sep 2007

ahojte maminky aj tehulky 🙂 no dnes idem do tej nemocnice a zajtra mi budu robit ten odber 😅 tak sa vam potom ozvem co a ako ...pa pa majte sa tu zatial 😉

annika
4. sep 2007

Drž sa Bejca, budem na teba myslieť!!! A neboj sa, bude všetko v poriadku!