Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

l.lara
15. júl 2010

beji, my nejdeme ani do terchovej.. 🙂 ale kazdy den sme na kupku, tak to mam ako dovcu.. muz bol zapaltit zalohu do tej skolky, tak od septembra ideme.. ☹ neviem, ako to bez malej prezijem, som na nu taka naviazana, bee... ☹

vladi, no to teplo je veru zabijacke..a fakt sa to stupnuje, uff..
u nas bola kontrola na kupku z hygieny a mame to tam ok, tak sa tesim ze tam mozem chodit s krpcom.. 😅

aela aka bola oslava? 🙂

annika
15. júl 2010

To je už nenormálne, dnes sme mali na terase 38,5 stupňov....a že nebude leto...sa to hovorilo.... 😅 😅 😅 😅 😅
Ja sedím celý deň pred ventilátorom a v bazénke.....striedavo.... 😀 😀 😀 😀 😀Robko takisto....

l.lara
16. júl 2010

bre rano. anniika, toto mi tiez pripada uz nenorlane..akoze teplo ano, ale toto? ja sa natieram kazdy den vysokymi faktormi a i tak mam pupaky od slnka..

my sme do pol druhej odchytavali vodu, prsalo nam do izieb. potrebujem spat, som unavenaaaa.. ☹

veronkaj
16. júl 2010

ahojte

určite si na mňa niektoré z vás pamätajú ako som sa snažila rozumnými argumentmi presvedčiť moju polovičku aby sme mali spoločné dieťa a aj vzhľadom k veku nechcel ale konečne sa rozhodol že áno dobre súhlasí a skúsime ale povedali sme si, že do oktobra do svadby ak sa nepodarí tak potom ho max. ukecám do vianoc a potom už nebudeme snažilkovať.

tak pred dovolenkou 23.6.posledná užitá antikonc., následne ako mal prišiel menzes po tabletkách teda 27.6. a potom od 30.6 sme sa už snažilkovali až doteraz.

a teraz posledné dva dni mám trochu zväčšené prsia a trošku občas málo zabolia , bradavky mám trochu citlivé a tak neviem či je to následok vynechania tabletiek alebo že by sa podarilo a tak rozmýšlam že dnes som 20 deň cyklu od prvého dňa krvácania a 23 od ukonč. tabletiek

čo myslíte podarí sa to aj nám?

annika
16. júl 2010

veronka, držíme palce, nech vám to vyjde a o rok máte krááásne bábenko.... 😉 😉 😉 😉 😉 😉

l.lara
16. júl 2010

veronka pamatame..🙂 urcite to vyjde, treba verit..🙂 a gratulujem k svatbe.. 🙂

aela
16. júl 2010

@veronkaj velmi ti drzim palce, viem, ako velmi tuzis po dietatku, len menej je niekedy viac, my sme sa "snazili" pol roka a nic a babo sa zadarilo az vtedy, ked som na to prestala mysliet, ale prajem ti, aby sa vam to podarilo cim skor 😉

aela
16. júl 2010

@l.lara aka oslava? jaaaj ta synovcova v nedelu? ale bolo celkom fajn, sice vonku bolo horuco, ale sedeli sme v chladku pod velkou ceresnou, chalani tam mali bazen, grilovali sme a bolo super, synovec oslavoval 6 rokov, tak dostal tasku do skoly, peracnik a vsetky mozne pomocky, tak bol vyteseny 😀

aela
16. júl 2010

@l.lara a to uz taku malu ti ju do skolky vzali? u nas len od troch rokov, starsia dcera tiez az v novembri ako trojrocna zacala, u mišky este nad skolkou nerozmyslam, ale asi coskoro zacnem, ved ten cas tak letiiii 😕 😅

l.lara
16. júl 2010

aela, praveze nevzali, ale v januari som mala ist do roboty, tak muz vybavil sukromnu. ☹ to su taki zdieraci, si nevies predtavit, aj ked dieta nie je cely mesiac v skolke, poplatok 330 eur musime zaplatit, len stravu mozme odhlasit.. a nakoniec to vyzera tak, ze budem bez roboty..takze "super" to vyslo..no co uz..

aela
18. júl 2010

@l.lara no to je teda velmi vela za skolku, u nas sukromna skolka stoji 200 eur ten poplatok bez stravy a som si myslela, ze aka je draha 😕 ale mali by sme sa stahovat do susedneho mensieho mestecka a tam by nemal byt problem so skolkou ,tak uvidime, ako sa vsetko nakoniec vyvinie

aela
18. júl 2010

ozaj bola som v piatok s malou v poradni, ma 6 kg a 66 cm dlzku a doky mi poradil, ze jej mam svieckovu navarit, len som sa zabudla opytat ci aj so smotanou a s knedlou 😀 😀

vladkaz1
18. júl 2010

@aela ved my mame 5,5 kila 😀 ja odpadnem ,ja mam potom riadneho chlapa 😀
inak kuknite moj fotoblog mam nove fotky v nom Olivera 🙂

veronkaj
18. júl 2010

Ďakujem, no snažíme sa síce nie každý deň, tak skôr každý druhý a jediné čo mi zostáva je trpezlivosť a ak sa podarí tak dám vedieť.

pa

aela
18. júl 2010

@vladkaz1 my mame s priberanim problemy od narodenia, miška mala pri narodeni peknych 3700 g a potom uz priberala velmi pomaly, prvy mesiac len 150 g, co bolo minimum oproti detickam v jej veku, ktore za mesiac pribrali aj kilo, tak som ju zacala prikrmovat, ale stale pribera tempom 100 g za tyzden, troska sa to zlepsilo, od kedy papame prikrmy, aj nejake preventivne vysetrenia sme absolvovali, ale z krvi sa nic nezistilo ani na gastro a lekar vravel, ze vazi sice pomenej, ale nie je to najhorsie a je ciperna a zdrava a to je hlavne

aela
18. júl 2010

ahojte kocky! konecne sme doma, sme mali pracovnu nedelu na chalupe, som zavarala ribezlovy sirup, asi 25 poharov ho bolo a mm sa este trocha vrtal v zahradke a zelinu plel, esteze miška pekne spala cele poobedie az do pol piatej 😀 som dnes varila tu svieckovu, ako mi doky odporucal, miška spapala polovicku nuby misky rozmixovanej zeleninky s maskom, masko som jej tam tak nadrobucko nasekala, no ale chutilo 😀 😀 😀

l.lara
19. júl 2010

ahojte.. 😵
vladka, uces super, ako vzdy..pekna foto v profile..

veronkaj, zas nic netreba prehanat, hihi, ze skoro kazdy druhy den.. 😅 😝 drzime paste 🙂

aela, aj my sme mali problemy s priberanim, mne odporucali prikrmovat, ale ja som sa bala, ze potom by mohla odmietnut moje mliecko, tak sme sa trapili..pre neprospievanie sme chodili castejsie na kontroly. ale teraz sme na tom skor opacne.. 😅 drzim pasticky, nech zaberie ta svieckova, mnam, aj ja by som si dala.. 😀

aela
19. júl 2010

@l.lara len u nas to bolo tak, ze som si myslela, ako paradne kojim a mala bola hladna 😝

veronkaj
20. júl 2010

lara

no snažílkujeme ale to tak často iba teraz, lebo vieš ako my už staršia generácia 😀
už sa neviem dočkať víkendu či príde mrcha alebo nie aj ked je to otázne po vysad. tabletiek ale čakám výsledok poctivo aby som mohla testovať, lebo skôr to nemá význam akurát sa sledujem ako keby som bola chránený tvor.

ozi
21. júl 2010

@l.lara , neboj, zvládneš to, aj keď to bude ťažké, môj Samko ide tiež v septembri do škôlky, stráááášne sa teší, teraz 😒 , uvidíme, ako potom, ja by som ho najradšej mala doma, ale chápem, že to tak má byť 😖

@veronkaj , držím palčeky, aby vám to vyšlo 😉 😉 😉 , po vysadení tabletiek je vraj šanca najvyššia 😵 a gratulky aj ku svatbe 🙂
@aela , netráp sa, moja malá má 7,73 (minulý týždeň) a nič jej nechýba, je šikulka, aj keď taký drobček, aspoň nebude mať problémy s nadváhou 😉

veronkaj
22. júl 2010

ďakujem ozi,

no včera som mala ráno trošku po toalete ružový výtok ale len trošku a brucho ma pobolievalo aj kríže celý deň s prestávkami viac alebo menej , tak ako pred menzesom ale nič sa nerozbehlo tak uvidíme, unavená a ospalá som ako kôň a často sa mi točí hlava no uvidíme čo bude v sobotu mám termín na menzes tak uvidíme.

ozi
22. júl 2010

@veronkaj , tak nech sa tá mrcha neobjaví a všetko je ok 😉

annika
22. júl 2010

@veronkaj Nestresuj sa, aj keď príde tá mrcha, to znamená, že si hormonálne o.k., presný cyklus podla termínu...nádej ´do budúcna... 😉 😉 😉 😉 😉

veronkaj
23. júl 2010

ahojte

tak dávam vedieť práve prišla mrška o deň skôr,
takže annika ako vravíš nádej do budúcna??? len aby to pochopila aj polovička a snažila sa so mnou. ale ako to je veď sme sa snažili tak často, takže aj ked ovulka bola aj nie tak sme sa ešte často nikdy nemilovali a nič aj ovulka bola viem, lebo mňa bolí a nič a niekto sa raz náhodou s niekým vyspí a je to .

a niekto sa snaží roky viem a aj tak sa nedarí.

a ako to je s tým snažením ked by som chcela dievčatko???

ozi
23. júl 2010

@veronkaj , no škoda 😒 😒 😒 , ale snáď to vyjde o mesiac 😉

no a s dievčatkami Ti veľmi neporadím, nám sa to podarilo až dotretice 😀

l.lara
23. júl 2010

aela no vidis a vyskumy ukazali, ze ziadne materske mliecko nie je slabe, ze to boli iba povery. tak potom preco su tie deturence hladne? 😒 mne vravela jedna laktacna poradkyna ze to moze byt sposobene refluxom..ked sa im mliecko vracia do hrdielka, tak to potrebuju zapijat..

ozi, snad to zvadnem, straaasne som na nu naviazana...

veronkaj, treba trpezlivost a netreba nic prehanat, aby stihli "dozriet spermie" to sa potom mozte snazit a nic.. 😝 🙂 drzim paste.. 🙂

musim off, krpec chce ist na pc..zatial pa..

l.lara
23. júl 2010

aha, ozi, nie zvadnem, ale zvladnem.. 😀

veronkaj
23. júl 2010

no o mesiac to asi nebude, mám len jeden vaječník takže tak šanca je ešte september, no naporazenie 😖

l.lara
24. júl 2010

veronka a priblizne takto je to s tymi dievcatkami.. 🙂

Americký lekár Dr. Shettles sa pred päťdesiatimi rokmi vyjadril, že pohlavie dieťatka závisí od toho, či sa ženské vajíčko oplodní spermiou s chromozómom X („ženská“), alebo Y („mužskou“). Z týchto dvoch typov spermií, ktoré sa tvoria v mužských semenníkoch, sú spermie X väčšie a pomalšie, ale zato životaschopnejšie a spermie Y zas o niečo drobnejšie ale zato rýchlejšie, no žijú kratšie.

Ak si teda želáte splodiť chlapčeka, mali by ste mať pohlavný styk vtedy, keď „mužská“ spermia Y nemá pred sebou dlhé čakanie na vajíčko vo vnútri vášho tela, pretože v tele ženy dokáže prežiť maximálne 2 dni. Pohlavný styk je teda potrebný v čase ovulácie a tesne po nej. Predtým by ste mali na niekoľko dní obmedziť svoje vášne, aby stihlo dozrieť dostatočné množstvo spermií Y. Pri „výrobe“ chlapčeka by ste mali zvoliť polohu, pri ktorej sa spermie dostanú čo najbližšie ku krčku maternice – teda odzadu.

Pre splodenie dievčatka sú dôležité opačné pravidlá: aby stihlo dozrieť menej spermií Y, je potrebné mať pohlavný styk čo najčastejšie od skončenia menštruácie až do kritických dní (2- 3 dni pred ovuláciou). „Rýchle“ mužské spermie sú odsúdené na zánik, ale pomalšie spermie X majú väčšiu šancu na prežitie. V tele ženy dokážu prežiť až 4 dni.

Ani jeden „recept“ nezaručuje stopercentne, že pohlavie dieťatka bude také ako si prajete. Najspoľahlivejšie sú lekárske metódy vo vyššom štádiu tehotenstva, ale ani tie nemusia byť vždy presné.

No a v konečnom dôsledku na pohlaví nášho budúceho potomka až tak veľmi nezáleží, najdôležitejšie je, aby sa dieťatko narodilo zdravé a aby obdobie tehotenstva v zdraví prežila i budúca mamička.

ozi
24. júl 2010

http://www.nasarodina.sk/tehotensky-kalendar/ka...

aj keď ja som si to robila až spätne, vyšlo mi to na 100% zo všetkými tromi, aj mojej kamarátke s dvomi deťmi, ale nebrala by som to veľmi vážne 😉