Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

mima07
24. jún 2008

dobry podvecer
u nas sprchlo hned je tu lepsie sa tesim 🙂
paskova zajtra budeme na teba mysliet 😉
pizza mala je prekrasna proste modelka hned od malicka 😉
maly sa dnes kupal vo velkom bazene aj s velkym brachom idem najst kablik a skusim hodit nejake foto

bejca
24. jún 2008

ahojte 😉
Paskova zajtra na teba myslime a drzime palceky 😵

Vladka dik za pochvalu 🙂 a veru nas zanedbavas 😉

Janka tesim sa ze ti Julianko lepsie spinka 😵 a drzim palceky aby sa to predlzovalo 😵

Pizza boze aka je krasna Dominika a ako podrastla 😵 posielam cmuuuuuuuuuuk 😀

Mima aj u nas sprchlo a tiez tu je hned lepsie 😉 a vy teda mate iny velky bazen 😲 😅 😵 super tam by sa aj mne pacilo a ani kupko by mi nebolo treba 😅 😀

my sme dnes boli tiez u svokrovcov a zasa sme sa s Petkom mrozili a hrosili 😀 vodicka mala super 29 stupnov a Petko sa pred babickou "pochlapil" a ukazal ako vie kraaaasne plavat 😵 no nadherny bol a bol kludny a uplne v poho aj spinkal a papkal 😉 takze neni nad kupanie 🙂

bejca
24. jún 2008

a zabudla som napisat pre vsetky maminky a tehulky 😀 : VSETKY NASE BABATKA V 35 - tkach SU NADHERNE A STRAAAAAAAAAAAAAAASNE SIKOVNE 😉

vladkaz1
24. jún 2008

😉 😉 Beji ved to mi vieme 😀 😀 😀

mima07
25. jún 2008

dobre ranko 😉
dnes zase strasime od 5.30 😠 a teraz uz chcel spat no pokazil mi cely dopoludnajsi program ☹ ale to sa dalo cakat 😀
pozeram ze zase bude hic tak neviem ci vystrcime nos

miroslava72
25. jún 2008

Ahojte.Este som sem nepisala,ale citam vas pravidelne.Na chvilocku sam k vam pridam..teda,ak smiem.
Mam 36 a cakam svoje druhe dieta...po 16 rokoch.Budem rada,ak sa so mnou podelite o svoje skusenosti pri porode po 10 a viac rocnom odstupe medzi detmi.Termin mam 17.7.a celkom ma chyta strach z porodu.
Prvy prebehol..ani neviem pomaly ako...uplne v pohode a velmi rychlo....behom 2 hodin som nemala co robit a bolesti tiez boli celkom znesitelne.Dakujem vam za vas cas i vase pocity a skusenosti.
Pekny dnik vsetkym.

mima07
25. jún 2008

miroslava vitaj 😉 a pridaj sa na stalo nie len na chvilocku
strach z porodu aspon maly ma kazda ja som prveho syna odrodila so vsetkym asi do 30 minut druheho mi vyvolavali tak to bolo dlhsie asi 5 hodin ale ten zaciatok bol uplne v pohode neprijemne to bolo asi poslednu hodinku ale tento raz som viac sledovalo ci maly hned bude plakat a tie veci okolo tak mam dobre spomienky na cely porod 😉 A odstup som mala 17 rokov 😀
A este stale neviete co cakate alebo nechcete vediet

veronkaj
25. jún 2008

ahojte
občas zájdem sem na koníka a ak sa dá čo to prečítam ja keď ja beriem antikoncepciu Lyndynette teraz druhý týždeň po pause ale
v poslednom čase mám problém a to že mám citlivé bradavky , jeden deň ma prsia boleli a chodím často na wc, som unavená no ospalá ako kôň, je utrpením ráno vstať a posledné dva dni som zaspala v mhd v autobuse a tak isto mám posledné dva dni hnusný pocit v ústach.

neviem čo sa stalo ale bud mi začína robiť problem hak alebo mám tušenie že by to mohlo byť tehotenstvo hoci tabletky beriem pravidelne každý večer a nevynechala som ani jednu

a to je to čoho sa bojím, mám 35 a môj priateľ 41 poznáme sa 7 mesiacov a vzhľadom k tomu beriem hak , lebo dieťa nechce, nemá ešte ani rok po rozvode vysporiadaný majetok s bývalou a má dve dospelé deti ja mám jedno 12 ročné ale aj ked by som dieťa ešte chcela bojím sa či ho v tomto veku zvládnem, a kde sa ptom zamestnám lebo u nás sa bude firma rušiť a s malým dieťaťom pomaly v 40to jednoduché nebude.

prosím viete mi poradiť alebo povedať názor, môžem zostať tehotná ked som nemala hnačky ani vracanie, len ked mám migrénu tak vtedy užijem niekolko tabletiek Paralenu alebo ataralginu?
a ako sa dá zvládnuť dieťa po 35 ? ked sa bojím že by som asi zostala sama myslím že ho budem sama vychovávať, lebo síce bude rešpektovať že si dieťa nechám ale bývať spolu nemôžeme a ked dieťa nechce tak neviem čo by urobil, hoci ked sme sa o tom bavili že nič nieje stopercentné vraj by so mnou zostal

miroslava72
25. jún 2008

Ahoj Mima.Dakujem.Pravdepodobne to bude dievcatko,ale na isto uvidime az ked sa to narodi...stale zatial ratame s oboma moznostami....

mima07
25. jún 2008

veronka vsetko je mozne najjednoduchsie spravis ked skocis na gyndu alebo si sprav test ale ak mas dobreho gynekologa tak je to lepsie 😉 mne moja uz v 5tt povedala ze tam mam ten vak ale srdce este nebilo tak mi hovorila aby som si nerobila nadeje ale nakoniec to bolo ako malo byt 😀
ono nie je problem mat po 35 dieta ak ho chces a si zdravotne na tom dobre tak sa to da bez problemov a samozrejme je dolezite aby ta mal kto podporit. Daj vediet ako si dopadla a prid nas pozriet aj castejsie aj ked sa tehotenstvo nepotvrdi

veronkaj
25. jún 2008

mima 07

ja som bola už 4 x tehotná ale dieťa mám iba jedno ostatný sú moji anjelikovia a tak ma to vystrašilo že mám také prsia, to wc často a teraz aj tá chuť, spavosť spoliehame sa na tablekty a mám len tušenie, asi si urobím test,
o tom že nechce mať dieťa viem a ked sme volili anitkon. tak táto je najúčinnejšia a tak sme ju vybrali s tým, že vie nič nieje 100% a pýtala som sa čo by spravil keby zlyhala, vraj by rešpektoval moje rozhodnutie o dieťati či nechať alebo nie a zostal by som mnou. Lenže ešte bude musieť brať velký úver aby vyplatil bývalú manželku a tak si to neviem predstaviť z čoho by sme žili, ja mám jedno dieťa ale veď existujú aj second hand a dá sa veľa vecí pre dieťa kúpiť aj na nete po iných deťoch, a skromný sme, horšie by to bolo z prácou.

len nechápem, čo som v tom prípade spravila zle že by zlyhali tabl., že by tie lieky pri migréne?

bejca
25. jún 2008

ahote kocky 😉
aky krasny den zasa 😀 a tepluuuuuuuuuuuuuuucko 😝 😅 😀 no co uz .. my ideme dnes na poradnu a ockovanie 😅 bojiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😝 ale snad budeme v poho 😅 inak vcera som sa koza dobre spalila na chrbte 😝 au au ...

vitajte Miroslava aj Veronka 😵

Miroslava ako pise Mima nie len na chvilku sa pridaj 😉 my budeme radi ak tu budes nastalo 😵 a drzime palceky a neboj vsetko bude a prebehne v poho a ani sa nenazdas a malinky uzlicek bude pri tebe 😉 😵 a co sa tyka toho ako je rodit po 10 a viac rokoch neporadim 😅 ja mam 37 a mame prve miminko 😵

Veronka kazda rada potesi mozes si ju precitat ale vsetko zavisi od teba a tvojho partnera 😵 my mame tiez hypoteku kupili sme pred tehu byt ked sa nam nedarilo mat miminko tak sme chceli aspon konecne byvat vo vacsom byte .. a potom som zostala tehu 😵 a som najstastnejsia na svete 😀 🙂 😵 a myslim ze aj skromne sa da dietatko vychovat takze problem nevidim v tom ze by si bola tehu ale ci chces miminko a ja mam ako som spominala 37 a prve babatko a je to v poho 😵 a v zahranici je bezne ze zeny az po 30- tke maju deti dokonca az po 40-tke 😉 to len tu na SVK si myslime ake "sme stare" ale my sme mlade ,krasne zeny -maminky 🙂 😵 takze vek nehra rolu ako pise Mima ak si zdrava neni problem 😵 a behni do lekarne kup si test alebo behni k doki 😵 drzime palceky 😀

pizzamati
25. jún 2008

Ahojte maminky.
Dík za pochvalu za Dominku, ved každá máte krásne miminká bejca má pravdu su výnimočné a šikovné. 😀
Vítam veronkaj. Neboj zvládneš všetko, ak by sa potvrdilo tehotenstvo, ale myslím si že asi si nejak zareagovalana antikoncepciu a tehotná nebudeš. Držím palce a daj vedieť veľa šťastia. 😕 Inak ja som bola na tom podobne zo vzťahom ako ty len opačne. Moj terajší manžel bol slobodný a spoznali sme sa ked som bola ešte vydatá. Po 6 mesiacoch sme začali spolu bývať hned som otehotnela a pri rozvode som bola v 5 mesiaci xixi teraz sa na tom smejem ale nebolo mi všetko jedno. V decembri som sa rozviedla a v marci som sa vydala a v máji porodila. Bleskovka že? Takže neboj bude fajn. 😀

Vitaj Miroslava.
aj ja som dávno po 35 a mám 6 týždnovu dcérku. Vekový rozdiel medzi mojimi detmi su 17 a pol roka a 11 a pol roka. Takže nie si sama. A ako som zvládla tehotenstvo. ? No mala som nejaké problémy tak som bola celé tehu na PN ale bolo fajn a ked sa narodila malá ? No čo ti budem hovoriť niečo užasné krásne. Syna som mala po 18, bola som mladá ale teraz si to naplno užívam materstvo. Takže neboj zvládneš to a budeš najšťastnejšia maminka tak ako všetky my tu mladice že mám pravdu baby? Preto máme také šikovné a krásne miminká lebo sme zrelé ženy xixix. 😀

veronkaj
25. jún 2008

dakujem

dnes zbehnem do lekárne a kúpim asi baby test nejaký a asi ráno testnem ved čo sa stalo sa neodstane a odpoved budem chcieť poznať, inak spýtam sa ešte takto, ked som nebrala tabletky tak som aj podla bazálnej teploty vedela kedy mám ovu a ked som bola tehotná tak som mala teplotu 37 a teraz ju mám tiež len neviem či to vyvolávajú tabletky ale urobím test, iné mi aj tak nepomôže.

na gyndu ísť zatial nechcem, mám takú lekárku, že tá než povie výsledok testu uplynie tolko času že si to zistím aj sama ale na výber veľmi nemám

moja dcéra by sa veľmi potešila súrodencovi joj to by bola varovčíčka ale aj keby som mala rada dieťa nechcem ho mať podvodom a preto poctivo užívam hak a ak príde mimi tak bude nechám si ho to viem určite ked som vychovala jedno vychovám aj druhé len nech by bolo zdravé.

dám vám potom vedieť ako to dopadlo

miroslava72
25. jún 2008

Dakujem vam dievcence za povzbudenie,urcite to pomaha.Ved ja si tiez sama vravim,ze sa nemam coho obavat.
Na mimi sa uz velmi tesime, syn tiez....uz sa mu aj natlacili spoluziacky,ze budu s nim chodit vozit...mile,ze.

mima07
25. jún 2008

mirka bude frajer s kocikom za mojim sa teraz vsetky baby obzerali ked niekedy musel v meste pokocikovat 😀 a spoluziacky mu vyvolalvali ze nech ide aj s malym von 😀

annika
25. jún 2008

No, konečne som sa sem dostala, ja ani sama neviem, kde som bola vlastne tolko času, ale vítam nové mamičky medzi nami !!! Držím im palčeky, aby bolo všetko o.k.
Včera aj u nás spŕchlo, no práve vtedy, keď som uspávala malého v kočíku, tak som ho šupla do auta a skočili sme do Maxu. Tam aspoň nepší....xixixixi ale sme minuli aj peniažky dosť... neva, hlavné je, že sa malý vyspinkal pekne a nezmokli sme.
Dnes zase bola rozlúčka v škloe, tak sme skočili dam s Robkom na hodinku, no nakoniec sme tam ostali tri hodiny, nechceli nás pustiť domov. No, tentokrát Robko neplakal za mnou, aj keď som musela odísť na sekretariát, držal sa a smial sa na každého.

janka_fr
25. jún 2008

Ahojte

Vitajte Veronka a Mirka

Mirka drzim palceky a co to pises, ze si stara???NESUHLASIM. Si mlada a ako Beja pisala to je asi len na SVK zauzivane ze po 30 je zena stara.Ja som to uz pisala ale ked som zila v Sydney tak vsetci mi vravela aka som mlada a to som uz mala 31 😀 .No a tu vo Fr, vidam strasne vela zien s jednym velkym dietatom a druhe malinke. Ja mam 35 a moje prve babatko.

Veronka, lepsie ak si urobis test i ked ten moze tiez niekedy zlyhat alebo teda zajst ku gynekologicke. Moze ale byt ze tak reagujes na HAK. Ja ked som bravala HAK tiez ma strasne bolievali prsia a dokonca mi aj narastli 🙂 .

Nas maly sa stale taha hore do sedu a dnes ked som ho chytla za rucky zase sa vytiahol a pustila som ho a ostal sediet sam asi 1 minutu .Potom to zopakoval asi 4x a podarilo sa nam ho aj odfotit tak vecer hodim nove foto a este aj cakam na foto od svagrinky, co sme boli na Slovensku ak to tam konecne pridam.

Pizza malinka je krasnucka a este len nedavno si rodila a ze uz ma vyse mesiaca ako to strasne rychlo uteka. No a si riadna bleskovka 😉

marta09
25. jún 2008

Ahojte, aj ja som si myslela, že bože 38 a ešte malé dieťa, ale samy viete, ako ste omladli po pôrode 😉 , lebo ja určite, možno aj fyzicky, ale psychicky určite. Dnes som sa stretla so spolužiačkou zo strednej a ona mi "a čo si to nedala preč?" Tak som jej, že na to som vôbec nemyslela a že som šťastná. Tak, že ona ma nechápe, že som si zbabrala život. Veď keď mi je veľmi smutno, stačí sa mi pozieť na jej tváričku a hneď ma smútok prejde 🙂

annika
25. jún 2008

No, veď aj mne. Môžem mať hocijakú blbú náladu, ale keď sa na mňa usmeje, tak som v nebi...xixixixii

paskova
25. jún 2008

Ahoj babenky, tak som uz konecne po amnio. Cakala som, ze to bude ovela horsie, ale bolelo to menej ako odber krvi. Uz len cakat na vysledky, ktore verim, ze budu dobre.
Som hrozne rada, ze rozrastame a je nas coraz viac maminiek po 35-ke. Ja mam 38 a po 8 rokoch cakam druhe babo. Som nadsena, ze sa mi ma narodit miminko, ktore zase mozem hyckat, stiskat a maznat. Takze ja verim tomu, ze pri tych drobcoch omladneme. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bejca
25. jún 2008

Marta 😕 😨 😲 tak ja keby som taku spoluziacku stretla a toto mi povedala 😠 😠 tak ju asi zastrelim 😝 niektore zeny su uz take ... ale zasa zalezi aj od kazdeho "ako sa citi" napr.. a aj u mna to bolo tiez o uplne "inom" my mame prve a je to zazrak 😵 a tiez neni nad Petkov "bezzuby" usmev krasny 😀 a viete co mi robi ?? prehodi sa na brusko zabori tvaricku do valandy dvihne ritku a posuva sa po posteli 😅 😀 Janka aj Julianko je strasne sikovny ze sam sedel 😨 🙂 to my sme este neskusali xixi Petko pada dolu tvarickou xixixiix
no a dnes sme boli na tej poradni a stepili nas 😝 dufam ze to bude oki 😅 meriame 67 cm a vazime 7040g 😀
Mirka mne tak obcas chodi synovec "vozit " aj somnou lebo sam sa boji ze je este Petko malinky a minule tiez púrisiel z dvomi spoluziackami xixixixi
Veronka budeme cakat 😉 daj vediet

janka_fr
25. jún 2008

Beji tak to sa mu dnes podarilo, asi si cucol viac mliecka 😀 .Julliana ked dam na brusko tak sa mu to nejako nepaci stale sa otoci 😒 , ale posledne 2 tyzdne zaspava tak ze sa sam pretaca na brusko tak mozno sa mu to zapaci 😉 Petko ma peknu vahu a paradnu dlzku.

Neviete mi poradit kde by som nasla kolko by mal maly v jeho veku asi vypit mliecka?Nejaku tabulku i ked viem ze podla tabuliek sa neda velmi riadit.

Marti kaslat na taku spoluziacku. Ja teda neviem porovnat ake je to mat babatko mlada a potom v nasom veku ale ja si to teda paradne uzivam a moj priatel ten sa nasho drobca nevie nabazit.

Paskova uvidis vysledky budu dobre ako sme to mali aj my a o chvilku budes mat doma krasny uzlicek.

marta09
26. jún 2008

Ahojte baby, tá zlosť ma už prešla, k tej spolužiačke už cítim len ľútosť, veď moje dieťa sa narodilo do rodiny, ktorá ho nadovšetko miluje a je schopná sa oň postarať. Bei, ja stále hovorím, že dnes sa rodia len múdre a šikovné detičky. Pasková, uvidíš výsledky budú OK. Janka, podľa tabuliek by tvoj malý mal vypiť asi 150ml, ale to je u každého bábatka individuálne. Moja vypila 120, ale denne vypila o jednu dávku viac.

veronkaj
26. jún 2008

ahojte

tak dnes ráno som robila test taký obyčajný a nič len jedna čiarka, a citlivé prsia mám stále už skoro týždeň a včera pri sprchovaní som si všimla že sú tuším plnšie a pocit v ústach no hruza.
normálne mi bolo ráno ľúto, že tam tie paličky nie sú dve ale čo už, ak mi to neprejde skúsim otestovať otýždeň.

škoda že môj priateľ dieťa už nechce a na toto ho neprehovorím, možno keby už mali všetko vysporiadané a nemusel by brať úver ale takto ťažko.

nuž uvidíme čo bude ďalej

je radosť vás čítať čo tu máte nové a tie vaše detičky sú rozkošné
🙂

bejca
26. jún 2008

ahojte pekne ranko 😵 my sme dnes spinkala od 19,30 do 2,25 a potom do 5,30 zobudil sa aj muz "pokecal" s malym asi pol hodinku a isiel do prace a ja som sa s Petkom prestahovala do spalne a spali sme do 8,20 😀 😀 a to som vecer isla spat o 21,00 😀 xixixixi takze som vyspataaaaaaaaaaaaa 😀 a na to ockovanie stale davam cipok a klop klop dufam ze to bude oki 😅
Janka ani Petkovi sa zatial moc na brusku nepaci 😅 prehodi sa pozera podocahuje hracky ale bud sa prevrati na chrbatik - obcas alebo vacsinou zacne revat ako tur 😝 takze my brusko zatial nemusime moc 😅 a dakujeme za pochvalu 😉 tu tabulku nemam predstavu ani kde by to mohlo byt a ani kolko by mali vypit 😅 cez den to neriesim davam kedy chce 🙂 a na noc uz kojim z oboch prsnikov 😉 a v noci ako pyta obcas z oboch obcas iba z jedneho 😵
Martuska mas uplnu pravdu neni nad milujucu rodinu 🙂 😵 😎

janka_fr
26. jún 2008

Ahojte
Marti dakujem a mas pravdu nad takymi sa netreba rozculovat zbytocne plytvat energiou.

veronka uvidis urob si este jeden test ale ja osobne by som radsej dietatko vychovavala sama ako ho mala s niekym kto ho nechce.

Beji dnes som jedla na obed, teda po obede detsku vyzivu a Jullian sa tak na mna pozeral ze som mu dala ochutnat.Uz som tak urobila minule ale sa kyslo tvaril a teraz mu to nejako chutilo a ked som si isla dat dalsiu lyzicku tak usta otvaral tak som mu zase dala.Nejako mu to zachutilo len je to velmi skoro.Tak neviem kocky kedy ste vy zacali s prikrmami ked ste plne kojili?Viem ze by sa malo az po 6 mesiaci.Myslite si ze by mu to mohlo nejako velmi uskodit??

paskova
26. jún 2008

janka_fr: ja som Natalku kojila 10 mesiacov a od 6 mesiaca som jej zacala davat kasicky a jedla ktore sa mohli davat. Neboj sa, neuskodi mu to. 😉

bejca
26. jún 2008

Veronka suhlasim s Jankou 😉

Janka aj ja som Petkovi skusala dat trochu mrkvicky uvarenej , banan 😀 a aj puding vanilkovy xixixi a chutilo vsetko ale ak plne kojime mame zevraj zacat az po 6 mesiaci 😉 tak ja aj tak zacnem - mozno v 5,5 mesiaci xixixixixixixi a urcite im tie spicky lyziciek namocenych nemozu ublizit 😉

Paskova a ty si jej robila svoje prikrmy alebo si jej kupovala ???

marta09
26. jún 2008

ahojte, ja som malú začala prikrmovať okolo 5. mesiaca, tri dni som jej dávala varenú rozmixovanú mrkvu, potom som jej pridala zemiak, neskôr brokolicu, karfiol a kuracie maso. Bola to fuška 😝 , neskôr už aj instantné kaše podľa veku, ale nekupovala som jej hotové, lebo zeleninu máme svoju. Akurát keď sme cestovali, tak som jej kupovala hami príkrmy, ale nechutili jej. A ešte dr. mi poradila, aby som jej nemixovala veľmi najemno, lebo keď bude staršia, nebude chcieť hrýzť