Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

zuzana36
7. sep 2010

ahojte maminky, dlho som tu nebola, tak teraz som sem nakukla a a ni vy tu tak casto nechodite?! 🙂 🙂
vcera som bola na sono, podla poslednej ms by som mala byt 8tt+, ale podla sona som 6tt+ je to velky rozdiel, zajtra idem na krv, tak som zvadava, ze co . inac bola uz vidiet akcia srdiecka. takze poporiadku posledna ms 12.7. ovulka 27.7. testik tehu pozitiv na 27 den cyklu. no ale ked ratam real dni tak mi to sedi, ibaze sa to rata od posled. menzes, tak to doc. nesedi ☹ snad bude babo o.k.

annika
7. sep 2010

@veronkaj ja verím, že sa to časom upraví, malé miminko dokáže spojiť rodinu aj v dobrom nielen v zlom, niekedy sa človek len čuduje ako to dokáže...ale je to pravda... a v akom velkom byte vlastne bývate???? dúfam, nie v dvojizbovom...

@zuzana36 takýto rozdiel som mala aj ja počas celého tehu a ani som sa nečudovala nad tým, lebo ja som ostala v tehu okolo26.dňa cyklu!!!!, a to viem presne, lebo manžel vtedy sa vrátil domov zo školenia... 😉 😉 😉 😉 takže takýto rozdiel je v norme podla mňa...držím ti palce v tom.

@aela veru, my ženy fungujeme fakt ako hromozvody niekedy...ale v poslednej dobe u nás je to opačne, ja som tá, čo robí hromy a blesky... 😅 😅 😅 😅 asi je to vždy pri nejakých životných zmenách ako je tento so škôlkou a mojou prácou... 😖 😖 😖 😖 po čase sa ukludním....dúfam...

zuzana36
7. sep 2010

anika dakujem a potom Ti ako ratali den porodu? podla sona , alebo podla posled. menzes?

veronkaj
7. sep 2010

ahojte ani som vás ešte neprečítala ale dávam vám vedieť ako som dopadla
tak PM bol 23.7.2010 a ovu bola na 21 DC okolo 12.8.10 a vtedy sme sa aj snažili potom až neskôr ohodne a to by mi nezachytilo hcg v krvi lebo 24.8. som mal 23 na 13 deň od snaženia, na 16 deň 64 a minulý utorok na 20 deň od snaženia = 20 deň od ovu to bolo 325. a dnes na uzv mi podľa dátumu menzesu vyrátali vraj 6tt ale tým že bola ovu neskôr sa to nezhoduje. a na uzv nebolo vidno nič len dutinku maličkú zatial prázdnu tak mi povedal že bud som tak v 3tt čo nesedí lebo po ovu sme sa potom snažili až dva dni pred prvým odberom na hcg takže to by mi inak nevyšlo v krvi a tak sa teraz trápim že čo bude ´dalej buď ďalšie mimomater. alebo sa dutinka naplní lenže už by tam mohlo niečo byť ved ked sa mi posunula ovu a aj keby vajíčko išlo dlho do maternice tak 8 dní tak by som mala byť ako to rátajú 3 týždne tehotná + tie 2 čo dávajú oni od menzesu teda sposunutím kvôli neskoršej ovu.

dali mi duphaston a o dva týždne na kontrolu.

annika
7. sep 2010

@zuzana36 vždy sa to ráta podľa posl. menzesu pokiaľ viem... 😉 😉 😉 Aj termín pôrodu 😉 druhý termín bude podľa pohybu dieťatka, dobre si zapamätaj ten deň, keď pocítiš pohyby, lebo podľa toho potom ti doktor vypočíta ten druhý termín. 😉 😉 😉

annika
7. sep 2010

@veronkaj len sa nestresuj moja, mne v 6 tt tiež nič nevideli, tiež som mala potvrdené len z krvi...potom som mala o dva týždne kontrolné sono, no a vtedy už videli aj srdiečko... a predstavte si, ani som to tu ešte nepísla, počas tých dvoch týždňov sme boli práve na rodinnej týždňovej lyžovačke v Tatrách a ja som sa takto lyžovala... 😅 😅 😅 😅 😅 😅 no ale len rekreačne....žiadne extrémy...
😀 😀 😀 😀 Na to mi povedal doktor, že čo je dobre uchytené a urobené... 😅 to tam aj ostane... 😅 😅 😅 asi mal pravdu, lebo Robko je dosť tvrdohlavý a pritom aj dosť citlivý expert... 😀 😀 😀 😀 😀

annika
7. sep 2010

A Duphaston a kyselinu listovú som brala aj ja do troch mesiacov... 😉

zuzana36
7. sep 2010

veronaj, nestresuj, ja som uz o sebe toho popisala. tiez nebolo babo vidiet HCG som mala 1590 co pri takej hodnote uz musi byt vidiet, tak som sla na kontrol odber na druhy den ci stupa HCG a by mohli vylucit mimomaternicove, ale stuplo iba o 100 jednotiek a na sone nic, tak ze nech pridem o 3 dni na sono a na krv. HCG 2210 a na sone nic, nechceli ma pustit domov, predpokladali, ze je to teda mimomaternicove, ale ja som sa citila dobra, nic ma nebolelo, tak na reverz ma pustii. mala som mat max klud a keby co i malo hned do nemocky. ak nic tak o 3 dni znova to iste. zobrali krv a kym bol vysledok, tak na sono a cuduj sa svete bola tam dutinka, ale prazdna, bez zlt. vacku. mala som prist o tyzden, konecne tam daco malilinke bolo, znova o tyzden obj. na sono a tam uz bolo vidiet aj akciu, ale nezodpoveda velkostou ani k menzesu ani k ovu. mala by som byt zaciatok 9tt, ale podla sona je to 6tt. takze tak. neboj sa. i ked priznavam, nemam ani ja uplny klud.

veronkaj
8. sep 2010

@annika no bojím sa a bývame v rod. dome, poschodovom, takže miesto máme len vieš je to taký veľmi nepríjemný pocit a o to horší že vlastne naozaj s ním už nič nezrobíme len mu možno pomôže škola života a možno raz keď sa ožení a náhodou rozvedie a bude mať novú priateľku a jeho deti sa budú takto správať pochopí aj sám čo robil, ale som hrdá na svoju dcéru že je uplne inak a môžem povedať že dobre vychovaná a aj ked má puber. maniere stále je to ok.

včera som bola normálne hotová aj som si poplakala, veľmi sa bojím aby to nebolo zase mim. tehot. lebo dokt. povedal, že môže byť a v mater. je len pseudovačok a tak budem čakať, brať lieky a čakať, ale dnes som tu veľa čítala a veľa krát im videli tiež len vačok a potom bolo vidieť mimi tak sa snažím veriť. no a keď mi to o dva týždne potvrdí lekár tak budem krásny darček ku svadbe.

veronkaj
9. sep 2010

ahojte,
tak asi duphaston účinkuje, už mi špinenie prestalo teraz ešte aby trošku narástlo maličké nech je vidieť, ešte stále sa však bojím ako to dopadne.

annika ty si teda riadne akčná hrdinka

ssonusa
10. sep 2010

@veronkaj - tak ti drzim nech je na kontrole vsetko ok...
mne tiez najskor diagnostikovali mimomaternicove, potom, ze prazdny plodovy obal bez srdiecka a kosticiek, po tyzdni kontrola a ten isty vysledok u ineho lekara z vnutorneho ultrazvuku. osobne som si do nemocnice u nas v meste kde som lezala niesla z Bratislavy 8 obrazkov a celu cestu som na ne pozerala a plakala.... po vikende mi robili laparoskopiu kde konecne zistili, ze je vseko ok... dnes z toho beha skoro 13 rocna slecna... tak hlavu hore, bude dobre...

ssonusa
10. sep 2010

@zuzana36 tiez to mas tusim "vesele"... ale neboj... bude to ok...

drzte sa tehlulky 😀

veronkaj
11. sep 2010

@ssonusa no budeme sa držať, len nech všetko dopadne dobre ale to čakanie je hrozné, akoby minuty stály a keď sa nám niečo páči ako to rýchlo ide. tuto perfektne platí zákon realitivity vysvetlený chlapom nasledovne: dotkni sa horúcej milenky a minuta sa ti bude zdať ako sekunda, dotkni sa horúcej panvice a sekunda sa bude zdať ako minuta
a tak aj tieto dni hoci idú stále rovnako sa mi zdá že sa vlečú.
ešte mám tak 2 x do dňa slabé špinenie ale tabletky beriem

a čo u vás nové v téme?? prečítam 🙂

l.lara
17. sep 2010

ahojte dievcata 🙂

ako sa mate, co nove? chodim vas citat, ale velmi neodpisujem, stale lietam po lekaroch, alebo som vonku s malou, lebo doma mi neobsedi. chodime von i ked prsi.. 🙂 a u otca mame zajacika, tak ho chodime skoro kazdy den kontrolovat a krmit. 😅

tehulky ako sa mate? dufam, ze je vsetko v poriadku.. drzkajte sa.. 😵

sonicka teda, ty si sa musela strasne vybat. ☹ ☹ ☹ ale sa ti to vratilo v dobrom, mas uzasne krasne slecny.. 🙂 😵

annika
20. sep 2010

@zuzana36 ahoj, rátali mi podľa poslednej mm, hoci sme vedeli, že to je min -2 týždne... 😉

A ako sa majú naše tehulky? 🙂 🙂 🙂 🙂 Včera som sa dozvedela, že aj my budeme mať v rodine prírastok, Robkova krstná bude aj babkou, jej dcéra je v 7 tt 😀 😀 😀 😀 😀
My sa držíme, minulý týždeň sme boli skoro všetci chorí 😝 😝 😝 😝 Robko doniesol domov nejakú tú infekciu, že sme sa všetci /okrem ocka/ kýchali a smrkali a by len spali... 😝 😝 😝 ale volno dostal len Robko zo škôlky,on bol na tom najhoršie... takže tak...

ssonusa
21. sep 2010

ahojte kocky,,,
tehulky ako? dufam, ze vsetko ok....

l.lara - dakujem, uzila som si svoje,,, tak teraz si to "uzivaj" v inom slova zmysle... 😉 snad uz to bude len takto v dobrom, klop, klop, klop....

@annika - tak uz ste si aj prvu skolkarsku chorobu prekonali? dufam, ze uz ste vsetci fit... a ako decka v skole? posluchaju?

annika
22. sep 2010

@ssonusa Prekonali moja, horko ťažko....Detičky v pohode, len ešte stále prerábajú tú našu školu, teraz maľujú s takou zelenou olejovou farbou chodby, každý je celý zelený z toho, aj my učky...xixixix 😀 😀 😀 😀
a vy , ako sa máte? Kočky poslúchajú??? 😉

aela
23. sep 2010

ahojte kocky, miška bola dnes s babkou v poradni, vazi 6,55 kg, miesto toho stiahnuteho vitaminu jej dal cebion a odporucil nas na neurologiu, kedze miška este sama nesedi, ani nelozi juj strasne sa o nu bojim, aby bola v poriadku ☹

annika
23. sep 2010

Ahoj, Aela! A kedy ideš na neurológiu? Veru náš osud je aby sme sa báli o naše deťúrence...je to niekedy strašne ťažké...ja ti len viem držať palčeky, aby ste boli o.k. Neboj sa, bude to dobré... 😉 😉 😉

ssonusa
23. sep 2010

@aela - tak vam budem drzat palecky aj pasticky aby vam vsetko dobre dopadlo.... podla mna niektore deticky neskor sedia, lozia a chodia... napr. mam neterku, ktora je o polroka starsia od mojej dcery.... a chodit zacali skoro narovnako, lebo nasa Domca chodila uz v 9 mesiacoch a neterka bola baculka a zacala chodit ovela neskor.... takze hadam bude vsetko ok aj u vas... drzkajte sa....

@annika.... mas moj obdiv ked zvladas piatakov.... 😀

l.lara
24. sep 2010

aela aj ja drzim pasticky aj palceky, nech vsetko dobre dopadne.. 😵

jojina11
24. sep 2010

ahoj, teraz som prišla na to, že je tu aj takáto téma, môžem sa pridať?

l.lara
25. sep 2010

ahojko jojina..samozrejme...vitaaaaaj.... 😵 😵 😵 juuj, ty mas styri deticky, to sa musis riadne obracat.. 😵

jojina11
25. sep 2010

@l.lara ale ani nie. , to je na dlhé rozprávanie, možno inokedy, teraz sa starám len o Vladku a Ondreja

l.lara
25. sep 2010

aha, tak ked budes mat cas, alebo sa ti bude chciet, rada by som si precitala dlhe rozpravanie alebo pisanie... .😵 🙂 ak sa mozem spytat, kolko mas rokov? ja 39.. 🙂

rainbow1
26. sep 2010

Ahojte žienky. Som tu nová aj keď koníka čítam už od novembra 2009, odkedy sa snažíme o bábatko a našla som túto stránku. Mám 37, ale o mesiac budem mať 38 rokov. Čítam koníka veľmi rada a dá sa povedať, že začínam byť na ňom závislá. Xi. Minulý mesiac sa zdal byť už nádejný, mrcha meškala týždeň, čo sa u mňa nestáva, mala som tri pozitívne testíky so silnejúcou čiarkou, ale siedmy deň, keď som si chcela testíkom potvrdiť, že je všetko ako má byť, som bola sklamaná, lebo tam bol len duch a na ďalší deň prišla mrcha. Takže podľa toho, čo som sa tu po témach dočítala, asi biochemické tehotenstvo. Chjo. Na budúci týždeň sa chystám k lekárovi na hormonálny profil. Mám 11, teda skoro 12 ročnú dcérku a brala som ATK 12 rokov. Všetkým nám snažilkám držím palce, tehulkám veľa pozitívnej energie a novým mamičkám veľa trpezlivosti :o).

mojko315
26. sep 2010

Ahojte maminy,,,,ja som prvú dcérku mala v 19 a druhu v 21 rokoch,,,,teraz mám 44 rokov a 14 mesačného syna,,,moje tehotenstvo bolo vzhladom k veku rizikové no pracovala som do poslednej chvile ,,pribrala som len 7 kíl, ktoré som hned v pôrodnici aj nechala ,rodila som cisárskym no na druhy den som už behala,proste žiadne problémy i ked názor lekárov bol negatívny a odporúčali mi interupciu...materstvo si doslova užívam,,,,,som kludná, teším sa z jeho pokrokov a môj život, kedže dcery sú už samostatné a majú svoje domácnosti, nabral nové obrátky,,,nový zmysel,,,,,prajem to každej žene,,na nový život nikdy nie je neskoro,,

klarka55
26. sep 2010

Ahojte kocky. prosim poradte mi.
sestra ma 39rokov, je v 21tyzdni,je na rizikovom kvoli veku aj oslabenemu krcku, ma nasadeny pesar,obcas jej tvrdne brucho,ma nariadeny kludovy rezim. lekarka jej povedala,ze na kontrolu do poradne ma chodit kazdy piaty tyzden. mne sa to zda malo,taka zriedkava kontrola pre rizikovu tehulku.
preto sa chcem opytat,ako casto ste na poradnu chodili vy, ak ste mali podobne problemy???
dik z kazdu odpoved

jojina11
26. sep 2010

@l.lara ja tiež , som marcová,som druhýkrát vydatá, s prvým manželom som mala tých troch chlapcov, ale po rozvode robil všetko preto, aby chalani chceli byť s ním, bol im vzácny, pracoval 10 rokov v Nemecku, a nakoniec to aj dosiahol a ja som nemala silu , prekračovať všetky tie polená čo mi hádzal pod nohy, ale teraz to veľmi ľutujem, myslela som si , že po rozvode budeme spolu vychádzať, veď máme spolu deti, ale nešlo to, stále mám z neho strach aj po štyroch rokoch, neviem, či sa to niekedy zmení. Chalanov vídavam veľmi málo, ostal mi len Ondrej, on k nemu chodí každý druhý týždeň ,niekedy aj každý, a cez prázdniny tam bol skoro stále, ja to šťastie nemám, chalani u mňa neboli dva roky , čo mám robiť, bohužiaľ, je to ťažké aj o tom hovoriť, nikdy to neprebolí

l.lara
27. sep 2010

ahojte.. jeeej, kolko novych mamiciek nam sem pribudlo.. 🙂 vitajte 🙂
@rainbow1 to mi je luto ☹ velmi drzim paste, nech to nabuduce vyjde.. 😵
@mojko315 gratulujem k syncekovi.. 😵 😵 😵 a preco ti lekari odporucali interupciu?? 😒 kvoli veku??
@klarka55 ja som bola tiez na rizikovom, ale nepamatam si uz, ako casto som chodila do poradne..ale viem, ze tiez sa mi to zdalo malo..ja som si to vzdy vsak vynahradila, ked mi zaclo tvrdnut brucho, alebo som trosku zacala spinit, hned som letela k lekarovi, takze v konecnom dosledku som tam bola relativne casto.. 🙂