Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

ozi
24. júl 2010

@veronkaj , nesmieš myslieť na to, že máš len tak málo času, nestresuj, uvoľni a potom to vyjde, aj s jedným vaječníkom, neboj 😉

veronkaj
24. júl 2010

ďakujem,

ja viem nestresovať, nemyslieť ale to sa akosi nedá, poznáme to všetky, samozrejme aj ked bude chlapec budem rada ale radšej dievčatku, ale hlavne nech je zdravé a aj my aby sme ho mohli vychovať.

pekný víkend

ozi
24. júl 2010

@veronkaj , verím Ti, aj keď ja to nepoznám, ja keď som chcela oehotnieť, tak sa mi to aj hneď podarilo, pri Maťovi do dvoch mesiacov, pri Samkovi som do mesiaca, pri Saške som už po dvoch týždňoch vedela, že som tehu 😉 ,

aj Tebe pekný víkend 😵 a hlavne potom plodný mesiac 😉

annika
25. júl 2010

Ja ani neviem ako a kedy...... 😅 😅 😅 😅 😅 😅

aela
25. júl 2010

@veronkaj hlavne by si mala zabudnut na snazenie, viem, ze sa to lahko hovori, ale je to tak, mna sice nic netlacilo len vek asi 😀 ale obavala som sa, ze neotehotniem kvoli veku a kvoli predchadzajucim zdravotnym problemom a kym som pol roka na to myslela, pocitala si plodne dni a milovali sme sa skoro denne, tak sa nic nestalo a ked som sa na cele snazenie "vyprdla", prestala som na to mysliet, chodili sme na zahradu a prestali sme sa tak casto milovat, vtedy to bolo asi raz v priebehu 10 dni 😀 tak prave vtedy sa to podarilo a bolo to dievcatko 😀 😀 😀
@l.lara u mna to bolo asi tym, ze som si m yslela, ako kojim a kolko mam mlieka a mala som ho velmi malo, ved mi odislo, ani som nevedela ako zo dna na den ☹
@ozi xi tak spetne mi podla kalendara vychadza, ze miska mala byt chlapcek 😉

veronkaj
26. júl 2010

ahojte,

no snažím sa nemyslieť a to sme sa ešte s polovičkou riadne pochytili a tak teraz nemám ani chuť na nič myslieť, a je mi z neho riadne nanič, je dobrý človek aj starostlivý a zodpovedný ale nikdy si nevie uznať že urobí aj chybu a že jeho správanie občas toho druhého riadne bolí a ked sa pohneváme tak ja som tá čo sa snaží urovnať on ostane ticho a nech si myslím čo chcem a ja si potom myslím a nereaguje ani ked poviem, že mám pocit, že mu na mne nezáleží. v tomto je to s ním ťažké potom o deň dva príde a povie ľubim ťa a myslí že všetko je ok. no naporazenie.

ale všade je to tak, občas sa každý poháda a preto sa ešte svet nekončí.
čítala som si ten kalendár čínsky, veľa ľuďom to sedí a sú aj taký čo im to nesedí tak to je vždy zo všetkým nič nieje 100 %.

idem makať potom mrknem.

pa

l.lara
26. júl 2010

veronka, tak ked o tie dva dni pride a povie - lubim ta, tak vyuzi chvilku a povedz mu, co sa ti nepaci.. chlapi asi neradi riesia taketo veci, hmm...pozname.. 😒

veronkaj
26. júl 2010

l.lara,
povedala som mu to veľa krát, aj v kľude ale to je vraj jeho spôsob komunikácie a už ho nezmením, ved poznáš, chlap, najdokonalejší na svete a nedajbože mu povedať, že niečo urobil zle alebo sa mi nepáči, ja s tým problém nemám prídem aj poviem ako my na ňom záleží aj všetko lebo ho ľúbim a on aj tak ostane ticho. a ja si potom myslím to čo som povedala a tým že ostal ticho vlastne súhlasí alebo nemá potrebu povedať že totak nieje, potom sa trápim a drahý si myslí, že ked ho potom napadne povedať ľubim ťa na všetko zabudnem a budem zrazu veselá a zamilovaná.
no doraziť ho

l.lara
29. júl 2010

veronka, presne, ako hovoris.. 😉 🙂 asi takto to funguje.. dorazit ich malo..ale...co by sme bez nich robili.. 🙂

aela a podarilo sa ti vybavit tu dovolenku? my o5 nikde nejdeme..ale aspon tu funguje kupalisko, tak sa tesim na vikend ma byt slniecko a teplucko.. 🙂

l.lara
29. júl 2010

dnes poobede mi zaspala, som sa tesila, ze bude klud a o 5 min. bola hore. 😅 ze "mama cikat" ale zaspat uz ani za svet.. 😅

aela
29. júl 2010

@l.lara ale kdeze, tento tyzden ma sef dovolenku, tak ja nemam narok a buduci tyzden bude vela prace, kedze pride sef po dovolenke a potom dojdu kolegyne z prahy ma zaucat a stale nieco... 😉

veronkaj
30. júl 2010

ahojte, u nás zatial nič, snažilkujem priebežne konečne skončila ms tak uvidíme čo bude,

ale jednej veci sa veľmi obávam a to, že ked sa nám miminko podarí a budem sa chcieť znovu zamestnať aké to bude, ak sa nám narodí tak budem mať 38 také dva roky by som s ním chcela byť doma takže v 40 si budem hľadať prácu s malým dieťaťom, ako to zobrali u vás šéfovia alebo ako to poznáte zo svojho okolia???

ja sa už do svojej práce vrátiť nebudem môcť, pracujem v sro takže tam na mňa čakať nebudú.
no desím sa.

l.lara
30. júl 2010

veronka, aj ja asi pridem o robotu, sef zrusil prevadzky a teraz sa predo mnou zatajuje..nechcela som ti to pisat hned na zaciatku, ked si sa pytala, nechcem ta odradzat..ale tak ja dufam, ze robotku si najdem... 🙂

l.lara
30. júl 2010

a ked budes ty po materskej uz by mala byt nadobro zazehnana financna kriza.. 🙂 🙂 🙂

anos72
30. júl 2010

@veronkaj
Ahojky, tak som sem mrkla, reku čo sa tu deje...Len Ti chcem napísať, že mne lekári po jednom predčasnom pôrode /v 30.tt/ a po dvoch potratoch oznámili /véééélice šetrne - hahaha/, že už so žiadnym bábom nemáme rátať, tak sme sa s tým zmierili, rozpredali všetky pidi veci po synovi vrátane postieľky a ostatného nábytku a zrazu hop - 34 na krku a bábo na ceste...Že aký šok? Malý sa síce tiež narodil predčasne /dokonca v 28.tt - mám totiž 2 maternice/, ale všetko v pohode, zvládli sme to...Teraz majú 9 a 4 roky, ľúbia sa jak kone /teda občas.../ a ja som rada, že ich mám...Ja viem, ono sa to ľahko hovorí, nemysli na to, nesnaž sa, ono to príde: my sme sa tiež snažili skoro š roky a nič. Potom som nastúpila do novej roboty, mala som toho vyše hlavy a buch. Bolo to. A o robotu sa neboj, nájdu sa aj dobrí šéfovia 🙂

veronkaj
2. aug 2010

dobré ráno

veľmi túžim po tom maličkom a cením si že sa drahý rozhodol , má o chvílu 44 a dlho a často sme sa bavili pre a proti a snažíme sa a snažím sa na to nemyslieť aj ked podvedome myslím kolkáty deň je a pod.
Lenže sa aj veľmi bojím, je to akoby som mala pomaly prvý krát s takým odstupom, je nám jasné že sa aj často nevyspíme, ale nemáme ani jednu babku, takže budeme musieť pohľadať nejakú pani až trošku podrastie na prázdniny a pod. a ak sa podarí tak 2 roky by som chcela byť doma a potom do práce lenže to už budem mať tak 41 a kto ma zamestná, ked všade chcú mladé s praxou a tak aby tam mohli byť dokedy potrebujú a ja budem mať maličké, a očr a pod. tohoto sa bojím,

navyše máme úver dosť vysoký v podstate do dôchodku a ak by sme ho chcelí znížiť aby sme utiahli to potom tak by som musela predať svoj malý byt a tým by to už bolo lepšie lenže už ked sa niečo stane nebudem mať kam ísť.
mám síce polovicu domu čo sme kúpili a drahý druhú polovicu ale má aj dve deti z prvého manželstva a čo sa stane keby polovička náhodou zomrel tak toho sa obávam.
aj tak by ste do toho išli, aj ked by ste mali 38 ked sa ak sa podarí narodí miminko, a polovička 44, otázky kde a kto vás v 40 zamestná s maličkým, úver ktorý treba ako tak zredukovať, ak sa niečo stane polovičke som na všetko sama, dve deti z prvého manželstva, ktoré bohvieako zareagujú ak sa niečo stane a na druhej strane, túžba mať ešte dieťa, lebo to moje ktoré mám končí základku a o 3 som prišla, veľmi by som chcela aby raz nebolo samé, a viem,ž e keby dačo z drobcom by mi pomohla, a ked si predstavím že sa budeme znovu učiť počítať, písať a všetko to okolo malých detí viem, že väčšina toho bude na mne.
čo by ste urobili vy, stále nad tým premýšlam, na jednej strane radosti, a na druhej starosti.

dajte mi na to názor, lebo v tomto som ja neobjektívna

mima07
2. aug 2010

@veronkaj to rozhodovanie je tazke ale ked sa rozhodnes akokolvek tak v tazkych situaciach mozno budes rozmyslat co by bolo keby si sa rozhodla inak 😕 ono aj keby si bola zabezpecena moze sa cokolvek stat a vsetko moze byt ine 😔
a co na to hovori tvoje dieta? chce surodenca?

veronkaj
2. aug 2010

mima
samozrejme, že som to prešla aj s mojim dieťaťom a keby mala súrodenca tešila by sa a tým,že je už staršia že ona ho aj hocikedy potom postráži aj zo škôlky vyzdvihne aj ked som pred 3 rokmi čakala dieťatko a prišla oň bola veľmi smutná.

rozhodovanie je fakt tá najhoršia vec.

ozi
2. aug 2010

@veronkaj , môj názor, choď do toho, možno raz keby si to neskúsila, tak by si to ľutovala, a už by bolo neskoro, a keď ešte máš doma aj takú šikovnú pomocníčku...viem, že peniaze a práca sú dôležité, ale aj tak by som to skúsila 😉

a možno to aj nevyjde( ja Ti to veľmi prajem), vtedy si povedz, že to tak malo byť...

veronkaj
3. aug 2010

áno ozi
mnohý sexujú a nepoužívajú nič a spoliehajú sa veď si dávame pozor alebo veď rodičia pomôžu,
my pristupujeme zodpovedne, najprv sme sa spoznávali, potom spolu riešili spoločné bývanie a to že máme úver - má ho skoro každý a po roku spolužitia ked sme videli že dokážeme spolu žiť a riešiť radosti aj starosti sme sa rozhodli že to skúsime a vieme čo nás čaká lebo už každý dieťa máme takže nejdeme do neznámeho ale nebudeme to chcieť za každú cenu , a v prípade že sa nám nepodarí aby sme mali dieťa tak povieme že to tak to je a budeme spolu aj naďalej.
dám vedieť ako to dopadlo

a ostatné akú máte skúsenosť maminy a čo práca ako ste dopadli s ňou???

mariro
3. aug 2010

@veronkaj - ak ste sa rozhodli a chcete dietatko obaja , tak chod do toho.Ten vas vek co spominas vobec neries.Mam sestru ,ktora ma sice len 34 a jej muz uz 44 rokov a ziadny problem a maju takisto hypoteku.Ja sama som rozvedena s dvoma detmi 15 rocnymi a znova som sa vydala a snazime sa o dietatko.My mame 35 rokov obaja ale tesime sa a buducnost s pracou takisto nejako poriesime.A riesit dnes aka bude praca o 2 roky, resp. o 3 lebo este nie si tehotna to je dost predcasne.Vzdy nejako bolo a aj bude.Ja ked si nieco zaumienim tak za tym idem a verim ze vzdy pride nieco do cesty co mi pomoze.A podotykam ,ze ja sama mam hypo po rozvode na 27 rokov platenia,a idem do toho.Deti su fantasticke bytosti a velka radost. 🙂
Takze nevahaj a chod do toho,drzim Ti palce. 😉

veronkaj
3. aug 2010

mariro ďakujem za povzbudenie,
ja som sama splácala tiež úver na byt veľmi vysokými splátkami a tiež keby som nad tým uvažovala tak normálne by som do toho nešla ale vedela som že musím inak by sme boli na ulici a zvládli sme to, aj ked sme nechodili na dovolenky ale vždy sme si našli na seba čas a je pravda, že malá sa musela často zahrať aj sama ale na druhej strane bola aj samostatnejšia ako jej rovestníci a také dieťa ako bola ona by som brala aj dve, bola veľmi dobré dieťa ako sa povie,
🙂

mariro
3. aug 2010

@veronkaj - ak to citis tak ze tuzis po babetku a chce to aj polovicka druha,tak treba skusit. 😉

kaja73
3. aug 2010

Ahojte,som tu nova a som rada,že je tu aj takáto tema ,pretože vo vačšine for si pripadam ako babka.Mam 11 ročného syna a teraz po tolkych rokoch mame znovu synčeka 7 mesačného.Inak mam37 rokov.Bola to zaberačka, mala som počas tehotenstva problémy,maly mi prve masiace po narodení byval často chorý aj operáciu už mame za sebou.Tiež som prišla o zamestnanie-robila som ako špecialny pedagog s autistami.Mala so zmluvu len na dobu určitú a jasne,že mi ju nepredlžila, ked zistila, že som tehotná.Takže asi tak.Ale nelutujem.Maly je hrozne zlatunky,je uplne iny ako jeho brat,čo je velmi zaujimavé sledovať.Je to náš pokladík.Teraz sa ešte nezaoberám s tým čo bude po materskej,nechcem si s tym kaziť náladu.

luba41
3. aug 2010

Ahojte, tak aj ja som tu nová, ale čátam Vás už asi mesiac. Momentálne čakám tretie dieťa s tým istým mužom a to už mám pekne po 35-ke, teda už aj po 40-ke. V mojom veku už by som mala pomaly čakať na vnúčatá, ale mám ešte relatívne malé deti /13,10/ takže vnúčatá tak za 15-20 rokov. Tak sme sa rozhodli urobiť si ešte jedno. Na počudovanie hneď na 2.šup. a zatiaľ všetko bez akýchkolvek problémov /testy, amnio OK/. Pôvodný zámer bol, že 3.dieťa po 35-ke. Ale vždy bolo nejaké ale... Najprv som nemala prácu, potom práca bola, najprv málo platená, potom lepšie platená, potom zase malý byt, tak sme zobrali hypotéku na 25 rokov a kúpili starší dom. Cez rok šetríme peniaze a celé leto vždy niečo postupne opravujeme. A keď som sa zbadala, už bola 40-ka preč a som si povedala teraz alebo nikdy /teda po dohode s manželom/. Takže teraz kočím v práci /aj tak sa už do nej nechcem vrátiť/, peňazí bude menej, hypotéka na krku. A počkáme, ako dopadneme s krízou.

mariro
3. aug 2010

@luba41 - drzim palce a fandim kazdej jednej, ktora sa tak rozhodne...vzdy je nejake ale.... 😉 ,ked to chcu obaja a su ake take podmienky tak preco nie 🙂

veronkaj
3. aug 2010

lubka, kajka

teším sa s vami a dúfam že aj nám to vyjde, teraz skúšame druhý mesiac tak možno, ale už nie každý deň ale tak skôr každý druhý, tretí.

držím palce nech vštko dopadne dobre.
snáď pribudnem k vám ako tehulka.

mariro
3. aug 2010

@kaja73 - presne tak, netreba riesit co bude po materskej aka praca,lebo vsetko sa moze zmenit, mozes stretnut vselikoho,kto ti ponukne prace ,alebo ty na nejaku natrafis...nevieme co bude zajtra , nie co o 2-3 roky.
Ja tiez tak uvazujem,a tiez viem ze ma po materskej nevezmu,ale je mi to jedno 🙂

luba41
3. aug 2010

veronkaj-držím palce, aby to vyšlo aj tebe / keď už aj manžel súhlasí/. 🙂

kaja73
3. aug 2010

@veronkaj obom držím palce, nech sa snažilkovanie vydarí
@mariro
@luba41 a tebe prejem aby odratávanie šlo bez problémov a čo najrýchlejšie,mne sa totiž moje 2 tehotenstvo zdalo nekonečné - asi kvoli problémom.Cas sa mi zastavil prave v 25 tt.