Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

annika
28. aug 2010

@veronkaj Gratulujeeem!!! Ste veru šikovní!!!! 😉 😉 😉 😉 A neboj sa, my ti poradíme a okrem nás tu más celé forum, ja som tu našla na všetky moje otázky aj odpovede... sa pamätám, že som bola normálne stratená medzi tolkými babyvecami....bože...pri kočkách sme mali cumíky 1-2 typov a teraz.... 😀 😀 😀 😀 😀 ale aj v baby obchodoch ti radi poradia, len sa musíš opytovať čo a kde a ako a hlavne za kolko?????lebo nie vždy tie drahé značkové veci sú naj.... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

annika
28. aug 2010

Ináč ja už chodím do práce, máme tam dosť ...papierovačky....učebné osnovy, plány, štatistiky...ešte že je víkend...
2.9. slávnostné otvorenie šk. roku a potom sa ide do tuhého... 😝 😝 😝 😝 😝
A Robkovi sa veeelmi nechce do tej škôlky...dnes som mu obula nové papuče a som mu hovorila, že ich musíme vyskúšať, či sú dobré... a on v tej momente ich vyzul, že ich nemusí v škôlke, on ich nechce....a vybehol z izby...

aela
29. aug 2010

@annika no veru cumliky 😀 ono aj tak kazde dieta je ine a ako laura mi ine ako okruhle cumliky nechcela, tak miška zas len od mam take trocha splostene a dost dlho trvalo, nez sme vsetky odskusali a zistili, ktory jej vyhovuje
😉 😀
@annika a ty si pani ucitelka? joj je to veru tazke, ked dieta protestuje, ked ma ist do skolky, laura chodila celkom rada, ale mala aj chvile, ked si chcela vyskusat aj protest 😀

veronkaj
30. aug 2010

ahojte,
tak dnes idem poobede k lekárke jej oznámiť čo a ako a dohodnúť sa čo dalej, či si nájdem zatial inú ambulanciu alebo ako bude k tomu pristupovať, uvidím,

no a čo sa týka vecičiek tak budem skôr z rozumom, lebo viem,ž e nie všetko sa využije a veľa vecí asi kúpim cez net a sú veci čo sa nedajú no prídem po rady.
už sa teším.

ssonusa
30. aug 2010

@veronkaj - tak to mozno uz aj tehu knizku dostanes? ci uz mas? ci kedy sa to teraz dava? 😅

aela
30. aug 2010

@veronkaj ked bude dievcatko, mozem vela veci dodat 😉
@ssonusa materska knizka az ku koncu trimestra sa dava, pretoze ten je najviac nachylny na potraty, babske reci aj hovoria, ze dovtedy by sa ani nemalo oznamovat ci svadby konat, aby sa to tehu nezakriklo, ale ja som sa veru tesila, ked som bola tehu a hned som sa vsetkym pochvalila, aj svadbu sme stihli 😀

ssonusa
30. aug 2010

@aela - tak to si bola velmi sikovna.... 😀 vidno, ze si spokojna a statna a to dodava maminam v nasom veku vela optimizmu a sil.... 😀 tak sa drkajte

veronkaj
31. aug 2010

aela to by bolo od teba milé, ja predpokladám ,že to bude dievčatko len tatino si tvrdí že chlapec, my máme svadbu o mesiac takže sa nám to akurát tak nejako, 😀

a ako to zobrali u vás v práci ked ste im oznámili tehotenstvo? v kolkátom týždni sa to ohlasuje, ja poviem až po ultrazvuku až budem vedieť že je to tam kde má byť.

veronkaj
31. aug 2010

ozaj dnes som bola zase na odberoch a u ž mi brali všetko aj krvný obraz a tak, ale zmením ambulanciu za takú kde majú aj usg inak by som musela stále pendlovať medzi lekárkou a nemocnicou a tým kto má zrovna službu.
tak vybavujem

l.lara
31. aug 2010

veronka, ja som to musela povedat takmer hned, lebo som nechcela vlacit tovar, ked prisiel. som sa bala, aby sa nieco babatku nestalo. no a aj som urobila dobre, lebo uz v 10tom tyzdni som isla do nemocnice a potom som uz zostala na PNke.. moje kolegyne to oznamili na porade az ked boli v 3.mesiaci. tak by sa to udajne aj malo..

veronkaj
31. aug 2010

no veď ja to oznámi tak ku koncu druhého, no bojím sa reakcie, snáď to vezmú v pohode.

ale mi je jasné, že už ma tam naspäť nevezmú.

aela
31. aug 2010

@veronkaj podla zakonnika prace ,nie je urcene presne , kedy mas oznamit tehu, zvycajne sa oznamuje, ked dostanes matersku knizku, potom ked budes chodit do poradne, budes mat zakazdym paragraf a ten sa nezahrna do tych 7, co ma clovek narok na lekara, len tam musim mat napisane, ze si bola na pravidelnej prehliadke v tehu a preco by ta nevzali naspet? ak by si isla po 28 tyzdnoch, tak musia a ak po troch rokoch, ktovie co bude este dovtedy, ja som bola pred tehu 6 tyzdnov na urade prace a v pohode, mam novu pracu 😉

veronkaj
1. sep 2010

aela no uvidíme čo bude, ešte nemám knižku, budúci týždeň ma čaká prvý ultrazvuk. tak hlavne nech je maličké tam kde má byť. 🙂

veronkaj
2. sep 2010

ahojte

tak podávam hlásenie
v piatok 27.8. hcg 64,99 a v utorok 31.8. bolo 350
práve mám výsledok, takže rastieme. 😵

zuzana36
2. sep 2010

ahojte dievcata 🙂 ,
veronka, gratulujem k tehu, to budeme mat tie deticky uzhruba rovnako. ja sa az bojim ako to bude ci to budem zvladat, ale na druhej strane sa tesim 🙂

l.lara
2. sep 2010

zuzanka, veronka..velke gratulujem.. 😵

veronkaj
3. sep 2010

@zuzana36 ja sa tiež bojím sú to také zmiešané pocity, myslím na to často, ako to zvládnem a ako moja polovička či nebude nervozny a mrzutý ked bude maličké plakať a tak. teším sa aj ja ale bojím sa a ešte ked si predstavím pôrod no dúfam že budem mať lahší ako pri dcére.

tak ale ty budeš potom chodiť do témy apríl 2011 ja budem mať miminko v máji. ale tu sa budeme stretávať.

l lara ďakujem neboj ešte sa budeme pýtať straaašne veľa, cítim sa ako keby som v živote nemala mimino.

ssonusa
3. sep 2010

@zuzana36 - blahozelam... 😀

@veronkaj - drzte sa... nech sa to pekne vyvija a rastie 😀

zuzana36
3. sep 2010

lara dakujem 🙂 ako pozeram, tak aj Ty mas taky vekovy rozdiel ako bude u nas. pekny den

zuzana36
3. sep 2010

ssonusa dakujem 🙂

veronkaj
3. sep 2010

@zuzana36

no u nás bude tiež dosť,
priateľové deti syn ked sa maličké narodí bude mať o dva mesiace 22, dcéra 24 a tej sa teraz narodí mimnko v oktobri takže ocino bude aj dedo zároveň no desí sa toho
a moja dcéra bude mať o mesiac po maličkom 15 takže dosť.
🙂

veronkaj
3. sep 2010

ako sa tu rátajú tie týždne tehotenstva čo máme pri mene?? v tehot. kalkulačke mi ukazuje 5tt a tu už 6tt ????

pizzamati
3. sep 2010

@veronkaj Nic sa neboj moj syn mal 18 ked sa nam narodila dcerka takze v pohode. 🙂

pizzamati
3. sep 2010

@zuzana36 Gratulujem neboj vsetko zvladnes to chce cas a ked pride miminko tak to bude samozrejmost. 🙂 Vela stastia

aela
4. sep 2010

@veronkaj tak to ti verim, ako sa citis, ja som sa citila rovnako, ked som bola pred rokom tehu, akoby som este ani tehotna nebola 😀 joj ale to rychlo uslo a certik uz ma 8 mesiacov, ale nebanujem nic, je to nasa radost velka a nestrachuj sa dopredu, co na to tvoj muz, mozno budes milo prekvapena 😉

annika
5. sep 2010

@veronkaj Ja viem napísať to isté ako Aela, tie isté pocity, do troch mesiacov ani spať som nevedela, furt som len rozmýšlala ako bude, čo bude.... 😀 😀 😀 😀 a tie roky mi tak ubehli moja....to ani neviem kde sú... a boli najkrajšie roky môjho života.... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 Stojí to za to, uvidíš!!!

veronkaj
6. sep 2010

annika, aela pizzamati, ďakujem

vravím sa aj ja že klud nestresuj ale nieje to také jednoduché, dcéra tá sa teší ale priateľov syn to je iná káva, totiž to je tak, že priateľov syn je dospelý má 21 rokov a býva s nami a teraz už aj jeho frajerka chodia do práce, doma sa zdržujú málo a hľadajú si podnájom, lenže už sme sa x krát pohádali s priateľom na tom, že uptratujeme iba ja a moja dcéra a ked trvám na tom aby im dohovoril alebo niečo tak sa nedá, lebo xkrát mu povedal a nič, mladý si robí čo cche a argumentuje tým, že sa prídu len vyspať a ked sú doma tak len vo svojej izbe, a proste už ho v takom to veku nič nezmení a priateľ sa s ním nechce hádať a potom to otočí voči mne, že jeho syna nemám rada a že ho chcem vyštvať a pod. a argument nezaberá žiaden, ked som povedala priamo do očí jeho synovi že nič nepomôže a pod, tak mi vytkol, že som preň cudzia ženská a nemám mu čo dohovárať a pod a že on je tam doma, nikdy to nerobil a hotovo a priateľ sa ma nezastane je to jeho syn akurát to potom skončí tak, že ked mi tak veľmi vadí že neupratuje tak vraj ked večer skončí v dielni tak bude upratovať on.
Vzhľadom k tomu ,že budem aj na materskej a bude musieť prispievať viac do domácnosti a pod tak už nič nehovorím ale nepáči sa mi to ale nič s tým neurobím, ešte že používajú len kúpelňu. riad som už po nich prestala umývať to si robia už sami aj ked niekedy až o dva dni.
takže toho sa viac bojím ako to bude teraz čakáme kedy si nájdu podnájom a ked sa náhodou vrátia tak to bude zaujímavé čo bude. ťažko riešiť niečo ked priateľ si syna zastáva, nikdy nič robiť nemusel a je si vedomý toho že ja som preň cudzia a od mami dostáva také rozumy, že ved teraz som tam ja tak nech si robím a priateľ aby nestratil syna lebo je hrozne urážlivý tak radšej sa s ním nepoháda,

ssonusa
6. sep 2010

@veronkaj - ufff... tak to mas doma asi vazne tazke... no musis dufat, ze kym pojdes na matersku tak mladi budu odstahovani v prenajme...
skus to nejako prekusnut a nestresovat sa - podla mojho nazoru tvoje miminko citi vsetko co ty,,, tak aby nebolo zbytocne kvoli nezhodam so "synom" v strese.... 😉
ale teda uprimne - tuto situaciu ti vobec nezavidim... drz sa...

aela
6. sep 2010

@veronkaj tak vies, vsade je nieco, snaz sa nebrat si to tak k srdcu, u nas je to niekedy tiez dost napate medzi mm a mojou starsou dcerou, on mi vycita, ze ju rozmaznavam, ona zas ziarli na malu a ja som medzi nimi ako hromozvod niekedy, no ale stale nejako z toho vykorculujem 😀

veronkaj
7. sep 2010

áno viem nemala by som sa stresovať,
ale paradox je že moja dcéra má omnoho lepší prístup k priateľovi, pomáhaniu doma aj celkovo, ale je vidieť že bola inak vedená a mladý je pod vplyvom svojej mami, ktorá veľmi dlho a veľmi nepríjemne robila napriek a ked sa s priateľom o tomto bavíme, tak proste kým nedostane mladý rozum a život ho asi poriadne neprefacká tak si nepomôžeme, mám ho ignorovať a kašlať na to čo robí, už ho neprevychováme a bohužial ani priateľ si s ním v tomto neporadí. a mu aj verím, že ho nechce stratiť ale za veľa vecí si môže aj priateľ sám, ja mám tiež svoju dcéru veľmi rada ale to neznamená že si môže dovoliť všetko a ak treba tak je aj výmena názorov. Trápi ma to, že má taký prístup k nám a je to veľmi nepríjemné a môžem urobiť čokolvek tak to nezmením.
viem, že všade je niečo no uvidíme čo bude ďalej.

maminy normálne niekedy mám také chvíli že na mňa príde taký normálne strach, že ako to zvládnem a ako polovička , ako to zvládnem postarať sa o miminko a všetko čo s tým súvisí, ešte že mám takú dcéru aj ked je puberťáčka ale aspoň z nej cítim a vidím ako sa na maličké teší no veľmi. mám niekedy normálne pocit, že nezvládnem nič.