Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

annika
10. mar 2009

Ahoj Lulu! Takže, ako som zvládala tehotnosť??? Celkom príjemne, len tie náladové výkyvy boli trošku nepríjemné pre ostatných členov rodiny... 😀 No ale teda po pôrode sa začali u m§a problémy všelijaké, nejako dlhšie to trvalo obdobie "regenerovania sa".Zuby sa mi pokazili , vlasy mi strašne padali, kilečká ani bohovi dole, proste to trvalo asi 10 mesiacov, čo som sa cítila, že som už ako tak v poriadku... Ale to je len môj prípad, vieš. Každý človek je iný...

lulu73
10. mar 2009

annika....super🙂 teraz mam 3 vlasy, co bude potom? 😀 pri malom je pravda ze mi dost povypadavali.....ach jaj......nuz, uvidime......kolko si mala rokov ked si rodila? a rodila si prirodzene?

janka_fr
10. mar 2009

Lulu, ja ked som rodila, mala som 35, ale neviem porovnat, pretoze Jullian je nase prve babatko. Pocas tehu som nemala ziadne problemy, ani nevolnosti. Museli mi robit amniocentezu, ale vysledky boli dobre. Pribrala som v tehotenstve 30 kg 😔 😅 😠 , ale do polroka 24 bolo prec, potom to uz islo pomalsie a este mi ostavaju 4 kg ☹ .
Vlasy, tak tie som mala uplne perfektne pocas tehu, no teraz je to uz horsie. Trosku mi zriedli.
Porod, tak nam museli pomoct, lebo ja som bola stale zatvorena. Rano o osmej som nastupila, dali mi vyvolavacku a cakala som. Kontrakcie som mala ale vobec som sa neotvarala. Ked uz to bolo neznesitelne dala som si o 22:00 pichnut epidural . Potom to uz bola balada, mohli mi to este viac urychlit a maly sa narodil o 1:42.
Vsetko je ale individalne, drzim vam palceky a super ze sa Marco tesi. 😉

No u nas desne pocasie, prsi, takze dnes ostavame doma.ale uz len dva tyyyyzdne huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵

annika
10. mar 2009

A pôrod... No, to bola fuška...Ja som informovala dokiho, že pri prvých dvoch som sa strašne pomaly otvárala, tak aj mne to vyvolávali s tabletkou do pošvy, no a za 5 hodín bol malý na svete... Urýchlili to asi viacej,než by mali, neviem, ale viem, že posledná hodina bola dosť krutá...ešte dobre, že som mala pri sebe manžela, ináč by som sa asi rozsypala na kúsky....xixixixixi A potom tá úlava a to nesmierne šťastie, no nádhera.... tie minúty stoja za to, aby človek žil...

osa
10. mar 2009

caute, no mne je presne rovnako zle ako pri Sofi, od zaludka, akoby som bola po opici stale (ziadne ranne nevolnosti), len teraz sa mi zda, ze to prislo nejako skor... 😝 Minule som bola este v 7tt sluzobne v Parizi a zacalo to az potom... Len si a svet neviem spomenut v ktorom tt to preslo 😒

osa
10. mar 2009

a este musim konstatovat, ze aj pociatocna euforia je prec... Vsetko vidim v ciernych farbach 😕

annika
10. mar 2009

Osa a to prečo????Možno, že z toho počasia, nie? Aj ja mám depky z toho, ja by som už taaakkk chodila na prechádzky do mesta!!!!

osa
10. mar 2009

sa mi vysmejete, ale nezvladam 1 dieta a vobec si neviem predstavit ako to bude dalej... 😒

osa
10. mar 2009

brucho porastie, nalady sa budu striedat, Sofi ide do obdobia vzdoru v 2 rokoch ked bude v najlepsom, pride surodenec, no akosi moja fantazia to cele nevie spracovat... Bola som jedinacik a nie som ziadna Xena, ani super zena 😨

osa
10. mar 2009

annika pozeram, ze Ty si mala pri prvych presne ten isty vekovy rozdiel, tak uz viem kam ist po radu 😉

osa
10. mar 2009

...ale zase bola si mlada, silna, nervy neopotrebovane... 😀

annika
10. mar 2009

Osa, len kľud! Zvládneš to, neboj sa! Aj Sofi sa k tomu prispôsobuje, uvidíš! Aj ja som mala prvé dve takto za sebou, je medzi nimi 2,5 roka, no a ani neviem ako vyrástli, hrali sa spolu, Učili sa od druhej...Nemusela som chodiť do parku medzi detí, stačila jedna lopta a tráva na dvore a už sa hrali!
Prvý rok bude ťažký, treba brať každú pomoc od blízkych ale potom paráda!!!!Uvidíš! 😉 😉 😉 😉 😉

annika
10. mar 2009

No, hej! Mladá, silná... A bez peňazí, vtedy sme začali súkromničiť, manžela som nevidela týždne!!! A na všetko som bola sama, svokrovci chorí, moji rodičia ďaleko....Ufff!!!! Len aby boli zdravé tie detičky, nič iné nie je také dôležité, ver mi!!!

annika
10. mar 2009

A čo na to manželík?? Aj on má obavy????
Určite, aj môj mal pri treťom...xixixxi že bude starý na to....xixixixi a že bude mať60 rokov, keď Robko bude maturovať...
No a čo? To je život...Život treba žiť tak ako sa dá...ako to osud praje...

osa
10. mar 2009

no moj muz bude mat 61 ked to druhe bude maturovat a mozno aj 62... 😀

osa
10. mar 2009

nie on obavy nema on je taky majster sveta, ale ked pride na lamanie chleba...

annika
10. mar 2009

Treba brať každú pomoc a bude všetko v poriadku!!!! A budete mať krááásne Vianoce spolu už štyria!!!!! 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

annika
10. mar 2009

Po pôroda sa ma pýtali všetci, že ako a čo pomáhať??? No ja som kázala všetkým, doneste obed, variť teraz nemám čas!!! Aj pekne prišli s navarenými dobrotami!!!! 😀 😀 😀 😀 😀

vladkaz1
10. mar 2009

Ahojte zlatícka moje no sme na roztrhanie hehe furt nieco ....
Mi nic nove n ale uz som konecne u mamky tak vam davame vediet ze sme zive a zdrave hehe ....
Pozdravujem novu mamicku Lulu niekedy pokecame inak mi chybate cmuk.....
Lucka ma na tvary zasa ten exzem..... ☹

azuzi
10. mar 2009

Tak vy rozoberate porody 🙂 🙂 , u mna ten druhy bol urcite viac v pohode ako ten prvy vecer o osmej som prisla do porodnice a rano o siedmej bol Martinko na svete a bez vyvolavacky.

bejca
10. mar 2009

ahojte kocky 😵

JAnka ja uz nekojim ☹ od 3.3. uz ani rano ☹ sice mi to je luto ale tak co uz ... a poslem ti IP 😉

Lulu Petko je nase prve babatko a v celku v pohode prebehlo tehu a ani zle mi nebyvalo a ja som mala 37 ked sa narodil 🙂 a aj porod v pohode ale tiez vyvolavacky a pod ale nerodila som u nas v meste ale v BA 😉 tak pre istotu sme necakali na den ked sa bude pytat 😉

Osa klud neboj si super maminka a si aj super zena 😵 vsetko zvladnes 😉 len sa upokoj a mysli len na to pekne 😵 posielame cmuky cmuk 🙂

Vladka vitajte 😵

marta09
10. mar 2009

Ahojte, chápem tvoje obavy osa, na začiatku tehu som aj ja mala také, všetko som brala čierne, ale zvládli sme to doma všetci, neboj sa, aj vy všetci doma to zvládnete. Ku koncu tehu som sa už neskutočne tešila na to maličké stvorenie a aj teraz ďakujem bohu, že máme aj Simonku. Ozaj bola za mnou v práci aj Lubi, priniesla mi jednu zaujímavú knihu, rozprávali sme sa len krátko, Samko je zlatučký, plánujeme stretko v Košiciach, dúfam, že budeš OK a prídeš aj s malou. Teším sa. A pôrody boli u mňa všetky dosť ťažké ale tak rada na to spomínam. Všetky s vyvolávačkou, akosi som sa nechcela otvárať a deti boli veľké. Maťa bola z nich najľahšia, vážila 3900g 😀 😀 😀 . Asi to bude aj počasím 😉 . Ale nie všetky dni sú čierne, vyjde aj slniečko 😵 . A počas tehu som mala takú krásnu pleť, aj vlasy husté a pevné. Ja som bola pyšná, že som tehu. A určite aj ty 😉 .

marta09
10. mar 2009

Ozaj, zabudla som, v nedeľu sme v predstihu oslavovali, Simi mala včera 2 roky, ani sa mi to veriť nechce, akoby to bolo len včera, čo sa narodila. A ako darček sa mi pekne vypišala do nočníka 😀 😅 😵 , to už je úspech 😵 . Taká som z toho ešte aj dnes namäkko 🙂 .

annika
11. mar 2009

Gratulujemeee malej Simonke !!!!! A prajeme veeeela šťastia a zdravíčka!!!! 😀 😀 😀 😀Cmuk cmuk!!!!
A čakáme fotky z tej oslavy, Marta!!!
Joj, držme si palce tým naším deviatakom dnes pri tom monitore!!!!!!Nika, kde si????

marta09
11. mar 2009

Veru všetkym deviatakom držíme palčeky aj paste 😉 , u nás píše moja Maťa aj sestrina Lenka. Nika aj vy píšete 😉

marta09
11. mar 2009

Ďakujeme, Annika. Budem sa snažiť dať foto čo najskôr 😉

bejca
11. mar 2009

jeeeeeeeeeeeeeeeeej Marti 😅 my sme to presvihli 😅 to ma mrzi 😅 ale :

S
I
M
O
N
K
E

Kde sa vzal ,tu sa vzal,
pred rokom sa zázrak stal.
Možno ste to nevedeli,
no bociani prileteli ,
jeden bol krásny ružový.
Doniesol on Simonku,
snáď budúcu baletku.
Nech je jak chce, všetci vieme,
že jej dnes vinšujeme,
šťastia, zdravia, veľa lásky,
nech rodičom nerobi vrásky..

zo srdiečka žela teta Beáta a Peťko 😵

cmuky cmuk 😵 😵 😵

lulu73
11. mar 2009

kocky, dakujem za odpovede
osa.....vidim, ze sme tu dve tehotne....co sa tyka ciernych farieb do buducna, tie mam aj ja.....teda mala som tak do minuleho tyzdna, ale povedala som si ze uz kaslem na to.....ja sa skor obavam izolacie na mateskej, postavili sme dom mimo BA ..... Marco chodi na gympel do BA, ja mam v BA pracu,rodinu,doktorov a uplne vsetko.....drahy pracuje uplne opacnym smerom.......zatial sa to vsetko da..........jazdim hore dole, ale od septembra to bude dost brutus..........Marco sa bude musiet naucit chodit sam, do vecera mava treningy, proste toto mi uplne mata hlavou ako to bude..... .mna caka 25.4. svadba a vsetky moje myslienky sa teraz sustreduju tym smerom......a co sa tyka mojho prveho porodu, tak to bolo nieco strasne.........aj to bol jeden z dovodov preco som nechcela mat druhe babatko

annika
11. mar 2009

Tak, mi volala práve dcérka, že už to majú za sebou, ani to nebolelo,xiixixixixi a asi sa jej podarila aj tá slovenčina, možno že lepšie než matematika....xixixixixi Uvidíme... 😉 😉 😉
Lulu, neboj sa ZVLáDNEš to určite, no a v septembri nebudeš mať čas rozmýšľať nad takýmito vecami...
A tá svadba....tá bude vaša???? Keď sa smiem pýtať....

marta09
11. mar 2009

Anika aj pre moju išiel manžel, volala mi.že matematika bola dosť ťažka a ona sa viac bála slovenčiny