Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

bejca
15. apr 2010

ja si tiez myslim ze asi z chuti vypil to mliecko a nesadlo mu ....ved uvidime dakujem 😵

vladkaz1
15. apr 2010

nemas za co dakovat moja ,zajtra budes mudrejsia ale podla mna mu nic nebude

annika
15. apr 2010

Alebo sa napapal do sýtosti, veď pyre a dva deci mlieka.... je aj pre Robka vela!!!!! Neboj sa , moja, len to bolo vela pre neho. 😉 😉 😉
My sme si s manželíkom otvorili vínečko bíle....decká unavené, okrem RObka už spia.... 😉 😉 😉 😉 A OCKO je ešte horeee!!!!!jupíííí

bejca
15. apr 2010

kočky ja si tiež myslim ze toho mal dost a aj tak z chuti vypil to mliecko ...a aj vecer som sa ho pytala ci ho brusko neboli hovoril ze nie ...tak dufam ze to bude oki ...

Anika uzite si super vecer 😵

annika
16. apr 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😉
Beji a vy ako???? Peťko je v poriadku? Ako spal v noci?

l.lara
16. apr 2010

ahojte,

beji, ako je malickemu?

annika, super pohodicka, aj ja mam take chvile rada.. 🙂

soni, tesim sa, ze ruka polavila.. 🙂


no a je to tu.....................................................sice sme to cakali, ale i tak..nezobrali nam malu do skolky..a teraz co? u nas nic volne nie je, jedna mamicka vcera plakala v MC ze jej o5 nezobrali malu do skolky..situacia je hrozna..si predstavte, ze jedna pani mi minule povedala, ze no a co, ked ju nezoberu, ved je kopec novych zariadeni otvorenych. a ja ze ale sukromnych, nie? a ona ze no a? ako keby to bola najsamozrejmejsia vec na svete, platit za skolku tisice..teda na eura stovky..strasne ma rozculila..koza...budem makat cely mesiac len na skolku.. 😠 😠 😠 😠

l.lara
16. apr 2010

...ak budem mat stastie a budem mat robotu..

ssonusa
16. apr 2010

☹ som vam pisala a cele mi to zmizlo.. tak este raz:

Bejci, ako maly? Ja pevne verim ze uz je lepsie...

Lara - to je tak velm zle so skolkami teraz? bol to problem aj tych sto rokov spat, ked moje deti boli male, ale nie az takto... drzim palce, aj za skolku aj za dobru robotku..

Vladi, dakujem.... 😉

Gabi, dufam, ze ste mali pekny vecer 😀

Tu je dnes slniecko o nieco teplejsie ako vcera, ale v chladnu som skoro zmrzla... a huraa... ruka uz je na 90 percent ok... tak sa tesim,,, aj bolesti v podbrusku presli...su uplne minimalne... 🙂

A co na sk? uz sa vam to pocasicko konecne umudrilo? snad ano... aby ste mohli s deturencami chodit von... 😎

annika
16. apr 2010

Soni, som rada, že sa máš už lepšie a aj to počasie je o stupeň lepšie, slniečko sem tam vykukne na pár sekúnd... ale je chladno vonku!!!! 😠 😠 😠 😠
Lara, veru je to krutá situácia....keby štát by vyslovene chcel!!!! mať mamičky doma pri deťoch, aby sa nezvýšila tá nezamestnanosť...ktorá je zo dňa na deň väčšia... a nič proti tomu nerobia...len kritizujú jeden druhého... 😠 😠 😠 😠 😠 Chceš mať robotu? Zaplať si súkromnú škôlku pre svoje dieťa...uživíš tam učiteľky namiesto štátu, že??? fakt je to o ničom... ☹ ☹ ☹

annika
16. apr 2010

A majú to dobre vyšpekulované....verte mi... 😠 😠 😠

janka_fr
16. apr 2010

Ahojte,

Beji dufam ze je uz Petkovi dobre, to bolo urcite z toho mlieka. Ja chcem dat prcka na karate, ale nie aby to robil vrcholovo, ale len fakt na tu sebaobranu. Inac co sa mi tu paci, tak tu po ulici nevidis tak opilcov ako u nas.

Lara to je mi luto ze vam to nevyslo, tak to si ani pracu nemozes najst, hlavne ze sa pozrusovali skolky. Lara a nejaka praca na doma?To je asi tazke zohnat, ze?

Vladi uz mi prosim ta stale nedakuj, som rada ze niekomu posluzia, u nas by sa uz len susili v skrini 😉

Pridam aj ja hlasenie o pocasi: slnecno a pozerala som na teplomer v tieni - 20 stupnov.

ssonusa
16. apr 2010

Jani, aj ja chceeeemmmmm... tych 20 v tieni... ale v lete sa tu snad dockam 😎 aspon tych 20... aj ked predpovede su take, ze by vraj malo byt velmi teple leto- najteplejsie za poslednych par desatroci... tak sa necham prekvapit

bejca
16. apr 2010

ahojte

konecne dnes neprsalo a aj slniecko svietilo 😵 tak sme to patricne vyuzili 😉 kupila som si aj top a suknu na tie zajtrajšie zásnuby našej Ivetky 😵 / moje krstniatko a zaroven Peťkova krstna mama 😉 / lebo sa do nicoho nevleziem a aj v tomto vyzeram ako velryba obludna co uz ☹ .... bola som na oboči + u kadernicky .... tortu som spravila im na tie zasnuby 😉 ... dnes uz Petko bol v pohode klop klop tak asi mu naozaj iba to mliecko nesadlo ... dakujem ste zlate ze ste na nas mysleli 😉

Lara nas do skolky tiez nezobrali takze ......tiez netusim co budeme robit 😅 ale tak ja dufam ze hadam do leta zostanem tehu 😅a ak nie tak uz nieco poriesime ine ....

Soni ako ruka uz je lepsie ?? dufam ze hej 😵

Anika ako dopadol vecer 😉 😀 nebude mat Robko surodenca 😉

Janka zavidim vam niektore lepsie stranky zivota ako tu ..parky , neopitych ludi a pod..😉 ale to fotenie napr vam nezavidim 😉 a karate na sebeobranu je super 😵 a aj pekny sport 😉

miru.j
17. apr 2010

Ahojte babulky,idem sa k Vam poradit.Mam 36r.dnes som v 17tt+2dni.Vysli mi zle triple 1:40 DS,NTD 1:16000. Je tam poznamka:Riziko DS je vssie ako je ocakavane len podla veku matky(1:260)
poznamka:Pretoze parameter BPD bol namerany,anencefalia bola vylucena a riziko NTD je vypocitane len pre spina bifida.

MS-AFP hodnota : 25,84 kiu/L ; 0,97MoM
Total hCG : 101,392 kiu/L ; 3,19MoM

V 12+5 som bola na prvotrimestrovom skriningu
CRL 67,6mm (dlzka tehu vraj suhlasi s velkostou babatka), brali mi vtedy aj krv na skrining ...vysledok bol 1:265
NT 1,7mm, NB 3,4mm, BPD 22
...povodne som cakala dvojicky,ale jedno zial odumrelo v druhom mesiaci tehu ☹ . ....
Pan Dr Cunderlik nam vtedy vravel ze je spokojny.
Moja lekarka ma 13.4 poslala s vysledkami na konziliarne vysetrenie na genetiku na Kramare,s vysledkom od nich mam vraj prist ku nej vraj este to somnou preberie.Bola som sklamana,pretoze sa ma tam nikto na nic nepytal a nikto somnou nic nekonzultoval.Vypisali mi automaticky papiere na amnio a povedali len ze mam prist o tyzden v utorok povedat ako som sa rozhodla.Vraj ak amnio podstupim ,vysetrenie urobia vo stvrtok a ak sa rozhodnem odmietnut,tak vsetky tie vypisane papiere predomnou roztrha a podpisem papier ze som odmietla.
...Neviem co mam robit,ale viac ako toho ze y mohlo byt moje dietatko chore mam strach s toho ich % potratu a inych potiazi,ktore k potrateniu vedu.
...Chcem sa Vas spytat,ci ste amnio podstupili,abo nie, a ake Vam vychadzali tie hodnoty.
Ja uz teraz velmi lubim nas vytuzeny poklad ktory vo mne rastie,mam strach ze podstupenim amnio by som on prisla.
Dakujem za odpovede.Miru

ssonusa
17. apr 2010

Ahojte ...

Miru.j - ja ti velmi neporadim, naposledy som bola tehu pred 13 rokmi a vtedy sa nic take nerobilo... Je mi luto toho dvojcata, a drzim palceky, aby toto malicke bolo zdravucke....

Bejci, som rada, ze maly je ok... ta torta je nadhera... a ten prstienok na nej... to je ten prsten, co Ivetka dostane na zasnubach, ci to je len atrapa? vyzera to perfetkne...

Ruka uz je ok, uz mam skoro umytu chladnicku (mame ju vysoku ako ja a taky isty mrazak vedla ☹ ).

Pocasie je krasne... svieti slniecko, dokonca trosku aj hreje, v chladku je samoska kosa ..

A robila som si test - ☹ ☹ ☹ Nastastie som sama doma do takej 15tej, tak sa aspon nemusim pretvarovat a usmievat ...
Tak budem teraz cakat mrsku, netusim kedy pride, ale snad to nebude take zle, ako som citala tu v niektorej teme, ze po vysaedni HAK mali problemy - nechodila im mrska ja pol roka a podobne... (tym padom ani ziadna ovulacia).

Prajem vam krasny dnicek s vasimi pokladikmi... ja idem dalej upratovat, pokial jedna alebo druha ruka nezacne strajkovat... papa

miru.j
17. apr 2010

ssonusa,aj tak dakujem a prajem pekny dnik 🙂

janka_fr
17. apr 2010

Ahojte,

Beji nadherna torta 😵 si sikulka, mozes robit torty a pritom mat aj Petka doma a budes mat po probleme. To je skoda ze vam to nevyslo so skolkou.

Miru ja som bola tehotna v 35-tke a tiez som podstupila testy, mala som tiez zle hodnoty, ale uz sa nepamatam pomer aky bol. My sme sa rozhodli ze podstupim amniocentezu. Ja som chcela vediet ci je malinky v poriadku. Samotny zakrok nie je vobec hrozny, horsie je len to cakanie na vysledok.

Soni mozno sa test pomylil a ak nie, tak drzim palce aby vam to co najskor vyslo 🙂

Dnes bolo u nas nadherne, stretla som sa s kamaratkou-slovenkou, ma 3rocneho synceka, tak mi to dobre padlo. Vobec by mi nevadilo keby tu bolo viacej cechov, alebo slovakov.

vladkaz1
17. apr 2010

Ale jani slusnost kaze podakovat a myslim to naozaj uprimne ... 😵
Jani verim ti ze ti to dobre padlo ,my sme vcera leteli do porododnice ,ale sme doma ,nechcem zvelicovat ... 🙂 vsetko v poriadku zatial .
Ostatnym kockam drzkam palce

ssonusa
17. apr 2010

Jani, diky,,,, nie som z toho tak hrozne nestastna ako som cakala, ze budem... Mam dost citlive bradavky, tak som si myslela, ze snad... ale to nic... su to len prve tyzdne po vysadeni,,, Inak, viem co to je ked si v cudzine a stretnes si krajana, este plus dieta cca vo veku tvojho..ja ked som tu prvych 7 mesiacov robila v obchode len s irmi a potom som prisla na recepciu kde bolo 30 slovakov tak som bola v siedmom nebi... teraz mi to tak nepride, lebo robim denne len so slovakmi...

Vladi, ty uz mas pred terminom? Vyzera to, ze si ok... tak drzkam palceky,,,vsetky co mam...

bejca
17. apr 2010

Miru ja si uz tiez hodnoty nepamatam 😅 ale na amnio som bola a rodila som v 37 rokoch prve babatko 🙂 obavy som mala podobne ako ty a aj som sa veeeeeeeeeeeeelmi bala ......ale neboj neni to nic hrozne nesmies na nic zle mysliet 🙂 podla mna je lepsie podstupit amnio a cakat 3 tyzdne na vysledky a potom uz v klude byt az do porodu 😵 druheho babatka mi je luto 😔 ale nebojkaj vsetko bude oki a ani sa nenazdas a budete mat krasny vonavy maly uzlicek pri sebe 😵

Soni dik za pochvalu 😵 a prstienok je len taky za 96 centov 😉 ale potom tam dali originalny dam fotku 😉 je mi to luto s tym testom ☹ ale neboj isto sa to coskoro podari a neboj aj mrska pride a bude chodit tak ako ma takze aj plodny den pride coskoro 😵 drzime palce 🙂

Janka super den ste teda mali 😵 a dakujem za pochvalu 😵 a ja si netrufam ich predavat nakolko som si vedoma ze to neni taka kvalita ako od cukrara 😅 ale dakujem 😵

a este dve fotky : jedna s originalnym zasnubnym prstenom 😵 a ako Petko vyjedal guličky z torty 😀

bejca
17. apr 2010

Vladka ty sa opatruj a hlavne sa setri !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nemaluj , nestahuj len oddychuj a nešprintuj za Luckou !!! drzkaj sa 😵

vladkaz1
17. apr 2010

baby dakujem,aspon niekto sa o mna boji teda okrem nasich ,muz mi povedal cez telefon ze zvelicujem a ja idem z autobusu som vystupovala s kocikom a normalne som mala az kolena mokre jak mi voda tiekla ... ale na vloze o hodnu nic, takze ma tam chcel nechat na pozorovanie no na co ,ked mam sono dobre vela vody ,zatvorena som to mozem dobehnut aj z domu keby daco ....
tak ma Cech pustil teraz ma caka rizikova ambulancia ,
Soni ,neviem poradit s tymi hormonyami ja som nic take nebrala a som oproti vam mlada, takze na niektore otazky neviem odpovedat ale velmi drkzkam palceky ..... 😵 😵 😵
Beji torta nadherna ako vzdy mnam 😉

ssonusa
17. apr 2010

Vladi, tak to je podla mna dost vazne... fakt sa s nicim nenatahuj, ak nemusis...viem, ze ked uz mas Lucku tak to asi velmi nejde, ale co nemusis tak netahaj a nerob... Davaj si pozoooorr.... 🙂 Uz sa aj tak tesime na fotecky noveho mininka... 😎

mackopuf
17. apr 2010

ahojte,ja viem,ze tu nepatrim,len som tu tak nahodou zabludila,lebo sa mi akosi neda spat 😖 .
miru.j-neda sa mi nereagovat...ja som otehotnela,ked som mala 22 rokov a tiez mi vyslo podozrenie na DS,ale tiez si nepamatam presne hodnoty..ja som odber plodovky odmietla,lebo som mala na to par dovodov:
1. bola som si akosi ista,ze moje dietatko je zdrave (neviem ako to,ze som si bola ista 😒 )
2. povedala som si,ze co by som robila,keby mi z odberu prisli vysledky,ze naozaj sa mi mala narodi s DS (vedela som,ze by som si ju nedala zobrat,lebo som proti potratom a predsa je to MOJE dieta)
3. co ak je moja mala uplne zdrava a pri odbere by sa mohlo cosi stat,ja neviem,ze by jej nejak ublizili ihlou alebo co...ja viem,ze riziko poskodenia plodu pri odbere je minimalne,ale JE. A potom by som si vycitala do konca zivota,ze som pristupila na odber 😖
Toto su moje pocity,co som prezivala JA. Najma druhy bod je dolezity:co by to pre teba a pre male znamenalo,keby sa potvrdil DS?

annika
18. apr 2010

AHOJTE! Konečne medzi vami!!!! Uff! Včerajší deň som ani nezapla PC, b 😅 ola som v Blave s ANkou, dostala nový glukomer od jednej farmapodniku, ale museli sme zaň prísť na Kramáre. 😉 😉 😉 😉 Večer sme tu mali zas návštevu do tej pol deviatej...takže som bola unavená ako ťava... 😖 😖 😖 😖 NO a dnes sme mali ešte "zabíjačku", kúpili sme si prasa , ale len na mäsko, nerobili sme žiadne jaterničky a tak...no a teraz sme skončili, manžel šiel na mototrke ešte do Gabčíkova na nejakú akciu a ja vás čítam a čítam.....
Beji, torta je nááádhernáááá!!!! Si šíkulka šikulečka!!!! 😀 😀 😀 😀 😀
Janka, mám nápad! Adotuj si nás a budeš mať plno kamošiek pri sebe!!!! 😉 😉 😉
Vladka, moja!!! Ty kde sa ponáhlaš s tým pôrodom??? A autobuse tam nikto ti nepomáhal s tým kočíkom????? 😅 😅 😅
Soni, rpvý test, čo som robila doma +4 dni od termínu mš mi tiež nič neukazoval...ani druhý po+6 dni... Ja som išlo doktorovi s tým, že asi hormóny....on na to..."ale si zobereme krv pre istotu..." A tá istota tu behá predo mnou teraz.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀
A ja viem, kedy som ostala tehu, 3 dni pred termínom menštruácie....vtedy som mala totiž doma manžela....predtým bol na dvojtýždňovom školení.... 😅 😅 😅 Je to dobré, čo?

annika
18. apr 2010

Miru, ja som tiež bola na amnio, musela som!!!!vedieť, či je malý o.k.. 😨 😨 😨 A v prípade , že by sa niečo potvrdilo, aby som mala čas sa s tým zmieriť a psychycky sa na to pripraviť sebe aj svoje okolie... Tiež som sa veeelmi bála, ale samotný zákrok bol rýchly a našťastie výsledok bol tiež o.k., takže som to nelutovala, bola som rada, že som sa rozhodla ako rozhodla... My ti tu nevieme poradiť, len ťa podporiť v tvojom rozhodnutí a to s pomocou nášho príbehu a našich skúseností... a Hocijako sa rozhodneš, nikto ťa nemá právo za to odsudzovať, lebo je to TVOJE rozhodnutie! 😉 😉 😉 😉 😉 Držím palce!!!!

miru.j
18. apr 2010

ahojte babuly,velmi dakujem za vase prispevky,ste zlate 🙂 .Tak ja uz som rozhodnuta.Amnio odmietnem,nieco v mojom vnutri mi napoveda nepodstupit toto vysetrenie.Strach s potratu je silnejsi,a viera v to ze nas pokladik je zdravy o vela vadsia.Dakujem za povzbudenie aj palceky.Tiez prajem kazdej len to najlepsie.

ssonusa
18. apr 2010

Gabika, ty si zvlastny pripad 😉 ale dakujem ti za pribeh... nehadzem flintu do zita...ani nestresujem a nepanikarim... pockame a uvidim... som ti pisala, ze mladsiu sme robili 3/4 roka 😀

Miru, drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo a hlavne aby si v pohode zvladla tie zostavajuce tyzdne cakania, lebo predpokladam, ze budu pre teba dost tazke... tak sa drzkaj 😉

denne73
18. apr 2010

Ahojte dievčatá. Miru špeciálne pre teba. ja som tiež podstupila amnio a vysledky ☹ ☹ .Bolo to v 24.t? nášmu Alexovi genetici potvrdili ťažke postihnutie. nikomu to neprajem prežiť čo sme si prežili my. Miru ja som nedokázala do tohto sveta priviesť choré dieťatko, ktoré by sa len trápilo a ležalo. veľa som sa uplakalaa atiež naše maličké ktoré je už medzi anjelikmi ľubim a verím , že mi už odpustil. tebe veľmi držkám palce aby výsledky boli o.k určite mi napíš do IP. Veľa sily Miru a pozitívnu myseľ bude to fajn. 😉

Aj my snažilkujeme o dušu tak verím že sa nám náš Alex čoskoro vráti a možno ako Nellinka. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

annika
18. apr 2010

Denne73, držíme palce ku snažilkovaniu, ste velmi sympatická rodinka, pozerala som fotky v abume. 😉 😉 😉
Miru, tak si sa rozhodla, budem ťa v tom podporiť, len ostaň medzi nami! 😉 😉 😉
Soni, veru nádej zomiera posledná... 😀 😀 😀
Vladkaaaaa!!!! Kde si???? Od dneska moja povinne sa prihlásiš každý večer, aby som vedela spať!!! Slúb mi, prosím ťa!!! 😀 😀 😀
My máme doma novú hračku, celý deň sa hráme na tom.... ešte dobre, že má príjemný zvuk....a dá sa stíšiť...xixixixi