Snažilky, tehuľky a mamičky po 30 - tke. Pridáte sa?

melory
27. sep 2007

😅 kdo sa prida?

lila13
13. máj 2009

dakujem bambi, no dufam, ze to nieje ten atopicky ekzem, lebo vsade citam, ze je to nevyliecitelne ☹
a ta kozna mi nic nepovedala, len mi dala maste a dokonca ani na kontrolu nemusime chodit 😠 pride mi akoby si bola ista, ze nam to prejde, bodaj by mala pravdu ale pristup ako hovado 😠 😠 😠 takze vobec neviem co to mame...

hlavna vec, ze je mala Katka v poriadku 😉 no a Kubko ma byt po kom taky velky, ved ma velkych rodicov 😀 😀 😀

bambi09
13. máj 2009

lila,tak to áno,na rodičoch veľa záleží,ja mám nízkych rodičov a aj ja som krpatá,muž je taký priemer,Paťo ma už prerástol-vďakabohu 😀 😀 😝
no a Katuška je relatívne v poriadku,má vrodenú vývojovú vadu srdiečka a šelest,ale už je to oveľa lepšie a operácia zatiaľ nie je nutná,tak uvidím,modlím sa,aby sa jej tá dieročka sama uzavrela,chodíme na kontroly do kardiocentra,tak snáď to bude v poriadku raz 🙂 🙂
a kde si bola u kožnej??nech sa jej oblúkom vyhnem,keby niečo 😒 😠 😖
inak aj náš Paťo má problém s kožou,ale ani kožná lekárka nevie,čo to je a ako to liečiť 😠 😠
tak načo študujú toľké roky medicínu?? 😠 zvažujem návštevu homeopatky,len tie pálky čo pýtajú... ☹ 😒
uvidíme...

lila13
14. máj 2009

bambi tak moc, moc, moooooooooooooooc drzim palceky nech sa Katuske ta dierka sama uzavre a nemusi ist na operaciu 🙂 inak je velmi zlatucka, pozerala som fotecky 😉
no dufam, ze nas Kubko nebude nejako extremne vysoky, ale moj manzel sa len smeje, ze bude basketbalista v NBA a ked budeme na dochodku tak sa o nas postara 😀 😀 😎
no to je fakt naco tak dlho studuju ked aj tak poniektori su len suflikanti 😠 😠 😠 a inak ta kozna je na stredisku na Strecnianskej 😠 😠 😠 tak sa jej vyhybaj oblukom, ja som si povedala, ze v zivote nikdy k nej nepojdem 😠 Inak aj mne napadol homeopat. Ak by to Kubkovi neprechadzalo do buduceho tyzdna, hned nabehnem pediatricke nech nas posle na tie Kramare, snad su tam lepsi odbornici. Kolko pytaju ti homeopati ?, ziadneho nepoznam,... ale zasa keby to malo pomoct, kaslat na tie peniaze hlavne, ze sa dietatku ulavi a bude po problemoch 🙂
Inak teraz Kubko zaspinkal a tak pozeram na tie licka, ze su take pekne, akoby tam uz nic nemal, zeby to pomohlo? dufam a modlim sa, ale ked som ho rano umyvala a prezliekala tak ta jedna nozicka je este skareda aj oba loktiky, mozno to chce cas ako moj manzel vravel. Ked mne sa to zda ako vecnost ☹ 😒

smisova
14. máj 2009

ahoj lila13 nečítala som celu diskusiu takže neviem či kojiš alebo ste na umelom mliečku ale môj starší mal toto iste tiež asi v troch mesiacoch aj sme mastili aj olej do kupela až nakoniec sme museli prejsť na hypoalergenne mliečko a vtedy sa to upravilo. Tak sa skus informovat u dr či to nemôže spôsobovať aj to mliečko ktore papa 🙂 inak vam držím palce lebo viem aky bol maly z toho nervozny 😉

bambi09
14. máj 2009

veru,smisova,aj to ma napadlo,s tým mliečkom,len som nejako na to zabudla napísať... 😝
lila,ďakujem,snáď sa to fakt upraví,nič iné si neželám...hlavne,že nás strašili Downom a kadečím a na toto neprišli,ani na morfologickom UZV ☹ 😒 😖
ale tak malá je bojovníčka-po mame 😉 tak dúfam,že jej to vydrží 🙂 🙂 😉
a vám prajem,nech je to fakt lepšie,nech sa drobček netrápi 🙂 🙂

dadka28
14. máj 2009

ahojte kocky,
ako sa tu mavate?
Bambi tiez drzim palceky,nech ste zdravucky,to je fakt nad zlato..
my sme boli vcera ohladom oblicky na cystografii,chuda malicky 3/4hod nam plackal,potom na poradnu,tam ho dorazili 2oma injekciami...a teraz bojujeme s teplotami..moj zlatucky
ale sa musime pochvalit,ze maly spinka uz sam,bez cicikania.proste polozim do postielky a sam zaspinka..az nechapem..musim poklopat,jooj keby to tak ostalo

bambi09
14. máj 2009

dadka,tak vás potrápili,ufff,a inak gratulujem,to nám nehrozí 😀 😀 😀 😝 malá na mne visí...
ale tak som rada,zajtra má 14 mesiacov a kojím ju ešte,kamoškina má 7 mesiacov a sama sa odstavila,kvôli zúbkom-podľa lekárky,tak som rada,ja aspoň 18 mesiacov chcem,ale tak záleží na malej,kedy sa odstaví,hádam kým nastúpi do škôlky skončíme... 😀 😀 😀
a ďakujem,áno,zdravie je to najhlavnejšie,všetko ostatné mama vydrží,lebo dieťatko miluje viac,ako seba 🙂 🙂 😉
a Matúško má problém s ľadvinkou?? ☹ ☹ dúfam,že nie...

lila13
14. máj 2009

ahojte,

vdaka smisova, skusim sa dokiny na to spytat. To som rada, ze ste OK, a ked ste mastili tak si nevidela, ze sa to lepsi? az po tom mliecku si videla pokroky v zlepsovani kozicky?
kojila som iba mesiac ☹ po zapale prsnika som uz ziadne mliecko nemala ☹ Kubkovi davam Bebu hypoalergennu.

dadka co za injekcie dostal Matusko? prajem len zdravicko a dufam, ze je Matusko v poriadku.

pekne si to bambi napisala 😉

bambi09
14. máj 2009

lila,veď je to pravda,teda väčšina mamičiek to tak má,vďakabohu,veď chlap Ti 100X nevstane v noci k plačúcemu bábätku-česť výnimkám 😀 😀 😝
ja by som si život bez detí nevedela predstaviť už,aj keď je to niekedy náročné a ťažké,ale aj neskutočne krásne... 🙂 🙂 😉

smisova
14. máj 2009

lila praveže nevidela som žiadne zlepšenie. Ja som ale malemu začala potom davať prave tu bebu ktoru davaš ty tak teraz neviem 😒 no ale skus sa opytať za to nič nedaš 😉

bambi09
14. máj 2009

inak,pozerám,že tinka tu dlho nebola,dúfam,že sú v poriadku,snáď dá vedieť,čo je s nimi,či sú už zdraví... 🙂

dadka28
14. máj 2009

Lila sme boli na 2hom ockovani,prve bolo v 3och mesiacoch-Hexa,HepatitB,Prevenar a teraz to iste 2hy krat..uz to vidim ako po kazdom ockovani budu teploty..aspon tak to vyzera.lebo zatial co som sa pytala,tak malokto mal teploty na obe ockovania..
Bambi mame problem s jednou oblickou a budeme aj operovany,otazka casu..riesi sa to a vylucuju sa konkretne problemy,nevedia zatial prist na to,co je prekazka..az zistia,vtedy sa bude operovat.cize zatial vieme,ze reflux to nie je..inac su to hrozne vysetrenia ach
veru ze Tinka kde si????

bambi09
14. máj 2009

dadka,tak to ma mrzí,že tiež máte problém,len s niečím iným ☹ ☹ Bože,aký dar je zdravé dieťa a niekto si to neváži ☹ 😒
tak držím aj vám palce,nech tá operácia nebude nutná,nie je nič horšie,ako dieťa v nemocnici...a tie vyšetrenia,to máš pravdu,aj ja to niekedy oplačem a pred kontrolou týždeň nemôžem spávať,malá tam vždy reve,ale čo sme prešli z Antolskej na Kramáre,je to lepšie,prístup sestričiek aj lekára,aj keď je vybavený cez manželovu kolegyňu-je to jej otec 🙂 🙂 😉

dadka28
15. máj 2009

Bambi veru,vela matiek si nevazi ze maju zdrave deticky,to ich poznam viac nez dost..my tiez ddrzime palceky vam,nech uz mate pokoj s nemocnicami,doktormi,sestrickami..
asi vcera som to prehnala s tym chvalenim.. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
dnes vstal maly o 5.45,ze je hladny,posl.dobu nam zacal tak vstavat,ide ma porazit,donedavna to bolo kolo 7mej.a od 6.30 spekuloval doteraz-odpadol od unavy..bol zvyknuty na zavinovacku,ale musime uz uberat a odvykavat.od pondelka ju vobec nemal,mam pocit ze teraz si ju pytal,ale ani nahodou..tak plakal,nosil sa po rukach,v postielke sam zaspat nehrozilo..az az az odpadol po cajiku a predsa zaspal v postielke...tak som zvedava ako to bude dnes pokracovat..zeby sme si prirychlo nezvykali???

dadka28
15. máj 2009

Lila,Jakubkovi zelame vsetko naj k 3om mesiacikom 🙂 🙂

lila13
15. máj 2009

vdaka baby za podporu, pravdu mate, je to k nezaplateniu mat zdrave dieta..

dadka drzim palceky nech nemusite ist na operaciu a nech ste s Matuskom len zdravucki 🙂
aha, to ockovanie sme museli trosku odlozit kedze ma Kubko podrazdenu tu kozicku, ozaj som myslela, ze len jedna injekcia je?
dakujeme za gratulaciu, uz mame 3 mesiaciky aj 6 dni 😉 a huncut som a rad sa hram... 😉 😉 😉
co sa tyka toho spania, no Kubko to stale meni, ako som sa tesila, ze spal celu noc, no tak to trvalo len 4 dni, potom to zmenil na 1x za noc okolo 4 hod, no a teraz posledne dni sa budi okolo 1 a potom okolo 5 ☹

hej tinka tu dlho nebola ani kavaapalma, co je s vami baby? dufam, ze ste OK, len mate kopec prace 😉

dadka28
15. máj 2009

Lila hej pichali ho do noziciek,oboch..no a ja tiez uz dopredu radsej nic nebudem hovorit,presne ako vravis chvilu dobre a potom zas sa to obrati a my si myslime ooo jak uz je fajne 😝 😝

bambi09
15. máj 2009

ahojte kočky,tak tých zmien v živote našich drobcov ešte bude habadej,nerobte si z toho stres 🙂 🙂 😉
naša do troch mesiacov spala ukážkovo a teraz máme otočený režim,skôr, ako o polnoci mi večer nezaspí a potom ťahá do 12:00,potom okolo 17:00-18:00 spí cca 1-2 hodinky a potom až o polnoci 😝 😝 ,výnimočne,keď sme vonku celý deň je unavená a zaspí okolo 23:00,je to náročné vydržať,hlavne,keď sa v noci častejšie budí ,nespala som viac ako 2-3 hodiny vkuse už vyše roka...skúšali sme to nejako prehodiť,ale neúspešne,keď zaspala skôr,o 2-3-tej ráno bola vyspatá a tak sme sa hrali,kým sa neunavila,potom síce zaspala,ale ťahala niekedy aj do 14:00,tak nechápem ☹ ☹
bývame v malom byte,kde keď malá spí,ja nemôžem nič robiť,tak je to ťažké,ale nevidím riešenie v blízkej budúcnosti...snažíme sa byt predať a kúpiť väčší,už aj pôžičku ďalšiu muž vybavil,aby sme mali čím vyrovnať rozdiel,ale kríza je kríza-trh s bytmi stojí,mužova kolegyňa predáva trojizbák a nevie ho predať... ☹ 😒
je to ťažká doba ☹ ☹
my dnes máme v pláne poobede Tesco a pizzu,tak počkáme,kým Paťovi skončí krúžok a pôjdeme,zajtra je Noc múzeí a galérií aj Deň rodiny,tak niekam vyrazíme 🙂 🙂 😉

kavaapalma
16. máj 2009

ahojte babule tu som,ale ako lila pisala mala som toho vela,dva tyzden som tahala poubede lebo nocne uz nerobime ,este behacky a stihala som aj masaz,v utorok idem ku kadernicke medzitym som mala aj narodky a muz mi odisiel na lest este cely vikend sme boli pracovat na chalupe a teraz mam klud a relax dnes som robila v zahradke a popritom sa aj opalovala zajtra cem tiez ak bude pekne..

bambi09
17. máj 2009

ahojte všetky 🙂 🙂
kavaapalma,vitaj po dlhšej dobe 🙂 😉 máš to teda pestré...a ako dlho Ti bude drahý preč??
ja som mala frajera na vojenčine a tiež chodievali s tankami na Lešť 😉
ale to bolo tak dáááááááááávno... 🙂 😉
tak aspoň máš čas starať sa o seba,ja som mala ísť minulý týždeň na kozmetiku,ale kamoška je chorá,tak počkám a medzitým zabehnem na gyndu na kontrolu,už fakt musím...strihať som sa bola nedávno,len farbu potrebujem napatlať,len stále nemám čas,malá je akčná hrdinka a odkedy chodí,je to fakt veselé 🙂 😀 😝
v piatok som si kúpila super špirálu,má takú hustú kefku a robí pekné mihalnice... 🙂 😉
človek si občas potrebuje urobiť radosť... 😉
my sme včera boli v Múzeu dopravy,viac sme nestihli,lebo do SNM na Vajanského nábreží sme sa chceli dostať 3x,ale boli tam stále také šóry,že sa nám nechcelo s malou v kočíku tam stáť,tak možno o rok,chceli sme si pozrieť prírodovedné múzeum a výstavu Šangri-la-tématika Himaláje a okolité krajiny,no nič,možno ešte pôjdeme...
inak sme mali strašne blbú noc,malá bola každú hodinu hore,od 4-tej do 5-tej v kuse revala,tak sme ju nosili a aj potom,čo sa na prsníku upokojila bola ešte každú hodinu s revom hore,tak sme nevyspatí,ja som ako mechom udretá,ani káva nepomáha 😝 😝 malá má soplíky,tak sme doma,len dúfam,že to budú len ďalšie zúbky,nie choroba,lebo sa nevieme dostať na krv,stále bola nejaká chorľavá,čo jej išli zúbky a o chvíľu máme to 15-mesačné očkovanie,tak by som už rada mala pokoj,snáď nebude chorá,lebo to budeme musieť odložiť a rada by som ju dala potom ešte na tie pneumokoky zaočkovať,tak uvidíme...
prajem všetkým peknú nedeľu,už len tinka nám tu chýba,snáď sú v poriadku,len nemá čas písať,veď pri dvoch malých detičkách je to ťažké... 😉

kavaapalma
17. máj 2009

vikend nic moc len na seba nadavam aka som hlupa lebo som sa zahucala s kamoskou na slnku a spieklo ma a mna co si fakt velky pozor davam je mi zo seba do revu 😠
drahy bude prec do konca maja
vobec nemam naladu na nic fujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

bambi09
18. máj 2009

kava,ale tak ak nemáš úpal,buď len rada,nabudúce si dáš pozor a klábosiť budete pod slnečníkom 🙂 😉
len sa zošúpeš a bude zas dobre,neboj 🙂 🙂
my sme mali ďalšiu blbú noc,nestíhala som odsávať,aj teplotku mala Katka zvýšenú,tak som dnes na tom podobne,ako včera,ako vygrcaný rezanec 😝 😝 ešte nám tu od rána kosia,tak ma dorážajú,hukot nenormálny aj pri zavretom okne,máme tu taký parčík,tráva,stromy(bastardi 😠 😠 ),tak kosia hodiny,gebuľa mi ide prasknúť a lieky si nechávam až ako poslednú záchranu,keďže kojím 😝 😝
tak pekný deň všetkým v rámci možností... 🙂 😝

lila13
18. máj 2009

ahojte 🙂

no tak dnes sme boli u koznej na kramaroch, uplny rozdiel ten pristup, dokina bola mila, maleho celeho prezrela, dokonca aj pod plienkou...diagnoza znie seboroicka dermatitida ☹ nic moc ale celkom som sa potesila, ze to nieje atop, predpisala nam fenistil kvapky, aby ho to nesvrbelo, mast na premastovanie, hypermangan do kupela a este Locoid Lipocream, co je vlastne kortikoidna mast 😒 ale vravela, ze tento nieje skodlivy na oblicky, tak neviem, tak dufam, ze mu to pomoze. O tyzden sa mame prist ukazat.
ale poviem vam, dala som mu tie kvapky, zostal taky kludnejsi aj hned zaspinkal a uz spi 2 hodky, co sa mi uz dobre dlho nestalo, a tie licka som natrela s tym Loicoidom a mam pocit akoby ten ekzem bol uplne prec 🙂
no ale nebudem sa velmi vytesovat aby som to nezakrikla.

no bambi ty mas potom cele dopoludnie klud 🙂ked tak dlho spinka Katka.
aka je to znacka tej spiraly?
uz sa tesim ked bude Kubko taky vacsi a budeme chodit tak na vselijake vylety ako vy, budem potom brat od teba inspiracie, kde su ake akcie 😉

kavaapalma no tak hlavu hore, poznam to ked sa clovek spali, na buduce si budes davat viac pozor, hlavne sa velmi teraz natieraj 🙂
tak to bude este dost dlho prec, ja mam bratranca co chodi do Leste 😉

kavaapalma
18. máj 2009

kupila som si v lekarni pantenol v spreji ze je velmi dobry a ucinny no lenze takto pracovat je kriz,ked vas to pecie hlavne stehna v to raz sedim potom vstavam zo stolicky ach jajaajajaj... len sukne nosim aby sa mi latka nedotykala pokozky ja som si nato stale davala pozor este na druhych som kricla aby sa nakremovalia a ja nakoniec takto no hlupa sak si priznam a teraz preto trpim sak dnes som myslela ze ani do roboty nepojdem ... zajtra by malo byt lepsie a idem ku kadernicke dat haro do poraaadku a mozno si zmenim foto som tu asi sama co ma este svadobnu fotecku

bambi09
18. máj 2009

kavaapalma,tak au,au,viem,o čom hovoríš,daj si jogurt na to doma,ten Panthenol je tiež dobrý,máme doma 🙂 😉 🙂 tak to vydrž,zajtra už zas bude lepšie a na nové foto sa teším 😉 😉
lila,tak super,že ste zmenili lekárku 🙂 🙂 hádam táto aj pomôže,držím palce,nech je drobček v poriadku a neboj sa,ešte sa nachodíte po výletoch...my sa radi túlame za hranicami všedných dní,ten stereotyp človeka ubíja,zvlášť keď je deň blbec,čiže u nás aj dnešok,malá je protivná,pol hodinu vkuse revala a čím viac som sa ju snažila upokojiť,tým viac revala 😠 😠 na nervy 😒
ešte soplíkuje,ale už menej,ako včera,klop,klop
a ešte k tomu spaniu,ja väčšinou ležím pri nej,tak houby spravím,ona má nejaký špeciálny senzor na mňa,hneď cíti,keď sa vzdialim a mrví sa,občas sa mi podarí v kuchyni žehliť,kým spí,ale variť ani upratovať sa nedá pri nej,keď spí,to by som ju hneď zobudila,no čo už,asi len vydržať 😝 😝
a inak tú seboreu mala naša malá na hlavičke,keď bola bábo,lekárka nám predpísala nejakú mastičku,čo sa zarába v lekárni a za krátky čas to bolo preč,tak dúfam,že aj vám to tak rýchlo odíde...

lila13
19. máj 2009

ahojte 🙂
no poviem vam, je to viditelne krajsie, ba mam pocit akoby to niekde uplne zmizlo, tak dufam, ze bude fajn.
aj my to mame na hlavicke a na to mame zasa inu masticku, doma sme ako babka mastickarka 😀

bambi tak to je blbe, ze musis pri nej lezkat a nic si neurobis, ale na druhej strane si aspon oddychnes 🙂 a urcite sa to zmeni, verim tomu 🙂
ja to mam fajn ked Kubko zaspi, tak najlepsie sa mu tusim spi ked vysavam alebo mi hlasno hra radio, ale ked trosku zakaslem je hore, pochopite to? ja si zasa moc nestihnem porobit, kedze spinka velmi malinko, tak max pol hodku medzi papanim 😉 kazde dieta je ine.

vcera ako som bola u pediatricky, tak tam bola mamicka s malinkym babatkom, asi cca 2 tt a chudatko stale plakal, ze stale place aj v noci a v kuse, nevedia ho utisit, nic nezabera, aj dokina je bezradna, ze to chce len pevne nervy a vydrzat, tak mi bolo luto tej mamicky, lebo ja som niekedy na nervy ked mame den blbec ako bambi pisala a keby to malo byt v kuse tak som asi uz v Pezinku alebo v Levaroch ☹ niektore mamicky to maju hold tazke...

kavaapalma dufam, ze je lepsie, ano jogurt alebo kysla smotana je na to dobra, vyskusala som to, pomohlo, stiahne to tu vnutornu horucku koze.

bambi09
19. máj 2009

lila,tak super,že sa to lepší...klop,klop,klop,nech nezakríknem 🙂 🙂
a s tým bábenkom,čo stále plače,tak ľutujem tých rodičov,je to strašný zaberák na nervy,sa z neho asi ani tešiť nemôžu,smutné,chúďatko malé,ktovie,čo mu je-nevie povedať,len plačom vyjadriť ☹ ☹
veru,koľko pre tie deti vytrpíme a potom príde puberta a syn povie:Mama,Ty si tučná,máš vrásky a celulitídu...aká krutá úprimnosť,ešte,že dodá:Ale ja Ťa mám aj tak rááád,si naj mamina na svete a výborne varíš... 😀 😀 😀 😝 no,aspoň niečo,ale to fakt človeka poteší,sa mu pred očami zobrazia všetky tie nedospaté noci,choroby a strach a nevie,či sa má smiať,alebo plakať... 😝
no a s tým ležaním pri malej sa nesťažujem,veď potom už nemám čas sa ani najesť,keď je hore,tak si to užívam,len mám málo času na všetky tie veci okolo domácnosti...ale tak,hádam z toho vyrastie... 😀 😀
tinka tu fakt dlho nebola ☹ ☹ ☹

kavaapalma
19. máj 2009

dakujem za rady babenky 😉 ste zlatusiky
uces je super a dala som si aj modre pramienky to len tak vydrzi to len cca3umytia ale ja som taka-zeby divoka nemam rada monotonnost este kym som mlada a mozem si to dovolit 😀
a sakris ide burka asi zrusi net musim este rychlo popisat aj ostatnym ...
a vela zdravicka vasim detickam je to fakt to najdolezitejsie

bambi09
19. máj 2009

lila,ešte si sa pýtala na tú špirálu-Golden Rose 3D Fantastic Lash,kúpila som ju tam,kde robí kamoška-Katkina krstná,v Tescu je salón,ako je drogéria a tam predávajú oni aj šminky a kozmetiku,je síce Made in Turkey,ale ok,žiadna blbá reakcia a cena-ja som mala zľavu 😉 za 4 jurá a nejaké drobné,má fakt dobrú,hustú kefku...
dokonca Maťo Ďurinda tam bol so ženou a vybrala si tiene,aj iné celé aj polovičné brity tam nakupujú 😀 😀
kavaapalma,tak hoď nejaké foto,aká si kočica,Ťa drahý nespozná,keď sa vráti... 🙂 🙂 😉

lila13
20. máj 2009

vdaka bambi, mozno si ju kupim, ale musim najprv schudnut, som pozerala fotky ked som mala 30-tku fuuuuha, tam som bola chuducka a teraz som ako gula ☹ esteze Kubko nevie hovorit, sa mam teda naco tesit 😀 😝

som sa rozhodla, ze si kupim ergonomicke nositko Manducu (aj ked obcas vaham, ze ci nie radsej Ergo 😝 ) a budem viac chodit s Kubkom von a snad tak lepsie pojdu kilecka dolu 😉 ale nie len kvoli tomu si to chcem kupit, ale kedze on sa strasne rad nosi a niekedy mi fakt uz tazky...

kavaapalma dufam, ze uz si OK, no bambi ma pravdu, hod nejake foto, modre pramienky som tusim este nevidela 😉