Snažilky, tehuľky a mamičky po 30 - tke. Pridáte sa?

melory
27. sep 2007

😅 kdo sa prida?

bubaczik
2. okt 2007

ahoj..tak mne maly spi od tej pol 8 do 5-6,a niekedy zaspi daej,niekedy vstane,pocvicime,najeme sa,pohrame a po hodinke apol zas ide spat 😵 tak ja nepamatam,kedy som musela k nemu vstavat..klop klop klop 😀

ajduska
2. okt 2007

tak to buď rada, ja som zvedavá, kedy si už konečne pospím celú noc ☹

bubaczik
2. okt 2007

raz urcite 😉

no ja som zvedava,ked nam polezu zuby 😕 dufam,ze to bude tak isto ako pri starsich detoch 😀 tam len lyzicka zacingotala,a uz sme vedeli 😉

ajduska
2. okt 2007

no tak pri najstaršej sme si poctivo odtrpeli každý jeden zub, o synovi ani neviem, kedy mu vyšli a šli mu strašne rýchlo za sebou, ročný už ich mal 12, a teraz má malá zatiaľ 5, ide jej ďalší, ale tiež vieme o každom jednom ☹

bubaczik
2. okt 2007

tak to mate perne ☹
ja keby som nemusela cvicit s malym vojtovku,ta ani neviem ze ho mam 😀

ale ty mas tri male deti,tak to mas moj obdiv.. 😵

ajduska
2. okt 2007

veď aj ty si mala tie staršie tak za sebou, nie? Je to fakt perné, ale zas na druhej strane naraz odrastú a budem mať trocha viac času 😉

a prečo cvičíš s malým vojtovku? narodil sa skôr? náš Tomáš sa narodil skôr o 5 týždňov

bubaczik
2. okt 2007

no hej,len ja si uz na to nepamatam 😀 teraz sa cudujem,ako som to zvladla 😀

maly sa narodil sice skor,na 36tt,ale on cvici kvoli tomu,ze mi nedrzal hlavicku 😖 a teraz ju uz drzi jak za peneži 😀
tak dnes idem zas na dalsi novy cvik..az mam strach.. ☹

ajduska
2. okt 2007

my sme našťastie nikdy nijaké problémy nemali, ale všade tú vojtovku vychvaľujú, aká je to výborná metóda a že detičkám veľmi pomáha, len treba vydržať a cvičiť poctivo, a ozaj pri tom tak strašne plačú?
a tí starší ti pomáhajú s malým? 😉

bubaczik
2. okt 2007

no placu,placu ☹ prvy cvik bol v pohode,druhy zvladame uz z velkym placom..a dnes ideme na treti ☹ ale vidno pokroky 😵
a deti mi pomahaju v ramci svojej vole 😀 ale kocikovat nechcu,sem tam sa s nim hraju..

ajduska
2. okt 2007

preto sa pýtam, či pomáhajú, lebo ja som si tretie bábo plánovala až o nejakých 7 rokov, keď už budú títo dvaja väčší, aby som sa mohla maličkému venovať naplno, a nie ako z rýchlika, tak ako je to teraz ☹ , ale vyšlo to tak, ako to vyšlo, tak to snáď nejak zvládneme 😀

bubaczik
2. okt 2007

sak si doprajes stvrte neskor..je to uplne ine 😵 aj ja si to konecne uzivam 😉

ajduska
2. okt 2007

no, ja už bábo mať nebudem, mala som 2 cisárske, tak som si dala spraviť sterilku 😒

bubaczik
2. okt 2007

jaj,no to je ine..ale nikdy nevies,ci ti to spravili dobre 😅 stalo sa aj take 😔 no ja dufam,ze som tiez z podobnymi vecami skoncila 😕

ajduska
2. okt 2007

no, ma neplaš!!!!! 😀 😀 😀
doktor vravel, že to je na 99,9 % isté, tak sa snáď nemýlil 😅
inak, o 7 rokov už budem riadne stará kára, tak je lepšie, že si to odkrúti mšetko teraz naraz 😉

ajduska
4. okt 2007

starenky. kde steeeeeeeeeeeeeeeeeeee????????????????????????

bubaczik
5. okt 2007

..no aj ja sa cudujem..ta ženuše,kde ste?

melory
autor
8. okt 2007

😀 tu sme, vies mi po 30-tke tak nestihame 😵

ajduska
11. okt 2007

no, nikde nikoho, asi to fakt bude tým vekom, ako vraví melory 😀 😀 😀

atevi
11. okt 2007

ja sice nemam tolko deti ako vy, ani neviem, ci vas este dobehnem, ale mam par(4) rokov po 30, tak sa pridavam k vam do "klubu".

andy_ka
12. okt 2007

ja uz mam tiez za par po 30 tke a to mam len jednoho drobca

melory
autor
13. okt 2007

ahojte tridsat a vyse... 😉 ...mate sa?

andy_ka
13. okt 2007

bre ranko, ide to

melory
autor
13. okt 2007

ide to pomaly a nah.v.o 😖
mala mala len teploty 37 ale dnes v noci 38...oko zalepene, nos plny 😨

melory
autor
13. okt 2007

uz som stara na toto vsetko, hugo ako 100 certov, stela chora.... 😔

ajduska
13. okt 2007

no baby, ja som dnes hotova, celý deň sme u svokrovcov chystali drevo 😝 😝 😝 ...mám dosť, "teším" sa na noc, zas ma budú bolieť všetky kosti ☹

evaje
13. okt 2007

Ahojte, berete i stařenky ze zahraničí?

evaje
13. okt 2007

Bubaczik, já jen chtěla poradit.Mám sice jen jednoho kloučka, ale ..
Narodil se ve 33tt A taky jsme cvičili nejdřív Vojtu. Nic proti němu nemám, ale protože se vyskytly další problémy, museli jsme Vojtovku vyměnit za Bobatovu metodu. Je mnohem šetrnější a můžu jen doporučit. My s ní začali až v půl roce a mělo to velký efekt. Dítě je úplně v pohodě, žádné mačkání bodů a žádný křik. Nevím, jestli je to cvičení vhodné pro vás, ale zkus pokud bys měla zájem, můžeš se někde informovat. Já u nás po této metodě musela dost pátrat. Ale vypátrala jsem ji 😉 Někde to píšou jako Bobath koncept. Na netu to najdeš.Pokud bys měla zájem napíšu do IP.

andrea.m
16. okt 2007

ja.mam 31 rokov 😉

biba12
18. okt 2007

Baby,

ako pozeram vsetky mate 2-3-4 deti. MOzete mi poradit? MOj maly bude mat buduci tzyden mesiac a mam problemik. Papa mi 2 hodiny kazde papanie, okrem noci, to stihne za 30-40 minut cca. Ale cez den papa na etapy 2 hodiny, cize medzitym oddychne a chce este, hlada pusinou,ked ho mam na rukach alebo placka. Je to normalne? Lebo kojim rano od 9 do 11 hod. Potom ideme von, to prespi v kociku asi 2 hodiny a ked prideme chce este papat, to su dalsie 2 hodiny. Potom niekedy prespi pol hodinu a vecer mame koncert, lebo nechce spat, niekedy zaspi az o 11 hodine a hore je 3 krat za noc. Ja doma nic nespravim, varim ked pride muz domov. Myslite si, ze dieta moze papat 2 hodiny? dakujem

atevi
18. okt 2007

Baby,
si si ista, ze cele 2 hodiny papa? Nepouziva prsnik ako cumlik, aby sa uspokojil? Dieta by sa malo napapat do pol hodiny.
Pozri v skupine tem pre babatka do 12mesiacov, ci tam nie je podobna tema, alebo tam otvor novu.
Vela uspechov pri dojceni.