Snažilky, tehuľky a mamičky po 30 - tke. Pridáte sa?

melory
27. sep 2007

😅 kdo sa prida?

bambi09
20. máj 2009

lila 😀 😀 😀 buď rada,že ešte nerozpráva 😀 ale tak čo,sme mamy,nie modelky,ja sa chystám s jednou babenkou z inej témy do fitka,nepridáš sa??ak môžeš...a práve som chcela,či nehodíš aj Ty nejaké foto,nech nie si inkognito 🙂 😉 😀 nehanbi sa,každá sme nejaká,ale každá sme krásna svojim spôsobom a pre naše deti sme nenahraditeľné hvieeeezdy 😀 😀
ja som tú Manducu pozerala,je super,len tá cena ma zarazila,klokanku sme mali za nejakých 600,ale tak viem,že za kvalitu sa platí 😝 😝 😝
naša malá sa tiež rada nosí a tá krosnička je super,ale nie pre mňa-krpčeka malého 😀 😝

lila13
20. máj 2009

bambi, no neuveris mi ale dnes ako som bola s Kubkom vonku som na to myslela, ze musim si sem hodit nejake foto aby som nebola inkognito 😀 rozmyslame rovnako 😀 skusim nieco pohladat a hodit sem 😉
jasne niesme modelky a mozno dobre, ze niesme modelky ale sme maminy 😉
jajda, velmi rada by som sa pridala do fitka, ale ked bude Kubko trosku vacsi. A kamze sa chystate do ktorych koncin?

hej ide o kvalitu, ta cena je dost ale zasa v tych klokankach fakt tie deticky visia, videla som mamicku s manducou a s klokankou, velky rozdiel, neporovnatelne, takze pre zdravie mojho synceka obetujem tie peniazky 🙂 dufam, ze sa mu v nej bude pacit, potom dam vediet 🙂

bambi09
20. máj 2009

lila,tak veru,sme maminy 😉 😉 ale pracovať na sebe sa dá aj tak,veď chceme byť pekné maminky 😉
no a na tie fotečky sa teším 🙂 🙂
ešte som videla dnes nejaké nosiče liliput,to prvý krát počujem ten názov,ale vyzerajú celkom zaujímavo,ak chceš,hodím link,ja viem,Manduca je Manduca,len my to už až tak nevyužijeme,malá už chodí a nosiť sa chce len občas,samostatná jednotka 😀 😀
a kde sú ostatné??dadka,tinka,kava... ☹

lila13
20. máj 2009

bambi, no uz niesom inkognito 😀 ked budem mat chvilku cas tak potom pridam aj nejake Jakubkove 😉
idem spinkat, bru nocku 😉
daj link na ten liliput, smiesny nazov, dufam, ze nieje pre liliputov 😀

spravna otazocka bambi 😉 kde ste baby?

bambi09
20. máj 2009

lila,jéééj...peknáááá...no,teším sa aj na fotky malého 🙂 🙂 😉
a teda pre mňa by možno ten nosič bol,ja som taký liliput 😀 😀 😀 😝
http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...
mrkni,možno Ťa to zaujme...
tak dobrúúúú všetkým 🙂 🙂

lila13
21. máj 2009

bambi, tie nosice liliput su tiez zaujimave 😉 aj lacnejsie 😉
ja som sa dohodla s tou pani co predava Manducu aj Ergo, ze si mozem k nej prist vyskusat oba nosice aby som vedela, ktory mi viac sedi 😉 a podla toho sa rozhodnem, pretoze si neviem vybrat ci hnedu Manducu alebo bordove Ergo 😀 sice manzelik to vie jasne, ze Manducu pretoze Ergo je americke vyrabane v Cine 😀 😀 😀

bambi09
21. máj 2009

lila,no,najlepšie je to fakt vyskúšať... 🙂 🙂 čo vám najviac sadne,dobre,že máte tú možnosť 😉
a manžel je nejaký antiamerika typ?? 🙂 😀
inak my sme celú noc teplotovali,tak sa chystáme k lekárke, dnes ordinuje do 18:00,malá je mrzutá...a to som si myslela,že už je ok,soplíky minimálne,tak som sa mýlila ☹ ☹ tak zas len doma budeme trčať,do kelu...
už fakt neviem,čo to má byť,ale radšej nech ju MUDr.prezrie a popočúva,keďže máme problém so srdiečkom,radšej mať istotu ☹
a všimla som si,ža my dve tu máme vlastne dialóg... 😀 😀 😝 kde sú všetky??
asi vonku,keď je pekne...nie, žeby si mi Ty nestačila 🙂 😉 len sme tu dlho iba my dve 😅

bambi09
21. máj 2009

lila,mrkla som fotky malého,je taký sladučký,ešte také bábenko malé,fakt,zlatunký je,ďalší fešák do počtu 🙂 🙂 😉 ako spinká zlato,pusinka našpúlená,užívaj si to,strašne rýchlo sa Ti bude meniť pred očami... 🙂

lila13
22. máj 2009

ako ste vcera dopadli? dufam bambi, ze Katuska je OK a nic vazne to nieje, drzim palceky 😉
no to mas pravdu, kde su vsetky? mame vlastny dialog? 😀 😀
hej, hej malinkeho si uzivam, je strane zlatucky a hlavne dobrucky, dnes ma nechal spinkat do 9 hod 😎
joj vcera som bola taka nahnevana, poobede o 16 nam zacali v celej bytovke natahovat kable na nejaky net, taky randal robili, vrtali, buchali, som vybehla na chodbu, ze co sa deje, tak som im vynadala, ze to mali dat oznam dolu na dvere, tak si predstav, dali ho tam, ked som sa vracala domov z prechadzky o 18.30, hovada 😠 😠 😠
Kubko sa tak strasne lakol, sme vysli z bytu a v tom zacali vrtat, chudatko moje ako sa lakol, som videla ako sa velmi boji, tak som sa mu len prihovarala, lebo to by som nezvladla aj ho zobrat na ruky aj teperit kocik do vytahu ☹ ale vonku uz bol klud tak bolo fajn... take soky nam tu robia, hruza...

bambi09
22. máj 2009

ahojte 🙂 či asi skôr ahoj lila?? 😉 😉
tak my sme sa včera prehnali k MUDr.zbytočne,lebo som si pomýlila deň,kedy robí poobede 😝 😝 ale aj muž ma presviedčal,že je to štvrtok-tak sme boli mimo obaja 😀 😀 tak sme sa len prešli k MUDr.,na poštu,do Billy-len ja s Paťom,tatino čakal s malou vonku,nakúpili sme a išli sme domov,na ihrisko som nemala odvahu ☹
bola som pripravená ísť ráno k MUDr.,ale v noci už malá teplotu nemala,tak som už bola kľudnejšia,ale keď som jej dávala okolo 11:30 didkať,tak som cítila,že má teplé ručičky,no a už to išlo hore,poobede už mala 38,5,ani čaj som jej nemohla urobiť,ako revala,stále len na rukách som ju nosila,nejako sa mi podarilo jej dať Nurofen sirupček,aj čaj spraviť,ale raňajkovala som o po 16-tej,keď došiel domov muž,Paťo bol v kine,tak mi nemal kto pomôcť ☹ ☹ ☹
potom na mne zaspala,ako sa mojkala,tak som ju skoro 2 hodiny mala na rukách,spala na mne...
ale už je lepšie,len je hrozne mrzutá a uhučaná,asi to budú tie zuby,nechce jesť a hrozne slintá,tak snáď nebudeme cez víkend letieť na pohotovosť 😝 😝 😝
a inak s tým vŕtaním,to poznám,aj mne malá jačí,keď tu niekto blbne,je to fakt na porazenie,tu to máme každú chvíľu,nedávno nám dávali na chodbu pohybové senzory na svetlá,to bol nenormálny rachot,od rána 😠 😠 😠
a inak sú fakt hnusní,keď až potom vycapili oznam 😠

kavaapalma
22. máj 2009

fuha teda vy ste sa pekne rozpisali 🙂
u nas v robote beru ludi potrebuju az 700pracovnikov to zase klesne nezamestnanost v michalovskom okrese,dostali sme obrovsku objednavku len nepovedali na aku dobu ci ich nahodou pred vyprsanim skusobnej nekopnu do zadku ja dufam ze nie lebo nastupuje aj moj brat,hadam to pojde dobre...

dadka28
23. máj 2009

ahojte kocice..
oo tak vy sa tu mate,hlavne Lila a Bambi sa idu roztrhnut z pisania 😀 😀 😀
Bambi no ako sa ma Katuska?dufam ze uz nema teplotku..
bola som tu castejsie ale nemam cas vobec pisat,maly je taky zly,ze vkuse musim byt pri nom..teraz je manzel s nim vonku..poobede idem na stretko so spoluziackami..no som zvedava ci to nebude take trapne,lebo od skoly sme sa vobec nestretli ani neboli v spojeni
Kava..no klobuk dole v dnesnom obdobi nabrat 700ludi..ved ja cakam kedy moj dostane vypoved..

bambi09
23. máj 2009

ahojte 🙂
tak my sme dnes boli doma-klasika,upratovanie,vysávanie,varenie,priesady som si konečne zasadila,prala som,poobede sme si zdriemli spolu s Katkou,lebo bola hore od 9-tej s teplotou ☹ takže sirupčeky dávame a sledujeme...
zajtra zas doma,takže v podstate pohodový víkend,nebyť tej teploty,navarím a budem žehliť,keďže dnes som 4 práčky vyvesila 😝 😝 😝 nedeľa-nenedeľa ☹ 😒
kava,tak nech vám robota dlho vydrží... 🙂 😉
dadka,tak sa tiež" bavíš"??človek má o "zábavu"postarané,keď má choré alebo mrzuté dieťa,však?? ☹ ☹
tak nech ste tiež rýchlo v poriadku a malý aj vy v pohode 🙂
a nech to stretko stojí za to 😉 😉
dobrú noc a peknú nedeľu všetkým 🙂

kavaapalma
26. máj 2009

ahojte babenky,ja teraz makam poubede tak toho vela nestiham aj mamina uz odcestovala prec tak mam viac povinnosti neviem si predstavit zeny ktore robia na 3zmeny a este doma rodina normalne ich obdivujem...
drahy sa vo stvrtok vrati z leste tak cez vikend budemem mimo a bude coro-moro 😀 ...................
papiere na dom uz mame tak budem mat toho vybavovanie dost vela a este k tomu idem k dokine na tu stimulaciu takze ak tu nebudem pisat tak to budem mat casovo narocne ale kazdopadne budem na vas mysliet...

bambi09
26. máj 2009

ahojte 🙂
kavaapalma,tak si uži drahého a držíme palce,nech už skoro nie si iba snažilka 🙂 😉 veľa šťastia 🙂

lila13
26. máj 2009

ahojte 🙂
trosku som sa odmlcala, najprv bol manzelik chory a potom som to chytila ja, vcera som cely den lezkala s horuckami, chytila nas nejaka viroza ☹ dnes mi uz je lepsie, teploty su fuc, uz len soplikujem. Kubko sa zatial drzi, tak snad ho to obide. Len mame zasa dalsi problem s kozou ☹ ekzem je fuc ale teraz to ma ako potnicky, ma to na brade, na krku, na rucickach aj na nozickach a trosku aj na ritke ☹ vetram ho kedy sa da, obliekam kratky rukav, tak ja neviem som z toho na nervy, zajtra ideme na kontrolu na tie Kramare na kozne, tak som zvedava co nam povie.
bambi ako je Katuske? dufam, ze je uz zdravucka a chodite von 😉
kavaapalma drzim palceky, nech o 9. mesiacov mate doma krasny prirastok do rodinky 😉 a inak super s tou pracou 🙂
dadka ake bolo stretko?
tinka kde si? dufam, ze len nestihas pisat, ale vsetko je OK 😉

bambi09
28. máj 2009

ahojte babulky,ako málo sem chodíme ☹
lily,tak ako ste dopadli??snáď sú to len potničky,aj keď teda dnes sa dobre ochladilo 😕
a fakt mám obavy o našu tinku,tak dlho sa tu neukázala...dúfam,že je v poriadku,len nemá čas ☹

lila13
1. jún 2009

ahojte 🙂
fuha ale fakt sem malo chodite ☹ baby ako sa mate?
ja som tiez nestihala, nejako to vsetko rychlo ide, bola som aj chora ale uz je OK, aj Kubko ma uz peknu kozicku 🙂 tak tuk, tuk, tuk nech to tak pekne zostane 😉

kavaapalma
1. jún 2009

no mas pravdu lili ja urcite kus pomenej lebo mam vela roboty ale nevyhovaram sa na nu moj velky konicek je zahradka kvety,skalky a taketo uklludnujuce veci pre mna...
na tu stimulaciu vajicok nejdem rozhodla som sa na poslednu chvilu ze nato kaslem doslova a do pismena a je mi ovela lahsie... aj tak manzel v nedelu zase odchadza na cvicenie na 10dni znovu na lest a proste to necham tak prirodzene a nie nasilu asi som to mala pochopit skor ale lepsie neskoro ako vobec

bambi09
2. jún 2009

ahojte 🙂
kava,asi dnes bolo na Markíze v TN o tom vašom podniku reč?či sa mýlim??
držím fakt palce,rozhodla si sa správne-podľa mňa,zatiaľ sa nemáš kam ponáhľať,koľko ste s drahým spolu?? 😉
a lili,som veľmi rada,že Kubkovi je už lepšie...klop,klop,klop,nech nezakríkneme 🙂 🙂
dadka dlho nepísala,tinka tiež ☹ ☹ snáď sú ok...

lila13
5. jún 2009

ahojte 🙂
fuha tu je ale pusto ☹
no ja som mala od pondelka navstevu, bola tu moja mama, ale ziadna pomoc, skor som mala pocit, ze mam na starost druhe batola 😒 pravidelna strava, spanok... no uplne ako Kubko, takze som uplne vyflusnuta ☹
zavidim mamickam, ktorym pride mama navarit, ozehlit, popripade sa strosku postarat o malicke, clovek to proste niekedy potrebuje, uplne vypnut, aspon ze sa v tomto mozem spolahnut na manzela 😉
dnes oddychujeme s Kubkom, od vcera je taky nijaky, nie vo svojoj kozi, v stredu ho ockovali do oboch noziciek, bol velmi statocny, len strosilinku zaplackal, vcera mal len trosku zvysenu teplotu 37,5 takze som mu ani nic nedavala len vela cajiku. Co ma vsak stve je, ze cely vyhadzany, ten ekzem je spat ☹ ☹ ☹
Teraz mi zaspinkal na kolenach, na posteli proste nechcel 🙂
kavaapalma tak drzim palceky 😉

bambi09
5. jún 2009

lili,tak to je mi ľúto s Kubkom ☹ a nemôže to mať z očkovania??
ja som bola v stredu u lekárky malú objednať na 15-mesačnú poradňu + MMR očkovanie,tak som sa s ňou bavila,či to neodložíme,lebo Katke teraz stále nejaké zúbky lezú a je taká nijaká,tak sme sa dohodli,že ak nebude úplne fit,že to odložíme až na 20 mesiacov+ešte mám Prevenar v chladničke 😝 som rada,že je rozumná a nie je hŕŕŕ do každého očkovania,lebo čo tu čítam,aké následky malo to MMR,tak sa normálne bojím,ale MUDr.mi hovorila,že ona nemá hlásené žiadne negatívne reakcie,maximálne výsyp na 8-my deň po očkovaní,tak nech už to máme čím skôr z krku,ufff...
a dadka s tinkou fakt dlho neboli na fóre ☹ ☹
kavaapalma,a čo nové foto?? 😉 sa neviem dočkať 🙂 🙂 😉
a lili,teda si si neoddýchla ☹ mne tu mama bola,keď sme malú krstili,manžel ju doviezol spolu s obrovskou tortou a tromi krabicami zákuskov 😀 😀 my nemáme nejaký ideálny vzťah,ale keď je ťažko,pomôže,tak som jej bola veľmi vďačná,že tu bola a pomáhala mi s varením a so všetkým,malú nosila na rukách,keď som ja už nevládala,tak viem Ťa pochopiť...moja svokra je taká,som tu-starajte sa o mňa 😠 ale tú som už 7 rokov nevidela,vďakabohu 😀 😀 tak oddychuj teraz,keď Ti malý dovolí 🙂 😉

lila13
6. jún 2009

bambi, tiez nad tym rozmyslam, ci to nieje z toho ockovania ☹ najhorsie to ma na ritke, vajkach a pipiku, neviem vyzera to ako ten ekzem ale rozmyslam, ci to nieje zaparenina, ale ved ho kazde cca 2 hodky prebalujem, vetram...v stredu tam nemal absolutne nic a zacalo to vo stvrtok 😒 v pondelok ideme ku koznej, nech ona na to pozrie, tak som zvedava. Od toho ockovania je ale velmi placlivy, az vrieska, neviem ci to je z toho ze ho to boli alebo mu idu zubky...no som z toho na nervy.
Dnes mi poobede zaspal na 2,5 hod, co som prekvapena, tak som si aj ja s manzelom schrupla 😉
to je super, ze mas taku dobru dokinu, aj ja som spokojna, v tu stredu, keby mal nieco na kozicke, by ho urcite neockovala, ved kvoli tomu to pred mesiacom odlozila. To je ake ockovanie MMR? uz teraz sa bojim, ako bude Kubko reagovat.
Drzim palceky, nech mate tie zubky uz vsetky vonku 😉
Este taku ceresnicku na torte, vratim sa k mojej mame, vravim jej, ze som taka unavena, ze by som si pospapa, tak mi povedala, ze ved si pospite s Kubkom, ja si idem tiez vedla lahnut. Som pozerala ako mucha puk,to co som mala dat Kubkovi nejake prasky na spanie? takze moja mila mamicka si poobede 2 hodky pospinkala a ja som sa pekne hrala s Kubkom, kedze on obvykle spinka velmi malo. Svokru mam zasa velmi zlatu, len ona je dost chora, takze ma co so sebou robit, ale kedykolvek ju poprosim vzdy velmi rada pride a povaruje Kubka a ja si mozem niekem vybehnut, ale na krmenie musim byt spat, kedze na to si ona netrufa. Aj tak som jej velmi vdacna.

kavaapalma
8. jún 2009

no bambi mas pravdu davali to na markíze ale ja som to nekukla neb olo kedy jak stale...
vydata som len rok a dva mesiace takze nie tak vela a predtym sme spolu chodili tri roky,az tak velmi sa nemam kam ponahlat to je pravda ale uz mam 31r. a tiez necem mat prve az tak neskoro.............
vikend bol super poriadne sme si oddyhcli uz keby bol dalsi tak sa mi nece do prace ach jooooooooooo poubedne neznasam to mam v keli cely den.......... 😝 😒 😠

veronkaj
9. jún 2009

môžem sa vás niečo opýtať???

mám 36 a doma 13 ročnú slečnu,. priateľ 42 a dve dospelé deti z toho jedno býva doma s ním, ja mám garzonku a priateľ rod. dom, ktorý však ešte treba vyplatiť bývalej po rozvode.

a mám veľkú dilemu, ja som počas života chcela veľmi súrodenca pre moje dieťa ale nedarilo sa a o 3 deti som za rôznych okolností prišla.
a teraz čím častejšie sa zamýšlam nad tým, či vôbec mať ešte ďalšie dieťa, môj priateľ nechce, lebo bude musieť mať úver a vraj už je starý ale ak by sa stalo náhodou tak si mimi necháme.Veľmi po ňom túžim a zároveň sa bojím, že či sa dokážem oň dobre postarať, Dcéru som vychovávala sama ale vtedy som nemala taký vek. a ak by sa náhodou stalo, neviem ako by sme to riešili ale nechali by sme si ho.
ja na jednej strane veľmi po ňom túžim ale viem v garzonke by som nemohla mať dve deti, jeho dom je ešte nedoriešený a dorieši sa to asi doživotným úverom a jedno dieťa aj ked dospelé s ním bude žiť stále a časom si založí rodinu ale chce zostať bývať na dome.

ako by ste riešili takúto dilemu vy, ked by ste veľmi chceli ale je aj veľa vecí proti.

zaujímal by ma v podstate taký iný objektívny názor, veľa nad tým rozmýšlam a tak by som chcela vedieť ako by to riešil niekto iný a aj to aké to je byť mamičkou v takom veeku

bambi09
9. jún 2009

ahojte babulky moje 🙂
veronkaj,ak môžem za seba,my bývame v 2-izbovom byte 4 kusy a ak sa chce,dá sa,máme hypotéku až do dôchodku+úver a kadejaké splátky,ale malú sme brali ako dar z neba 🙂
netrúfam si radiť,ja som druhé rodila ako 37 ročná a mať väčší byt,beriem hneď aj tretie bábo 🙂
rob,ako Ti srdce káže,deti vyrastú,peniaze boli aj budú,len my nebudeme,pretrápite sa chvíľu a po materskej budeš aj Ty zarábať,tak bude lepšie,len ak priateľ nechce,neviem,na to treba vždy dvoch,možno sa to samo vyrieši,keď to príde 🙂 🙂 😉 držím palce 🙂
lili,Tvoja mamina je teda číslo 🙂 nič v zlom samozrejme,je to Tvoja mama,nech je,aká je 🙂 😉
a už ste lepšie s Kubkom ???ako ste na kožnom dopadli??
kava,tak to ešte v pohode,na žiadnu stimuláciu by som zatiaľ nešla,ste málo spolu ☹ veď chvíľu sa posnažíte a keby nič,tak potom budete riešiť,ono aj psychika veľa robí,keď žena veľmi chce,väčšinou to neide ☹ ☹
tak sa hoďte do pohodičky a nechajte tomu voľný priebeh,nerobte dieťa,ale sa milujte 😅 😅
a poobedné smeny som tiež neznášala,nech Ti to rýchlo ubieha 🙂 😉
dadka,Ty sa na nás hneváš?? ☹ ☹ že nechodíš už k nám? asi máš veľa s malým,že?? ☹

veronkaj
10. jún 2009

bambi09
veď to na to treba dvoch a ten môj už deti nechce, síce ak by sa stalo tak by neprotestoval ale nadšený by nebol a zase nechcem mať bábeno podvodom, vie že užívam HAK a viem stačilo by nedať si tabletku ale to sa nerobí a tak je šanca že sa pritrafí menej ako pol percenta.

aké to je mať dieťa v 37???? nebála si sa či to zvládneš? predsa nočné budenie, koloktoč okolo materskej, potom či ťa vezmú do práce a potom aj či ked to dieťa bude mať tak 10 nebude mať pocit, že má omnoho staršiu maminu ako ostatné deti

bambi09
10. jún 2009

veronkaj,ja to nejako nepociťujem,že som stará 😀 necítim sa tak,naopak,malá nás omladila 🙂 🙂 predtým som bola stále unavená,aj teraz po ťažkej noci občas som,hlavne,kým malá nechodila a bola malé bábenko,ale teraz sa už aj zahrá,syn mi pomáha,aj manžel,tak to ide 🙂 😉 ja som sa nebála,iba počas tehu sme mali blbé výsledky,stále nás strašili Downom a amnio som odmietla,aj preto,že som veriaca a rozhodli sme sa,že ju chceme,nech už bude,aká bude,aj s rožkami na hlave 🙂 čakali sme na ňu dlho,tak nebolo o čom sa rozhodovať 😉 rodila som cisárskym,lebo malá mala problémy,ja som chcela prirodzený pôrod,ale nešlo to,tak čo sa dá robiť,ale všetko sa dá vydržať,keď máš cieľ 🙂 😉
u vás je teda blbé to,že partner vyslovene bábo odmieta ☹ 😒 a máš HAK,je to fakt ťažké radiť inému,ale ja nič neľutujem,som šťastná,že malú máme a že syn nie je sám,keby som sa mala rozhodnúť ešte raz,bolo by to rovnaké 🙂 😉
veľa šťastia,skús sa ešte s priateľom tak od srdca porozprávať,ono všade sa nájdu nejaké problémy,ale sú na to,aby sa riešili,tak to skús ešte nejako s ním prebrať,ak po tom veľmi túžiš 🙂 😉

dadka28
10. jún 2009

no aaahojte maminky,
nie nehnevam sa,ani som to vsetko tu neprecitala,len tak kadetade,maly spi-ale sa uz budi..
joj vobec nemam cas na nic,bordel doma..maly je ok,len beťár maly,vkuse musim byt pri nom,bo inac sa svet zruti...

dadka28
10. jún 2009

uz zaciname s prikrmami,no hotova katastrofa,to som sa tak velmi tesila,bola som si ista ze urcite bude papkat,ked je taky hlados aaaa tu to mam,trapime sa 2hy tyzden..ale ide to velmi tazko.mrkvu vobec,potom som skusala so zemiakom,tiez skoro vobec/papa mi max 10-20g/,skusila som vcera cisty zemiak s troskou UM,tak spapal 40g,aj dnes to iste,toto si napr sam pytal aj otvaral ustocka,tak som bola takaaa stastna..vobec som si nemyslela ze to bude take tazke..hm