Snažilky, tehuľky a mamičky po 30 - tke. Pridáte sa?

melory
27. sep 2007

😅 kdo sa prida?

lila13
11. nov 2009

jeeej dadka super, ze aj ty si sa ozvala 😉 tesim, tesim, ze ste v poriadku 🙂
no ste si aspon trosku uzili vik a neboj bude aj sneh, mozno u vas v KE skor ako tu v BA 😉 a co trapasy musia byt, inak by sme sa ani nezasmiali, no nie? 😉
dnes sme akurat boli v poradni, tak Kubko ma 9,9 kg a meria 75 cm, tak som zvedava kolko ma Matusko aj Tamarka, lebo vsetci mudry ze aky je velky Kubko...haha ako keby ze ja som liliput 😒

lila13
11. nov 2009

dadka ja mam foto na FB, si tam zaregistrovana? 😉

dadka28
11. nov 2009

no my mame 11kg urcite a centimetre neviem,ale urcite dam vediet,uz len zo zvedavosti 😉 😉

tinka08
12. nov 2009

dadka, bambi je slubotechna na foto 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dadka28
12. nov 2009

ha ha to som davno nepocula,slubotechna... 😀 😀 😀 😀 😀

bambi09
13. nov 2009

no ženuše,tu sa to rozbehlo 😅 😅 super,aj skôr som nás mohla oprášiť 😀 😀
tinka,prosím,pošli mailovku do IP,nejako to neviem nájsť v tej kope mailov 😅 😅 pošlem aj aktuálne,akú už máme veľkú slečnu 🙂 😉 len z nočníka má fóbiu,tak "bojujeme",veď ocko nebude robiť len na plienky 😀 😝
už sa nepamätám,kedy sme mladého odučili,ale tak raz sa to hádam podarí 😅 inak sme takí krpatejší,ale rastie,vidím to podľa oblečka,že nám je kopec vecí malých 😀
tinuš,koncert bude až 26.11.,darček k narodkám 😅 😅
mladý mal zápal priedušiek nedávno,zvládli sme to bez ATB,lebo v septembri bol tiež chorý a bral ATB,tak lekárka nechcela hneď dávať zas 😝 už ma prerástol,keďže som trpaslík 😅 😅
a tinka,tie fotky sú fakt krásne a aj ja som si prvý krát myslela,že syn je manžel 😅 😀 😀
inak za malou nestíham upratovať,hračky ju už naženiem pozbierať,ale omrvinky,chrumky,burizony musím vysávať ja 😝 😝 😀 však raz jej to spočítam 😀 😀
a fakt tie detičky sú už veľké,nedávno sme mali všetci bábetká a teraz už máme lezúňov,chodúňov a lietačky-naša malá nechodí,ale lieta 😀 😀 😝 včera padla na chodníku,lebo musela vliecť so sebou dvoch plyšákov,tak má na čele modrinu,ale ruku nedá ani za nič 😠 😠 ja čama,ja čama 😀 😀
máme za sebou preventívky u zubára,tak som rada,síce treba mladému dať niečo opraviť a narovnať,ale to až od nového roka začneme 😝
ja ešte kojím,takže RTG nemôžem,tak počkám,ale nemám nič akútne robiť,tak som rada
už len na gyndu sa hodiť a kartu zo šuflíka k obvodnej a hotovo 😅 😅
tinka,mrzí ma,že Benátky nedopadli podľa Tvojich predstáv ☹ 😒 ak sa dá,vydrž,aspoň si na chvíľu vypadla a videla krásne mesto,ááách 😅
a malá to bez Teba ako zvládla?? 😕 mám rada Tvoj prístup k životu,humor nám pomáha veľa vecí brať inak 🙂 😉 aby sme z toho všetkého nescvokli 😀
a kultúra aj u nás dlllho nebola,tak som to veľmi uvítala,keby som mala s kým nechať malú,chodím aj každý mesiac niekam,človek to potrebuje 😝 😝
tak kočky moje,píšte,píšte,a kto chce,nech pošle mailovku,občas pošlem fotky,ako rastieme,tu už album neplánujem,mám na to dôvod 😉

bambi09
13. nov 2009

a tá sľubotechna ma mrzí,len stále niečo riešime za pochodu 😝 😝 😝

bambi09
13. nov 2009

bábätká 😅 😅 😝 😝 😀

tinka08
13. nov 2009

mladuchy čítam, ale nemám čas. Tamarka má zácpu a Samino hnačku. tak si vyberte..... utekám

bambi09
15. nov 2009

tinka,to čo to toto sa u vás deje???moje nervy 😝
tak dobré kakání a aby ste boli ok 🙂 😉

tinka08
16. nov 2009

ahojte mladuchy,
padám na nos... Samino skončil konečne s hnačkovaním ale Tamarina zácpa pokračuje... Samino asi niečo chytil na fitloptách, furt si to chlapča strká niečo do pusy... 😠

mladuchy, tie decká len rastú a sú ťažšie, len my mladneme 😀 ja už na tejto druhej rodičovskej mentálne dobieham moje mladšie deti. 😅
Tamarka má 9kg, Samino 13kg, Filip 88kg 😀 😀 😀 len ja musím dať dole ešte jednu Tamarku,t.j. 9kg. 😝 😝 😝 😝 keby som bola vytrvalá ako moja slanina, hneď by som sa jej ľahšie zbavila...

bambi, myslím, že všetky niečo riešime za pochodu, tak to nerieš. veď do puberty našich malých sa ich určite dočkáme 😀 😀 😀 😀

jááj mladuchy, už mi z tohto pobytu doma začína mäknúť mozog. čo tak dať stretko, kto ste z BA....?
to bol len taký výkrik zúfalstva do tmy. sama by som mala najväčší problém dotrepať sa niekam s krpcami. alebo že by sme odťažili nás a zaťažili na chvíľu mangelov a šli na kávu? 😉 ja by som to tomu môjmu priala...
z rozprávania poznám jednu kočku v našom veku, ktorá má mimi a hľadala si pomoc k malému. mangel s tým nesúhlasil, že vraj chcela si dieťa, tu ho máš. tá kočka urobila neuveriteľnú vec... nechala muža od obeda do večera s malým (má 1 rôčik) a išla ku kaderníčke , na nákupy , na kávičku a večer keď sa vrátila jej zúfalý mangel zvestoval, že má vybavenú opatrovateľku... 😀 😀 😀 😀
tak, tá baba má guráž.....

s pozdravom nervy v kýbli sa s vami lúčim a prajem pekné sny..

tinka08
17. nov 2009

čaute mladuchy,
veľká novina: Tamarke sa konečne prerezal prvý zúbok. už je to šelma zubatá 😎
bežíííím. pá

dadka28
17. nov 2009

uauu gratulujeme k zubku..kooonecne..vsak?Tamarka uz ako dlho ma zapchu??slivkovu vyzivu si neskusala?ma ju HIPP.ja nie som z Ba,jedine zeby ste vy dosli do Ke 😝 😝
inac Tinka,klobuk dole o ktorej ty vypisujes,ja ani nepachnem zapnut pc...ale sice mozno ty nemas inu sancu pri tych tv.ratolestiach.
pozeram ze ste boli chorucky,tak drzim palce nech sa uz to neopakuje..
uz silno rozmyslam o uvere,pomaly koli tomu neviem ani spat..ale nic ine nam nepomoze/byvame s mojou mamou/lebo fakt velmi tuzim po nasom byte,len booze je to normalne..??tak sa toho bojim,tych velkych splatok..dobre teraz sme mladi,ale co o 20rokov,a to nemyslim ake zdravicko nam ostane este len dovtedy..aaach

tinka08
17. nov 2009

ahoj dadka, napísala som do IP že ti pošlem kontakt na toho maséra ale som zabudla, že si z KE. 😀 no čo so mnou... 😝 keby bol nejaký rehabilitačný masér na prečistenie mojich závitov. všetko zabúdam, som roztržitá... 😅 😅

díky za tip na slivkovú výživu, hneď zajtra bežím po ňu. chúďatko, ládujem ju jablkami, už jej tuším zo zadku vytŕča jabloňový lístok 😀 😀 😀

lila13
18. nov 2009

ahooojte, ako ja vas rada citam, hned mi zdvihnete naladicku 😉 len keby som stihala aj hned odpisat 😒 Kubko uz je vsade, teraz najnovsie mi chodi do skriniek v kuchyni, vsetko co tam najde tak vyhadzuje 😝 😀 pospi kratko, ak chcem aby pospal dlhsie tak si musim s nim lahnut, takze uz som ako bambi, vtedy nic neurobim 😝

joj Tinka mrzi ma, ze ste chorucky, dufam ze Tamarka uz ma OK kakanie, skus aj feniklovy caj, nam to vzdy pomaha. A gratulujem k zuuuubceku 😉
s tou kavou to nieje az taky zly napad, mne to uz tiez napadlo... ta kocka to vymyslela super, klobuk dolu 😉 mne nastastie moj manzel pomoze a nema problem sa o maleho postarat ked chcem niekam vybehnut, problem je skor vo mne, radsej kvasim doma s malym, neviem sa proste rozhybat, potrebujem niekoho kto by ma prinutil, uz tolko snivam, ze zasa zacnem chodit na Aquaerobic, nemam partacku a tak stale nist ☹ 😒 😠 tak mi treba...
heh tinka ten kontakt som chcela ja nie dadka, ta sa pytala len na cenu 😀
ale tie tvoje prispevky su fakt originalne, vzdy sa chytam za to moje slaninove brucho ako sa natriasa pri citani tvojich prispevkov 😀 , ze jablonovy listok 😀 😀 😀

Dadka co sa tyka uveru, tak drzim palce aby ste dobre rozhodli. Ja osobne by som sla dotoho, lebo byvanie bez mamy a svorky je proste na nezaplatenie, dobre ich je mat po ruke ale nie v jednom byte 😀 😝
a ANO, je to uplne normalne tuzit po vlastnom byvani, neboj niesi jedina ani posledna, niekedy je mozno treba asi aj riskovat a nebat sa co by sa vsetko mohlo stat, ak sa nieco stane tak to sa potom moze riesit, dolezite je si zratat financie aby bolo vzdy na hypo+na zivobytie, ci zivorenie na MD? 😒
ja viem lahko sa to pise... tak drzim palce a dobre rozhodnite 😉 opakujem sa ale ako sa hovori opakovanie matka mudrosti 😀
ozaj dadka Matusko uz chodi? tak na jednej foto vyzera akoby uz chodil, ma uz aj riadne zimne topanocky 😉

bambi no vidim, ze to mate riadne vesele... 😉 tie foto tiez nemam na MK a to z dovodov, ze ich moze kazdy vidiet bez mojho suhlasu, preto ich mam na FB, tam je to kontrolovanejsie, aspon si myslim, aj ked ako moj manzel vravi ak das raz nejake foto na net, tak uz to nikdy nezmazes... ☹ 😒

majte sa a tesim sa na dalsie prispevky, no som rada, ze som stihla odpisat Kubko spinka ale cakam, ze sa uz kazdu chvilku zobudi... 😒

tinka08
20. nov 2009

ahojte mladuchy,
už sme zdraví... 😎 😎 😎

lila, vidíš aká som roztržitá ? dadke som popísala aj to čo som nemala a tebe nič. 😝 ozvem sa masérovi a spýtam sa či môžem posunúť jeho súkr. mobil. prípadne ti ho posuniem na FB.
lila, to kde si zohnala to decko? v 9-tich mesiacoch je zubaté a už aj chodí...🙂 ja mám úspešnosť 2:3. dve deti mám zubaté a chodia a jedno je veeeeeľmi pohodlné 😀 😀 síce som ju chválila za zubček, ale ešte nie je vyrastený, len tak,tak ho vidno.
zato Filip sa na mňa musí ceriť každý deň, jeho zuby sú vlastne moje, toľko ma stáli peňazí. ááááále, chlapec má 17 a nemal ani jeden kaz. 😎 tak sa pozerám na moje zuby vo Filipovej puse a som spokojná 😀 😀 😀 keď už tie v mojej držke nestoja za nič 😝 😉

ináč, chodím s deckami na tú fitloptu, je to zaberák na mňa ale malej to naozaj pomáha. už ju to rozhýbalo. babka dotrepala svoju fitloptu ku nám, tak sa snažím chytať deti, keď z nej padajú. no čo vám poviem... som chobotnica 😎 😀 😀 😀

dadi , držím palec aj dva aby ste všetko dobre zvážili a dobre dopadli s hypo. lila má pravdu, vlastné bývanie je na nezaplatenie.

tinka08
20. nov 2009

ozaj mladuchy a čo to kafééé? som v pohotovosti 😎 😉 😉

bambi, dlho si nebola. nakukni 🤐

bambi09
21. nov 2009

ahojte 🙂
tinka,poslala som fotky vo viacerých mailoch,neviem,či Ti to prešlo?? 😕 😕 😕
dadke idem poslať hneď,akosi nestíham posledné dni koňa,mám doma maróda-muža 😀 😀 😀 😝
tinka,o mojich zuboch sa tiež škoda baviť,o pár som prišla pri synovi,boli to také bolesti,že som radšej v zúfalstve dala vytrhnúť,teraz už ľutujem,ale behať v noci po pohotovostiach-to sme ešte boli v KE s malým deckom nebola sranda ☹ ☹ ☹ ☹
tak teraz sme zachránili,čo sa dalo,keďže som predtým,teda už pár rokov dozadu nebola dlhšie u zubára a vtedy som chodila ako na klavír na plomby,len mostíky musia počkať,to mi musí urobiť kompletný RTG a kým kojím,nedá sa,takže zatiaľ kontrolujeme to,čo zostalo,ono je toho dosť,len mi chýbajú dole vzadu na jednej strane asi 3 zuby a na druhej strane dva,tak sa už nesmejem na plné ústa,iba doma 😀 😀 😀
tak nech deťúrencom vylezú zúbky bez nejakých dramatických zážitkov,my sme to síce pri malej dramatické mali,raz aj na pohotovosti sme skončili,ale vydržali sme,čo už iné zostáva 😝 😝 teraz jej asi polezú posledné stoličky,tak to zas budú dni plné zážitkov 😝 😝 😒
tinka,ja na tú kávu s Tebou vééééľmi rada pôjdem,písala som aj do mailu,len fakt neviem,či Ti to prešlo,daj prosím echo
lila,dadka,držte sa,o chvíľu vám drobci budú behať,ja nechápem,že to tak rýchlo letí,malá bude mať za chvíľu už 2 rôčky 😅 😅 😅
tinka a som rada,že Tamarke pomohla tá fit lopta,my máme doma 2,jednu veľkú pre mňa a druhú sme kúpili synovi,keď sme chodili pred pár rokmi na rehabilitácie na Kramáre,syn mal jedno rameno nižšie ako druhé,tak sme chodili cvičiť,aj doma sme museli 😝 😝 😝 je to fakt dobrá vec,tá lopta 😉
tak kočky moje,prajem vám príjemný predvianočný čas,nech ten advent je pokojný a pekný 😵 😵

tinka08
22. nov 2009

ahojte mladuchy,
bambi, mailíky neprechádzajú... ☹ netuším prečo...
jáááj bambi, mať doma chorého mangela ako by si mala celé detské oddelenie na kramároch 😝 . už aby bol zdravý, všetky vieme, čo to je za zážitok mať doma chorého chlapa... ☹
čo sa týka mojich zubov, pripravila ma o ne Tamarka. ešte po Saminovi boli ok, ale mladá mi ich úplne zničila. ááále už som hrdou majiteľkou zatiaľ spodných zadných koruniek. zvykám si na ne ale moc sa nedarí. a to budúci rok musím na horné, kým sa rozsypú 😝 ☹

mladuchy utekám, prajem pekné sny 🤐

dadka28
24. nov 2009

caute kocky..
Lila,Matusko este nechodi,akurat teraz druhy den urobi zopar krocikov 3-4,ale boji sa pustit sam...tak ho musime troska provokovat kade cim,aby sa pustil..pockaj a tv.Jakubko chodi..bo som sa snazila tu v tom precitat v rychlosti,ale nic take...bo hned spadnem na rit,ked nahodou ti chodi..
Bambi jasnacka ze fotky ziadne neprisli,nevies preco???? 😎 😎 😎
Tinka,veru ze je to cele detske oddelenie toti chlapi...aaach
no co,idete na kavu,ci ja vam mam dohodnut stretko ha????? 😀 😀 😀

dadka28
24. nov 2009

bambi,uzasne fotecky a ty jedna paradnica.....pekne si schudla,aj tie lica uz ake mas vcucnute..xi xi super

bambi09
25. nov 2009

dadka 😅 😅 😅 neboj,nie som vcucnutá 😀 😀 😀 😀 ďakujem,keď to prešlo,pošlem ďalšie,od tinky sa mi vrátili,ale nepíše ten pako,že prečo to neprešlo 😠 😠 😠
skúsim po menej fotiek poslať 😝
no a tú kávu nám asi fakt dadka bude musieť dohodnúť 😀 😀 mne sa zdalo,že si taká nažhavená-tinka,že aj hneď by si šla a ništ 😀 😀 😀
aj tak som chorá,drahý ma nakazil,tak kašlem,soplím,teplotujem ukážkovo-kurnik 😒 😒 😒
držte sa kočky,zas nakuknem 😉

dadka28
25. nov 2009

bambi ta tu to mame,nielen o 3deti sa starat,este k tomu aj ty si ochorela.. ☹ ☹ tak sa rychlo uzdrav..
aj mne dakedy neprejdu fotky,praveze sa cudujem ze tolke presli...sice nie su pamatou velke..takze oukej
Tinka ty velka herecka,no kde si s tou kavejou ha?

bambi09
25. nov 2009

dadka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝

tinka08
27. nov 2009

mladuchy, krupica špagát, tak povedzte:
1. cez týždeň alebo víkend?
2. doobeda (s deťmi)? na obed (s deťmi)? poobede keď je MM doma (to sa mi páči) 😀 ?
3. kde? navrhujem nejaké centrum, popritom by som možno kukla na Ježa.

takže ja som z Rače, ale som mobilná a flexi de bilná - to je moja úžasná vlastnosť 😀
v utorok a štvrtok večer o 20-tej zumbujem a potom som večer mŕtva 😝 . inokedy som tiež mŕtva, lebo som sa poriadne 2 roky nevyspala, ale to sa vždy rozbehá. 😀

čítam mladuchy, že ste nakapaté ☹ vyliečte sa , my sa liečime tiež, Samino má laryngitis ☹ ☹ ☹

a ty dadka nevyrývaj! 😀

tinka08
27. nov 2009

lila, bambi, posielam IP kvôli rýchlejšej komunikácii na tú kávu. 😎

lila ten masér sa mi neozval, nezabudla som 😅

bambi09
27. nov 2009

tinka,vďaka,ja môžem každý deň poobede,aerobik začnem až po Novom roku,Ježiško kúpi permanentku 😀 😀 😀
muž chodieva cca medzi 17-18 domov,teraz aj neskôr,ale keď zavelíte kedy,prídem,len tie centrá ja moc nemusím,tam sa fajčí,skôr nejakú komornú kaviarničku,kde káva nestojí 4 eurá 😅 😅 😅
ale prispôsobím sa 😉
tinka,čo alebo kto je Ježo??? 😕 😅 😅 jáááááááááááj,Ježiško??či mám dlhé vedenie?? 😀 😀 😀
dadka,kľudne vyrývaj,je to tak,chorá žena =funkčná žena,chorý chlap=nepoužiteľný chlap 😀 😀 😀
ja som aj koncert absolvovala s teplotou,neľutujem,bolo super 😵 😵 😵
tinuš,je mi ľúto,že ste choručkí a nezhadzuj sa,si super ženská,máš byť na čo hrdá,nie si flexi ani iné oné debilná 😉 😉 😉 😉 😉
lilka,dadka,hlavne buďte všetci zdraví,aj drobci 😵 😵
ja by som rada začala vypekať na Vianoce,len musím nakúpiť suroviny a vrhnem sa na to,choroba ma zbrzdila,dnes som len ležala 😝 😝 😝
tak aby sme tú kávu stihli do Vianoc babule,dobre?? 😀 😀 😀 ozaj,začínajú vianočné trhy 😵 😵 😵

tinka08
27. nov 2009

bambi, nezhadzujem sa, to je náš rodinný výraz... 😀 😀 😀

dadka28
28. nov 2009

caute,vidim ze sa vsetky chystate a tesite na vianoce??no to bude zas nahlenia sa...nemam to rada,lebo ja som ten typ ze nikdy nic nestiham...furt som taka ubehana..ale na tieto vianoce jasne za sa tesime najviac,lebo inac az tak som ich nemusela..ved uz teraz maly sa taha po stromcekoch v obch.domoch,tak som velmi zvedava ako my dopadneme s tym nasim 😀 😀 😀
no co tak kde nakoniec idete sadnut?? 😎 😎 😎 😎
a materska nam ide hore od januara..ta celkom dobre si myslim,aspon to nie je tych 50sk co zvyknu max zvysit vo vlade.... 😠 😠 😠 😠
vam kedy zacinaju trhy?
Bambi ako,uz lepsie ti je??
a s tym uverom nie je sranda,ale ked nebudeme riskovat,tak nikdy nebudeme mat svoj byt...p.s nemame bohatych rodicov.. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ preco?????

bambi09
29. nov 2009

ahojte 🙂
dadka,aj my máme úver až do dôchodku a len 2-izbový byt,ale sme sami-nuž,keď nemáš rodičov,čo všetko vybavia,museli sme si sami poradiť,vy ste ešte mladí,ja by som na vašom mieste do toho šla,u nás dlhé roky nešlo dostať úver,až na poslednú chvíľu sme to stihli pred krízou a už 4 roky platíme šialený úver-nie je to ľahké,muž sa musí veľmi obracať,ale inak to nejde,jeden plat je málo 😒 😒 mne tá materská zvýšená pôjde len do polky marca-malá bude mať dva roky,tak im na to seriem,tento štát nech ide do... 😠 😠 😠
nájdem si nejakú brigádu a ak sa bude dať,tak na jar ten vodičák,na zimu som si netrúfla a jeden termín som prešvihla-jesenný,na jeseň hádam ešte do školy,tak treba zarobiť 😝 😝 😝 bojujeme,ako sa dá,stojí to za to-tie naše deti 😵 😵 😵
ja som už lepšie,včera som sa bola strihať,aj muž-konečne,aj sme zbehli nakúpiť,deti zostali doma,sú choré,nechcela som ich sopľavých ťahať po obchodoch 😝 len v Tescu v Lamači sme boli,mala som iné plány,ale keď sme šli ráno ku kaderníčke a malá začala v aute kýchať,vedela som,že to nem dopadne dobre 😝 tak sme plány okresali a rýchlo pobehali aspoň to Tesco,malá má kopec handričiek pod stromček za polovičnú cenu,aj my ostatní,len synovi ešte musím niečo popozerať,nemali pre neho veľký výber a tak sa vytiahol,že potrebuje toho dosť 😝 😀
takže tinka,ak deti a choroby dovolia,ja veľmi dúfam,že aj s lilkou tú kávu spáchame 😅 😅 😅
ja som už lepšie,ale ešte to nie je ono,už ma štve,že zas nepôjdeme von,keď je tak teplo ☹ ☹ ☹ nekonečný kolotoč chorôb ☹ ☹ 😒 ale bodaj by radšej mrzlo,lebo tie choroby neskončia 😖 😖
držte sa,babuľky a tinuš,ak je to váš rodinný výraz,tak beriem,ale inak nechcem počuť,aká si hrozná,lebo to nie je pravda 😵 😵 😉