Snažilky, tehuľky a mamičky po 30 - tke. Pridáte sa?

melory
27. sep 2007

😅 kdo sa prida?

neroriso
9. mar 2008

ahojte 🙂 mne tridsiatka tak tiez uz ubehla 😔 a miminko z atial len na ceste 😵

melory
autor
9. mar 2008

...ze len na ceste, ved v najlepsom roku 🙂

annaola
28. mar 2008

ahojte, aj ja sa k vam pomaly pridavam, za dva mesiace budem mat tych 30. ☹
snad to nejako prezijem,sak sa aj tak citim na 18, len ked pozriem do zrkadla, tak sa trocha zlaknem. 😲
mimochodom, snazim sa najst nejaky super protivraskovy krem, len sa neviem rozhodnut.momentalne pouzivam myolift,od tusim ab, ci nejaka nasa firma ho vyraba.aky zabera najlepsie vam????

melory
autor
16. apr 2008

annaola zatial nic mimoriadne nepouzivam, len poskulujem...kupila som si krem s kolagenom, a musela som ho vynechat, lebo mi horela cela tvar a to bol loreal.

vikykiss
1. feb 2009

Ahojte super téma len či tu ešte niekto chodí 😅 Ja mám 32 a 4mesačneho Alexíka 🙂

vikykiss
1. feb 2009

Ešte aj Mayu 3 roky ale tú som mala ešte v 29 😅

nella1
1. feb 2009

no ja mam o 2 mes. 30 a v aprili sa ideme konecne zacat snazit 😉

vikykiss
1. feb 2009

Tak Vám držíme palce 😉

medeana
4. feb 2009

ahojte, ja som mala 30 este minuly rok a drobec sa nam podaril az po tom
ak vsetko dobre pojde, mal by sa narodit presne mesiac po mojich tohtorocnych narodkach 😀

tinka08
28. feb 2009

ahojte mladuchy, ja mám 36 a k tomu 3 kúsky: Filip 16 rokov, Samko 13 mesiacov a Tamarka 2 mesiace. zatiaľ stačím s dychom ale to len preto, že mi pomáhajú babky. a vy ako?

bambi09
22. mar 2009

tak ja sa pridam,ak mozem,vy super mladuchy 😀 😀 😀 ja budem mat v novembri 39,mam 13-rocneho syna a rocnu dcerku...pri druhom tehu,vytuzenom,vysnivanom,vymodlenom,vyplakanom som mala pocit,ze zeny,co chcu babo po 35-ke by sa mali radsej zahrabat... ☹ 😒 ☹

tinka08
22. mar 2009

bambi09 ahoj, zdá sa že sme zatiaľ samé. 😅
ááále nie je to s nami také zlé.. 😀 síce nevládzeme pri týchto drobcoch to čo sme zvládali pri ich starších súrodencoch ale zato máme viac trpezlivosti a viac si to mimi užívame. aspoň ja mám také pocity. hlavne ak sme na tých malých čakali tak dlho až sme strácali nádej...
bambi moja mama rodila v 41 môjho brata, si na tom lepšie.... a zahrabávať? no tak to čo najneskôr 😀 😀 😀

bambi09
23. mar 2009

ahoj tinka,som rada,ze si zareagovala,to zahrabavanie som myslela obrazne,nikto nebol nadseny,lekar,co ma videl 2 minuty na mna vychrlil,ze budem mat asi nejaku zrudu...Downov syndrom plus este najmenej 5 dalsich ☹ ☹ ☹ cele tehotenstvo som mala strach,ak ked som citila,ze to bude ok,bala som sa
trosku ma ukludnil nas vianocny darcek,3-d ultrazvuk,kde som videla nasu malu princeznicku...plakala som ako mala,taka bola krasna a uzasna,skoda,ze ked som bola tehu prvy krat toto nebolo-3-D UZV ☹ ☹
a mas pravdu,prezivam to inak,aj ked moj syn bol pre mna zazrakom,ktoremu som sa tesila kazdy den... 🙂
teraz je zlaty,malu miluje a zboznuje,ale mame doma diery v podlahe 😀 😀 😀 ako s nim obcas plieska puberta 😀 😀 😀
ja by som brala aj tretie,ale mame maly byt...a kriza je kruta...nie je sanca na vacsi... ☹ ☹ ☹

emily4
24. mar 2009

ahojte mladuchy môžem sa pridať aj ja? budem mať 31 sice až v novembri nie sme tehu, ale asi po lete sa zamýšľame 🙂

tinka08
25. mar 2009

emily4 vitaj medzi nami.
ak ešte nie si tehu tak do toho. je to úžasné mať dieťa. občas ťa síce vytočí, ale aj tak ho zbožňuješ, nech má mesiac alebo 16 rokov.

bambi09 aj ty máš už puberťáka? je tu jedna téma kde si maminy vylievali srdiečka... keď tak dumám, tak veru s najstarším sa trápim už 4 roky - od 12-tich. dokonca sa mi zdá, že sa začína normalizovať a je z neho mladý muž a hneď nato ma zabije nejakou volovinou čo vyvedie. kedy to SKONČÍ???

ináč, tí moji malí boli prelustrovaní už v brušku - aj amniocentéza aj morfológia. tak som vedela, že to je ok.

bambi09
25. mar 2009

ahoj tinka a vsetky ostatne maminky aj nemaminky-zatial
ja som odmietla amniocentezu,nevedela by som sa malej vzdat,aj keby nieco nebolo v poriadku...som veriaca,ale nie len preto,cakali sme na nu dlho a rozhodli sme sa prijat ju taku,aka bude,morfologicky UZV sme absolvovali,ale amniocentezu po konzultacii na genetike sme odmietli... ☹ 🙂 🙂
a moj pubertak je v podstate v pohode,len obcas sa prida v skole na nespravnu stranu,ale nestazujem s nejako velmi,zatial sa da 😀 😀 😀 uvidim,co bude dalej 😀 😀 😀
uci sa nam velmi dobre,klop,klop,tak tie obcasne mozgove vypadky mu tolerujem,aj ked teda robim bububu 😀
kedy to skonci?myslim,ze ked si najdu frajerky,najneskor,ked sa sami stanu rodicmi... 😀 😀 😀 😀 😀
vydrzat 🙂 🙂 🙂

bambi09
25. mar 2009

tinka,kukla som si tvoje fotky,to je take krasne,ako velky syn krmi maleho...nadhera,ale vsetky deticky mas krasne 🙂 🙂 🙂
a ta zmenaren,ty koksoooo,aj ja sceeem,ale mna by museli komplet preoperovat 😀 😀 😀 😀 😀
ale teda slintaaaaaaaaam,slint...uuuuuuu,to fakt nepotrebuje komentar
😀 😝 😝

tinka08
26. mar 2009

tá zmenáreň je tam kvôli tomu, že vo fóre Výbava chceli tehulky do zmenárne časopisu mama a ja . a na nás maminy po pôrode zatiaľ nemysleli 😢 , tak som to tam zavesila , že sme vlastne nádherné len nemáme toľko peniažkov.... 😀 😀 😀

som síce katolíčka ale nepraktikujem to, cirkev nemusím. mám však takú tú svoju vnútornú vieru, hovorí sa tomu láska, svedomie, slušnosť. ja patrím medzi ľudí, ktorí potrebujú vedieť pravdu, preto som bola na amnio. pri najstaršom som nič také nemusela absolvovať, bola som mladá žaba ale pri drobcoch som už mala vekovú indikáciu tak som tým prešla. všetko bolo ok ale keby sa tam niečo našlo, čo by indikovalo odchýlku od normálu veru neviem ako by som reagovala. na potrat by sa mi priečilo ísť, lebo je to proti môjmu presvedčeniu a navyše som 2 razy prišla o mimi v 3. mesiaci tehu.

bambi, ty tiež nemôžeš spávať??? 😀 😀 😝

bambi09
26. mar 2009

ahoj tinka,teraz nespim,lebo mala sa kojila a nejako sa rozkaslala,tak sledujem,som ani NB nevypla,tak este tukam,ale uz pojdem 😀 ale ano,mam take noci,ze nemozem spat,aj ked mozem,snad mi rozumies 🙂
ja som na amnio nesla,lebo mi pani primarka na genetike vysvetlila,ze mam vyssie riziko,ze o babo kvoli tomu zakroku pridem,ako to,ze bude mat Downa,tak to pre mna bolo nepodstatne,to vysetrenie,aj keby mi vysli blbe vysledky,na potrat by som nesla,tak naco riskovat
ale nemam nic proti maminkam,ktore sa pre amnio rozhodnu
vidis,mna strasili a stresovali lekari Downom a to,ze ma mala problem so srdieckom nezistili...bojim sa o nu 100x viac,ale milujem ju z celeho srdca,je to nase slniecko,laska,pozehnanie,radost,samozrejme,aj syna,to ani inak nejde,jedno milovat a druhe nie 🙂 🙂 🙂 ,len sa o malu bojim trochu viac ☹ ☹ ☹
a co sa cirkvi tyka,tiez to moc nemusim,ale syn mi chodi na cirkevnu skolu,tak trochu korigujem nazory,my sme dlho do kostola nechodili,ale syn nas znova nakopol,ked mal pripravu na 1.sv.prijimanie,chodili sme na detske omse k minoritom,to bola moja psychoterapia,som si potajomky poplakala a bolo mi nadherne 🙂 🙂 🙂
odkedy mame malu,boli sme len na krste a muz s malym este par krat,ale ked podrastie,pojdeme,zas na detske omse 🙂 🙂 🙂 boze,pisem s malym a to uz je velky kon,teda konik moj zlaty hupaci 😀 😀 😀
prajem ti vsetko dobre,vela zdravia a sily,ink mas vsetko ok,tam,kde ma byt,rozum,srdiecko,taki ludia su podla mojho gusta(husaka) 😀 😀 😀
idem k malej,snad do rana nebude nejako velmi kaslat...uuuu ☹ ☹ ☹

dadka28
26. mar 2009

ahojte kocky,tak ja som tu nova,tiez mam po 31ke,ale uz aj synceka-sice dost placliveho..ale nejak to uz zmakneme.Ale aj tak si uvedomujem,ze keby sme ho mali skor/cize mladsia/,znasala by som to ovela lepsie xi.pocitujem velmi ze som nervoznejsia,unavenejsia..ked to prirovnavam k mojej sestre/co rodila v 18ke a teraz ma uz 3deti/,vidim velke rozdiely.cize podla mna je urcite lepsie mat deticky v mladsom veku,lebo my co mame po 30ke si urcite pripustame k srdcu 100x viac ako tie mladsie mamicky.to je len moj subjektivny nazor....

bambi09
26. mar 2009

ahoj dadka,vitaj medzi nami 🙂 😀
ake male babenko mas...uuuu,ale neboj,tak rychlo to ubehne
ja som mala malu po dlhom case po synovi,tesila som sa na nu a ked sa narodila,veru,nejaku dobu trvalo,kym som dokazala prijat vsetky tie zmeny a skutocnost,ze sa nemozem vyspat a robit co chcem a kedy mi to vyhovuje 😀 😝 😀
babenko je zaberak,ale nic krajsie nepoznam,ako byt mamou 🙂 🙂 🙂
ja som prave pri malej trpezlivejsia...myslim,ale ano,ako mlada som toho zvladala viac,ale este to nie je take zleeee 😀 😀 😀
mas este velmi male babenko,musis sa s nim zžit,to chvilu trva,neboj,bude to lepsie
je to narocne niekedy,ale stoji to za to...vydrzat 🙂 🙂 🙂
ale mas pravdu,viac sa o svoje deti bojime v tomto veku...ja mam uz 38 😀 😝 😀

tinka08
27. mar 2009

vitaj dadka, never tomu, čím staršia mamina , tým viac trpezlivosti... aspoň u mňa. Tamarka je veľký plačko hlavne večer, keby som si vymenila poradie s najstarším, tak asi zblbnem hneď. teraz však som zocelená a oveľa viac trpezlivejšia. je pravda, že ja si zas až tak nepripúšťam, mám nadhľad vďaka tomu môjmu pubišovi. ten ma rokmi zocelil až až😝 😀 😀 😀
vydrž, po 3-6 mesiacoch sa to ukľudní. keď si veľmi nervózna, vyrieš to homeopatikami na ukľudnenie, prípadne nejakými čajíkmi . niet sa za čo hanbiť. ale pozor na čaje ak kojíš, poraď sa v lekárni.

bambi, ja som dala krstiť iba najstaršieho. Samina a Tamarku nie, a ani nedám. keď budú mať rozum, tak si sami vyberú čomu veriť. je toho veľa, od ateizmu cez budhizmus až po kresťanstvo. vychádza mi z toho, že zdravý rozum je najlepšia voľba. 🙂

dadka28
27. mar 2009

bambi,tinka-dakujem za uvitanie 😉
vsak uz tak cakam nech bude Matusko troska starsi,lebo nam je velmi zly.Pri nom nemam vobec casu nieco porobit doma,lebo ked je hore,tak si vyzaduje pozornost,sa mu musime plne venovat,zabavat,po rukach nosit aby nam neplakal.teraz neviem ci sme ho rozmaznali-to nosenie po rukach..akurat som nestastna z toho ze on nam nevydrzi kludne lezkat ako ine babatka..a pozerat sa len tak hore-dole.teraz sme ho troska naucili na hrazdicku,aj to bude kludne lezat a hrat sa len po papani,cca 20min,inac vobec.No nevadi,ved to vydrzime,este ze manzel mi pomaha..

bambi09
27. mar 2009

dadka,neplas sa,nasa mala,kym bola uplne male babo mi nespala inak,ako na mne alebo na muzovi cez den,tiez sa sama nezabavila,to iste pri synovi,vyzadoval pozornost...ale to je dobre znamenie...bude zvedavy,sikovny,vela podnetov potrebuje,a moze tam robit neplechu aj trojmesacna kolika,nasa mala ma problem s bruskom dodnes,niekedy sa v noci prehadzuje,ako haring,kym jej nedam kvapky,vymasirujem brusko,ponosim ☹ 🙂 😒
byt mamou je tazke,ale aj krasne 🙂 🙂 🙂
nosenie na rukach nie je rozmaznavanie,len bolia ruky z toho,skus baby vak,my sme mali klokanku,do troch mesiacov sme ju nosili v perinke na rukach 🙂 🙂 🙂
nosenim si dietatko nerozmaznas,potrebuje ta citit,kym si bude isty tvojou laskou,prve mesiace a zzivanie su narocne,aj pre teba,aj pre maleho 🙂 🙂 🙂
vydrz,bude aj horsie 😀 😀 😀 nestrasim,ale pridu aj choroby,zubky...to je zaberak na nervy...ale ked musis,vydrzis aj sibenicu 😀 😀 😀
nasej teraz idu zubky,nedelu sme stravili na pohotovosti,prezili sme par hroznych noci,ale to vsetko prejde,viem to,mam uz 13-rocneho syna a tinka este starsieho...ked to vsetko vydrzis...potom pride puberta a dalsia "sranda",ale aj to sa da zvladnut 😀 😀 😀 😝
tinka,ja nikoho nepresviedcam,ze len moj nazor je spravny,len som pisala,ako je to u nas 🙂
mas pravo na svoje rozhodnutie,zdravy rozum je niekedy viac,ako akakolvek viera 🙂 🙂 🙂
ja to potrebujem k zivotu,verit,ale cirkev ma tiez obsac stve,Boh dal ludom slobodnu volu,ale cirkev im ju berie,to mi vadi...ale nasi patri Minoriti maju rozumny pohlad na svet...chapu ludi a ich trapenia... 🙂 🙂 🙂
nikomu nevnucujem svoju vieru,kazdy nech si vyberie,co mu vyhovuje 🙂 🙂 🙂

bambi09
27. mar 2009

tinka,ty si inaaa nocnaaa sova...mas problem so spankom??? 🙂 ☹ 🙂 alebo tak skoro vstavas? 😝

tinka08
28. mar 2009

čaute baby,
dadka ja som nosenie vyriešila klokankou, porobím o trošku viac ako keď som držala iba na rukách. rozhodne však nie som s malou v klokanke keď varím... vriaci olej, voda...
niekedy som už z toho hotová lebo aj malá nechce ležkať ale rada pozoruje okolie, takže sa jeduje aj keď iba sedíme alebo stojíme. ona vyžaduje aby som ešte aj pochodovala... 😝 tak pochodujem... 😝
a Samino? aj toho nosím, veľmi mu chýbam, keď sa teraz venujem iba Tamarke tak vždy keď mám voľné ruky tak sa spolu pomojkáme. a nosím a nosím a nosím..... ale zároveň si to užívam lebo keď budú mať 15 tak to už nedobehnem.... 😅
bambi má pravdu nosenie nie je rozmaznávanie, vytvárate si lepší citový vzťah. a kvôli tomu mi nevadí ak nemám aaž tak upratané. veď všetci vedia, že máme malé mimi tak nech prekročia hračky rozhádzané v obývačke, nech mi nečumia do kuchyne keď tam mám výbuch a proste nech nechodia ak s tým majú problém 😀 😀 😀.

bambi manžel ma nechal spať na sedačke s malou v náručí a zobudila som sa o 3-tej. porobila som niečo na pc a kukla na MK a šup, už bolo skoro ráno 🙂 to je úskalie našej pohodlnej sedačky... 😅
ja teraz zaspím kdekoľvek a kedykoľvek 😀 😀 😀

dadka28
28. mar 2009

bambi,tinka ste ma potesili,lebo uz myslim na vsetko mozne.. 🙂 Neboli sme doma,dosli sme nedavno,tak rychlo "kukam"co tu nove.
tinka mas pravdu,nech sa kazdy stara o seba,lebo pri tych nasich zivych ratolestiach...niekedy nevladzem ani vydychnut.a to ti zavidim ze zaspis hocikde.nie som vyspata samozr.od narodenia maleho,aj to preto lebo cez den neviem absolutne zaspat...booze zavidim
drzte sa kocky,idem zalahnut..majte sa a pekny,pokojny vecer 😀

bambi09
29. mar 2009

dadka,dufam,ze sa vyspis v ramci moznosti,nedostatok spanku je na tomto asi najhorsi,clovek je potom nervozny a podrazdeny a vidi veci v tmavych farbach... ☹ ☹ ☹ ja som sa poriadne nevyspala rok,lebo malu este kojim,vdakabohu,ale je to narocne,viac ako 2 hodiny vkuse nespi 😀 neviem,co je to spat niekolko hodin vkuse,mam naruseny biorytmus,ale kojenia sa nevzdam...syna som kojila 18 mesiacov,potom povedal nečem a bolo,aj mi to bolo luto,dnes uz som zabudla,ze som vtedy skoro nespala...je to tazke,ale musime vydrzat...ved nasi drobci su to najkrajsie,co sme mohli od zivota dostat 🙂 🙂 🙂
ak si nebudes vediet rady,alebo budes mat chut len "pokecat",dojdi sem a vypis sa,ak budeme vediet,poradime,vypocujeme ta...vsak tinka? 🙂
inak tinka,som si ani neuvedomila,ze ty mas vlastne 2 babenka naraz 😀 😝 ,moja znama to mala tiez tak +starsiu dceru,tych malych mala chalanov a bol to zaberak,klobuk dole,to rocne si este vyzaduje celu maminku a babenko male tiez...drz sa,prajem vela sily a spanku 😀 😀 😀

dadka28
29. mar 2009

bambi,vsak toto,ze uz sa tak skoro nevyspime a to ja pritom nekojim..
nevadi,musime sa s tym naucit zit 😎 no a zas musim utekat lebo maly place a jasnacka ze na rukach mu je najlepsie,k tomu musime spolu chodit,ked stojime,nie je to ono,tak zatial..

kavaapalma
29. mar 2009

ahojte kocky,
rada by som sa k vam aj ja pridala,mam 31 a uz 10mesiac sa snazime o babo zatial sa nam nedari vysledky mam vsetky vyborne,dokina povedala,ze to je v mojom pripade psychika ze nemam az tak velmi chciet a to mi neporadila ako nato tak nemysliet...
mozno je to aj vekom... sice ja sa na tych 31vobec necitim ani nevyzeram...-to si lichotim co 😀 ...
ja zvyknem pouzivat ocne kremy z avonu a nedam na ne dopustit-tiez si musim dobre vybrat,lebo mam dost suchu pokozku a na tej najskor vidiet vrasky a najhorsie to mam v zime,vtedy mam cervenu napetu plet-to si musim davat velke bacha a nesmiet poutivat hydratacne kremy ale len vitaminove...
annaola dufam,ze som ti trosku poradila...