Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

susesi
13. sep 2011

@matelko1 Ahoj, dik za opytanie. Chodim do prace, takze aspon nemam az tak vela casu pozorovat sa aj ked samozrejme ze myslienkami som niekedy pri mojich dvoch fazulkach 🙂 ale to je asi normalne. Trochu ma bolia krize a od KEt dost citim slabiny.
@leya ĎAkujem.....mrzi ma ze to nevyslo na 1 krat. Ja som z toho bola tiez dost nestastna ale preslo to. Chce to cas. Mas nejake emb. aj zamrazene? Pojdes na KEt?

leya
13. sep 2011

@susesi fakt, ze to nevyslo na prvykrat, sme nebrali tragicky (neviem, mozno to ostalo niekde v podvedomi a casom sa ten zial prihlasi), jednoducho ideme dalej. skor som sa tesila ako male dieta, ze som zazila prvu bezbolestnu ms po 9 rokoch! embryo nam nezostalo, mala som len jeden oocyt 🙂. teraz ma cakaju tri mesiace hormonalnej liecby a dalsi pokus 😉 .

susesi
13. sep 2011

@leya Drzim palce v liecbe. dufam ze pomoze aj na tu bolest. mrchu 🙂))

matelko1
14. sep 2011

ahojte.
@susesi to je dobre,ze chodis do prace,aspon na to nemyslis....aj mna boleli krize...a tie ma stale bolelei ked som mala dostat MS,aj prsia....budes aj testovat,alebo radsej nie.....

susesi
14. sep 2011

@matelko1 Ahoj, pri ET som netestovala, ale teraz asi budem. Teraz idem na krv k svojmu gyndosovi, tak aby som bola pripravena na vsetko. Uz aby bolo 20.9. 🙂

timmka
14. sep 2011

ahojte, chcem od vas radu, ako dlho sa caka na schvalenie ziadosti? v pripade ked nevyjde prve ivf, opat sa caka na schvalenie? alebo idem hned na druhy mesiac? kolko sa doplaca? dakujem velmi pekne za informacie

timmka
14. sep 2011

@susesi ahoj, ked sa tam mozem opytat, co je to ket? alebo ET, dakujem

leya
14. sep 2011

@timmka na schvalenie sa caka zvycajne 3-5 tyzdnov. kazdy pokus (teda kazde IVF) vyzaduje opatovne podanie ziadosti do poistovne a dalsie cakanie. doplatok je rozny, podla toho, co si priplatis 🙂. lieky na stimulaciu doplacas od 100 do 300 eur, za ICSI (intracytoplazmaticka injekcia spermie do vajicka) 400 eur, plus si mozes doplatit predlzenu kutivaciu embryi, hatching (cize "lepidlo") a dalsie ukony (v cene cca 100-200 eur za kazdy). je to dost individualne. nas to vyslo do 800 eur.

timmka
14. sep 2011

@leya ahoj a vyslo vam hned na prvy pokus? nevies co je to ET a KET? bola si u hermana?

susesi
14. sep 2011

@timmka Ahoj, ET- je embryotransfer, vloženie embrya do maternice asi tak na 3-5 den po odbere vajíčok. Ak Ti nejake embrya ostanú tie sa zmrazia. V prípade ze sa embryo neujme ostanú Ti este tie zmrazene embrya a tie vyuzijes vrámci KET- kryoembryotransfer- vlozenie rozmrazených embryi . Cim viac mas zamrazenych embryii, tym viac pokusov mas v ramci jedneho IVF. Ceny Ti uz stihla napisat leya 🙂)) ET ma vysiel cca 1000 € , KET 320€

matelko1
14. sep 2011

@timmka ET je embryotransfer a KET je zo zmrazenych embryi-kryoembryotransfer

timmka
14. sep 2011

@matelko1 aha, rozhodli sme sa s manzelom, ze ideme na IVF, ale strasne sa bojim ze to nevyjde, to by som asi nezvladla, preto si zistujem tie odborne nazvy aby som pred hermanom nevyzerala ako puk 😀 , co je isci, lebo v papieroch mam napisane ivf - isci, dakujem, tebe vyslo hned na prvy krat? manzel mal zly spermiogram? lebo u nas ma pricinu on, ma slabsi, nie je to hrozne ale ani dobre

matelko1
14. sep 2011

@timmka Týmto učeným názvom sa rozumie injekčné umiestnenie jednej spermie do vajíčka. Deje sa tak v prípade, ak sa zistí, že je odobraný ejakulát nekvalitný, napríklad preto, že je v ňom znížený počet spermií alebo že majú zhoršenú pohyblivosť.
ano nam to vyslo na prvy krat,ale v 7tt som potratila a hned som sla na KET a ten nam vysiel

deni73
14. sep 2011

@timmka Ahoj, ICSI je mechanické - injekčné napichnutie jedinej spermie do vajíčka, používa sa vtedy, ak je málo spermií, pri malom počte vajíčok, proste aby oplodnenie bolo isté. Už ti to napísala aj leya. 🙂

timmka
14. sep 2011

@matelko1 ok, velmi pekne dakujem, uz som informovana, tak som zvedava ako dlho budem cakat

matelko1
14. sep 2011

@timmka a neboj sa a hlavne si ver a mysli pozitivne.....ja viem,je to tazke,ale my zeny sme silne....ja som sa tiez bala,absolvovala som laparoskopiu,hysteroskopiu a dnes sa uz tesim z chlapcov.....

timmka
14. sep 2011

@matelko1 dakujem 😵 a este sa ta chcem opytat ci to boli, napr. pri odoberani vajicok, alebo pri brani liekov, lebo ja som brala clostil a bola dost bolestiva ovulacia, tak si neviem predstavit, ze budem mat napr. 10 vajok, pri clostile som mala 3 a to bolo dost....

matelko1
14. sep 2011

@timmka potom po odobrati ma to trosku bolelo,ale da sa to vydrzat.....v ten den som ostala aj doma,uz som nesla do prace,ale som si lahla.....pri brani liekov som nic necitila,ani potom samotny vklad.

matelko1
16. sep 2011

ahojte.....
to tu nik nebol?.....
@susesi tak ako sa citis.....ktory den si po ket....

susesi
16. sep 2011

@matelko1 ahoj, som 8 d. po KEt, dnes som mala slabulinky vytok ruzovej farby, ale len rano. teraz uz nic. tak dufam ze sme O.K 🙂)) Po ET som nespinila vobec.

ma77
16. sep 2011

@matelko1 ahojky tak včera som sa objednala do Car konečne žiadost schvalena od juna dufam že ešte plati 😝 a objednal ma až na 27.9 nejak podla menzesu aspon sa pytal kedy som mala menzes a chcem sa opytat to mi hned predpiše lieky alebo ešte bude robit nejake vyšetrenia ? 😉

matelko1
16. sep 2011

@susesi to moze byt aj hniezdenie a preto si spinila.....kedy ides na krv.....
@ma77 ano uz by ti mal predpisat lieky,teraz ti urobi utz a povie kedy zacnes.....ziadost by ti mala platit este....

deni73
17. sep 2011

Ahojte, štyrikrát za sebou pozitívny test... 🙂 V pondelok kontrola krvi, držte mi palce.

matelko1
17. sep 2011

@deni73 super drzim palce....v pondelok daj vediet...tesim sa.... 🙂

ahojte.prajem pekny den 🙂

matelko1
17. sep 2011

@sofia2008 halo co je s tebou.ako sa mate.....

cuculik1
17. sep 2011

Dievcata neviete , ci sa v gyncare robi aj metoda PICSI a kolko stoji? dik za info

sofia2008
17. sep 2011

@matelko1 cauko..nejako som nestihala pisat, mala som kamosku na cely den v stredu, potom stale nejaka praca na zahrade atd 🙂 mala nam zacala krivat na jednu nozku ☹ uz tri dni napada na jednu stranu, nie vkuse, ale je to vidiet, stoji v pohode v postielke aj ohradke, len ked ju drzim za rucky a chodime, tak vtedy..nespadla, ale ja som jej stupila na nozku celou vahou ☹ , ale ani neplakala vtedy, vobec na to nezareagovala..tak neviem, co to moze byt ☹ v pondelok pojdeme za ortopedom..dufam, ze to nic nebude..inac vsetky vytery v rodine negativne 😠 ideme aj my ten tyzden na kontrolny, aj moc mame doniest..a vy ako?
a od kedy si zacala chlapcom cistit zubky zubnou pastou..Emmka ma 6 zubkov, ale nema ich vsetky az take velke, ale ja jej zatial cistim iba vodou..idu nam dva spodne naraz 😠 mava zltu stolicu redsiu, zlosti sa pri papani, ako ked jej sli predchadzajuce 😠

linka
18. sep 2011

ahojte baby 🙂 chcem sa spytat,ked sa posiela ziadost do poistovne pred IVF,v nej su uz zahrnute aj lieky alebo zvlast v druhej ziadosti sa posielaju? vdaka

ixi
18. sep 2011

@linka ahoj v tej ziadosti su zahrnute aj lieky trakze ziadnu inu netreba posielat 😎

ixi
18. sep 2011

ziadost schvalena vo stvrtok ideme na to 😀