Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

timmka
23. okt 2011

@ixi ahoj, co je to OHSS??? dakujem, tie skratky nepoznam

matelko1
24. okt 2011

ahojte.
@timmka Ovariálny hyperstimulačný syndróm - OHSS
@ixi dlhsie tricko,alebo nocna kosela,papuce,zupan a hyg.potreby,vlozky,lebo po odbere mozes spinit....uteracik.
po odbere ta zobudia z narkozy,odprevadia do izby a mozes tam oddychovat.ja som si polezala len 20min,sla k dokimu,povedal co a ako a o 12-tej pre vysledky si pojdes....
a napis ako dopadla kontrola a kedy ides na odber....

ixi
24. okt 2011

@timmka Hyperstimulačný syndróm
Najväčší strašiak lekárov pri IVF sa skrýva za skratkou OHSS – vaječníkový hyperstimulačný syndróm. Je to stav vyskytujúci sa iba pri stimulácii vaječníkov, kedy sa vaječníky výrazne zväčšia, uvoľňuje sa z nich a sliznice v brušku tekutina, ktorá sa hromadí v brušnej dutine. Malé množstvo tekutiny za maternicou je úplne normálne aj pri prirodzenom prasknutí vajíčka a takisto po odbere vajíčok. Zväčšujúce sa množstvo tekutiny tlačí na okolité orgány, objavuje sa výrazné nafúknutie bruška, častejšie močenie, pocit zlého trávenia, nespavosť.

Pri zhoršovaní sa tekutina dostáva aj do hrudnej dutiny a sťažuje dýchanie. Ľahký stupeň hyperstimulačného syndrómu odznieva sám, vážnejší si vyžaduje hospitalizáciu a sledovanie. Ak sa OHSS objaví pred prenosom embrya, preventívne sa prenos nerobí a embryá sa zamrazia. Po prenose embrya, pokiaľ žena neotehotnie, OHSS odznieva ľahko. V tehotenstve sa OHSS zhoršuje, lebo vyvíjajúce sa tehotenstvo produkuje tehotenský hormón, ktorý znova stimuluje vaječníky a zvyšuje množstvo tekutiny v brušnej dutine. Vyšší sklon k hyperstimulačnému syndrómu majú ženy mladšie ako 30 rokov a ženy s polycystickými vaječníkmi. Kontrolovanou a opatrnou stimuláciou vaječníkov najmä u rizikových žien sa dá tomuto syndrómu dobre predchádzať.

ixi
24. okt 2011

@matelko1 dik za info 😉 ja sa prave chystam do ke tak sa mi nechce dufam ze odber bude cim skorej ja som dnes uz 24 dc??? 😝 a kolko ste doplacali za IVF?poobede sa ozvem lebo som objednana az na 13.20 😉

timmka
24. okt 2011

@ixi ahoj, drzim ti palceky, nech vsetko dobre dopadne, potom daj vediet, tak dlho si brala injekcie, ze si dnes 24DC???? ja som ratala, ze injekcie sa beru len 10 dni a potom odber, to kolko dni si si pichala???, normalne sa bojim, aby som nemala OHSS, lebo raz ked som brala clostil, tak zabral na mna tak, ze som mala kopu malych fol. nazval to PCO, ale na druhy mesiac uz som mala krasne dom. 3 fol.tak ja tomu nechapem,dufam, ze to nebudem mat, ze mi nedal velmi silne lieky 😒

matelko1
24. okt 2011

@ixi tak tipujem,ze streda stvrtok odber.....ja som za ivf platila,to bol rok 2009 okolo 600€,ale mala som predlzenu kultivaciu icsi,lepidlo a zmrazenie...
drzim palce...ja som mala vklad tiez uz pred mrskou.....

ma77
24. okt 2011

@matelko1 ahojky 😉 ja idem zajtra na kontrolu po stimulke 😉 a tiež mi vychadza vklad pred mrchou 😖 tak počitam s tym že ten tyžden pôjdem na odber 😲 a potom kedy si dostala menzes ?

ma77
24. okt 2011

@ixi dik za podrobne vysvetlenie ja som tiež netušila čo to je 😉

matelko1
24. okt 2011

@ma77 ano tento tyzden budes mat odber,urcite si das aj predlzenu kultivaciu 4-5 dni a potom mas vklad a mrchu radsej keby si ju nedostala......

ma77
24. okt 2011

@matelko1 Jasne aspon 9 mesiacov 😉 😉 😉

matelko1
24. okt 2011

@ma77 🙂 🙂 🙂

ixi
24. okt 2011

@timmka ja som si zacala pichat az 14 dc takze 10 dni 😎

ixi
24. okt 2011

no hlasim prichod hrozi mi Ohss takze nic moc doki povedal ze minimalne 3 roky uz nemal taku reakciu na injekcie ale sak to este mna nepoznal 😀 😀 😀 preventivne dnes picham 5 injekcii dipherline a pregnyl len 1500jednotiek a v stredu odber 😀 tesim sa mam vela vajok ale dufam ze ohss nebude 🤐

sofia2008
24. okt 2011

@ixi neboj, dobre to dopadne..hlavne, ze vajka su 🙂 🙂 🙂 🙂 na nete sa da najst, co robit v pripade OHSS..ja som pila 4l vody denne..mala som 1.stupen.

ixi
24. okt 2011

@sofia2008 aj pri prvom ivf som mala 28 vajok a ohss som nemala tak ani teraz ho mat nebudem a hotovo treba vela pit a jest bielkoviny som sa docitala 😎 a mala si et?

sofia2008
24. okt 2011

@ixi ja som mala 17vajok a ET som nemala..spravny pristup 😉 joooj velmi ti drzim palceeeeee 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ixi
24. okt 2011

@sofia2008 nemala si koli ohss?

ixi
24. okt 2011

@ma77 myslim zajtra na teba daj vedietr ako si dopadla 😵

sofia2008
24. okt 2011

@ixi ano, Herman nechcel riskovat.. 99% zien s OHSS otehotneju a vtedy je velke riziko, lebo nikto nevie predpovedat, ako na to telo zareaguje..su pripady, kedy sa zene tak znici organizmus, ze nikdy viac uz nemoze absolvovat ivf alebo musi ist potom na potrat, lebo je ohrozeny jej zivot alebo smrt..tak mi to Herman vysvetlil..ze on si to nevezme na zodpovednost...bola som velmi sklamana, ale mali sme 11 embryi na zamrazenie, tak to ma tesilo..no a potom som 2x po sebe mala odlozeny KET tesne pred vkladom kvoli chorobe, no a tak som otehu prirodzene 😀

bettypo
24. okt 2011

@ixi a čo si vlastne pichala a koľko? nespomínala si na začiatku koľko si mala vajok pri odbere? Ja som mala kontrolu až 3 x. Bola som značne otravná.
Držím palce

ixi
24. okt 2011

@bettypo pichala som gonal 100 a 1ampulku fostimonu

sofia2008
25. okt 2011

pekny den 🙂

timmka
25. okt 2011

baby chcem sa opytat, lebo ja som ako tela, vcera som bola u hermana a neopytala som sa ho, kazal mi prist najneskor 2DC menstruac. ale ked dostanem napr. v sobotu, tak nestihnem prist na 2Dc, budem cakat cely mesiac??? ☹ , neviete kedy si zacnem pichat injekcie??? ked ich esste nemam predpisane, ktora baba mala kratky protokol??? kedy si zacala pichat? lebo povedal, ze do polovice novembra by sme mali stihnut aj vklad, tak ja tomu uz nechapem 😒

timmka
25. okt 2011

zacinam stresovat, ze nestihnem ani do vianoc

kukulik30
25. okt 2011

@timmka a kedy mas dostat? ak dostanes v sobotu, prides v pondelok 😉

timmka
25. okt 2011

@kukulik30 ale to bude neskoro ked dostanem v sobotu, povedal, ze najneskor na 2DC, to budem 3dc, joooj aka som truba, ked nedostanem do piatku, tak mu budem volat, len ho nechcem otravovat, ma toho vela

matelko1
25. okt 2011

ahojte.
@timmka ak dostanes v sobotu,tak v pondelok pojdes v pondelok....nestresuj....neni to neskoro 3DC...
ja som si zacala pichat v strede cyklu a pichala som si 10 dni,takze odber som mala pred mrskou a aj vklad....

matelko1
25. okt 2011

@ixi neboj dobre to dopadne,len si ver a pi vela tekutin....takze v stredu odber....budem drzat palce a nech vsetko dobre dopadne...

timmka
25. okt 2011

@matelko1 no neviem.... aky si mala protokol? lebo ja mam nejake jemnejsie lieky, ze vraj ma nechce trapit hor. tak preto mi kazal prist na 2Dc, ale ja v piatoko urcite zavolam, za pytanie nebiju, mozno pride skor, dnes si idem dat cervene vinko 🙂 , ale aj tak pekne dakujem, ste velmi zlatucke

matelko1
25. okt 2011

@timmka ja neviem aky som mala protokol,ale asi kratky,pichala som si len 10 dni,mala som len gonal a nic ine....