Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

sofia2008
7. nov 2011

@matelko1 tak varim vacsinou aj ja..ale mm je doma zajtra, tak budem mat cas..nas cakaju palacinky a spenatova polievka 🙂

kukulik30
7. nov 2011

ahojte,
ja mozem porovnat oba centra, nevravim, ze je to 100% ale v porovnani s Hredzakom je to doooost rozdiel, nech si mysli kto ,co chce...
a Herman sa mi vobec nezdal tichy,kecali sme o vsetkom, vsetko mi vysvetlil, dostali sme report z vysetreni, vsetky udaje od spg az po moj HP a vyter, ktore sa daju pouzit aj v inych centrach , alebo k nahliadnutiu inemu lekarovi
nam napr. vysli vysledky negativne, nezda sa mi , aby herman brali veci na lahku vahu, u Hredzaka neboli ziadne stery, nic, takze ak si to niekto nespravil vo vlastnom zaujme, tak ani nemal sajnu zistit, ze nieco nie je v poriadku..napr . co sa tyka chlamydii a ureaplazmy
zaujimala ho aj moja reakcia na stimulaciu, kltora bola nadpriemerna a nie je v poriadku, ze u Hredzaka davaju take silne davky a baby maju 15 a viac vajicok...ja som mala oba razy 26 vajok, je to normalne????podla mna nie a podla Hermana tiez...takze prisposobil stimulaciu tomu a hned bol pripraveny konat v pripade OHSS..ako je mozne ze u Hredzaka som mala vzdy tak vela oocytov a ani to neriesil, aj napriek tomu ze prvykrat som skoncila v nemocnici so silnym OHSS a aj napriek tomu, ze uz som sa tesne pred transferom stazovala na silne bolesti, ani ma nepozrel uzv a bez vahania mi ten transfer urobil a o den neskor som boal v nemocnici???
takze taky je pristup u Hredzaka... 🙄 skvela sestricka nestaci a aj ked sa clovek opytal, aj tak boli jeho odpovede strohe 😒 a uz chapem, preco to u hredzaka ide tak rychlo, lebo clovek tam stravi 3min aj s vyzlecenim..to je expresne vysetrenie...to by aj u Hermana takto islo, keby to robil tymt sposobom..hmmm
U Hermana som mala krasnych 9 vajok, v porovnani s predchadzajucimi 2 IVF je to rozdiel a podstatny..uz len toto ma presvedcilo, ze som spravila dobre, ze som odisla, skoda, ze som to nespravila skor a bolo takto mrhane tym mnozstvom oplodnenych vajicok

sobka
7. nov 2011

@kkacena123 a tie vitanmíny a metformin vam kto predpisal, dr. herman,alebo tvoj gynekolog? Ja si myslím, že dr. vam chcel dat sancu a videl možnost spontánne otehotniet, preto vam dal cas, aby ste zbytocne neplatili, ked vam staci len nejaká liacba a popieram názor, že mu ide o peniaze, ja k nemu chodím intenzívne rok a pol a to ako samoplatca a este nikdy sa mi nestalo, žeby mi neporadil, alebo urobil vyšetrenie za peniaze....ba navyse mi doniesol z domu tabletky , ktoré by mi mohli pomoct a podotýkam, neplatila som zatial za ne nič!!!!! vzdy mi povie, ked si viem zohnat, nech si zozeniem lacnejsie, alebo nejaké male chirurgicke ukony, vysetrenia ako napr. dilataciu, tu mi tiež urobil len za poplatok ihly, ktorú musel kupit, lebo inak to bežne v centre nerobia.....neviem co dodať, možno len rokmi dospievame a meníme sa.....a hlavne co je, individualne pristupuje ku každej z nas, nikoho nehadze do jedneho vreca, nikdy hned do IVF netlaci, myslím, že je rád, ked má uspesnost na prvý krát, preto je lepsie chodit k nemu vyliecený a vacsinou on poradí ako a cim sa liecit a až to nepojde prirodzene , alebo až ked ste nedockave, tak vam to IVF urobí.......ja som v ke vyskusala vsetky 3 centra a verím , že už iné ani potrebovat nebudem, lebo nieje chyba v dr., ale u nas a vsetko je na prírode, štastí a náhode v cykle, lebo každý cyklus je iný...... tak len treba veriť a nevzdávat sa 😉 Zdravím Vás vsetky Hermanky, dlho som tu nebola, ale citam vas sporadicky a nemohla som nereagovať!!!!

kkacena123
7. nov 2011

@gerena Ahoj, lenze mi to nerobili po par tyzdnoch ale hned ako mi to oznamil Dr. herman. A druhá vec Dr. Herman nam naozaj nic nevysvetlit. Skonstatoval, resp. len citoval co mal pred sebou na papieri napisane. Aj to ho ani nebolo dobre pocut hoci sme sedeli oproti sebe, pretoze mal otvorene okno a hovoril potichu ako keby mal nieco s hlasom. A ked sme sa ho spytali ako je mozne ze mam chlamydiu, povedal jednoznacne ze je to pohlavnym stykom. Je to velmi zaujimave, pretoze s manzelom sme spolu uz zopar rokov a nikdy sme nikoho ineho nemali. A po dalsie, ked aj trval na tom ze naozaj mam chlamydie, preco to neriesil on? Preco ma poslal naspat k svojmu obvodnemu? Preco mi neurobil laparoskopiu?........... Pretoze to vobec nebolo nutne. A nakoniec som rada, ze bol taky aky bol. Pretoze som sa aspon zybtocne nemusela napichavat nejakymi inj. kvoli umel. oplodneniu.

kkacena123
7. nov 2011

@bettypo Ahoj, chlamydie vysetrovali u mna, pretoze len u mna to bolo potvrdene. Myslim si ze to brali ster, ale naozaj si to uz nepamatam bolo to este v r. 2008. Mozno z krvi, neviem. Ale je to jedno. Potvrdilo sa. PCOS sa u mna tiez nepotvrdilo. Chodila som aj na folikulometriu a mala som ovulaciu pravidelne, ale nejako sa nam nedarilo. U manzela potvrdili nizky pocet kvalitnych spermii,ale nie v takom mnozstve ako u Hermana. Ale toto beriem,dost som o tom citala. Spermiogram by sa mal robit kazde 3 mesiace, na porovnanie. Lenze podla mna moze byt uplne ina situacia aj za par dni. Idealne by bolo keby chlap vobec nestresoval, nefajcil, nepil, nepouzival NB, mobil....dokonca aj sportovanim sa to da ovplyvnit. A taky chlap asi nie je, ktory by to vydrzal takto 3 mesiace. Ved v dnesnej dobe nestresovat je zazrak. Uz len to, ze ide na nejaky spermiogram a aky bude vysledok, uz to je prenho stres. Takze tolko ku tomu. Ked to bolo tak ako tvrdil Dr. Herman, preco to neriesil, preco mi nepredpisal lieky?....Preco mi nepovedal, ze mozem prist ku nemu na laparoskopiu ked sa doliecim (hoci som sa spytala na to kde mi to mozu spravit)? A pritom to robia aj oni.

kkacena123
7. nov 2011

@sobka Co sa tyka Dr. Hermana , ten nam nic nepredpisal. Ved o to tu islo. Ze nas poslal prec. A ked som sa spytala, ze po dolieceni chlamydii tu laparoskopiu kto mi vie urobit, tak preco mi nepovedal, ze aj oni to robia, pretoze to robia?
Citujem Ta: "možno len rokmi dospievame a meníme sa"......mozno vstupil do seba, pretoze som mu po porode poslala mail, v ktorom som ho upozornila nato, ako sa ku nam spraval a presne ako si napisala aj ty, aby nikoho nehadzal do jedneho vreca. Ze ked zistil ze mam chlamydie, tak ma automat. poslal prec a dalej uz nic neriesil ani nevysvetloval. Prenho to bolo skoncene. Mozno sa naozaj poucil za tie roky.

mima595
7. nov 2011

@kkacena123 - neda mi nereagovat na tvoj prispevok.....
tiež som chodila k hermanovi, ale este v r. 2005...ano, aj som bola zo zaciatku sklamana jeho pristupom...proste som si predsavovala, že ma privita otvorenou narucou, ktory mi naslubuje hory doly a ja po mesiaci odidem tehotna 😉 ...ten jeho vyrovnany ton a urcity skeptocizmus ma zarazil...a takisto vysledky, po korych nam s MM povedal, že my deti bez pomoci mat nebudeme....
aj mne zistil chladymie a povedal mi, že mam prijst, ked budem vyliecena...lenže ja som to brala uplne normalne, nebudem predsa cestovat do Kosic a sediet u neho v cakarni, ked ento problem vie vyriesit aj moj gynekolog.....
ten mi na zaklade jeho odporucania predpisal ATB, po dobrati spravil vytery a ked som bola OK, znova som sa ohlasila u hermana a dalej v liecbe pokracoval on.......

a že nie je mily a neplace pri kazdom pozitivnom tehu???...ja som o zazila, ked som bola unho na vysetreni, už len zapisoval nieco do karty, a prave mu zavolala holka, ktora mala negativne HCg a sama som pocula, ako mu place do telefonu.....myslis, že keby sa on osobne interesoval o kazdu pacientu a prezival by s nou vsetky jej bole, že by to psychocky uniesol????

a k zlym diagnozam...nam sa po 3 rokov od IVF narodil chlapcek.....bez akychkolkvek pomocnych prostriedkov, proste som otehotnela...len tak...ale ani vo sne ma nenapadlo obvinovat Hermana, že si vymyslel nasu diagnozu, aby mal viac IVF....ak by o bolo take jednoduche, tak nemam vobec problem s otehotnenim a nie že otehotniem po 3 rokoch....toto skor beriem ako nahodu.....

a este jeden postreh...kolegyna MM bola u hermana..ale odisla nespokojna, lebo nesplnil vseky jej predstavy...nechoval sa milo a ...a....a...odisla do ineho centra do KE, kde podstupila 2 IVF neuspesne a nakoniec sa vratila k Hermanovi... a eraz ma už tiež chlapceka

timmka
8. nov 2011

@sofia2008 ahoj, pises ze si mala to iste, ale ked si stimulovala alebo az po odbere? ja tom mam pocas stimulky, ale bolesti brucha alebo vajecnika vobec nemam, len ma boli lavy bok a prechadza do zadu kde je ladvina, ale myslim si, ze keby som bola az tak na tom zle, tak by som mala strasne bolesti, či sa mylim??? idem do toho, strasne tuzim mat babo i ked davam do toho svoje zdravie, ale co uz... ☹ , len nech to rychlo zbehne a nech bude piatok rano, dnes mam poslednu davku gonalu a zajtra uz len 75 rano, tak uz to zvladnem,aspon dufam....

timmka
8. nov 2011

@mima595 presne tak ako si napisala, ja si to tiez myslim, ze ked sa nedari viac ako rok, tak niekde chyba je... a ked sa podari po cca 2 r. to je asi riadna nahoda. ja mu doverujem a verim, ze vie co robi....

timmka
8. nov 2011

@sofia2008 este som zabudla , chodila si casto cikat?
lebo ja chodim casto , je pravda ze vypijem denne aj 2 litre vody

sofia2008
8. nov 2011

@timmka ja som mala bolesti vajecnikov, hlavne na jednej strane, ked som bola na posledny utz, tak mi Herman povedal, ze to vyzera na hyperstimulacny syndrom, ale dalej som pichala, syndrom sa poriadne rozbieha az po odbere vajicok, nalialo sa mi brucho, mala som prvy stupen, pila som cca 4litre vody na den, v den, ked pojdes na vklad, ti bude robit ultrazvuk, mne povedal, ze vklad nebude, lebo som mala jeden vajecnik velky okolo 11cm, ..vsetko mi zamrazili ..tak som dalej pila vodu a po tyzdni mi to vymizlo..potom by mala byt mesiac pauza, aby sa telo ocistilo od hormonov..neboj, on nikdy neriskuje..v niektorych centrach robia vklad aj napriek tomu, ze zeny maju hyperstimulak, on to nikdy nerobi..drzim palce 🙂 🙂 🙂 🙂

mima595
8. nov 2011

@timmka - ver mu a neboj sa.....

timmka
8. nov 2011

@sofia2008 ok, ukludnila si ma, v piatok idem na odber, tak uvidime ako dalej, ale zaujimave je, ze ma vajecnik neboli, mozno preto , ze nie je az taky velky, ale tipujem ze dorastie do piatku, ja som mala vcera 7cm,neviem ako rychlo rastie..... dakujem ti velmi pekne, mala si aj ty tolko vytoku? lebo ho mam dost vela, taky plodny uz 4 dni

timmka
8. nov 2011

@mima595 nic mi ine neostava, tuzba po chrustikovi je veeelka, dam do toho vsetko, hoci by som mala byt cele tehu v nemocnici 😉

sofia2008
8. nov 2011

@timmka som rada, ze som ta troska upokojila 🙂 myslim, ze som tiez mala taky vytok..ja co si pamatam, tak som mala od zaciatku stimulacie bolesti a ku koncu boli poriadne silne..a predsa som mala len mierny stupen OHSS..takze sa tes, ze si uz na konci so stimulkou, uz len odber a potom vklad 😵 😵 😵 len pi vela vody, okolo 4l denne..

ali76
8. nov 2011

Ja som bola aj u Hermana v roku 2002 a u Hredzaka v roku 2003 a nakoniec som sa rozhodla, ze nebudem chodit nikde, lebo aj tak by som mnou nic neurobili, co som potrebovala a nakoniec mame dnes synceka 2,5 mesacneho, sice to trvalo 11 rokov, medzitym 2 potraty ´v 4 a 19 tyzdni , ale vydrzali sme , a tiez mam PCO syndrom ako z knizky, menstruaccia nikde, ovulacia nikde a pomohlmi stimulacia Clostilom a nasledne Duphaston a na druhy cyklus som hned aj otehotnela, kedz v prvom ani nenastala ovulacia , tak mi v druhom zvysil davku nha 2 krat denne a uz to bolo, Mimochodom cele tehotenstvo som si pichala kazdych 12 hodin Fragmin na riedenie krvi, lebo aj to bola pricina mojho predchadzajuceho potratu a takisto znizena imunita, tak cele tehotenstvo raz mesacne vyter, aby si boli isti ze som nedostala infekciu zdola, Napriek tomu som dita donosila a porodila sekciou a je chcvalabohu zdravy. Napisala som to preto, ze nie za kazdu cenu treba umele oplodnenie, aj ked mne tvrdili, ze ja inak neostanem tehotna alebo ze dieta nikdy nebudeme mat

mima595
8. nov 2011

@ali76 - blahoželam k babu...
ja mam na to umele oplodnenie trosku iny nazor.....proste mne sa zda cena a strata 11 rokov tuzby po babetku, kazdomesacneho placu a stresu prilis velka....
ak by mi niekto povedal, že ano, budeme mat babo, ale až v 39...tak super, uzivam si zivot a nesledujem sa kazdy mesiac, nepreplacem more slz a v 39 sa mi narodi babo.....

lenže, to ti nikto nepovie ani neslubi a preto ja vobec nelutujem, že som na IVF bola...mam z neho 2 super deti, sice diablikov 🙂 , ale za to Hermana vinit nemožem 😉
a myslim si, že to 3.dieta, kore sa nam narodilo bez pomoci....myslim, že tie 4 roky, ktore by sme sa onho snazili by aspon mna teda psychicky riadne zdeptalo a ktovie, ci by sme to s MM ustali ako par.....

mima595
8. nov 2011

@timmka - on je odbornik a robi si svoju pracu...a robi ju dobre....
ja ho nejdem nekriticky obdivovat a vynasat do nebies, keby mu to nevynasalo dobre, tak to nerobi...
.ale ....
1. je odbornik
2. pomohol k tehu a babatkam starsne vela zenam
3. sam naznacil, že aj on so zenou mal problem otehotniet, tak asi vie, vo co kraci
4. nemusela som mu dat ani vsimne, ani uplatok, co sa o inych dr. povedat neda.....
5. po stimulacii Gonalom mi dal este zo svojich zasob jednu injekciu, za ktoru som neplatila

kazda zo zien, ktora sa k nemu dostala, si presla svoje a prisla tam s jedinym cielom...otehotniet a mat dieta...
on robi vsetko preto, aby sa tak stalo......a bodka 😉

lucka023
8. nov 2011

neda mi to a musím aj ja reagovať na to všetko čo je tu napísané.my sme išli na prvú konzultáciu ohľadom IVF k dr.Hredzákovi.vybavil nás medzi dverami a prvé čo povedal bola suma koľko naás to bude stáť.nám sa zdalo čudne len kamarátka bola u Hermana a vôbec ju toľko nestálo.nakoniec sme išli za Hermanom a dobre sme urobili.2 IVF boli negatívne ale na tretikrát nám to vyšlo a dodnes neľutujem,že sme chodili k nemu.odporučila som ho tiež jednej známej ktorá tiež chodila 2 roky za Hredzákom a nič s nou nerobil len z nej ťahal peniaze a pri Hemanovi ostala po prvom IVF tehotná.

timmka
8. nov 2011

@mima595 dakujem za povzbudenie, babulky ani si neviete predstavit ako ste ma podrzali, vcera som bola na dne, to sa neda ani opisat, myslela som si ze s tym skoncim, ale ide sa dalej do boja 😵 a hlavne nemozem na to mysliet, lebo kontrolujem na sebe kazde priznaky ohss a to je zle, zatial ich vela nemam, len tie krize, tak dufam ze to nadalej ostane 😵

lucka023
8. nov 2011

@timmka drž sa,všetko dobre dopadne 🙂 😉

ali76
8. nov 2011

@mima595 tak ti poviem, ze po potrate v roku 2005 som to riesila inak, zistiovala som preco som potratila a to trvalo skoro 4 roky , potom som nechodila 2 roky nikde a potom som zmenila gynekolkicku ku ktorej som chodila 13 rokov a ked som presla k druhemu , hned po 3 mesiacoch som otehotnela a stacilo tak malo , len moja byvala gynekolgicka take veci vobec nerobila, proste ma poslala do centra , ale ja som odmietla , ja so este v roku 200 chodila do antisteril, poradnme k DR.Krausovi, a po roku som sa nato vykaslala, aj tak mi nepomohol a nakoniec som si pomohla sama

mima595
8. nov 2011
mima595
8. nov 2011

@ali76 - ako jasne, kazda si svoj zivot zije sama...ty si nemala problem s otehotnenim, ty si mala problem s donosenim...ak to spravne chapem
ja som mala problem s otehotnenim, ale obe tehu som mala ukazkove....zle mi nebolo, aj ked prve bolo dvojtehu a zataz bola vyssia, tak fakt ziaden problem

kkacena123
8. nov 2011

@mima595 Ahoj, citujem Ta: "nebudem predsa cestovat do Kosic a sediet u neho v cakarni, ked ento problem vie vyriesit aj moj gynekolog..." Moja odpoved: " Mne bolo uplne jedno ci by som isla ku nemu na Stefanikovu alebo k svojmu na Hlavnu. Mohol to riesit on.(Ale len by som zbytocne brala lieky, ked som chlamydie nemala) A co sa tyka konverzacie, spraval sa strasne odmerane a skoro vobec neprehovoril." Takze o tom tolko. Prajem pekny den.
Ja mam na teba otazku. Riesila si otazku vtedy, kedy a kde a ako si sa mohla nakazit?

Baby.........Ja teraz nechcem odhovarat nikoho z vas. Len chcem upozornit, ze pre istotu si dajte skontrolovat zle diagnozy aj u ineho lekara. Ale to iste plati vlastne vsade nielen u Hermana. Prajem pekny den.

ali76
8. nov 2011

Ja som mala problem aj s otehotnenim aj s donosenim, mala som vsetky diagnozy ake len nechces, a nepriek tomu dieta mame. Ved som tam pisala, ze menstuaciu mam tak akurat tak raz za dva roky a ovulaciu tiez nemam, len na lieky

mima595
8. nov 2011

@kkacena123 - ako nebudem sa tu s tebou natahovat o slovicka, ty mas svoj nazor, ktory nezmenis....ale prosim ta, nekaz tu meno dr. u ktoreho si bola raz, dvakrat????
a po druhe...preco ta tak trapi, že ta poslal k obvodakovi, ked to mas len 100 m dalej??? neviem, podla mna, ked je to raz Centrum asistovanej reprodukcie, tak tam nebude liecit zapaly a chladymie ...na to ma plnu cakaren pacientiek, ktore potrebuju prave jeho specialne vykony, ktore obvodny lekar nevie vykonat......

matelko1
8. nov 2011

ahojte...
@kkacena123 aj mna poslal prec po zisteni,ze sa musime obaja najprv preliecit,mne zistili ureaplazmu...odisli sme od neho z placom,viac nam nepovedal,len,ze ked budeme prelieceni,mame sa ozvat.....tak som nabehla ku svojmu gynekolog.predpisal nam lieky na ureu,mm bol v ke na spg u hrivnaka,na vyter a ked sme mali vsetko absoklvovane tak som mu zavolala.....ziadost som mala schvalenu,ale nepustil ma dalej,pretoze mi na maternici objavoil nejake uzliky,ktore msueli ist von,takze hysteroskopiu som msuela absolvovat...zase som plakala,ze preco....ale na co by som podstupovala liecbu,ked niesom uplne zdrava.....nemalo by to vyznam,skoda penazi....tak som sla u nas za primarom,objednal ma na hysteroskopiu,ktoru som absolvovala v januari 2009 a v marci som mu opat zavolala,ze to mam za sebou,tak ma objednal,samozrejme medzi tym mi uz ziadiost vyprchala,musela som ist do poistovne poziadat o predlzenie,a v marci som zacala stimulovat,v aprili odber,vklad a....ostala som tehu,zial potratila som v 7tt a volala som mu,ze som potratila,tak mi povedal,ze mu je to luto a dal mi silu dalej bojovat a povedal,ze mam ist do toho dalej,lebo som mala mrazaciky,tak v juni 2.6 som mala vklad a dnes mam krasnych chlapcov dvojky....

matelko1
8. nov 2011

@ali76 blahozelam k babu,ale mne tych 11 rokov sa zda vela...ja by som to psychicky nezniesla,kazdy mesiac stresy,plac....ja vobec nelutujem,ze som bola na ivf....

ali76
8. nov 2011

@matelko1 dakujem, ale nestresovala som za kazdy mesiac, ani neplakala kazdy mesiac, niekedy samozrejme ano, ale to bolo len obcasm, robila som vselijake aktivity a verila ,ze sa mi to raz podari