Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

cerkutka
19. sep 2012

@linka citam prave ze dlhy🙂

cerkutka
19. sep 2012

@bambula27 a ty tiez mas cakat na mrchu?? aj ked si pichas kazdy den a mas dlhy protokol? no ja som uz z toho fakt jelen....ja mam tiez dlhy a pichla som iba jednu.

linka
19. sep 2012

@bambula27 podla mna ti pride mrcha normalne 😉

cerkutka
19. sep 2012

@bambula27 vysvetlenie dlheho protokolu....tak ja som v tom uplne dlhom kedze som zacala 19 DC...

Dlhý protokol: liečba začína na 2. alebo 20. deň menštruačného cyklu podaním injekcie analógov GnRH za účelom redukcie prirodzenej produkcie FSH a LH. Po uplynutí približne 18-19 dní (alebo 8-13 dní, v závislosti od toho, kedy sa liečba začala), sa začnú podávať injekcie FSH v dávke stanovenej lekárom. Podávanie sa reguluje v závislosti od vývoja folikulov, ich počtu a veľkosti a bežne trvá 10-12 dní. Potom sa podá injekcia hCG a po 36-40 hodinách sa robí odber oocytov. Po vložení embrya do maternice, sa nasadí na dobu dvoch týždňov hormón žltého telieska. V prípade úspešnej tehotnosti sa pokračuje v jeho užívaní do 13. týždňa.

cerkutka
19. sep 2012

@linka uz som sa ukludnila...dakujem pekne ze si to tu dnes so mnou prezila tie moje stresy, citam ze je to normalne🙂 fuu...to co ty si hovorila to na 3 mesiace utlmenie vajecnikov je tiez tym istym liekom ale asi trojnasobnej davke (okolo 11.5 mg). to co som dostala ja je 3.75mg a to co sa picha kazdy den je myslim to 0.1 mg...aspon tak tomu rozumiem ja...fuu...idem si dat cigu z toho vsetkeho...a to som uz nefajcila cely mesiac...🙂

bambula27
19. sep 2012

@cerkutka draha moja, ja absolutne netusim....SOm z toho väcsi jelen ako ty 😀 Mne nepovedal vobec nic. Bola som 3DC unho a ked urobil USG, povedal, ze okamzite zacat s liecbou. Cize od 3DC picham kazdy den Diphereline. Na 12DC mam ist k nemu na USG znovu. A co bude dalej, to neviem. MAla som mat teda dlhy protokol. A ci sa nieco nezmenilo, NEVIEM. Ved on skoro nic nepovie 😠 Len tolko mi dnes ohladom toho, ze som chora povedal, ze nebojte sa, aj tak skor ako o 10 dni nic robit nebudeme.

linka
19. sep 2012

@cerkutka ja som naposledy mala dlhy protokol,ale s tebou co planuje dr.robit netusim uz 😒 😉

bambula27
19. sep 2012

@linka ta mohla by dojst normalne. Bo cakat zas nejake 3 mesiace len na nu sa mi naozaj nechce.

cerkutka
19. sep 2012

@linka
@bambula27 no podla toho co som nasla na nete tak dlhy protokol bud zacina medzi 19-20 dnom pred stimulaciou jednou injekciu (to je moj pripad) alebo 2-3 DC uz po menstruacii (co je tvoj pripad) takze by sme mali byt obe v pohode..podla mna ty uz nemusis cakat na menstruaciu ci hej?? podla toho co som citala tak asi nie..tebe povedal ze cakas na krvacanie?

bambula27
19. sep 2012

@cerkutka nie, praveze o tom nic nespominal, ze cakam na dalsiu mrchu. O nej nebola ani rec. Tak dufam, ze fakt na nu cakat nemusim, bo to by trvalo 3 mesiace.

bambula27
19. sep 2012

@cerkutka a inak zavidim...jedna injekcia by stacila aj mne. A nie tolko...bleee

linka
19. sep 2012

@cerkutka ja som zacinala pichat na 22DC ,kazdy den som pichala,potom dosla mrcha,isla som na sono,na 5DC som pridala gonal,dlhy protokol trval presne 3 tyzdne 😉

21majka
19. sep 2012

ahojte zienky,nebojte sa,urcite vam pichol len slabucke davky diphereline 🙂 Ja som akurat po tej jednorazovej-3mesacnej liecbe a taku by vam urcite nepichol...vsak to by s vami 3 mesiace a viac nemol robit nic 😀 😀 😀 Inak ja uz mam po liecbe prvu ovulaciu za sebou a bola asi najsilnejsia aku som kedy citila 😀.A ovulacne testy ani nehovorim,krasne 🙂 Skoda len,ze priatel je na SK a ja tu v Irl-mohli sme sa pokusit prirodzene...ale co uz,aj tak som stastna,ze to moje telo zvladlo a ze vsetko pracuje ako ma.
@cerkutka
@bambula27 drzim vam palceky 🙂

bambula27
19. sep 2012

@linka 3 tyzdne???? Mne ktosi raz pisal, ze dlhy protokol trva 6-8 tyzdnov. To sa mi uz zdalo moc. No robis mi radost tvojimi info 😉 Hadam, to dlhsie trvat nebude.

@21majka ach, Maji, to fakt???? Jeeej, no tak tesim sa s tebou. Ale fakt skoda toho vasho odlucenia. ALe nevadi, tak to malo byt a vsetko dobre dopadne. 😉

cerkutka
19. sep 2012

@bambula27 pozri si co som poslala na predchadzajucej stranke, ty nemusis cakat na mrchu, ja musim....

cerkutka
19. sep 2012

@linka tak neviem...ale podla tohoto: "Dipherelin SR 3 mg, Decapeptyl Depot alebo Zoladex depot 3,6 mg – tieto depotné injekcie sa aplikujú jednorázovo 18.–21. deň menštruačného cyklu predchádzajúceho vlastný liečebný cyklus"
by to malo byt to co mam ja......takze 19 den a jednorazovo...

cerkutka
19. sep 2012

@bambula27 heeej...ja na toto co mas ty este iba nabehnem takze ja mam tu jednu injekciu navyse...🙂)

cerkutka
19. sep 2012

@21majka no teraz si ma zabila...akkurat som sa ukludnila ze to nebude trvat 3 mesiace a ty mi pises ze heeeej?? och boze....co ti pichol ze si 3 mesiace nemala krvacanie?? tiez ten Dipherelin ?? a to si vedela ze ti to tak dlho bude trvat? no akurat som sa dostala zo stresu a som v nom spat:((

21majka
19. sep 2012

@cerkutka neboj moja,ja som to mala kvoli liecbe endometriozy,ano vedela som,ze budem 3mesiace bez menzesu-bola som v menopauze,aby sa ta pliaga endoska vo mne trochu vytratila 🙂 Vam dal pichnut uplne slabucku davku 0,1mg alebo 3mg a ja som dostala 11,25mg.A v tom je riadny rozdiel. 😀 😀 😀 Tato slaba sa bezne pouziva pred ivf.Musis byt teraz hlavne v pohode,ved Herman vie co robi...hlavu hore,ziaden stres a mysli pozitivne 🙂 🙂

21majka
19. sep 2012

@cerkutka a aj ja ked uz zacnem so stimulkou tak predpokladam,ze taktiez dostanem znova tuto injekciu(ale tu slabucku)...aspon v ziadosti pre poistovnu v liekovej priprave ju tam mam napisanu 🙂

cerkutka
19. sep 2012

@21majka jooooj ukludnila si ma...hej presne to som sa docitala a som to pisala aj hore ze to kde ti vynecha menzes 3 mesiace je skoro trojnasobna davka🙂) este som ani poriadne nezacala a uz stresujem....to som cela ja🙂) mozno prave to je moj problem pri tom otehotneni ked uz iny nevedia najst🙂) pocuj a ta endometryoza sa nahodou nevyskrabava cez laparoskopiu??

21majka
19. sep 2012

@cerkutka ano,no vsak vies ze ja pracujem tu v IRL a bola som doma len na 5 tyzdnov absolvovat vysetrenia u Hermana a popritom laparoskopiu a potom som musela letiet naspat.Tak preto mi moj gyndos zablokoval menzes touto injekciou,aby sa mi to,co nemohli odstranit pri operacii nerozrastalo a naspat nevratilo.Pretoze kazdou menstruaciou sa endometrioza rozrasta ☹ .No a teraz,ked uz mam po ucinkoch tej silnej injekcie,cakam na menzes a mozem aj ja zacat so stimulkou 🙂 A je pravda,ze musis byt uplne v pohode, hlavne sa nemozes stresovat,musis byt kludnucka a vsetko brat s usmevom,uzivat si pohodu a uvidis,podari sa. 🙂 🙂 🙂

lamilka
19. sep 2012

@xeni81 tak skus este druhy krat, mna manzel uz presviedcal , ze skusime aj druhy pokus...uz sa na to pripravujem, aj ked zajtra idem este len na prve IUI.vsak raz to vyjst musi...

21majka
19. sep 2012

@lamilka tak drzime prsteky zajtra,nech je uspesneeeee 🙂 Myslim,ze napisem za viacere snazilky,ze uz je na case,aby nam tu konecne aj niekto napisal,ze je tehula,ze sa podarilo 🙂 Aby sme dostali pozitivne spravy a napisala si nam,ze hcg krasne stupa 🙂

bambula27
19. sep 2012

Babule moje,este jedna otazka...To interne predoperacne vysetrenie mam mat hotove dokedy?Kolegyna mi hovorila,ze nesmue byt vraj starsie ako jeden tyzden pred zakrokom.Je to tak?Len tolko,ze ja predsa este neviem kedy samorny odber budem mat.A on mi listok na vysetrenie dal uz teraz.

xeni81
20. sep 2012

@lamilka držím ti palce!!! o koľkej ideš? aj ja tam idem dnes

linka
20. sep 2012

@bambula27 kludne si ho mozes robit buduci tyzden to predoperacne 🙂 ja som zacala stimulovat 16.8 a skoncila som 5.9,presne 3 tyzdne 😉
@cerkutka no ved dobre,ty mas jednorazovo,ja som mala kazdy den pichat diphereline,kazda sme ina,tak aj podla toho doktor nastavuje stimulacie a liecbu...

cerkutka
20. sep 2012

@21majka a ty preco neides na ivf tam v Irsku, kamoska tam bola (a uspesne hned na prvykrat) a stalo ju to priblizne rovnako ako na slovensku.

cerkutka
20. sep 2012

@linka 🙂 jasne...🙂 pocuj a ty si tokedy absolvovala?? a uspesne?

linka
20. sep 2012

@cerkutka 1.ivf som mala v januari tento rok-neuspesne a teraz som absolvovala 2.ivf,v pondelok mam krv 😉