Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

katkaveseleniova
13. jún 2012

@cerkutka pri laparoskopii, mi skontrolovali všetky orgány v brušnej dutine, vaječníky (tie boli v poriadku), maternicu, tam bola endometrióza (tú vyčistili), ale edometrióza sa nedá odstrániť celkom, lebo ju tvoria bunky, ktorá sa stále obnovujú a odstrániť sa dá celkom až dlhodobou hormonálnou liečbou, a nakoniec skontrolovali vajíčkovody (jeden bol priechodný) a ten druhý mám úplne zapchatý zrastami, ktoré vraj boli spôsobené častými zápalmi. S výsledkom som išla do centra a doktor mi odporúčal jednoznačne IVF, hlavne kvôli tej endometrióze. Ďalši postup som ti už písala. Po mesiaci a pol od laparoskopie som otehotnela. Podľa slov mojej gyn., že vďaka tomu, že ma tam na laparoskopii "prečistili".

katkaveseleniova
13. jún 2012

@cerkutka ešte k tomu nepriechodnému vajíčkovodu, tam nebola možnosť ho sprichodniť, lebo som tam mala zrasty a vraj narušením by sa do oblasti iných orgánov uvoľnili nejaké zápalové bunky. Vraj by sa to dalo liečiť, ale to by som musela brať dlhodobo hormonálnu antikoncepciu (čo by zastavilo aj endometriózu aj by uvoľnilo vajíčkovod, či celkom to nik nevie, lebo je to individuálne a u každej pacientky iné) no ale ja, keďže sme sa snažili 4 roky otehotnieť, tak som na antikoncepciu ani nepomyslela a hneď som chcela ísť do toho IVF.

klaudiak33
13. jún 2012

@tromboska ano platil🙂))sukromnik je🙂))

klaudiak33
13. jún 2012

@tromboska ano platil🙂))sukromnik je🙂))
@lilli202 eshre?tak blizsie ked mi napises vysvetlenie.Lebo manzelovi robil komplet vysetrenia a platil 50 eur.

lilli202
13. jún 2012

@cerkutka vidis to..ale chod na to a potom uz budes kludnejsia no co ty na to povedat uz ked tak velmi chces.jujjjuj tak oslavujte.

anuliktula
14. jún 2012

@cerkutka len preto , ze je to opercaia, aj ked laparoskopicka.....vzdy je to zasah do organizmu.....-.ja som to podstupila tiez, zistili ze je vsetko v poriadku a herman potom obycajnym ultrazvukom zistil zlyhavanie vajecnikov 😖 ...ale ked si sa rozhodla to podstupit, tak drzim prsty , nech nic nenajdu, nech si OK

katka30129
14. jún 2012

ahojte zienky, potrebujem poradit...29.5.2012 som bola na laparoskopii a vcera som zacala mat ruzovkasty vytok a trochu take hnedaste{akokeby zrazena krv-ale iba trozku} v tom...najprv som myslela, ze budem mat mrsku ale nic...prsia mam napnute ako kamene a brusko mam tiez trocha nafuknute...je to normalne alebo by som mala zajst za doktorom?a este zacala som brat siofor mohlo by to byt aj z neho? dakujem...

21majka
14. jún 2012

@katka30129 ahojki a ktory den cyklu ti robili laparoskopiu?Ja som bola den po tebe-30.05. Robili mi laparku na 21 DC,po 2dnoch od operacii som mala take hnede spinenie,trvalo asi tak tyzden a potom na 29DC som dostala normalny menzes,ktory sice prisiel presne ako mal,ale bol nezvycajne 2x dlhsi a silnejsi -az 7dni,ale volala som gynekologovi,co ma operoval a on povedal,ze je to v poriadku,ze sa mi organy konecne zacali poriadne precistovat 🙂

21majka
14. jún 2012

@cerkutka Tak si sa predsa rozhodla ist na laparku? 🙂 Ja som tiez nepocitovala ziadne problemy okrem bolesti pri menzese a nasli mi toho az-az.Je to sice zasah do organizmu,to ano,ale na druhej strane budes mat 100%istotu,ze si OK.Ja kebyze som tam nesla,tak by som sa asi na 4.konzultacii uplne pred Dr.Hermanom zosypala ☹ Ale tak som uz vedela,ze chyba sa nasla aj u mna,co mi dost pri pocuvani vysledkov pomohlo aj ked smutna som z toho bola dost.Ale vsetko sa da zvladnut...nech ti ta laparka dopadne na jednicku a nech ti nic-nic zle nenajdu 🙂 🙂 🙂

katka30129
14. jún 2012

@21majka jaaj...no mne robil laparku asi na 6.den cyklu teraz je asi 17.den cyklu...je to take divne a tie prsia su najhorsie lebo ma aj bolia a brusko je tiez take dake divne...najprv som si myslela ze mrska ale asi to nebude :o{ som sa potesila ze vau ze mi hned nabehla, a neviem co...no tak asi to bude okk dakujeeem....a preco tak rozdielne robia laparku podla coho?

21majka
14. jún 2012

@katka30129 no mne robili laparku na vlastnu ziadost na sukromnej klinike a aj som mala dost naponahlo,pretoze ja som bola na SK len na dovolenke.V podstate jedina otazka ktoru mi polozili-ci nie som nahodou tehotna 🙂 🙂 🙂 srandisti 🙂 a dojednali mi termin aj napriek tomu,ze uz som bola v druhej polovici Cyklu.Takze to nijako neriesili 😉

any395
14. jún 2012

Všetko o pôrode - prednáška licencovanej pôr.asistentky vhodná aj pre oteckov k pôrodu - 6.7. v KE ... viac na por.asist@gmail.com

cerkutka
18. jún 2012

Cafte baby🙂 mame to ale horucavy co?🙂 cely vikend som bola prec tak az teraz citam vase komenty, zlate ste ze ma podporujete, uz som sa dako tak aj rozhodla ze nech uz najdu cokolvek tak idem do toho a ze ked som sa tak uz rozhodla tak uz to neidem riesit🙂 dnes si idem urobit tehu test - ale to iba pre seba samu aby som si bola 100% ista ze pri tom snazeni predsa len nieco neuniklo aj ked som mala menstruaciu a vsetko...ale tak som si povedala ze to neidem riskovat aj ked som absolvovala vsetky predoperacne vysetrenia z ktorych by mi to asi zistili haha🙂 ale nikdy som si ho este nerobila tak som si povedala ze to idem skusit🙂 v stredu idem na to..., co sa tyka papierov do pistovne tak som si povedala ze Hermanovi zavolam az po zakroku lebo keby mi povedal ze uz ich ma tak by som (ako sa poznam) nesla na laparku🙂 takze to radsej urobim takto...🙂 dakjujem za setky priania a dam vediet potom ako som dopadla....ked prezijem🙂

cerkutka
18. jún 2012

no test urobeny🙂 samozrejme negativny ale aspon som si to vyskusala🙂 kupila som si 2 takze ten druhy bude uz pozitivny ked ho urobim hihi🙂 babky tak sa tu pekne majte a uz sa ozvem az v piatok....ked budem doma..dufam ze s dobrymi alebo aspon pozitivnymi spravami🙂

katkaveseleniova
18. jún 2012

@cerkutka držím palčeky, nech ti všetko dobre dopadne 🙂 a potom sa ozvi

lamilka
18. jún 2012

@cerkutka ahoj, a kde ides na laparku?ja som mala ist uz dva krat , ale museli mi ju prelozit, tak idem v auguste.drz saa a mozno laparka pomoze a nebudes musiet riesit uz nic 🙂...dufam, zepomoze aj mne 🙂

slavka_2012
19. jún 2012

@cerkutka drzim palce silno fest 😉 😉 😉

dasena
19. jún 2012

rada by som sa k vam pridat.potrebovala by som poradit,pretoze uz od maja sa chystam volat dr.Hermanovi ale mam nejake obavy,chyba mi odvaha,motivacia tu je a velka ale neviem co a ako.co ma caka a neminie.neviem ako to chodi,ked mas ist na prve vysetrenie atd.budem rada ak mi to niektora priblizite.

lamilka
19. jún 2012

@dasena ahoj, nemas sa coho bat.zavolaj mu v prvy den menstruscie, on ta objedna pravdepodobne na treti den krvacania, neboj sa nie je to nic velmi neprijemne, musis si uvedomit, ze nie si prva a ni posledna , ktora ide na ultrazvuk ked ma menzes.Na prvej navsteve ta oboznamia, ze prides na 3 vysetrenia, budes platit 100 eur, ale to az na strvtej navsteve sa plati. Ja som sla potom o sedem dni na druhy ultrazvuk, tak mi urobi aj vytery a pride stebou aj manzel na spermiogram.A tretia navsteva sa robi zese o dalsich sedem dni,tam zase len ultrazvuk a dohodnete sa na konecnej konzultacii kde sa dozviete ako na tom ste.papa

matelko1
20. jún 2012

@dasena neboj sa a zavolaj ked dostanes MS.nieje to nic hrozne,urobi ti utz a zoberie krv v 2-3DC,potom 14-16DC,tam pojdes aj s mm,alebo partnerom on da vzorku,tebe urobi utz+krv+vysetri ta na koze,zoberie vyter,daslia navsteva je 20-22 DC utz+krv a 4-ta navsteva je konzultacia a tam sa dozviete vsetko,ci treba doplnit nejake vysetrenia atd....ak si bola na laparoskopii,tak si v nemocnici kde ti ju robili vyziadaj opercanu vlozku aby mohol herman nahliadnut do nej.....ked tam dojdes,tak ti da sestricka taky dotaznik,ktory vyplnis a to je vsetko.a samozrjeme na 4-tej anvsteve zapaltis

lilli202
20. jún 2012

@cerkutka potom napis moja ako si dopadla

cerkutka
21. jún 2012

Cafte babyyyy🙂) uz som doma, sice cela bolavaaaa ale chvalabohu uz je to za mnou🙂 som kompletka OK 🙂 lekar povedal ze vsetko mam uplne v najvacsom poriadku dokonca tam nenasiel ani jeden zrast a obe vajickovody, vajecniky, maternica konecnik a ine casti mojho vnutorneho organizmu su po anatomickej casti OK 🙂 tak sa tesim ako male decko hoci som unavena ako male dieta...idem si zas lahnut ale moc moc sa tesim🙂

cerkutka
21. jún 2012

@lamilka ahoj, ja som mala v Procare to je sukromna poliklinika velmi dobra, fajne tam bolo aj pri tych vysokych teplotach tam bolo uplne super chladno a prijemne, takze vrelo odporucam🙂 ale tam musis byt ich clenom...

cerkutka
21. jún 2012

@lilli202 juuj uz asi vidiiis ako som dopadla 🙂) lekar povedal ze obaja sme maximalne zdravi a ze si to mame este chvilku rozmysliet s tym umelym oplodnenim ale ze je to na nas....tak uvidime🙂 manzel povedal ze je to na mne....

matelko1
21. jún 2012

@cerkutka tak to je super,ze ste zdraví....skuste este chvilku pockat,ist niekam na dovolenku,odreagovat sa na nic nemysliet a mozno sa postasti a nebudes musiet ist na ivf............

lilli202
21. jún 2012

@cerkutka no tak to je super ked si okej.ako ja hehe.to je zaujimavá ze ste ok a nepodari sa to je také cudné nie??kolko mas dier?v pupku mas jedno a vedla?mas aj stehy:?

katka30129
21. jún 2012

ahojte babenky je tu niektora co berie siofor? ja mam trochu obavy lebo ho beriem asi 3 tyzdne a strasne mam po nom napnute a citlive prsia je to normalne alebo by som mala ist k dokimu?dakujeem

cerkutka
21. jún 2012

@matelko1 dakujem heeej prave plaaanujeme dovcu🙂) to iste nam povedal lekar...🙂 ti poviem ze aspon som sa vnutorne ukludnila lebo ta neistota bola asi najhorsim stresom v mojom zivote..."co ak sa zbytocne snazime"...teraz som uz pokojna...rozmyslame ze mozno aj prve babo by sme sli cez umele plodnenie a druhe uz nechame na nahodu..🙂 ale az po dovolenke🙂

cerkutka
21. jún 2012

@lilli202 mam v pupku a na boku, teraz som si dala sprchu tak som si dala tu nalepku z pupka dole lebo mi premokla.....je to take malinke...dokonca mensie ako moja dierka po pearcingu....este tam su nitky haha🙂 som si to vycistila a prelepila..... tu druhu nalepku som este nechala lebo ta vyzera byt OK...ale uz si pobehujem hore dole...sice manzel na mna krici ze sa mam setrit...ale v porovnani aka som bola K.O vcera sa dnes fakt citim dobre..🙂

dasena
22. jún 2012

dakujem vam za rady.trocha ste ma ukludnili.