Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

matelko1
14. feb 2011

ahojte.prajem krasny valentinsky den 🙂
@dicinka1 ja som platila za ket 280€,ale bolo v tom aj lepidlo.takze mm sa uz dostava pomaly dokopy,to je super...drzim palce.

sofia2008
14. feb 2011

ahojte..pekny dnik 🙂 u nas v sobotu nasznezilo, v nedelu rano lialo a bola cely den hmla..a dnes je obloha zatiahnuta..no nic moc 😒

sofia2008
14. feb 2011

@matelko1 ahoj 😵 ..chcem sa ta opytat ohladom prikrmov:
- ked zacnem davat zeleninku, aku konzistenciu ma mat? taku ako husta kasa napr.?
- kedy si zacala chlapcov krmit v stolicke? lebo asi zacnem najprv v takom kresielku..potom sa vraj moze dat do stolicky, ale podlozit vankusom, tak neviem..
- jasne, ze mi najprv zje lyzicku dve, ak sa casom rozpapa, tak ake je to optimalne mnozstvo, co by mala na obed zjest? pisu, ze 150 az 200g, to mam vazit ?
- kazde jedlo si pripravovala cerstve? a ked sa ma ohrievat, tak nad parou?

vela otazok 😀 este ma urcite nejake napadnu..dakujem zatial 😵 😵 😵 😵

svetluska23
14. feb 2011

@sofia2008
konzistencia nazačiatku musí byť jemná kašovitá, neskôr len popučíš vidličkou.
na tie gramy sa moc neupínaj. mne až teraz zjedia možno 200 g. odhadujem
do stoličky daj až ked bude sedieť.
ja som mala najprv v kresielku alebo na kolene.ja robím vždy čerstvé. občas som dala fľašu z obchodu Hipp príkrmy, ked sme cestovali, neskoro prišli domov.... ale vraj sa môže pripraviť na dva dni. ohrievam vo vodnom kúpeli.

sofia2008
14. feb 2011

@svetluska23 dakujem krasne za odpoved 🙂 a aj to jedlo napr. ked kupim Hami flasticku, ked niekam pojdeme, sa musi ohrievat? a kolko je tych 100-150g, ked zmiesam mrkvu a zemiacik? dam uvarit 1 mrkvu malu a jeden maly zemiak?

matelko1
14. feb 2011

@sofia2008 jemna kasicka to musi byt.vzdy cerstve som robila a do stolicky som dala este nevedeli sediet,to mali asi 7mes.zo zaciatku som ich mala na kolene a nezje ani tolko 150-200g.teraz mi tolko spapaju okolo 200g.
teraz uz pripravujem jedlo na 2 dni.
zacni najprv mrkvou a potom postupne pridavaj zemiak atd

svetluska23
14. feb 2011

@sofia2008 ja to vo fľaši ohrejem, bud väčšinou v ohrievačke. ja som na začiatok dala mrkvičku takú asi 5 cm. po troch dňoch k tomu malý zemiak..... niekedy som rozmixovala s trochou mlieka / nutrilon, podľa toho čo bábo papá/

svetluska23
14. feb 2011

@sofia2008 ale to vofľašiach mali asi len trikrát doteraz, fakt výnimočne

matelko1
14. feb 2011

ja som do flias ani nedavala,ale po lyzickach.
a sediet vedeli,len museli byt opreti o nieco,alebo oblozeni vankusmi,ale sami sa posadili asi v 9mes. 😅
davala som aj niekedy mliecko a potom na zahustenie aj kasicku 1 lyzicku nutrilon..

svetluska23
14. feb 2011

@matelko1 ja som kúpila tie z hipp- príkrmov.ked sme niekamšli,bolo to rýchle a pohodlné. ale to až ked mali asi 7,5 mesiaca

svetluska23
14. feb 2011

nejde mi dobre stlačiť medzerník. chlapci úradovali. takmám niektoré slová dokopy

dicinka1
14. feb 2011

@matelko1 no nie tak celkom..ako je to lepšie..je bez jedneho katetru..pichaju mu do ruky..ale pracuje.. 😵

matelko1
14. feb 2011

@dicinka1 ale da sa to vyliecit,ze....

dicinka1
14. feb 2011

@matelko1 bohužial nie..vyliečenie je iba transplantacia obličky..od darcu..mrtveho,alebo živeho..aj to nevieme kolko ta obličky potom vydrži..či par mesiacov,rok,dva..či aj 20 rokov..bude musiet brat tabletky,aby sa mu neodhojila..preto zvažujeme ketko dokedy sa da..lebo može byt aj horšie a potom už nebudeme moct si dovolit ketko,tobož nove IVF ☹ ja plánujem ist do Rakuska..ale nie teraz..tak o 3-4 roky..aby sme mali nejake korunky na potom.,.treba sporit... ☹

sofia2008
14. feb 2011

@matelko1 jasne, dakujem 🙂 ved ja sa este opytam nieco urcite 🙂

sofia2008
14. feb 2011

@svetluska23 jasne, dik 🙂

matelko1
14. feb 2011

@dicinka1 takze transpantacia..boze..teraz jednemu znamemu v decembri transpant.oblicky,zatial sa drzi,ma sa dobre.
tak pevne verim,ze to buide aj vas pripad.jasne a surodenca treba pre malu,takze cim skor do toho.

dicinka1
14. feb 2011

@matelko1 matelko važne?a ako mu je?od koho je ta oblička?vedia? kolko bol v nemocnici?

matelko1
14. feb 2011

@dicinka1 bol dlho v nemocke,najprv mu krv menili,chodil pravidelne na vymenu a darca sa nasiel hned.on ma sice uz 45rokov,ale citi sa fajn.opytam sa segry,lebo to je jej manzela kamarat a potom ti napisem.

gerena
14. feb 2011

Ahojte 🙂
@dicinka1 telepatia, prave som ti sla pisat ze Emmka je cisto mamka 🙂 a ip

dicinka1
14. feb 2011

@matelko1 fuuuha..tak snád mu tak oblička aj dlho vydrži..je to tazke..kazdí si mysli,že to len pojdes na dialýzu a hotovo..ale tie veci s tym spojene..ach jaj..

dicinka1
14. feb 2011

@gerena 😀

matelko1
14. feb 2011

caute.pekny vecer 🙂
@gerena ako zijes.....
@dicinka1 veru je to tazke,ale musite vydrzat.ano kazdy si mysli ked to nezazije,ze co to je....
aj umele oplod.kto nezazil co je vsetko za tym atd tak ani nevie.......taky je zivot,skusa nas....

dicinka1
14. feb 2011

@matelko1 tak to áno... ☹

babulko
14. feb 2011

prajem vsetkym krasneho Valentina .......vela ....vela lasky🙂 🙂

matelko1
15. feb 2011

dobre ranko prajem.
dnes nam krasne svieti slniecko.poobede pojdeme von.noc bola strasna.maxim do polnoci kazdu chvilku bol hore.

sofia2008
15. feb 2011

pekny den 🙂 my tu mame hrozne pocasie..a aj my sa mame hrozne..urobil sa mi na kozi taky flak a vyzera to, ze mam boreliozu, idem dnes na kozne, mala nam pomaly prestava jest aj v spanku, vcera sme do nej dotisli ledva 530ml..tak uvidime ako dnes a zajtra,ale vo stvrtok ideme k lekarke..no horsie obdobie som v zivote uz davno nemala ☹

gerena
15. feb 2011

@sofia2008 pre pana, kde si nabrala boreliozu uprostred zimy?

sofia2008
15. feb 2011

@gerena no bola som u kozneho a vraj to nie je borelioza, aj ked ta vyrazka tak podobne vyzera 😒 dali mi mast, zobrali z nej ster, ak mi to neprejde, tak mam este prist..ale ked som pozerala na fotky, ako s aprejavuje borelioza, tak ta vyrazka tak presne vyzerala, este aj sestricka z kozneho ma vystrasila, ze je to asi to, ked som jej voala na SVK a vraj je teraz strasne vela pripadov boreliozy v Presove..no viac mi netrebalo..vraj to rozniesli komare a inkubacna doba su 3 mesiace ci co...

marcelka83s
15. feb 2011

@walle ďakujem,čo sa dá robiť už som podala dalšiu žiadosť teraz budem brať aj menopur ,gonal aj trikrat mam decapeptyl tak uvidíme .Ahoj