Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

sfin
1. apr 2011

@lafia Najradšej by som už mala doma v postieľke bábo. Ako dobre všetkým, ktorí majú ten poklad bez problémov! 😖

pipina84
2. apr 2011

@sfin ahoj sfin, ako dlho sa uz snazite ? Kedy mas ist k Hermanovi? Drzim Ti palce, aj ja stale dufam a v utorok idem na druhy pokus, lebo ten prvy bol negativny, tak sa uz tesim, dufam, ale hlavne sa bojim, ze sa to nepodari. Nicoho sa nemusis bat, ja som bojko co sa tyka lekarov, ale tu nieje nic bolestive, ved uvidis 🙂

kamillka100
2. apr 2011

@pipina84 ahoj, aj ja chodim ku Hermanovi, idem teraz na 3 krat na vysetrenie a chcem sa ta opytat, ze ked nebude ina sanca ako umele, tak to robi on? v ordinacii??? alebo niekde inde posiela?

pipina84
2. apr 2011

ahojky, robi to on, ked vojdes do zimnej zahrady, tak schody nalavo je izba, kde sa pripravis, potom WC a sprchovy kut a hned vedla ta miestnost, su tam stale zatiahnute zaluzie 🙂

lafia
2. apr 2011

@sfin nezufaj sfin, dockas sa aj Ty 🙂 Aj ked to cakanie je niekdy nekonecne 😒 ...Ale pozri kolkym babam to vyslo. Chvalabohu, ze vobec mame tu moznost.. A s centrom som velmi spokojna.

pipina84
3. apr 2011

Ahojky, chcela by som sa spytat, ci niekto daval Hermanovi uplatok ? Ci sa to nepodari skor ? Ak niekto dal, tak ci mal aj uspesny koniec ?

mima263
3. apr 2011

@pipina84 tak to by bol iný frajer keby dokázal zariadiť úspešný koniec

matelko1
4. apr 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂
@sfin vitaj a pytaj sa a my ti poradime.cakaju ta 3x vysetrenia a na stvrty krat navsteva konzultacia a tam ti povie herman vsetko,ci treba este nejake vysetrenia doplnit atd.
@sofia2008 veru nebola som tu dlhsie,mm mal dovolenku,tak stale sme niekam chodili,ale aj robili na dome.detom urobil na dvore pieskovisko,no radost velka 🙂

matelko1
4. apr 2011

@pipina84 herman ani uplatok nezoberie.....ved ty si za to platis a nie malo penazi a este uplatok.....

matelko1
4. apr 2011

@sfin neboj aj ty budes mat svoj poklad ci skor,alebo neskor,ale bude,musis verit....a ako dlho sa uz snazite...

leya
4. apr 2011

@matelko1 ahoj! pozeram, ze ty vies, ako to tam chodi, prosim ta, neporadis kontakt do gyncare a aky je postup? 3 x vysetrenia a 4 konzultacia? mame odporucanie na IVF a chcela som to ist odkonzultovat k dr. hermanovi (este som v CAR nebola). kam sa mam obratit? ake vysetrenia mam mat absolvovane? a ake vysetrenia treba robit partnerovi? kazda rada mi pomoze 😉

sofia2008
4. apr 2011

@pipina84 ziadny uplatok nepotrebujes 🙂

sofia2008
4. apr 2011

@matelko1 ahoooj 🙂 no som rada, ze ta vidim 🙂 tak okolo domu je stale co robit 🙂 booze, chlapci sa uz na pieskovisku hraju a ja si pamatam, ako si pisala, ze dnes mame pol roka atd 😀 ved my uz o dva tyzdne mame pol roka 😀

matelko1
4. apr 2011

@leya priamo k hermanovi na mobil sa dovolas a mobil je:0903610711.nepotrebujs ku nemu ziadne odporucanie,zavolas mu,najlepsie ak dostanes kramy v ten den mu volat a on ta obj.hned na druhy,alebo treti den pocas MS ti bude robit utz,zoberie krv,ak tam dojdes,tak vypises dotaznik.cakaju ta tie 3 vysetr. a 4 konzultacia.tam ti povuie co musis absolvovat este ak bude treba nejake vysetr.ak mas laparoskopiu,tak je dobre,ak nie,tak ta urcite posle,lebo bude chciet vediet ci mas prechodne vajcovody atd.partner da len spermie a to je vsetko.
@sofia2008 tak uz 6 mes mate.leti to a clovek si hlavne pri detoch uvedomi ako ten cas leti....ako mladneme 🙂

leya
4. apr 2011

@matelko1 dakujem, idem hned volat, lebo dnes som dostala ms...neviem si predstavit sono pocas ms.....ja mavam silnu a aj bolestivu 😒 dakujem este raz!

sofia2008
4. apr 2011

@matelko1 jasne, ze mladneme 😀

matelko1
4. apr 2011

@leya tak daj vediet kedy ta obj.a neboj ani ja som si nevedela predstavit sono pocas ms,ale....je to neprijemne,lebo aj ja tie 3 dni mavam silnu.....
@sofia2008 😀 ...co mate dnes na plane...u nas je krasne slnecne pocasie...poobede pojdeme von.idem rychlo zbuchat obed a hajde von 🙂
v stredu som si bola vybavit pas cestovny y aj vodicak konecne po 5 rokoch zmenit adresu,lebo stale som mala slobidne meno a adr este ked som byvala s mamkou....a v auguste ideme do chorvatska aj s chlapacmi.som zvedava ako zvladnu cestu,az dole omisska riviera ideme

leya
4. apr 2011

@matelko1 takze idem zajtra o 9.40, tak som sa bala, ze som sa na nic ani nepytala.....nejako mi to prislo luto, aj som si musela poplakat.....ze sme to dotiahli az sem....po tri a pol roku snazenia

sofia2008
4. apr 2011

@matelko1 my sme doma, vonku leje, aj vcera prsalo, ale boli sme na prechdzke, lebo dazd bol taky slaby..jeej aj my sa chystame, ale v juni..podla ppcasia, ci bude vobec teplo tak skoro 😒 tak krasny dnik prajem 🙂

matelko1
4. apr 2011

@leya pytat aj keby si sa pytala,tak ti nic neodpovie do tel.tak som zvedava,ale neboj sa,herman je velky odbornik,moc nenahovori pocas tych 3 vysetr,ale potom na sedeni na konziultacii vam povie az,az,bude vkuse rozpravat....ak nieco chces vediet,tak sa ho hlavne pytaj a on ti odpovie....

matelko1
4. apr 2011

@sofia2008 tak u vas leje,ku nam to pride koncom tyzdna...vikend bude na prd....
tak aj tebe pekny dnik... 🙂

leya
4. apr 2011

@matelko1 🙂 ano, citala som nejake starsie prispevky, ze je taky menej zhovorcivy....lenze ja tiez nie som nejaka ukecana, tak to bude zaujimave 🙂 este som sa chcela spytat, mam vysledky z endokrinologie, hematologie (trombofilie), laparoskopie a tiez manzelov spermiogram (ale ten je uz rok stary)....treba mu tieto veci zobrat?

matelko1
4. apr 2011

@leya hej mozes mu to zobrat k nahliadnutiu,manzelov spermiog.uz je stary,teraz da vzorku a....

leya
4. apr 2011

@matelko1 .... 🙂

matelko1
4. apr 2011

@leya na zajtra drzim palce,potom daj vediet aky si mala pocit z neho,ale je zlaty,ja nemozem ani krive slovo na neho povedat,UZASNY CLOVEK je to

leya
4. apr 2011

@matelko1 ano, dam vediet a zatial vdaka!

kamillka100
4. apr 2011

@leya ahoj, ako mozes sa ho opytat, ale ja som mala mesiac stary HP u endokrinologa a povedal mi, ze oni si robia svoj, tak neviem.... 😉 , ale drzim palce, je pravda, ze je tichucky, ale dufam, ze na konzultacii taky nebude 😉 , mna caka v stredu este jedno vysetrenie, joooooooooooj ako sa tesim 😵 😵 😵

matelko1
4. apr 2011

@leya ano robi si svoje vysetr.ale k nahliadnutiu mu zober.ja som mala len laparku absolvovanu a uz som nemusela odznova absolvovat,pozrel sa a....

gyncare
4. apr 2011

Upozornenie.
Všetkým budúcim mamičkám.
Pre módny trend užívania heparínu a aspirínu zo strany niektorých kolegov a pacientiek a hlavne z dôvodu zachovania Vášho zdravia Vám odporúčam do pozornosti niekoľko záverov odbornej verejnosti / Special interest Group for Early pregnancy- ESHRE a oficiálneho žurnálu americkej asociácie pre liečbu sterility a infertility Fertility and Sterility/.
1. debata na túto tému bola v roku 2010 uzatvorená s výsledkom nevhodnosti používania týchto liekov v prípade opakovaných neúspešných IVF resp. opakovaných skorých tehotenských strát.
/patria sem prípady materskej trombophilie spojenej s opakovanými tehotenskými stratami do 10. týždňa gravidity, rsp.aj LAC,APS,APA aCL.- Podrobnosti nájdete v článku Evidence-based guidelines for the investigation and medical treatment of recurrent misccarriege uvedenom v Human Reproduction Vol.21,č.9, strana 22216-2222 v roku 2006 .
Resp. New study shows NO benefit to heparin/aspirin use / 2010, augustové číslo/
Nespomínam vážne vedľajšie účinky tejto liečby počínajúc od tvorby protilátok proti trombocytom až po navodenie tehotanských strát , vyvolanie predčasných pôrodov až smrť v programe IVF pri užívaní kombinácie heparín/aspirín s dokázanou priamou súvislosťou.

Do pozornosti Dr.M.Herman

sofia2008
4. apr 2011

@leya drzim palce, aby vam dobre dopadli vysetrenia, dost dlho ste cakali podla mna, ale hlavna vec, ze uz zajtra zacinate 🙂 myslim, ze kazda z nas si tu poplakala mnohokrat, ale treba dat hlavu hore a ist dalej... 😵 daj nam vediet, ako si dopadla 😵