Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

timmka
7. nov 2011

@matelko1 nie, ja som isla po vysledky co sa tyka predoperacne vysetrenie, lebo chcel vidiet vysledky
ale uz som volala jednej znamej a poradila mi, ze mam pokracovat liecbe, ze mam polycysticke ovaria a ze stale tak budem reagovat, ze mam vela pit a kontrolovat sa ci chodim na wc

pempusik
7. nov 2011

@timmka Drzim palce, aby bolo vsetko ok 🙂

timmka
7. nov 2011

@pempusik joj moja keby som vedela co ma caka tak do toho neviem ci pojdem, chcem zit,bojim sa, ze sa to bude horsie, dufam ze nie ☹ , ze komplikacie nebudu, len sa dockat piatku, ani si nevies predstavit co teraz prezivam, tie dni pojdu riadne pomalicky, uz to chcem mat za sebou a bez komplikacii, ale to chce kazda z nas

kkacena123
7. nov 2011

@timmka Ahoj, vlastne ahojte všetky baby, nahodou som si nasla tuto vasu diskusiu o Dr. Hermanovi. My sme s nim mali tiez skusenosti, o ktore sa chcem s vami podelit:
S manzelom sme boli unho na vysetreni v máj/jun 2008, kedze sme sa uz nejaky cas neuspesne snazili o babetko. Po vysetreniach Dr. Herman skonstatovali u mna PCO-S bilat., anovulacny MC, chlamydia trachomatis v skupine Ig M. U manzela nizku morfologiu spermii. Z ambulancie sme obaja vysli s placom. Mysleli sme si, ze kedze sme v takomto centre, bude sa snazit to nejako riesit. Lenze on nas poslal prec s tym, ze sa mame vratit ked budeme obaja zdravy.
U mna dalsi dvaja gynekologovia vyvratili jeho diagnozu. U manzela to tiez nebolo take hrozne ako nas vtedy vylakal. Akurat ze sme obaja mali brat vitaminy. Vdaka jeho spravy-diagnozy sme chodili po lekaroch a vysetreniach, ale nastastie jeho diagnozy sa nepotvrdili. Mne tvrdil, ze ma caka laparoskopi, ale dalsi 2 lekari tvrdili NIE. A ze po prelieceni nas oboch nás caka umele oplodnenie.
Zaciatkom januara 2009 som spontanne otehotnela a dnes ma nas maly anjelik 2 roky.
Chcem vas nanho upozornit, aby ste si nanho davali pozor. Pocula som uz viacere podobne pribehy aky bol ten nas. A naozaj nam vtedy bolo z neho hrozne. Neskor som sa dozvedela, ze pan Dr. sa viac zaujima o zahranicnych pancientov, z ktorych vie vyzmykat viac pretoze su k nemu velkorysy. Ale to este neznamena, ze ked ja som slovenka nemam peniaze, ved ked idem do sukromneho centra tak asi s tym ratam, ze to tam vysetrenia budu stat "palky"
Chcem vas upozornit, aby ste si radsej dali spravit testy aj u ineho lekara, ked vam nahodou oznami nejaku zlu spravu (ako nam o tych chlamydiach....dodnes si myslim, ze to nam tam zamenili, ved nie je mozne, ze u dalsich 2 Dr. sa to nepotvrdilo....museli u Hermana urobit chybu).

timmka
7. nov 2011

@kkacena123 ahoj, no ja to mam overene ☹ , nam zistili ureoplazmu a mycoplazmu a u manzela zly spermiogram, on nas do nicoho netlacil,nemozem o nom take nieco povedat, kazal sa nam vyliecit a ked sa nam nepodari dlhsie ako 6 mes. tak ho mozme vyhladat, vsak kazda jedna baba ktora nemoze otehotniet tak vyhlada car to je normalne, nam zistili tu istu diagnozu aj inde, moj gyn. mi zistil ze mavam anovulaciu a manzel zly spermiogram, s tym nemame sancu prirodzene otehotniet, to nam povedal aj androlog hrivnak, tak sme sa rozhodli pre ifv, ale nevedela som co ma caka, ze aj to moze sposobit, bojim sa o zivot ale verim mu, nic mi ine neostava ☹

kkacena123
7. nov 2011

@timmka ....Je mi Ta luto, viem co asi prezivas. Ja by som predsa este skusila nieco na Tvojom mieste. Hlavne u manzela. Moj bol o Dr. Štefana Horvátha (Dr. Hrivnáka sme bohuzial vobec nemohli zasiahnut). Tiez mal zly spermiogram. Ale dal mu Proviron len na 1 mesiac a Profertil (to su vitaminy) a tie bral asi 5 mesiacov. Ja som brala Acidum Folikum (kys.listova), Vitamin E, Multivitamin New Life( da sa kupit na Masiarskej, je to na prir.baze) a Metformin (vyrovna Ti hladinu cukru v krvi ...toto mnohe zeny uzivaju ktore nevedia otehotniet aje ked nemaju problem s cukrom...ja som to brala tiez 5 mesiacov) a tak som otehotnela. Ja by som to teraz nechala tak, daj sa dokopy nie ze sa ti nieco stane. A potom uvidis. Teraz ma napada, ze na Rastislavke robi UM Dr. Toporcerova.

timmka
7. nov 2011

@ixi ahoj, akurat citam, ze aj ty si bola v takej podobnej situacii ako ja, lenze ty si mala nabej a ja to mam ☹ , dr. bez nicoho suhlasil aj s vkladom? lebo nam povedal, ze mozno vklad nebude, ze nas upozornuje na vsetky moznosti, nepamatas sa aky velky vajecnik si mala?

timmka
7. nov 2011

@kkacena123 ja som brala clostilbegyt na ovulaciu, ovulovala som riadne a brala som aj vitaminy, manzel bral prv ant. to iste aj ja a potom som mu kupila profertil za 130 eura a kyselinu listovu, spermiogram sa zhorsil za 3 mesiace neuveritelne, manzel sa lieci na vysoky tlak a ma chronicky zapal prostaty, tak neverim, zeby sa spermiogram zlepsil, sam androlog bol z toho prekvapeny, ze ide dole vodou, nie je naco cakat, tak nam povedal, ze sa to da este liecit hormonami, ale je to dlhodobe a ze ked nemame problem s ivf tak mame skusit to, tak neviem, uvidime, skusime ivf a ked nevyjde,t ak skusime urcite hormony, ale ja pripisujem aj zlemu spermiogramu ten profertil

pempusik
7. nov 2011

@timmka budem na teba silno mysliet, ved ked sa budes citit horsie, tak pobezis klelarovi. Ale ja verim,z e to bude dobre 🙂

timmka
7. nov 2011

@pempusik dakujem velmi pekne, len neviem ku ktoremu....lebo moj mi zakazal pichat, tak ma mozno nebude chciet ani vystrit, bojim sa lebo ma objednal v stredu na kontrolu ult. ako som na tom... 😒 ze ma chce vidiet, ale aspon budem mat ultrazvuk a budem kludnejsia, duuuuuuuuufam.

ixi
7. nov 2011

@timmka hej moja neboj sa tiez som mala nabeh tiez som pichala dipherline ci ako a pomohlo to drzim palce neviem kolko cm maly vajecniky ale povedal ze uz 3 roky nemal taky pripad.... tiez som mala moznost sa rozhodnut ale tiez som pokracovala a dopadlo to dobre 😵

kkacena123
7. nov 2011

@timmka Ja viem kolko stoji profertil, tiez sme ich kupovali a teraz znova pretoze chceme mat druhe. Podla mna z profertilu sa mu to zhorsit nemohlo. Ved si precitaj letacik. Ked mu to nepomahalo, urcite mu to ani nezhorsovalo. Niekedy ma vplyv na spermie aj stres, fajčenie, alkohol, negatívny vplyv životného prostredia, ťažké kovy, nadmerné užívanie liekov, nadváha, nedostatočný pohyb, zlé stravovanie…..Mozno v case ked mu vysetrovali spermiogram, naozaj bolo nieco co to ovplyvnilo. A stres je tam stale...Ved sama pises, ze ma vysoky tlak...
Neviem, podla mna profertil pomaha, ale niekomu na to treba 3 mesiace niekomu aj rok. My sme sa snazili viac ako rok intenzivne.
Ja som brala este aj Duphaston, ale potom som to vynechala. A otehotnela som v januari ale menstruaciu som mala naposledy v novembri , v decembri som mala len spinenie a to len 3 dni. A lekar mi povedal, ze to som mala mat niekedy neskor menzes, pretoze mu to nijak raz nevychadzalo. Ale drobec sa narodil v oktobri a porod bol tiez spontanny.

timmka
7. nov 2011

@ixi no moj vajecnik meria 7cm a druhy je mensi, to vazne? a kolko dni pred odberom ti to zistil, lebo ja musim bojovat do piatku, bojim sa ze nevydrzim, mala si nejake aj bolesti, lebo ja ziadne nemam len ma bolia krize a prsia a chodim casto chodim cikat, pijem vela vody, tak mozno preto, ja si mam pichnut depherilin az v stredu a pokracovat do stredy s gonalom

timmka
7. nov 2011

@ixi moja a ked sa ta mozem opytat ako si si pichala diphereline? v jednej vodicke vsetky prasky? ci kazdy jeden si si rozrobila osobitne a pichala 5X injekc. dakujem

ixi
7. nov 2011

@timmka kazdy zvlast lebo doki mi povedal ze si to nemam pichat na jedno miesto...

ixi
7. nov 2011

@timmka mne to zistil az 10 den pichani lebo mal dovolenku a na kontroli som nechodila bolesti som nemala cici som mala naliate ale to je normalka a cikala som tiez vela kedze som vela pila...

krpcek2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sofia2008
7. nov 2011

@timmka ja som mala to iste..doveruj Hermnaovi,on neriskuje v takych veciach,neboj 🙂

sofia2008
7. nov 2011

@matelko1 mne uz Emmka tiez vacsinou spi len 1x denne a to doobedu cca 2 hodky..poobede len niekedy zadrieme v kociari poobede v lese..

matelko1
7. nov 2011

@timmka drzim palce aby bolo vsetko ok.....ale doveruj hermanovi....

chlapci mi uz spia.....ideme vecerat....

jana2505
7. nov 2011

ahojte dievcata,prepacte ze vam vstupujem do rozhovoru ale chcela by som sa opytat ako ste spokojne s dr.Hermanom.Mam za sebou dve neuspesne IVF v Splne pri Hredzakovi a chcela by som ist na dalsi pokus cize posledny treti a uz som z toho sialena neviem co robit a kam ist.Pri Hredzakovi sa mi nepacil jeho pristup a celkovo taky chlad clovek sa nemohol na nic opytat,sestricka je tam super,ale on....,tak aky je tak ludsky ten dr. Herman.Dakujem za odpoved

sofia2008
7. nov 2011

@matelko1 dobru chut.. 😝

matelko1
7. nov 2011

@jana2505 herman je ludsky,je to zlaty clovek...su tu baby,ktore zo splnu presli sem do gyncare,tak ti urcite napisu,ale ja na hermana nemozem nic zle povedat.je sice tichy,musis sa pytat,ale odpovie ti na vsetko....

sofia2008
7. nov 2011

@jana2505 uplny suhlas s @matelko1

ixi
7. nov 2011

@jana2505 odporucam prejst k dr.hermanovi ak si to este neurobila ja som chodila do Splnu viem o com rozpravas a som nadmieru spokojna doki je super to sa ani neda porovnat....

bettypo
7. nov 2011

@kkacena123 ahoj, nedá mi to. Takže vyšetrenia u Vás nepotvrdili chlamýdiovú infekciu? Brali Vám krv obom alebo robili vyšetrenie z nejakých sterov? A u Teba sa nepotvrdilo PCOS a u manžela zlá morfológia spermií? Kto robil ten spermiogram? Anovulačný MC ani neriešim, lebo taký môže mať občas každá žena. Bolo by fajn keby si odpovedala ak už píšeš v takom nega štýle

bettypo
7. nov 2011

Ešte som zabudla ... Bolo by maximálne nezodpovedné robiť nejaké výkony pri chlamýdiách

jana2505
7. nov 2011

@ixi dakujem za radu,vies uz sme s manzelom 10 rokov spolu,mame uz dost rockov a ziadne babetko preskakali sme uz vela vysetreni a pred dvoma rokmi 2 krat umele teraz mam pauzu aj kvoli financiam aj kvoli tomu ze neviem kam.Bola by som rada ak by som mohla ist k niekomu kto ma bude brat ako cloveka nie len ako cislo no bum bum a rychlo odchod.

matelko1
7. nov 2011

@sofia2008 uz sme po veceri hemedex....teraz som pripravila obed na zajtra,lebo pri chkapcoch nemam sancu....

@jana2505 no herman taky je....je to super clovek.....

gerena
7. nov 2011

@kkacena123 dovol mi nieco k chlamydiam: pozitívny nález IgM protilátok sa považuje za dôkaz prebiehajúcej, resp. nedávnej infekcie, su profukovane priblizne po 3 týždňoch od infekcie, IgG a IgA sa dajú zistiť až po 6 - 8 týždňoch. Prii opakovaných infekciách sa IgM protilátky buď vôbec netvoria alebo len v nízkych titroch, zatiaľ čo titre IgA a IgG protilátok v priebehu 1 - 2 týždňov prudko stúpnu. Takze ked ti po par tyzdnov nenasli protilatky skupiny IgM nie je kvoli zamenenym testom ale suvisi s prirodzenou fyziologiou tvorby imunoglobulinov.