Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

katica1
14. dec 2011

@sofia2008 dík 😵

katica1
14. dec 2011

dáme si ju pod stromček.....a to doslova...hihi 😀

sofia2008
14. dec 2011

@katica1 😵 😵 😵

matelko1
14. dec 2011

@katica1 jeej to uz tak rychlo zbehlo?....drzime palce a potom sa nam ozvi......a neboj sa bude vsetko dobre.po sekcii sa budes trosku dlhsie zotavovat,ale ekd si silna tak to zvladnes.....ja som sa velmi rychlo pozviechala.....
@sofia2008 idem mrknut do albumu.....
poobede sme neboli von,poprchavalo a fukal vietor....chlapci su uz v posteliach...

matelko1
14. dec 2011

@katica1 tak to budete mat krasny darcek,.... 🙂

sofia2008
14. dec 2011

@matelko1 vies co sa nam staloooooooooooo? stromcek cely spadol a to som ho priviazala 😢 😖 😠 😀 😀 😀 😀 😀 iba jedna gula sa rozbila, tak teraz lezi na zemi..zajtra pride mm a dame ho do poriadku 😠 😠 😠

sofia2008
14. dec 2011

@matelko1 aj tu prsalo poobede, emmka zaspava, teplotu uz nema..klop klop..

sunny15
14. dec 2011

@matelko1 ahojky,nuz dnes som 28dc a uz 4.den som slabunko špinila,občas sa objavila aj krv...ale normalna menzes zatial nikde,....tak neviem ze ci sa spusti zajtra,dnes som si spravila testik-clearblue a bol tam duch...ale pravdupovediac tomu velmi neverim....

sunny15
14. dec 2011

@matelko1....len neviem ci by som si nemala nasadiť duphaston...ak by som bola nahodou tehu... 😕

minniy
14. dec 2011

ahojte, tak už dva dni veľmi silno špiním - dnes je 7 deň po KET spravila som si test a tam // a to veľmi silné. Ráno to zopakujem, tak dúfam, že to dobre dopadne. Viem, že sedem dní je ešte veľmi málo na závery ale dúfam, dúfam... 🙂

ixi
15. dec 2011

@minniy moze to byt hniezdenie 😎 spinenie prejde 😉

katica1
15. dec 2011

@matelko1 no zbehlo to.....dufam,ze sa zotavim rychlo po sekcii,,,budem musiet,,,koli bejbatku 🙂

matelko1
15. dec 2011

@katica1 ja kvoli chlapcom som bola hned fit.....nemala som cas ani mysliet na bolest.....

ahojte,pekny den prajem.
@sofia2008 a toho sa ja bojim,ze stale bude stromcek na zemi pri nasich demolatoroch.....
@minniy moze to byt hniezdenie.....
@sunny15 a duphaston ty neberies?.....ja som brala estrimax a duphaston som amla nasadeny,..

katica1
15. dec 2011

@matelko1 spraavne....potom napisem co a ako...dik papa 😵

sofia2008
15. dec 2011

@katica1 neboj, ja som tiez sekciu a uplne v pohode som to zvladla 🙂 nie je to nic strasne, podla mna prirodzeny porod je horsi..

ixi
16. dec 2011

@sofia2008 mas pravdu sekcia je lepsia 😎

sunny15
16. dec 2011

@matelko1 ahojky...nie ja neužívam duphaston...mam pravidelnu menzes a aj ovulaciu mam kazdy mesiac na 11-12.DC...inac som vcera rano dostala mrchu ☹ nuz nic ideme dalej...
ja by som inac rodila kazdopadne prirodzene... po spontannom porode chodis uz po 5hodinach od porodu...pijes,ješ a mozes sa starat o babo...po sekcii je to komplikovanejsie....ked po spinálnej anesteze ležíš 24hodín do vysadenia a po celkovej až 48hod.
jasne ked je to indikovana sekcia tak ok. ale su tam omnoho väcsie riziká ako pri spontánnom porode....

sofia2008
16. dec 2011

konecne slnecny den 😎
@sunny15 no musim s tebou troska nesuhlasit, ja som mala sekciu a baby na vedlajsej izbe dve rodili spontanne, ja som bola rychlejsie uzdravena ako oni..boli pozasivane az po konecnik, rany im mokvali, plakali pri kazdej navsteve na wc, mali vkuse bolesti..lezala som po sekcii 24hod, ale potom ta hned postavia na nohy a musis chodit, dva dni po som uz viac menej normal fungovala, aj mlieko som dostala po dvoch dnoch..rizika su na oboch stranach, to je jasne, ale aj na zaklade skusenosti mojich kamosiek, jednoznacne sekcia..

lienka2
16. dec 2011

@sofia2008
@sunny15 neda mi napisat svoju skusenost.. mam za sebou dva spontanne porody a teda sekciou by som rodit urcite nechcela.. zasita som bola pri oboch ale po par hodinach som v pohode sedela, fungovala.. no mala som na izbe spolubyvajuce ktore mali problem vstat a rana ich bolela.. zalezi od toho aka velka, ako lekar zasije.. ako vsetko aj toto je velmi individualne ktora zena sa ako citi a ako sa jej hoja rany.. podla mna je aj pre babatko prirodzenejsie narodit sa klasickym sposobom, ale samozrejme ked je nutna sekcia tak nie je o com diskutovat..

sunny15
16. dec 2011

@sofia2008
@lienka2 jasne je to individualne...ja ako por.asistentka...som videla už dosť žien po klasickom aj operačnom porode...a samozrejme zavisí to od ženy...niektore zeny sa po sekcii posadia hned a dobre zvladaju pooperacne obdobie...ale ak ma zena co i len trosku problem znasat bolesti...tak po sekcii sa musi ratať aj s tym ze ju ta rana na bruchu bude bolieť aj par mesiacov...a nehovoriac o tom kolko žien ma po sekcii ani o tom nevie zrasty v brušnej dutine....a moze sa stat ze kvoli tomu bude mat problem otehotniet znova....a o tom ze dieta pri sekcii pride na svet nepripravene a s utlmenym dychacim systemom ....
ja som aj za sekcie lebo velakrat aj zivot zachrania ci uz dieťaťu alebo matke....
ale zase ze v dnesnom svete si už pomaly ženy vyberaju akym sposobom chcu rodiť....

petronelka77
16. dec 2011

sunny15, ja som rodila spontanne a veru, 5 hodin po porode som ani nahodou nechodila. Poriadne som sa nevedela posadit ani po troch mesiacoch. Nosili mi jest na izbu 4 dni, vstala som horko tazko na treti den. Velmi zalezi, aky mas porod, ako dlho kontrakcie, ako si pozasivana, ci sa k tomu nepridaju nejake zdravotne komplikacie.

sofia2008
16. dec 2011

@lienka2 ked ma zena dobry porod, tak je vsetko ok..lenze to nijaka nevie..ja som mala cisarak vybaveny, nebudem tu vymyslat, ale nie kvoli sebe, ale hlavne kvoli malej..natrapili sme sa dost, kym som vobec otehu a ja nedoverujem slov.zdravotnictvu, nedam si pridusit alebo zabit dieta pri porode, o prirodzenom porode ma nikto nepresvedci, ved aj sami lekari nechavaju svoje dcery posielat na sekcie..ja som chcela istotu, ze sa malej nic nestane..

matelko1
16. dec 2011

@sunny15 tak nieje pravda,ze po celkovej anesteze lezis 48 hod.ja som sa po 24 hod postavila a sla som na wc a umyt sa.ano boli v izbe sanitarky,keby,ze nahodou odpadnem.....po 48 hod som si sla uz deti npozriet na nedonosenec.oddelenie a zacala som fungovat normalne....pravidelne som si odsavala mlieko a nosila drobcom papat...takze zalezi to od zeny aka je silna...ked sa bude lutovat,.tak nebude ani po 6 tyzdnoch fit....
u mna je to sice ine,pretoze som cakala dvojky,takze tam prirodzeny porod ani nehrozil.obidvaja boli KP,ale zase poznam baby,ktore ackali dvojky a boli pekne hlavickami dole a rodili spontanne,ale tam uz je riziko,ze jedno mozes normalne a druhe tym,ze uz ma tam viac miesta,tak sa moze otocit a tam uz treba aj sekciu....

ahojte aprajem pekny den

sofia2008
16. dec 2011

@sunny15 samozrejme, ze nasledky sa vyskytuju, ale aj po normal porode..ja som bala, aby sa nieco nestalo malej a tak som chcela mat istotu..

matelko1
16. dec 2011

@sofia2008 ako sa ma emka....este teplotuje?....my sme boli doobeda von,svietilo slniecko,teraz uz je zamracene.....chlapci mi spia....a nechce sa mi verit,ze idu vianoce.....okrem toho,ze mam medovniky,tak nemam lauter nic urobene...pri chlapcoch nestiham nic robit...som sama na nich,ako by mi bolo dobre,keby ,ze raz zacas mi ich niekto zoberie von,ci uz svokra,alebo mamka,ale.....skoda hovorit....a nakoniec sa ani nestazujem.som stastna,ze ich mam.....a dom ma sluzit nam a nie my domu.....tiez niesom otrokom

matelko1
16. dec 2011

@sofia2008 u nas by si po dohovore s dokim,ze chces sekciu ani neuspela.ak nevidi dovod na nu,tak ju neurobi.su za spontanne porody....mozno keby si dala do vrecka,tak to nao,ale inac nie......

timmka
16. dec 2011

@matelko1 ahoj moja, chcem sa ta opytat, ako dlho si spinila po cisteni? dnes je to uz 5 den co som po cisteni a stale mam hnede vytoky, nie je to krv, presne take iste ako pri tehu, len je toho ovela viac, je to v poriadku? na kontrolu som objednana az 9.1, akurat by mala prist mrcha, nevies ci sa beru nejake lieky ked pojdem na ket? to som si nikde nezistovala a hermanovi uz volat nebudem, ked mi povedal, ze mam citat kucharske knizky 😀 , mam strach 😒 , mam mu len zavolat pocas mrchy

ma77
16. dec 2011

@timmka Ja som pred Ket brala iba estrimax a duphaston nič viac 😉 najprv len estrimax asi 10dni a potom po kontrole mi nasadil duphaston 5dni do vkladu 😉

timmka
16. dec 2011

@ma77 tak super, estrimax mam cele 3 balenia, predpisali mi v nemocnici duphaston tiez, tak sa tesim a kedy si zacala brat estrimax, ktory den myslim, ty uz neskusas KET? citala som, ze ti nevyslo ani KET, to ma mrzi, nepytalas si sa kde je problem? ako dalej?

sofia2008
16. dec 2011

@matelko1 myslim, ze ked das peniaze, tak ti urobi sekciu kazdy jeden..