Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

21majka
1. jún 2012

@xeni81 ahoj moja,tak toto sa uzasne cita,ked Vam konzultacia takto dopadla,aj ked manzel ma horsie vysledky.Drzim prsty nadovsetko,nech sa vam IUI podari hned na prvy sup 🙂

gerena
1. jún 2012

@lamilka metformin nevyvolava ovulaciu, ale je dokazane, ze vysoka hladina cukru v krvi brani oplodneniu....tak zato ten metformin 😉

gyncare
2. jún 2012

Vážené bývalé a súčasné pacientky , s radosťou Vám oznamujeme narodenie 1000. dieťaťa po IVF. Pri tejto príležitosti sme pre Vás spustili do prevádzky, ako druhý na Slovensku po Bratislave, embryoskop dánskej výroby EmbryoScope TM. Toto špičkové zariadenie zvyšuje úspešnosť po IVF a zararučuje reálnu aj spätnú 100 % kontrolu procesov pre lekára a aj pre pacienta. Dr.Herman

labanka
4. jún 2012

@gerena uplne nesuhlasim 🙂 ja mam cukor idealny, uplne ako z lekarskej knizky a predsa ovulaciu nemam 😎 resp. nemala som ........a inzulinovu rezistenciu som tak isto nemala, takze s tym cukrom v krvi to az tak nebude :D
Metformín (Glucophage): Lekári používajú tento prípravok pre ženy, ktoré majú inzulínovú rezistenciu a alebo PCOS. Tento liek pomôže znížiť vysoké hladiny mužských hormónov u žien s týmito podmienkami. To pomáha telo k ovulácii. Niekedy klomifén citrát alebo FSH je v kombinácii s metformínom. Tento liek sa zvyčajne užíva ústami.

any395
4. jún 2012
cerkutka
4. jún 2012

@lilli202 ahoj🙂 no nakoniec som bola v piatok u lekara..🙂 povedal mi presne co mam poslat a odkial to mam vziat a co mam napisat, takze este v piatok som to vsetko poprefocovala a dala na papier, napisala ziadost so vsim vsudy a dnes rano som to bola poslat🙂 povedal ze ziadne dalsie vysetrenia mi netreba...🙂 tak uvidime🙂 bol zlaty.....a velmi napomocny🙂

cerkutka
4. jún 2012

@21majka vies co..nechce sa mi ist🙂 ked povedal ze nepotrebujem 🙂 tebe asi tiez nic nezisitili - ci hej? ked si to tak zoberies ze ti zistia presne to co ti aj on povedal a bez operacie tak nemam preco tam ist...🙂 kazdopadne ked to bude nutne tak nebudem mat na vyber, teraz mi povedal ze nemusim ist 🙂 poslala som veci co mi on dal a uvidime co mi odpovedia🙂

cerkutka
4. jún 2012

@21majka och naozaj ?? to co znamena ta endometrioza?? a da sa to preliecit? tak to je super...a to ta Dr neposlal na laparku a ty si sa sama rozhodla?? to je aka haluz...hmm...tak potom mi asi dobre radis ze by som mala ist aj ja...- uvidime no co mi dojde z tej poistovne a ked to bude zas daka haluz tak pojdem aj ja...to mas pravdu radsej rychlo preliecit a necakat zbytocne..hmm...si ma teraz zaskocila🙂

cerkutka
4. jún 2012

@xeni81 to je super ze mate dobre vysledky🙂 a vy ste tiez u Dr. Hermana??

xeni81
4. jún 2012

@cerkutka áno, sme uňho. manžel bol piatok u andrológa u Dr. Hrivňáka, budúci týždeň v stredu bude mať výsledky, tak som zvedavá, že čo povie.

21majka
4. jún 2012

@cerkutka ahojki,o endometrioze sa pise vsade-proste je to pliaga,ktora ti moze zapricinit aj neplodnost.A hlavne vacsinou ju zistia,az na tej laparke.Jasne,ze pokial nemusis,tak nechod.Ja som sa rozhodla uplne sama,pretoze aj Dr.Herman mi povedal,ze u mna je iny problem a laparka mi nepomoze...Takze som cely den premyslala a na druhy den predsa isla.Mozno nasiel Dr.Herman nejaky dalsi problem,ale si myslim,ze uz ma asi vo stvrtok na 4.konzultacii nic neprekvapi,lebo doktor co ma operoval videl urcite viac ako on.Vsak uvidime... 🙂 Kazdopadne ti budem drzat prsteky,nech ti ziadost schvalia-hlavne rychlo a nech sa vam IVF podari na prvy sup 🙂 🙂 🙂

hoky
4. jún 2012

Dievčatá ten nový prístroj u Dr. Hermana EmbrioScope je super vec, lebo to zvyšuje naše šance na úspech pri výbere zdravých bábetiek, tak dúfam že ta 1000 bude veľmi rýchlo prekonaná.Držím Vám všetkým pršteky

lilli202
5. jún 2012

@cerkutka no tak to jedbre ked tak rychlo si to vybavila sikulka si.ja mám este mesiac ty.jaj dovtedy asi aj zomrem alebo infarkt dostanem.ale pojdem sa ja tam pozret ci nebudem mat aj skor.lebo to posielaju krv do Bratislavy a do Lucenca..a mozno aj do afriky hahah.

cerkutka
5. jún 2012

@21majka hmm...tak potom daj vediet..mozno dr. Herman videl este iny problem, na laparke vidis iba vajcovody...haluzim nad tou laparkou ci ist na nu ci neist uvidime ..nechcem to otvarat na vela stran naraz, ked uz som zacala vybavovat to ivf a papiere tak uz to neidem riesit...a ked to bude potrebne tak to riesit pojdem. Daj vediet potom ako si dopadla na tom stvrtom posedeni, Kedy ho vlastne mas?

cerkutka
5. jún 2012

@lilli202 haha🙂 ty si aka vtipna🙂 tak ked to poslu do afriky tak do mesiaca mas odpoved zarucenu🙂 nevadiii..niekedy pomaly dalej zajdes🙂

lilli202
5. jún 2012

@cerkutka vidis aspon si zasmeje trocha. Jaj to cakanie cakanie to ma znyci uplne. Vies nad cim rozmislam ked uz budeme mat vseci co tu piseme tak dame niekde velke stretko co vy na to????

cerkutka
6. jún 2012

@lilli202 jasneee ja som za...akurat ty nie si z kosic vsak?

xeni81
6. jún 2012

@lilli202 aj ja som za

lilli202
6. jún 2012

@cerkutka tak sa stretneme niekedy. Mozno o rok mozno o dva

dicinka1
6. jún 2012

ahojte baby..ja som Vás dnes prišla trošku prečítat..držte sa baby.. 😉

dlho soim tu nebola..vidím nove tvare..vela štastia..

cerkutka
7. jún 2012

@lilli202 preco az tak neskoro??🙂 o 9 mesiacov🙂 hihi...

cerkutka
7. jún 2012

@xeni81 tak uz mate vysledky? kedy sa idete do toho pustit?

katka30129
7. jún 2012

ahojte babenky, predpisal niekomu herman metformin/siofor? a ak by ste mohli napisat ci vam pomaha a ci vam pomohol otehotniet?a este ake problemy ste mali? dakujem

linka
7. jún 2012

@katka30129 ahoj,moja kamoska ho brala a do 3 mesiacoch otehotnela,chodila k dr.Hermanovi 😉 ona nemala ovulaciu...

katarina822
7. jún 2012

@katka30129 ja som brala siofor mala som na 6mes. a presne po 6mes. som otehotnela. drzim palce 🙂

katarina822
7. jún 2012

@katka30129 4. Natívny/prirodzený cyklus

Ako natívny/prirodzený cyklus (anglicky tiež „IVF lite“) sa označuje postup, pri ktorom sa vajíčka získavajú bez hormonálnej liečby alebo len s minimálnou stimuláciou vaječníkov. Cieľom je zníženie záťaže ženy, nižšie riziko vedľajších účinkov podávaných liekov, nižšie náklady a zisk menšieho počtu vajíčok. Úspešnosť sa pohybuje v rozmedzí 25–35 %.
Metóda je určená ženám:

* pri vyššom riziku hyperstimulačného syndrómu
* pri obavách z vedľajších účinkov liečby alebo metódy IVF
* so syndrómom polycystických ovárií
* v prípade vyčerpania výkonov hradených zdravotnou poisťovňou
* ženám, u ktorých nie je vhodné vykonať intrauterínnu insemináciu z dôvodu nízkej kvality spermií partnera

V indikovaných prípadoch zlepšuje odpoveď vaječníkov na stimuláciu a znižuje riziko hyperstimulačného syndrómu použitie tabliet metformínu (Siofor tbl.). Táto látka zlepšuje využitie glukózy v bunkách, upravuje tvorbu hormónov vo vaječníku a uľahčuje uvoľnenie vajíčka. Predpokladom užívania je dobrá znášanlivosť lieku bez vedľajších komplikácií.

katarina822
7. jún 2012

@katka30129 a este toto som nasla Dobry den! Prosila by som vas o radu.Nemozem otehotniet a pani doktorka z asistovanej
reprodukcie z Bratislavi mi predpisala Siofor-500, aby som mohla byt tehotna a mohla mat
menzes. Ale mam strach ich zacat uzivat lebo v lekarni mi povedali, ze su na cukrovku je to
peavda? Co by ste mi odporucil? Dakujem.
RE - Dobrý deň prajem, siofor je liek , ktorý obsahuje metformin, a naozaj sa používa v
liečbe diabetikov. Boli zistené jeho priaznivé účinky pri liečbe syndrómu polycystických
vaječníkov - PCO, kedy ovplyvňuje hormonálne - dozrievanie folikulov a vajíčok, znižuje
hladinu mužských hormónov. U niektorých žien s anovuláciou/ to je u žien, u ktorých
nedozrievajú vajíčka/ nastaví cyklus tak, aby dochádzalo k zreniu vajíčok. Efekt sioforu sa
však prejaví až po dlhšej dobe užívania - mesiace. Má nežiadúce tráviace účinky , takže sa
musí nasadzovať postupne a zvyšovať dávku. S pozdravom Dr Krajkovič

21majka
7. jún 2012

Vsetkym pekny podvecer,
takze mame za sebou uz aj konzultaciu...Priatel doplnit vysetrenie u urologa ESHRE a potom urychlene vypisovat ziadost pre poistovnu,pretoze moja diagnoza je POF-predcasne zlyhavanie vajecnikov a tu uz sa neda nic robit,proste odporucanie Dr.Hermana je :uprednostnujem IVF+ICSI.Odporuca mi dlhy protokol.Som smutna, no musim verit,ze to moje vajecniky vydrzia este do septembra a pustime sa do toho...inak je mi hrozne,placem...a to sa este musim aj balit a odlietat z domu 😢 😢 😢

katka30129
7. jún 2012

a babenky prosim vas ak niektora z vas brala siofor tak ako dlho vam bolo od neho zle?ja ho beriem 3 den a citim sa hrozne pocit horucky, pocit na zvracanie, navaly tepla a zimy....neviem ci je to normalne alebo ho mam radsej vysadit? :o}

katarina822
7. jún 2012

@katka30129 nepoviem ti uz presne ja som ho brala v r.2008. sama ho nevysadzuje poroz.sa s doktorom radia zacat s davkou 2tab. denne neskor 3. ale myslim ze po tyz. by malo byt dobre. taka navaly su aj pri stimulacii napr. clostydom uvolnuje sa viac vajicok.