Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

sofia2008
8. nov 2009

prajem dobru chut lusi 🙂
ja rada varim...a od tej nudy doma asi zacnem aj kolace piect..uz som tyzden na PN a po ET budem este dva tyzdne doma...asi zosiviem 😠

lusinkaj
8. nov 2009

aha,tak to hej...aj ja sa doma nudim ale zeby som tolko varila tak to urcite nie... 😝

terasa
8. nov 2009

Ahojte zelam prijemnu nedelu som tu nova chcela by som sa pridat do vasej debaty.Ja som zacala v septembri chodit do centra asistovanej reprodukcie v ke v starej nemocnici.Snazime sa o babatko viac ako rok.Mala som vykonanu v roku 2005 operaciu laparaskopiu endometriozu teraz v marci my zistila doktorka,ze mam myom do velkosti 2 cm.Zacala som teraz brat liek na upravu prolaktinu nakolko mi zistili,ze ho mam vela a este k tomu my nerastie folikul.Chcem sa opytat,ze ci neviete ze aky je dalsi postup v centrach co dalej budu robit?Ako dlho ma budu liecit,kedy prikracuju k umelemu oplodneniu?Moj manzel mal vysledky v poriadku.

walle
8. nov 2009

ahoj teraska...no to je veeeeeeeeeeľmi individuálne...napr. ja som bola pred dvoma rokmi a dávali sme sa dokopy celé dva roky už mimo centra, u mojej obvodnej lekárky

...až v júli som začala znova chodiť do centra...zvyčajne mesiac - celý cyklus sa kontroluje / asi tri krát navštíviš centrum/ - na záver ti povedia aký máte či nemáte problém a na základe toho idete na vec...vypísanie papierov na poisťovňu , ppotom čakáte na schválenie / nepamätám si presne ako dlho to trvalo...ale do mesiaca určite/

...ja asi týždeň pred začiatkom menzesu som dostala injekciu a potom v prvý deň menzesu som prišla do centra, vzali mi krv...dostala som lieky...injekcie, ktoré som si pichala asi 10 dní...po 10 tich dňoch som prišla na kontrolu, a to mi už povedal že o necelý týždeň prídem na odber vajíčok...dovtedy som si pichala stále injekcie...plus hormóny v tabletkách i do pošvy...dva dni pred odberom ešte jedna injekcia extra...

odber sa konal ráno pri krátkodobej narkóze, z ktorej mi nebolo zle -na moje prekvapenie, pretože mne je stále zle po narkóze...trochu som si ppoležala, išla som s manželom na raňajky a na obed sme sa vrátili po výsledky...

výsledok bol 12 oocytov, súhlasili sme metódou ICSI...o 5 dní na to som mala ísť na vklad, ktorý sa bohužiaľ nekonal pre OHSS

momentálne sa pripravujem na KET...

toto je moje zhrnutie postupu...ale ako som už spomínala...je to veľmi individuálne...

walle
8. nov 2009

sofi neblázne že tak rada varíš!!! 😠 ..veď dostanem komplexy ☹ 😀

walle
8. nov 2009

teraska opravujem...ja som si sama nepichala injekcie...nedokázala som a ani manžel...chodievala som k sestričke...vzdialená známa... 😔

walle
8. nov 2009

aj ja mám otázočku ku skúsenejším Hermankám Nehermankám...keď idem na KET...koľko embryí sa rozmrazuje? povie mi to lekár vopred? dávam nejaký súhlas? ak sa rozmrazujú aj dve tri...a vkladať sa môže / v mojom prípade/ iba jedno...čo robia s tými ostatnými, ak sú v poriadku a prežili? ☹ ☹ ☹

ixinka..ty by si mohla vedieť...

sofia2008
8. nov 2009

walle, ja fakt rada varim 😀
no po dnesnom segedinskom ma este k tomu mojmu brusisku este aj nafuklo 😀 mudre odo mna 😀
len dufam, ze ked zajtra poviem hermimu,ze mam take brusisko, ze mi nezakaze vklad...ved inak mi nic nie je 🙂
a v tvojom probleme ti neviem poradit, ale co som citala, tak vraj sa rozmrazuju dve, ale neviem to naisto 🙂

walle
8. nov 2009

neboj...Hermi ti to nezakáže...zajtra strašne budem na teba myslieť...príď nám povedať tvoju skúsenosť...

sofia2008
8. nov 2009

walle..dakujeeem 🙂 jasne, ze vam napisem...to bude ale dlheeee cakanie 😠
ved o chvilu to uz caka aj teba 🙂

walle
8. nov 2009

dúfam.... ☹

ináč práve rozoberáme v miestnosti KET kvallity embryí...tebe Hermi povedal, akej kvality máš embryjká? vraj sú kvality AA,AB,BB atĎ. tieš dievčatá z iných centier vedia, že majú 6 bunkové atď. ja nič neviem... ☹

terasa
8. nov 2009

walle dik no mne uz odsledovali cely cyklus ako som pisala zistili mi ze my nerastie folikul a ze mam zvyseny prolaktin tak mi nasadili liek parlodel ktory beriem uz viac ako dva tyzdne bola som aj na kontrolnom kvrnom vysetreni,ze ci zabral ten liek zajtra mam volat do centra doktorke a povie mi viac

sofia2008
8. nov 2009

walle,ja tiez nic neviem, asi mi povie zajtra..takl dufam, ze aspon jedno bude AA..tiez som o tom citala..ake dufam, vsetko bude ok, raz sa urcite dockame walle 😵

walle
8. nov 2009

teraska...aháááááááá, to mi ušlo, že tieto lieky ti dali v centre...vidíš, je to individuálne...mne pred dvoma rokni povedal Hermi aké mám problémy ale neliečil to on...to som už riešila s mojou lekárkou...keď som sa o dva roky vrátila...nepriamo ma vyhrešil, že kde som bola dva roky...vraj lekárka liečila to, čo nebolo až tak dôležité pre umelé oplodnenie a stratila som 2 roky...mám 34 a som na tom horšie.. ☹

walle
8. nov 2009

sofi,zabudla som... koľko máš embryí?11?

a pýtaj sa zajtra na kvalitu, dáš mi vedieť...ja som tam v stredu... 😉

matelko1
8. nov 2009

ahojte baby.prajem pekny vecer.som na skok u mamky,tak som vas prisla kuknut 🙂

walle
8. nov 2009

ahoj matelko...tak ty si tu poriadna korčula...starý dobrý koreň 😉 a ešte predpokladám, že si krásnym príkladom, že bojovať sa oplatí...

vieš nám odpovedať na nejaké otázky vyššie položené? ☹

sofia2008
8. nov 2009

ano, mam ich 11 🙂
jasne, ze sa popytam a vsetko to tu zajtra napisem 🙂
matelko, tebe sa to krati..drzim palce 🙂

lusinkaj
8. nov 2009

ahojte baby,vy ste sa tu rozpisali...kto vas ma citat? 😀 😝
matelko ahoooj,ako sa mas? 🙂

ixi
8. nov 2009

wal u hredziho sa zmrazuju embruska po 3 a aj po 2 s tym ze ja som mala 14 zmrazenych tak som mala 4x3 a1x2 rozmrazuju ich den pre ketom mna sa nikto nepytal kolko chcem proste som prisla ne ket a mi povedal ze rozmrazili 6 a 2 prezili a tie mi aj vlozi nie vzdy sa rozmrazia vsetky rozmrazia 3a ak treba dalsie....embrya sa este raz nedaju...tak ak budes chcet len jedno a rozmrazia sa ti 3 tak neviem ci davas dajaky suhlas aby ich znicili fakt neviem...a naozaj chces len jedno? ved pri ketoch je mensi sanca ako s cerstvymi embryjkami este porozmyslaj...alebo sa porad s lekarom...

ixi
8. nov 2009

ahoj lusi 🙂

lusinkaj
8. nov 2009

ahoj ixi...
tak u hermana sa rozmrazuju neviem presne ako,ale ja ked som bola na ket som mala 5 mrazaciky a vlozili mi dve lebo tie 3 boli uz zle...a ako na to prisli,ako to robia kolko rozmrazuju to neviem... 😝

ixi
8. nov 2009

no ved to ze zalezi ako sa rozmrazuju lebo to zamrazovanie je velmi komplikovane a daktore sa neprebudia napr. ja som teraz pri kete mala 3 vsetky sa rozmrazili ale vyvijali sa dalej len 2 takze tazko presne povedat...

lusinkaj
8. nov 2009

presne tak...tazko povedat niekto ma 3 po rozmrazeni nieje dobre ani jedno a ket sa nekona... 😒 tazko povedat 😒

ixi ty ako pokracujes?

ixi
8. nov 2009

tak ja teraz pavzickujem sice by som najradsej isla hned ale nejde to potrebujem predichat tie neuspechy ved za jeden rok boli 4 a aspon nasetrime evriky 😀

lusinkaj
8. nov 2009

jasne hlavne tie eura strasne s nimi 😒 a do kedy davas pauzu?

ixi
8. nov 2009

neviem dokedy po ms idem na preventivku a na hormoniky 😀 a potom mi chce dat dokina dufaston neviem dokedy...

lusinkaj
8. nov 2009

duphaston?a naco?

lusinkaj
8. nov 2009

dobru nocku baby idem k telke pozerat superstar... 🙂

sofia2008
8. nov 2009

dobru noc...aj idem pozerat superstar 🙂