Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

sobka
25. máj 2011

@gerena možem poprosiť o radu? co si myslíš o lieku TOREKAN, myslíš, že ho môžem v prípade potreby užiť? moj obvodný mi ho predpísal na migrenu, zvykne mi byt zle s bolestami hlavy, hlavne, ked užívam tie hormony, stáva sa mi to raz do mesiaca, aj vcera ma bolela hlava príserne, ale nevracala som, tak som vydržala, myslíš, že som si mohla dat ten liek, nemože ublížiť ako napr. iné lieky proti bolesti, ktoré by sa nemali na rady lekárov užívat?

mima263
25. máj 2011

@sobka to ti pomôže proti zvracaniu, závratom ale na bolesť asi nie

sobka
25. máj 2011

@mima263 no torekan je na migrenu a mna ked boli hlava, akoby zo zaludka, tak mi je aj zle, myslím taku bolest hlavy spojenu s dávením, to mám casto, ved vies 😉 a hlavne pred MS

mima263
25. máj 2011

@sobka hej dôverne poznám. Veď si prečítaj. V tehu aj tak budeš objímať wc a nedáš si torecan http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/toreca...

gerena
25. máj 2011

@sobka ked si tehu tak nie.....zvykne sa davat jedine pri uprnom, niekolkodnovom vracani, aj to len v nemocke, ked uz niet inej pomoci......neskusala si ginger? je zo zazvoru a rpi migrene celkom slusne zabera

gerena
25. máj 2011

@mima263 pri migrene zvyklo byt napinanie aj zvracanie preto sa dava torecan

sobka
25. máj 2011

@mima263 mojo, ja príbalový letak už citam dva dni, oni pri urcitých liekoch nenapísu vobec nic, len sa poradte v tehu s lekárom, ale to ani na ibuprofen ti nic važne nenapísu a neodporuca sa užívat....ked mna ta hlava boli vždy príserne, neda sa mi ani spat ani normálne fungovat, ten liek mi fakt zaberie už po dvoch tbl, to nieje bolest na irfen, ten mi este na migrenu nikdy nezabral 😉 tak len som chcela vedieť, ci by som neuskodila, ak by som si chcela ulavit tým liekom....ja grckám vcelku rada, len ta hlava , tu by som si vtedy najradsej odtrhla z krku navždy !!to sa fakt nedá zniesť...tak dufam, že už to nebudem musieť riesiť, že sa bolest tento mesiac už nevrati...jáááaj keby to bolo grckanie z tehu...na to si este pockáme 😉

gerena
25. máj 2011

@sobka este sa zajtra popytam na Motilium, ci ma niektory z nasich dr skusenost s snim, teoreticky by sa dalo, ale teoria je casto ina ako prax hlavne co v prvom trimestri 😉
neviem co konkretne proti bolesti uzivas, niektore antimigrenika su v tehu bezpecne
dobru nocku kocky

sobka
25. máj 2011

@gerena no ten ginger nepoznám, je na predpis? alebo vp? som na nervy z tých liekov, co sa može a ako by to mohlo ovplyvnit vývin plodu...ked žena otehotnie sponntánne a ani nevie, že je tehu, dovtedy fajčí, hádže sa z padáku, urcite vracia po opici a berie milion liekov proti bolesti a aj tak má neskor tehu test pozitívny...myslíš, že by som si nim fakt ublížila? prídem si kupit ten ginger pre istotu, nech mam v zasobe 😉

sobka
25. máj 2011

@gerena no bud sa celý den pretrapim aobjímam celý den misu a dám si neskor len veeela cukru, ked už ma tak nenapína aj z vody, alebo ten torecan mi pomože...daj mi pls vedieť, co si zistila...dakujem krasne, prajem dobru nocku 🙂

mima263
25. máj 2011

@sobka prepáč že ti tu do toho zbytočne kecala. Ja som sa chytila toho "iné lieky proti bolesti". Aj by som Ti rovno ponúkla ten čo mám (ja som ho mala proti závratom a pri migréne úplne iné lieky), ale pevne verím, že ho nebudeš môcť používať. No a ten tvoj výpočet pokusov, hmm tak to už ani neviem čo povedať. Asi len, že Ti prajem, aby si tu čoskoro zoberala nejaké detské príkrmy a pod.

gerena
25. máj 2011

@sobka nenapisu, kto by skusal lieky na tehotnych zenach? mame udaje o potkanoch a potom po rokoch pouzivania vyjde vsetko najavo......1. trimestri sa skor odporuca acylpyrin al. aspirin v 2 a 3 trimestri len paracetamol proti bolesti a nie capiky . V krajnom pripade aj ibuprofen v 2/3 ale v 3 vobec. z antimigrenik je sumatriptan relativne bezpecny, no 100perc sa to neda urcit

matelko1
25. máj 2011

@gerena ahoj.davno si tu nebola.ako sa mas,co mas nove.prid sem castejsie....ak budes moct...
@sobka no a co ked to je aj z tehu...drzim palce aby bolo.....

idem spat.dobru noc...

gerena
25. máj 2011

@matelko1 nestiham, ale pravidelne vas citam 🙂 aj fotky kukam a som nadsena v torty 🙂 az mi sliny potiekli 😝

sobka
25. máj 2011

@mima263 mojko je super, že si napísala, ale že nezavoláš? pracujes? dakujem, tie príkrmy budeme rozoberať spolu cochvila, neboj.... 😉
@gerena tak mi prosím potom daj vediet čo si zistila od dr u vas a dakujem za rady...
@matelko1 a baby dobru nocku 🙂

mima263
25. máj 2011

@sobka veru pracujem a keď Ti poviem, čo riešim dostaneš záchvat smiechu. Preberám štafetu, veď vieš aké odporúčania som dostala 😅

sobka
25. máj 2011

@mima263 zavolaj mi zajtra, som zvedavko 😉

sofia2008
26. máj 2011

dobre ranko vsetkym 🙂

matelko1
26. máj 2011

ahojte.prajem pekny den.
dnes planujem ist do mesta.po 18 rokoch som sa odhasila od mojho zubara,lebo som ho mala v poprade a uz som sa nemala ako k nemu dostat,hlavne deti som nemala kde nechat,tak sa idem teraz prihlasit k novemu,ku kamaratovi,tak dufam,ze aj s nim budem taka spokojna...ved som prepasla uz 2 terminy a plomba na stolicke mi odpadla...som zvedava vobec ci ho stihnem robi len do jednej dnes..

sobka
26. máj 2011

@matelko1 tak nech to stihnes a bezbolestné osetrenie želám🙂 ahojte a pekný dník prajem babule 🙂

pipina84
26. máj 2011

@lucinanm ahojky, tak to sa velmi tesim s Tebou, dufam, z Ti vsetko bude OK prebiehat 🙂 Inak ja som bola 10.5. uz na treti pokus. V pondelok 23.5. som bola na krv, ked som volala Hermimu o vysledok, tak mi povedal, ze sam nevie, ci som, alebo niesom tehotna, ze ta hodnota je velmi slaba a zajtra 27.5. mam prist znova na krv a uvidime ci to stuplo. Takze sme plni ocakavani. Velmi sa bojim, ze to bude zase sklamanie, ale pri prvych 2 pokusoch, som nemala ziadne pocity, ale teraz po tom tretom sa mi po tyzdni naliali prsia a aj ma pobolievaju, tak len dufam, ze ma moje telo nasklame 😖 Bol by to pre nas najstastnejsi den v zivote, keby povedal, ze sa to podarilo 😀 Tak uvidime zajtra, pekny dnik, pa 🙂

sobka
26. máj 2011

@pipina84 džím silno zajtra palce, verím, že hcg v krvicke stupne min. stvornásobne, kedže si bola už v pondelok, nevies aku hodnotu si mala? bola si na ET alebo KET? verím, že to dobre dopadne, ozvi sa zajtra, držím palce aj na nohách:!!!! 😉

lucinanm
26. máj 2011

@pipina84 ahoj, dakujem, velmi verim a dufam ze to teda vyjde, aj ja som mala taky pocit, mam citlive prsia aj bradvky, tak som si myslela ze to asi vyslo, kupila som si acidofolan, tak verim ze aj to k tomu pomohlo, budem drzat palce potom daj vediet .-)

matelko1
27. máj 2011

ahojte.
@pipina84 drzim palce,nech hcg stupa.....

sofia2008
27. máj 2011

ahojte 🙂

katica1
27. máj 2011

ahojte....drzime babam silno prsty.....!!!! 🙂

matelko1
27. máj 2011

kuk,nik tu nieje ☹
chlapcov som dala spinkat,idem si urobit kafe a vypijem ju na zahrade...
@sofia2008 ako alergia....

dicinka1
27. máj 2011

ahojte..mal niekto z vas ureaplazmu?ako sa to da liečit?

matelko1
27. máj 2011

@dicinka1 ja som mala a ATB sa preliecis,ale to sa musia obaja partneri preliecit...to znamena,ze aj mm bude musiet brat lieky
my sme brali CIPHIN 500 5 dni,potom tyzden pauza a znova 5-dnova liecba....

dicinka1
27. máj 2011

@matelko1 moja..manželovi asi toto zničilo obličky.. 😠 😠 😠 😠 ☹ neliečil sa...šli sme hned do IVF..a takto to dopadlo 😢