Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

slavka_2012
26. aug 2012

@21majka ahoooj majka 🙂 mam sa celkom dobre a bohuzial nemam ziadne dobre spravicky ☹ ale mam uz vsetky lieky nakupene a cakam kedy zacneme, 😉 ,musela som si oddychnut od vsetkych liekov a som pripravena do dalsieho boja 😵 pevne verim,ze v septembri zacneme a uz sa to podariiiiii 😀 😵 😀 mozno ,ze budeme snazilkovat spolu 😅

21majka
26. aug 2012

@lamilka lamilka a ty si ako na tom?uz mas ziadost schvalenu?alebo si este len v stadiu konzultacie a vysetreni?

21majka
26. aug 2012

@slavka_2012 akoze ziadne dobre spravicky?vsak uz len to,ze mas vsetky lieky a hlavne ze si pripravena 🙂 budem ti strasne strasne drzat prsteky 🙂 🙂 🙂 Ja budem zajtra volat do centra ci je alebo nieje ziadost schvalena,tak dufam,ze bude 🙂 No a potom este cakat na menzes,lebo to este neviem kedy sa jej uraci prist...mozno o mesiac mozno o 2 ☹

21majka
26. aug 2012

@slavka_2012 ale bolo by to super snazilkovat spolu 😀 😀 😀

slavka_2012
26. aug 2012

@21majka velmi pekne dakujem 😉 ja ti drzim palce aby ziadost uz bola schvalena a mrcha prisla cim skor 😉 a mozno nam to vyjde na rovnako 😵 😀

lamilka
26. aug 2012

@21majka my sme tam boli naposledy koncom aprila, kazal nam este , mne absolvovat laparku, endokrinologie a manzelovi urologa, vsetko okrem laparky uz sme mli za sebou, tak ale on chcel ze este raz, no ale vsetko nam vyslo v poriadku, tak ideme teraz do centra uz s vysledkaami a neviem aky postup zvoli, ked mame vsetko vporiadku...teda aspon tieto veci, lebo ved musi byt niekde problem, ked sa nam nedari....

lienka2
26. aug 2012

@keterin1 pre mna osobne bol cas ktory sme stravili riesenim nasho problemu s otehotnenim u dr. toporcerovej stratou casu 😔 ako osoba je velmi mila, neviem ako to u nej funguje teraz ale vtedy pred takmer 4 rokmi som tam presedela niekedy aj cele dopoludnie, lebo utekala k porodu, lebo mala tehotne pacientky na poradne.. a hlavne preto ze nemala tie skusenosti co dr. herman..
@tinusasa
@xeni81
@bambula27
@lamilka my sme mali bielkoviny a zapal u hermana ale potom aj u urologa, a pokial viem tak u hermana sa robi ovela podrobnejsi spermiogram ako napr. u dr. hredzaka.. preto tie rozdiely..

keterin1
26. aug 2012

@lienka2 aj ja som sa neraz nacakala ale vidis zadarilo sa a salo to neporovnatelne menej a hlavne ta metoda je ooooovela prirodzenejsia

21majka
26. aug 2012

@lamilka lamilka neboj,Dr.Herman sa stretava aj s takym niecim...on uz vie,co dalej...urcite sa // dockas 🙂

amali
27. aug 2012

tak od dnes picháme puregon a v pondelok kontrola - len je všetko OK 😉

21majka
27. aug 2012

Ahojte zienky,tak odpoved z poistovne akurat dnes dosla k doktorovi...schvalena 🙂 .Ale to je iba jedna jedina dobra sprava,ked som volala Hermanovi tak ostal mierne nazlosteny,kvoli mojej liecbe ktoru mam teraz,ze naco mi ju moj gynekolog daval,kedze mam ist na IVF...vraj mozem cakat na menzes pol roka ☹ ☹ ☹ .Ma normalne studeny pot oblial,kedze viem,ze laparku mi robili v poslednej chvili a liecbu mi nasadili kvoli zachrane mojich vajecnikov,tak nenachadzam slov.Bez nich by som mohla zabudnut na vlastne dietatko aj ked cez IVF a darcovske vajicka odmietam.Jedine co povedal,ze mam cakat a ked mi mrska dojde mam volat. 😒 😒

slavka_2012
28. aug 2012

@21majka tak to som rada,ze ziadost uz je schvalena 🙂 ale ta druha sprava ma poburila 😠 co doktor to ina diagnoza??? ☹ ale vsetko sa da zachranit ,len na tu mrchu budes musiet cakat 😔 kazal ti vysadit lieky ,alebo co navrhol?

cerkutka
28. aug 2012

@xeni81 a to si tiez musela zacat so stimulaciou? a mala si schvalenu ziadost o ivf alebo iba o inseminaciu? kedy si zacala stimulovat 22 den?

cerkutka
28. aug 2012

@lamilka to o vajickovodoch povedal aj mne a tiez to nebola pravda...lenze to on nevie urcit bez laparky, taketo veci sa nedaju presne urcit, mne povedal ze si to iba mysli...nie ze to vie..

xeni81
28. aug 2012

@cerkutka stimuláciu som začala 6 deň, dnes som bola na kontrole ale sú ešte malé len dve sú také väčšie 15 mm, takže vo štvrtok idem znova, pri inseminácií netreba žiadosť, tam neplatíš veľa

21majka
28. aug 2012

@slavka_2012 ahoj slavka,ja neberiem lieky,mne pichli zaciatkom juna jednu injekciu,co mala ucinok na 3 mesiace a teraz mam akurat posledny tyzden a do mesiaca-dvoch mam dostat menzes...aspon dufam ☹ Ale je to pravda,ze iny doktor-iny nazor na diagnozu a na liecbu.Vsak uvidime co z toho bude.Hlavne som si cez noc uvedomila,ze stresom a trapenim sa nikam nedostanem,takze som to nechala tak,kupila som si letenku na koniec septembra a pridem si oddychnut domov na par dni 😀 😀 😀.Nateraz som proste iba na 'cakacke' 🙂 🙂 🙂

cerkutka
28. aug 2012

@xeni81 pockaj..nechapem...co su este male?? ty mas viac babetiek v brusku??

xeni81
28. aug 2012

@cerkutka sorry teraz pozerám,že som vynechala jedno slovo - folikul. Takže mám dve dominantné folikuly, ale ešte počkáme že či rastú ďalej.

cerkutka
29. aug 2012

@xeni81 asi tomu celkom nechapem,tie dve folikuly uz mas v sebe?? ci kolko ich mas v sebe? a co bude s tymi ostatnymi??

cerkutka
29. aug 2012

dobre ranko baby, tak ja som sa dnes zobudila na cervenu (ako som predpokladala lebo mne to chodi ako hodinky) takze zajtra idem volat Hermanovi a dufam ze uz tento mesiac do toho "prastime"🙂))

slniecko001
29. aug 2012

@cerkutka moja ono to je skrátene takto: folikuly sú vlastne vajíčka, ktoré máš vo vaječníkoch a postupne každý mesiac dozrievajú a rastú (väčšinou každý mesiac jedno) na určitú veľkosť, potom prasknú a ak sa oplodnia tak si tehu. Teraz pri stimulke vaječníky viacej "makajú" a rastie viac vajíčok - folikulov . Doky ich sleduje a ak máš IVF, tak pri odbere tie dozreté, ale ešte neprasknuté vyberie von. V labáku ich oplodnia a o 2-4 dni ti oplodnené 1-2 vložia späť do maternice. Ak sa chytia a pekne rastú, tak je to superrrrrrrr!!!!!!!!!

xeni81
29. aug 2012

@slniecko001 ďakujem, že si to tak pekne napísala za mňa, ako si dopadla včera? ja zajtra idem zase

slniecko001
29. aug 2012

@xeni81 povedal mi, že je tam dosť folikulov na štart, ale sliznica je nízka, možno bude treba viac liekov, ale to mi potvrdí v piatok. Vraj sa to ešte môže "rozbehnúť" to som včera bola po 4 dávkach Gonalu. Ty máš dlhý protokol, keď píšeš, že stimuluješ od 6. dňa? Koľký deň cyklu si mala tie 15 mm?

xeni81
29. aug 2012

@slniecko001 akú más sliznicu? ja idem len na IUI, takže dnes pichnem poslednú dávku. a včera som mala 11. deň

slniecko001
29. aug 2012

Nepovedal mi výšku sliznice, len sestričke diktoval. V piatok idem zas, tak sa ho opýtam, lebo tiež ma to zaujíma. Ja som mala včera 5. deň cyklu, v piatok to bude 8. deň. Len sa obávam, keď naozaj budem potrebovať ďalšie dávky, kde ich narýchlo zoženiem. ☹

xeni81
29. aug 2012

@slniecko001 no ani mne nepovedal len toľko diktoval sestričke že "sliznica 5", ja zajtra budem mať 13. deň, idem k nemu, no veľmi som zvedavá kedy vyvolá prasknutie.

slniecko001
29. aug 2012

@xeni81 tak držím palce, nech všetko dobre dopadne. Daj zajtra vedieť ako si dopadla. Ja už ani v noci poriadne nespím, či bude všetko ok, alebo budem musieť zháňať ďalšie lieky a bude sa to komplikovať 😢

slniecko001
29. aug 2012

@xeni81 ideš 1-krát na IUI alebo si už bola?

xeni81
29. aug 2012

@slniecko001 ďakujem, v každom prípade napíšem ako som dopadla, idem prvý krát, a dosť sa bojím, ani ja neviem poriadne spať

lilli202
29. aug 2012

Ahojte vcera som volala do poist.neman volat za taketo veci to si mam vybavit s lekarom dovera nemoze taketo informacie vydavat toto som este nezazila. Hermanovy som volala neviem ci aj on zaspal minule im to neposlal vcera povedal ze este tam treba doplnit veci o dva tyzden mu mam volat minule povedal ze im odpise asi zabudol v poistovni im neprislo nic ach jaj to sa len somnou moze stat uz som naozaj z tohto ako jelen v tomtom roku uz z toho nebude nieco aaaa uz nemam na to naladu