Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

matelko1
23. jún 2011

ahojte
@sofia2008 daj jej len do rucky chlebik,bude to cmulat,ked jej das kusok do pusinky,tak to vypluje.to je pre nu nova chut....a jedlo skus len vidlickou popucit a uvidis.mozno ti nebude take chciet,tak jej ho zmixujes.mne maxim nechcel take nemixovane papat,ale potom si uz zvykol,musel hryzkat...

matelko1
24. jún 2011

ahojte.
od vcera tu nik nebol...... ☹
mam tu svokru,takze vybehnem dnes sama do mesta.aj sa bojim,lebo este s nimi nikdy neostala sama svokra s detmi.

sofia2008
24. jún 2011

ahoj 🙂
@matelko1 ale neboj, ved su uz velki chalani 😵 skusila som dnes popucene, ale dve lyzicky a potom sa nam pusa zavrela 😠

dianka30
24. jún 2011

Ahojte, som tu nova a prečitala som si uz nejake prispevky na temu Herman, Hredzak, no je tu toho tolko, ze uz sedim pri PC 2 hodiny. S manzelom sa snazime o babo rok, mam za sebou uz 4 operacie vajecnikov, kde posledna bola endometrioza, takze ziadna slava co sa tyka uspesnosti otehotniet prirodzenou cestou. Najprv sme sli k dr. Toporcerovej. Ona mi povedala, ze mam zvacseny vajickovod, a ak pojdem na umele, tak je ho potrebne vyoperovat. Robila manzelovi 2x spermiogram a vysiel velmi zle, ze ma pomale a deformovane spermie a len cca 7 mil. dobrych. Nechcela som sa ist dat uz po 5x zoperovat len po nazore 1 doktorky, lebo v nemocnici s rozparanym bruchom nie je nič prijemne. Tak sme sli k dr. Hredzakovi. Tam mi urobili nanovo odber krvi, ultrazvuk aj spermiogram. U neho vyšli diamtratlne odlisne vysledky. Podla neho to nie je vajickovod ale len nejaka tekutina vo vzrastoch, kedze ich tam mam po tolkych operaciach hodne, takze on by ma neposielal na operaciu a manzelove vysledky vysli ze su uplne super, spermie su v norme a ma ich az 99 mil. Tak to je fest rozdiel nie? Tak teraz som z toho uplne ze debilek. Taktiez cenovo u dr. Toporcerovej mi hovorila, ze prve 3 zakroky hradi plne poistovna, plati sa len za lieky cca 300 €. U Hredzaka je to 300 € za lieky a 500 € za zakrok doplatok, co nerozumiem preco ked to ma hradit plne poistovna, ale vraj robi nejake ukony co poistovna nehradi. Mamina pozna dr. Hermana tak som zavolala jemu a sam mi povedal ze nech skusim prist aj k nemu, lebo ma chape ze teraz som dost neista, ze koho vysledok je spravny. Mamine spominal, ze prvy pokus je uplne zadarmo, ze sa doplaca len za lieky od 100 - 300 €. Len neviem, ci ho mamina pochopila spravne. Viete mi niektora poradit ako to je s financnou strankou u dr. Hermana? Ak by sa to podarilo u hociktoreho lekara, tak jasne ze peniaze riesim ako posledne, no nenajdem ich len tak na ulici ☹ Dakujem za Vase odpovede.

matelko1
25. jún 2011

ahojte.
@dianka30 tak platis za lieky cca 300€+zakrok u hermana.poistovna cely zakrok nepreplaca.ano mas 3 pokusy hradene poistovnou,len si musis urcitu cast platit....a co sa tyka hermana je fakt dobry,ma velku uspesnost....a ked ho mamina pozna,tak len pekne chod.vela zien od hredzaka odislo prave k hermanovi.

matelko1
25. jún 2011

@sofia2008 tak vcera som bola 2,5 hod.prec.chlapci spinkali,takue super.hodinu sa babka s nimi pohrala.ja som na seba minula.kupila som si v T.Tailor 2 tricka.....urobila som si radsot.

sofia2008
25. jún 2011

@matelko1 no super 🙂 my dnes ideme gratulovat na svadbu, len skoda, ze je zima, mala ma vela saticiek, ale nakoniec dame sveter a ciapku, to je leto 😠

matelko1
25. jún 2011

@sofia2008 neboj leto este len pride.....ano dnes bola riadna kosa....my sme boli von.sli sme sa prejst na cingov-slovensky raj....
teraz popijam s mm vinko biele suche....

kika1000
28. jún 2011

Ahojte všetci.

matelko1
28. jún 2011

ahojte.
kuk tu uz pekne dlho nik nebol.....kde ste vsetci.....
@kika1000 ahoj......

kika1000
28. jún 2011

Som tu nová. My sa snažíme o bábo uz rok a pol a nedarí sa nám to. Čo by ste mi odporučili ešte vyskúšať? Mám už podľa vás navštíviť centrum? Ešte som vôbec nikde nebola na vyšetrenie iba u svojho gynekológa na preventívu. Poraďte.

timmka
28. jún 2011

ahoj, na tvojom mieste by som isla do car, tam ti urobia komplet vysetrenie a zistia kde je vlastne problem, niekde urcite bude, ked sa nedari, ja som bola a zistilo sa, ze nie je problem len vo mne co sa tyka ovulky, ale aj u manzela, staci len nejaka infekcia a ovplyvni sa cele snazenie, drzim palceky

matelko1
28. jún 2011

@kika1000 uz by som necakala a navstivila na tvojom mieste CAR.urcite bude niekde problem.....tam ti urobia potrebne vysetrenia a problem sa zisti.rok a pol je dlha doba....

matelko1
28. jún 2011

moze byt aj nejaka infekcia ktora sposobuje neplodnost a moze byt problem v parznerovi....mne zistil doki ureaplazmu-ta sposobuje neplodnost,museli sme sa obaja preliecit a manzel mal slabe sppermie..

kamillka100
28. jún 2011

@matelko1 ahoj,mozem sa ta opytat, ci ta ureoplazma sa u teba nejak prejavovala? lebo aj mne ju zistili, ale ziadny problem som nemala, jediny ten, ze sa nam nedari, sme uz vyliecení, tak dufam ze sa konecne podari? ma vplyv ureoplazma aj na spermiogram? lebo mnozstvo a rychlost v poriadku, len najaka infekcia sa tiez nasla, tak bral aj on ant.

matelko1
28. jún 2011

@kamillka100 nie nijak sa neprejavovala,ziaden problem som nemala....jedine,ze som nemohla otehot.a moj gynekolog mi to ani nezistil,az herman v CAR....u nas sa taketo vysetr.v ramci preventivky ani nerobia...
a ci ma nejaky vplyv na spermiog.tak to neviem,ale ATB sme brali obaja,obaja sme sa museli preliecit...

sfin
28. jún 2011

Ahojte baby, čítam, že sa bavíte o ureaplazme. Mne ju v CAR tiež zistili, bola som u svojho gynekológa a žiadne ATB mi nedal. Dala som správu prečítať ešte jednej gynekológičke a tá povedala, že najskôr musí isť manžel na vyšetrenie. Zajtra ideme k Dr. Hrivňákovi na uroandrológiu. Tak neviem, či potom určí manželovi liečbu a odporučí nejakú liečbu aj mne alebo ako?!

katarina822
28. jún 2011

ahojte baby aj mne zistili ueroplazmu teda az doktor Herman a tak ako pise matelko1. gynekolok to nezisti lebo v ramci preventivky sa to nezistuje a preliecuje sa to antibiotika u oboch partnerov a pocas liecby sa musite chranit a az po kontrole ze si v poriadku mozete dalej pracovat na babetku . tiez neviem ci to ma vplyv na spermiogram ale ma to vplyv u zeny ze sa nedari....

sfin
28. jún 2011

@katarina822 len kto mi tie ATB predpíše, ked moj gynekológ nič?

matelko1
28. jún 2011

@sfin ATB by ti mal tvoj gynekolog predpisat a tak,ze aj tvoj partner ich bude uzivat....

sfin
28. jún 2011

@matelko1 ešte som na tú ureaplazmu svojho gynekológa upozornila a nič. Vraj je to ok, tak neviem. Možno, keď uroandrológ napíše nejaké odporúčanie, tak napíše. Fakt neviem.

matelko1
28. jún 2011

@sfin to by mal tvoj gynekolog bez ohladu na to,ci bol tvoj partner u uroandrologa,alebo nie.....ak to mas ty,ma to aj on,obaja sa musite preliecit a ziaden sexik az ked budete prelieceni...uroandrolog nepredpise ziadne lieky na ureu,on ani nerobi na to vysetr.
tlac na svojho gynekologa a pytaj si lieky na ureu

matelko1
28. jún 2011

@sfin ja som na ureu brala CIPHIN500 5 dni,potom tyzden pauza a znova Ciphin500-5 dni a boli sme vylieceni...

kika1000
28. jún 2011

Ahojte viete mi povedať ake vysetrenia robia v Centre?

sfin
28. jún 2011

@kika1000 Pôjdeš tam štyrikrát. Objednať sa treba v prvý deň menštruácie. Objednajú ŤA na vyšetrenie tak na tretí deň cyklu. Prvýkrát Ti urobia ultrazvuk a zoberú krv, druhýkrát to isté plus výtery a manžel na spermiogram, tretíkrát zasa krv a ultrazvuk a štvrtýkrát ideš na konzultáciu, kde Vám povedia, či treba ešte podstúpiť vyšetrenia u iných lekárov a povie aký bude ďalší postup. Zaplatíš 100 € a po konzultácii budeš mať pocit, že vy v živote nebudete rodičmi, ale netreba to brať až tak tragicky, lebo to tak nie je. 😉

dianka30
28. jún 2011

@sfin ahoj a vies mi napisat ako to je potom dalej cenovo u Hermana? Ak napriklad odporuci IVF? Ty si u neho riesila uz aj nejake oplodnenie, ci len vstupne vysetrenia?

matelko1
29. jún 2011

ahojte
@kika1000 napisala ti @sfin aky je postup a vysetr.robi na vsetko....na 4 konzultacii sa dozvies...do nerobi ani obv.gynekolog v ramci preventivky.zisti ci nemas nahodou endometriozu...rozne infekcie atd....
@dianka30 cenovo zalezi co vsetko budes mat a ci budes potrebovat icsi....teraz bola jedna moja znama a platila za icsi,lepidlo,predlzena kultivacia a zmrazenie dokopy 820€.

hanyr
29. jún 2011

Ahojte Hermanky... Chcem sa opytat ci ma niekto problem so chvalenim Ivf vo vseobecnej.Chystame sa na druhe kolo a ziadost som posielala 20. maja a zatial nic...... Neviete kde mam zavolat a na ake cislo do Blavy?????

gerena
29. jún 2011

@hanyr mas ip 🙂

matelko1
29. jún 2011

@hanyr ja som cakala 5tt kym dosla ziadost k hermanovi....ale som si obvolavala,ze kde to trci,vedela som,ze bola schvalena,ale stratila sa....a k tebe domov ziadost nepride...volala si hermanovi...