Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

svetluska23
11. feb 2011

@sofia2008 no vidíš. ono aj niektoré kaše a výživky máš určené od štvrtého mesiaca. dr. ti povie ako máš postupovať.
ja som začala tak, že večer začali dostávať kašu mliečnu ryžovú. žiadne príchute. ale vraj sa ma začínať zeleninkou a kaše až ked dieta papá tuhú stravu, neviem.
asi po týždni som na obed začala zeleninku,pár lyžičiek, 3dni mrkva, potom zemiak, cuketa, mrkva-zemiak, mrkva-cuketa, brokolica, brokolica-zemiak....,asi po troch týždňoch som pridala mäsko, kuracie, teľacie, morčacie, a po dalších dvoch týždňoch na desiatu alebo olovrant ovocie - banán, varené jabĺčko. deti musia najprv zeleninu, aby sa nenaučili na sladkú chuť ovocia. a večer som vždy dala kašu spočiatku len ryžovú, neskôr aj banánovú, vanilkovú ..../Nutrilon kaše, Nestlé kaše/.
na začiatku ti malá spapá maličké množstvá, budeš musieť po polhodinke, hodinke dokŕmiť mliečkom, ale potom ti vydrží aj 3-4 hodinky do olovrantu.

sofia2008
11. feb 2011

@svetluska23 dakujem 🙂 len ja sa bojim strasne, ze nebude chciet ani toto jest..lebo ona mi papa, len ked spi, max raz denne je pri tom hore..vcera mi pila 60ml 40minut ☹ lebo pri tom nespala..v noci si musim davat budik na krmenie, lebo ona by spala aj 10hodin vkuse ☹ tak sa bojim, ze ked ju zacnem krmit a ona bude aj to odmietat, tak sa asi zblaznim

svetluska23
11. feb 2011

@sofia2008 len ber to tak, že na začiatku ti možno spapá dve-tri lyžičky. tak hned sa netráp. postupne to pojde. mne maťko až pred mesiacom, po dvoch mesiacoch príkrmov, začal pekne papať. jankovi to išlo hned krásne. teraz obedujú okolo dvanástej a potom o tretej,pol štvrtej olovrant. chce to trpezlivosť, neboj to zvládneš.

sofia2008
11. feb 2011

@svetluska23 😵 dakujem..

lienka2
11. feb 2011

@sofia2008 rataj s tym, ze nebude chciet zeleninku a ked nahodou jej zachuti, budes len rada 🙂 aj my sme sa zo zaciatku trapili s prikrmami, potom sa pekne rozpapal a zrazu zase nechcel.. chce to cas kym si babatko zvykne na nieco ine ako mliecko 🙂

sofia2008
11. feb 2011

@lienka2 no ja s tym ratam, len nam ani mliecko nechuti 😒 dnes sme mali zasa blby den..snazila som sa ju dnes poobede krmit, ked bola hore,lebo sa jej nechcelo spat, tak sme za 2 a pol hodiny vypili 80ml - ked zaspala..ked bola hore, vypila 20ml 😒

lienka2
11. feb 2011

@sofia2008 a nikto ti nepovedal preco nechce to mliecko pit? myslim lekarku

sofia2008
11. feb 2011

@lienka2 u nas to zacalo tak, ze sa jedneho dna prestala chciet kojit, plakala na prsniku, odtahovala sa, tak som si zacala mlieko odstriekavat, ale vydrzalo mi to mesiac, mala som stale menej mlieka, Emmka malo priberala, tak lekarka mi kazala prikrmovat..tak som ju od troch mesiacov zacala plne prikrmovat, no a tak prestala chciet flasu a trapime sa dodnes..boli sme s tym aj u lekarky, je zdrava, pribera, pije sice menej, ako by mala vo svojom veku, ale nic sa neda robit, ze su aj take deti a v nemocnici lezia deti, co im davaju infuzie, co nejedia vobec nic..tak ja som este stastna, ze zatial sme na tom aspon tak, ze vypije flasu, aj ked spi..ale je to trapenie ☹ radsej by som bola, keby sa mi v noci budila od hladu..ved ja si davam budik, aby som ju nakrmila..ona spi v noci plnych 9,10hodin.

lienka2
11. feb 2011

@sofia2008 a nieje chudokrvna ze jej nechuti papat? to ma len napadlo..

sofia2008
11. feb 2011

@lienka2 vsetky vysledky mala ukazkove..proste musime bojovat, tak uz to nejak vydrzim, ved to dufam nebude trvat vecne 🙂

lienka2
11. feb 2011

@sofia2008 jasne vecne to trvat nebude.. tak drzim palce, aby jej prikrmy zachutili 🙂

walle
11. feb 2011

marcelka - tak mne sa stalo to isté...mala som ešte embrijká, myslím, že 6 ...bola som na KET, ktoré nevyšlo...pred KET som vedela, že mám ešte 6 embr., tak po neúspechu a aj počas čakania na rozsudok som mala v kútiku majú nádej, že ak toto nevyjde, tak ešte mám nádej...
keď som sa ho po neúspešnom KET opýtala, že kedy môžem ísť najbližšie...povedal mi, že už embr. nemám, že všetky sa rozmrazili pri tomto KET a to som nevedela...

hoci chápem, že ak rozmrazia 2 a tie sa prestanú vyvíjať, tak musia rozmraziť ďalšie 2 atď. ale mali by sme o tom vedieť...to bolí...

😢

akokoľvek veľa šťastia, ja som s tým skončila

matelko1
11. feb 2011

ahojte.pekny vecer.
@sofia2008 ja som zacala prikrmovat ukonceny 5 mes.

dicinka1
12. feb 2011

@lienka2 lienka?a kde bol problem teda u vas? 😕

dicinka1
12. feb 2011

Ahojte baby 😵 prišla som kuk ako sa darí...ide z vás teraz niekto na IVF?KET?

deni73
12. feb 2011

@dicinka1 Ahoj, áno, ja sa chystám, asi budúci týždeň mám OPU. 🙂

atlaska25
12. feb 2011

Ahojte poradťe možem brať polygynax pred KET?Polygynax sa využiva na liečbu zápalu pošvy ale aj na prevenciu pred pošvovými operáciami a zákrokmi.

sobka
12. feb 2011

atlaska možes, ja som tesne pred stimuláciou zacala brat tiež len preventívne🙂 Ahojte hermanky 😉

sobka
12. feb 2011

aj napriek tomu, že k stimulácii zatial nedoslo,
@dicinka1 ja sa chystám na 5IVF ☹ cakam MS a tak sa ide toho 🙂

sobka
12. feb 2011

myslím, že už tento týžden.... 😉

dicinka1
12. feb 2011

@sobka sobka 5 IVF? 😕 Páááááni moji..snád to konečne vyjde..muíš to mat tažke :(

sobka
12. feb 2011

no nejak som sa už otriasla, zvladam to celkom v pohodke🙂 myslím ale, že mi tá viera v bábo dopomohla prave aspon akým takým uspechom v lete 😒 ale verím aj ja, že toho roku este stihnem porodiť 😉 vy ste už krásne vyrástli, mala je užasná... 🙂

svetluska23
13. feb 2011

@sobka ahoj, držím palce. ved už máte aj morálne právo pri tolkej trpezlivosti

svetluska23
13. feb 2011

@dicinka1 nechystáš sa pre bračeka alebo pre sestričku pre emmku?

dicinka1
13. feb 2011

@svetluska23 tak áno,chceli by sme,ale či to bude...záleží len na manželovom zdraví...ked som platila zmrazenie,tak bude asi lacnejšie ketko nie?

svetluska23
13. feb 2011

@dicinka1 ketko je určite lacnejšie, už si presne nepamätám, ja som mala ket iba raz, myslím, že som mala lepidlo a platila som cca 200 eur, ale nie som si istá.
nám vyšlo 5.ivf. tak veľa zdravia manželovi a aj vám všetkým

dicinka1
13. feb 2011

dakujem pekne 😉 snád už sa to dava konečne dokopy 😵

atlaska25
13. feb 2011

Ďakujem sobka!Ja mam za sebou už 3IVF ale KET mam prve tak to posledná moja šanca cez poisťovňu!A ty už 5krat bola? ☹ to si hradíš sama? Koľko stojí 1 IVF keď si platíš sama?

dicinka1
13. feb 2011

@atlaska25 ahojky..ty si z HE?možno sa poznáme 😵 😵 😵

dicinka1
13. feb 2011

Neviete náhodou aký je čas na zaplatenie?Myslím po ET..dokedy to treba zaplatit..