Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

rheasil
9. feb 2012

@lilih..
citala som tvoje prispevky, pozri ja som mala teraz v januari 39rokov a s manzelom sa pokusame skoro 6 rokov o babätko, na prve IVF som bola vo Viedni v roku 2008,kedze som tam zila 21 rokov,ale nepodarilo sa. Potom bohuzial prisli na to, ze mi nesedi stitna zlaza,teraz beriem lieky a som dobre nastavena.
Kedze manzel tam nechcel ostat vratila som sa na Slovensko do Kosic odkial aj som a bola som prvy raz u Dr. Hermana v septembri 2011.
Museli sme sa este s manzelom preliecit, kedze zistil nam ureaplazmu, brali sme mesiac lieky.
Aj manzel ma zly spermiogram. A v decembri som mala konecne dlhy protokol a 11.1.2012 sme boli vlastne nase druhe IVF (ale prve u Hermana) + ICSI . mala som 6 odobratych vajicok, oplodnilo sa len 5 a 16.1.2012 som bola na vklad. Vlozili mi dve najlepsie embryjka po 5 dnovej kultivacii. Ostatne bohuzial neprezili,takze som plne dufala a verila ze sa musia ci uz jedno alebo obe ujat.
A pozri 27.1. som bola na odber krvi a moje HCG bolo 290 IU. Sa podarilo 🙂 <ale tie dva tyzdne co som cakala som len oddychovala a nestresovala sa a nic tazke nedvihala.
Teraz som podla vypoctov da sa povedat v 7.tyzdni a 16.2. idem ku Hermanovi na ultrazvuk ci sa ujali obe alebo len jedno. Sice este nemam uplne vyhrate, ale uvidme 🙂
Takze nezufaj a musis verit a dufat, ze sa podari. 🙂

lilih
10. feb 2012

@matelko1 Nie nevadí , veď máš pravdu mala som to skor urobiť prejsť k inému . Tu som získala nejaké informácie ktoré som potrebovala k rozhodnutiu . 🙂

zujanka
10. feb 2012

@rheasil supeeeeer blahoželám, teším sa s tebou je to úžasné Prajem ti, nech je všetko v pohodičke. 🙂 🙂 Verím tomu, že takéto úspechy potešia každú z nás 🙂 🙂 🙂

rheasil
10. feb 2012

@zujanka dakujem 🙂 ved aj ja sa tesim a o manzelovi ani nehovorim 🙂 🙂 len nech bude vsetko dobre, uvidim 16.2. co povie Herman 😉

slniecko001
10. feb 2012

3. vyšetrenie mám za sebou, 24.2. to príde.... 😝

cerkutka
10. feb 2012

@zujanka ta azoospermia tu dost casto figuruje...hmm..takze vtedy nic ine ako umele oplodnenie neprichadza do uvahy? to je ked sa netvoria spermie?

cerkutka
10. feb 2012

@rheasil blahozelaaaam🙂

cerkutka
10. feb 2012

@zujanka a tu genetiku robi tiez dr Herman?

zujanka
10. feb 2012

@cerkutka azoospermia je, ked sa spermie nenachádzajú v ejakuláte bud sa vôbec netvoria, je to zlé - treba darcu ak sa tvoria tak sa dajú chirurgicky získať Umelé oplodnenie je jediná možnosť s touto diagnózou

zujanka
10. feb 2012

@cerkutka nie, genetiku nám robia vo fakultnej nemocnici

zujanka
10. feb 2012

@rheasil to už bude za chvíľu, nebojkaj, všetko bude v poriadku, sme tu s tebou a všetky ti držíme palčeky nech ste bábo aj ty v poriadku 🙂

rheasil
10. feb 2012

@cerkutka dakujem,ale este nemam uplne vyhrate, takze sa tesim s mierou..🙂

rheasil
10. feb 2012

@zujanka dakujem 🙂 ... no toho 16.2. sa dozviem ci sa ujali obe babätka,alebo len jedno, lebo pri vklade boli dve 🙂 ... aj ja drzim aby sa kazdej podarilo 😉

lilli202
10. feb 2012

@zujanka aahoj.no aj my máme azzospermiu.od kedy chodite ku dr hermanovy???my chodime tusim mesiac teraz pojdeme na konzultaciu 21ho.ale my uz vieme ze máme azzospermiu chodili sme do BB.ako ste postupovali alebo ako vam to robili???napis vsetko prosim ta dakujem ..strasne sa bojime darcu nechceme.kedy ste isli na genetiku???to sa robi z krvi alebo ako?u koho sa to robi napis

lilli202
10. feb 2012

@cerkutka skoro to mám???vies kedy som tam ja bola moja ????3.2. to ty skoro??uz sa neviem ani dockat.skoro 3tyzd.sme cakali...

lilli202
10. feb 2012

chcela by som ist k vestkine..co poviete?

lilli202
10. feb 2012

dneska tu nik nebol :(((

zujanka
11. feb 2012

@rheasil treba veriť a nevzdávať to za žiadnych okolností Možno budú aj dvojčiatka 🙂

zujanka
11. feb 2012

@lilli202 nám určil diagnózu andrológ, až potom sme išli do centra a tam sme si prešli všetky vyšetrenia tak ako teraz vy. Diagnóza s apotvrdila, tak ešte nás poslali za iným andrológm, ten vyšetroval manžela asi 2 mesiace! ale dočkali sme sa dobrej správy, že pravdepodobne nebudeme potrebovať darcu - dajú sa spermie chirurgicky odobrať 🙂 Ale ešte nemáme celkom vyhrané v pondelok ideme na genetiku /robí sa z krvi nalačno/ a zas čakanie 6 týždňov na výsledky. Až keď tie budú OK začíname so stimuláciou. Držím palce ale buď radšej pripravená že ešte budete musieť čakať na ďalšie vyšetrenia. Nás vyšetrujú od 4. novembra!!!!Ak nebude iná možnosť, uvažujte o darcovi bude to dieťatko, ktoré si vyberiete srdcom a budete ho milovať o tom som presvedčená. Ale je to ťažké, veľmi ťažké, prešli sme tým peklom lebo v novembri nám povedali že iba darca ☹ Až v januári nám trochu odľahlo a dúfame, veríme a bojujeme ďalej. A hlavne túúúúúúúúžime po bábatenku, tak nech sa nám všetkým splní, prosíííííííííííííííííííííííííím. 😉

zujanka
11. feb 2012

@lilli202 jááj k veštkyni? Myslím si, že zbytočne by to ovplyvnilo ďalšie myšlienky možno aj nesprávnym smerom. No ja neviem, myslím, že u Hermana sme v dobrých rukách aj bez veštenia ale aj tak výsledok je tam hore v tých Božích a bude ako má byť aj bez veštenia. Ver, dúfaj, pros, miluj život, seba aj svojho partnera 🙂 asi to pomoháha najviac 🙂

lilli202
11. feb 2012

@zujanka tak vies co ked sme chodili do BB tak aj nam povedali ze len darcom budeme mat bábo a poslal nas do BA ale my sme si vybrali Hermana nechceli sme ist nikde inde.no uvidime co bude s toho ale velmi velmi verime ze sa nam to podari.tak od novembra chodite 4mesiace tam chodite to este ani neni vela my sme chodili do bystrici 3mesiace a nikde niesme len peniaze si vedel pytat nic nespravil ani lieky proste to bola velká nula..no ale co mozme spravit???bojujeme dalej.ale ty uz más svoje roky tebe by uz bolo dobre keby sa podarilo nie???ale ty si uz samoplatca vask?teraz pojdeme 21.2tak uvidime co bude co nam povie dufam ze len dobre spravi :((((neviem ci mám ist ku tej veštkyni chcela by som ist.sestrenica bola ked chodila do CARU. a povedala jej ze budu chodit dost dlho ale vydi z toho bábo.aj tak to bolo maju teraz rocnu slecinku.aj ona tam chodila ku hermanovy

zujanka
11. feb 2012

lilli ono ak sa to má podariť, tak sa podarí aj bez veštkyne 😉 Pozri, ked ti povie, že sa nepodarí, budeš zbytočne smutná, možno ťa to odradí na istý čas a ked povie že to bude mať dobrý koniec a náhodou sa nepodarí, tak budeš veeeeeeeeľmi sklamaná ☹ ☹ Si ešte mladučká aj ked azoospermia je vážna diagnóza. Tak skúšajte, chodte všade kam vás Herman pošle a raz určite budeš maminkou 🙂 Mne to dlhé čakanie veľmi vadí, ale ty máš dosť času. Nálady mám ako na hojdačke raz hore, raz dolu Teraz veríme že genetika bude OK a bábo bude naše, ale keby malo byť od darcu, tak aj to skúsime. Mne to manžel sám navrhol a viem že ho bude milovať ako vlastné. Ale je to hrozne ťažké prijať a rozhodnúť sa. My sme sa rozhodli, túžba po dieťatku vyhrala na celej čiare 🙂 🙂

zujanka
11. feb 2012

@lilli202 lilli ono ak sa to má podariť, tak sa podarí aj bez veštkyne Pozri, ked ti povie, že sa nepodarí, budeš zbytočne smutná, možno ťa to odradí na istý čas a ked povie že to bude mať dobrý koniec a náhodou sa nepodarí, tak budeš veeeeeeeeľmi sklamaná Si ešte mladučká aj ked azoospermia je vážna diagnóza. Tak skúšajte, chodte všade kam vás Herman pošle a raz určite budeš maminkou Mne to dlhé čakanie veľmi vadí, ale ty máš dosť času. Nálady mám ako na hojdačke raz hore, raz dolu Teraz veríme že genetika bude OK a bábo bude naše, ale keby malo byť od darcu, tak aj to skúsime. Mne to manžel sám navrhol a viem že ho bude milovať ako vlastné. Ale je to hrozne ťažké prijať a rozhodnúť sa. My sme sa rozhodli, túžba po dieťatku vyhrala na celej čiare

lilli202
11. feb 2012

@zujanka tak ano ale co ja viem..tak malada som aj manzel ale azzospermia sa nevilieci samo od seba.musime nieco konat.pojdeme kam nas len posle.vas kde poslal po tych vysetreniach?myslim ked vam urobil tie vysetrenia a potom ste kde isli?

zujanka
11. feb 2012

myslím, že azoospermia sa ani vyliečiť nedá, treba zistiť, či je možné spermie odobrať chirurgicky, ak áno tak bude bábo biologicky vaše ale aj tak musíte cez IVF ak sa nedajú odobrať, žiaľ, iba darca. Nás poslal za andrológom, ktorý manžela vyšetroval 2 mesiace,/3x spermiogram, hormonálny profil, mikrobiológiu, stery / pravdepodobne pošle aj vás. Je to dr.horváth a všetky vyšetrenia si manžel platil sám aj konzultácie, spolu asi 80Eur. No a potom pravdepodobne aj u vás genetika lebo u mužov s azoospermiou sa častejšie vyskytujú rôzne vrodené chyby ako u mužov s normálnym spermiogramom. A tak ešte stále čakáme a sen, že na Vianoce 2012 budeme traja sa rozplynul 🙂 Ale to nič, len keby sme boli traja kedykoľvek prosíííííííííííím A nikto vám nepovedal príčinu azoospermie? Manžel nemal mumps, chemoterapiu, operácie alebo niečo podobné?

lilli202
11. feb 2012

@zujanka tak nedá sa .iste nas posle tam.ale co ked sa spermijky zobudili.to uz bude rok co sme tam boli .vies co mal on neviem ty napisat na 100percent ze mal mumps.ale tak mal ze ked zdvyhnes nieco tazke ked si mala a tam sa ty nieco pretrhlo a na to ho aj operovali.chápes no.operovali ho v Lucenci v roku 2003.tak to aj my dufame ze budeeme traja :(((vy kedy idete alebo teraz cakate?len 80eur platil??tak to este neni vela.len my sme z daleka.uz aj genetiku vam robili?ide to rychlo.uz aj my by sme chodili tam od novembra len raz som pozde volala potom dalsi mesiac tam nebol potom prisli Vianoce a teraz sme sa tam dostali v januari.

zujanka
11. feb 2012

@lilli202 vraj že rýchlo ☹ mne sa to zdá ako celá večnosť. Na genetiku ideme v pondelok 3 týždne sme čakali na termín a na výsledky sa čaká ďalších 4 až 6 týždňov. Tak rozmýšľam, že keby to bolo po tej operácii tak by to mohlo byť na odber a nepotrebovali by ste darcu ale neber ma za slovo to som len veľa čítala a čítala keď nám povedali diagnózu. A o darcovi ste sa už rozprávali?

lilli202
11. feb 2012

@zujanka aku operaciu??este sme sa nerozpravali.no rozpravali ale nechceme

zujanka
11. feb 2012

no myslela som, čo ti ho operovali v Lučenci Veď sa už čoskoro dozvieš Kedy idete do KE?

lilli202
11. feb 2012

@zujanka jajjj uz rozumiem prepác.tak neviem no mojka uvidime ale dufame ze nebudeme potrebovat dracu.kazdy vecer sa modlime :(((21.2ideme do kosic na jednu sme objednany.mozno ze vtedy sa tam nieco pretrhlo alebo neviem.a u vas sa nasli smermijky?