Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

zuzu1111
10. mar 2010

Ahojte baby, prepáčte že vám vtrhem do debaty, ale chcela by som sa vás niečo opýtať. Vyzerá to tak, že my tiež každú chvíľu skončíme v CAR-e. Rozhodli sme sa pre Gyncare. Ale zaujíma ma, aký prístup má Herman? Je ochotný zaoberať sa aj inými metódami otehotnenia - myslím vyvolanie ovulácie nejakými liekmi alebo injekciami, IUI a pod??? Alebo hneď "tlačí" na IVF? Lebo počula som, že v mnohých centrách je to tak, že už sa s vami "nebavia" a rovno odporúčajú IVF, lebo toto je najlepší biznis.
My by sme IVF ešte nechceli, ale moja dokina mi už ináč pomôcť nevie - mám polycystické vaječníky a s tým súvisiace anovulačné cykly. Ani neviem, či som od vysadenia HAK mala ovulku. K tomu mám ešte zvýšenú hladinu mužských hormónov a predtým som mala aj zvýšený prolaktín, mierne zníženú funkciu štítnej žľazy - na to beriem Euthyrox. Užívala som teraz tri cykly Clostilbegyt, ale zatiaľ bezúspešne a tie UTZ na ktoré som chodila boli stále také nejasné - graf na FF mi ukázal, že ovulka bola, ale dokimu na UTZ sa skôr zdalo, že sa folik vstrebal. Podľa neho je Clostil pre mňa slabý, neúčinkuje tak ako má a potrebujem niečo silnejšie - nejaké injekcie spomínal - a tie mi dajú len v centre.
Manžel má spg taký priemerný...a ešte snažíme sa 7 mesiacov.
Čo vy na to kočky? Mali by sme tam ísť? Ako sa k tomu myslíte postaví Herman, čo nám bude odporúčať?
Vy ste sa po akej dobe snaženia rozhodli tam ísť? Aké ste mali diagnózy?
Vďaka vopred za názory - a prepáčte ten megadlhý príspevok 😉 🙂

marcela27
11. mar 2010

dobre ranko🙂))
dievcata chcem sa vas opytat, ze ked vijde 2 -3 denn menzesu cez vikend tak kedy ma potom doktor objedna???? ked dostanem hned mu mam zavolat...
vsetkym prajem pekny dnik.....,
hoci u nas je zase sneh :(((

lusinkaj
11. mar 2010

Dobre ranko 🙂
zuzu,tak hermi na zaklade svojich vysetreni co urobi(HP,utz,spg)on posudi ci je vhodne IUI alebo hned IVF...on nieje taky ze hned ist do ivf ak je tam sanca ze moze byt aj IUI u nho nieje problem... 🙂
ale neviem ci pri tvojich diagnozach a este aj ked manzel ma taky spg vselijaky ci vobec iui je vhodne....
a pred iui neviem ci ta neposle na laparku,ak si nebola? 😉
tak ak sa rozhodnes pre hermana dobre urobis,vela bab caka od neho 😀 babätka je uspesny a velky odbornik 😵

marcela aj ked cez vikend ti vyjde ms zavolaj mu.... 😉

matelko1
11. mar 2010

dobre ranko prajem 🙂
tak dnesna noc bola lepsia

matelko1
11. mar 2010

zuzu herman hned netlaci do ivf.urobi potrebne vysetrenia a na zaklade toho vam povie,co je najvhodnejsie.

marcela ak ti vyjde ms cez vikend,tak mu zavolaj.on je na to zvyknuty.aj ja som parkrat volala mu cez vikend.

matelko1
11. mar 2010

lana super blahozelam k dvojkam.aj ja som bola cele tehu na pn.vychadzky mas doobedu a poobede.je jedno ci si na rizikovom,alebo nie.ja som vzdy bola von a len som sa modlila aby mi neprisla kontrola 😀

lana28
11. mar 2010

ahojte 🙂 , diky matelko......

zuzu ja tiez mam polycysticke vajecniky, predpisal mi na to metformin, brala som ho nieco cez rok, a urcite aj to mi pomohlo 😉 .......my sme mali ivf+icsi......a tiez slabsi spg......ale urcite by som sla do centra, doktor Vam poradi 🙂

matelko1
11. mar 2010

lana super to si uz v 8 tt 🙂 .uvidis ako rychlo ti to zbehne,ani sa nenazdas a budes drzat v naruci batozky 😵
ale herman sa cini 😵 robi same dvojky 😀 😀 😀

lana28
11. mar 2010

sikovny je 😀 😉

matelko1
11. mar 2010

😀 😀 😀
drobci moji zabubali.ak chcem nieco urobit,tak postielku jednu aj s drobcami presuvam podla toho kde sa nachadzam.teraz bubaju v kuchyni,aj obed som pripravila.

lusinkaj
11. mar 2010

matelko tak super,ze noc bola lepsia...a mate dve postielky alebo spia aj v noci len jednej...pocula som ze tak 3-4 mes.mozu v jednej...??? 😉
ja som taka unavena,dovarim obed a idem sa vystriet... 😀

lana28
11. mar 2010

je tu niekto? 🙂

lusinkaj
11. mar 2010

ano ja som tu.... 😉

lana28
11. mar 2010

ahooj lusi 🙂

zuzu1111
11. mar 2010

baby vďaka za názory a ešte ak sa môžem opýtať po akej dlhej dobe snaženia ste vy šli do CAR?
Poslali vás alebo ste predtým boli na laparke? Lebo ja som zatiaľ nebola...aj tej sa tak bojííííííííím.
Skúšali ste vy aj niečo iné pred IVF? Lebo myslím, že všetky ste tehu po IVF, alebo nie???
Pozerám, že sa to to hemží dvojičkami....príjemné tehuľkovanie vám prajem...a tebe matelko veľa radosti s chalanmi.

lusinkaj
11. mar 2010

cauko lana...ako??? 🙂

solida
11. mar 2010

ahojte kočky. zajtra idem na vklad, tak držte palce 😉

lusinkaj
11. mar 2010

zuzu tak mi sme isli asi cca po 1- 2 r.za Hermanom.... 😉 nepamätam sa uz...bolo to davno 😉
na laparke som nebola,neviem co to obnasa....ale dr.nekazal ist na laparku

lana28
11. mar 2010

zuzu, my sme sa snazili asi 3-3,5 roka..........ja som tiez nebola na laparke a Dr. ma ani neposielal, co som si tiez vydychla, a podarilo sa nam 2. ivf 🙂 ,..... ( 1. ivf+ KET bol neuspesny )

lusi ja v pohode a ty? 🙂 🙂 🙂

lana28
11. mar 2010

tie tri roky som myslela az do tohto casu, ked sa nam to podarilo 🙂

zuzu1111
11. mar 2010

preto rozmyslam, ci tam uz ist, lebo vy ste sa snazili ovela dlhsie v porovnani s nasimi 7 mesiacmi. co vsetko ste predtym skusali? clostil, IUI? na laparku vam asi nekazal ist, lebo laparkou sa testuje priechodnost vajcovodov - a tie k IVF nepotrebuje alebo potom sa este zvyknu predierkovat vajecniky, aby bola ovu aj bez liekov - ale tu si on asi tiez vie "navodit" injekciami ci ako to je. Ci poznate niekoho koho poslal na laparku?

lusinkaj
11. mar 2010

lana ja celkom dobre....len tie neprijemne takosti zaludka....ufffff...a ty nemas nevolnosti???

lana28
11. mar 2010

zatial nie, mam sa fajn, akurat trosku k veceru palenie zahy.....ale to je v pohode.....

lana28
11. mar 2010

co ja viem zuzu, a kolko mate rokov, lebo cas bezi neskutocne rychlo........si myslim, ze treba skusit, ved Dr.povie..........a kym sa da vsetko do pohybu uplynie dost casu........

lusinkaj
11. mar 2010

lana v ktorom tt si???lebo od zaciatku som to ani ja nemala,bolo mi fajn...ale taky 7tt to zacalo....
tak zuzu pri tych tvojich diagnozach ako som pisala,neviem ci este je potrebne cakat.....ved za prvy pohovor a za vysetrenia od odbronika nic nedas a budes vediet na com ste....zaplatis 50 e.a sa rozhodnes podla toho co ti povie.....ved naco cakat,kazdy caka,caka a potom dopadne tak....

lana28
11. mar 2010

lusi mala by som byt v 6-7 tt, zajtra idem k svojmu gynd. tak budem vediet presne....

zuzu1111
11. mar 2010

ake ordinacne hodiny ma Herman? Objednava sa tam na presnu hodinu? Lebo ja mam dost blbu pracovnu dobu 😠 a budem to musiet nejako zosuladit - nechcela by som, aby v robote vedeli kam chodim.
Lana - ja budem mat tento rok 27r. a drahy 28r.

solida
11. mar 2010

zuzu - H. ordinuje od ôsmej, no neviem dokedy, asi podľa potreby. a objednáva si pacientky na čas, no niekedy sa to trošku posunie, to kvôli zákrokom

zuzu1111
11. mar 2010

a skor sa s nim neda dohodnut, nevies? napr. na pol osmu? Lebo ja musim byt 8:45 uz v praci. A zas poobede by som tam vedela byt az tak 17:15-17:30 a to tam uz isto tak dlho nebude 😖

solida
11. mar 2010

myslím, že sa s ním bude dať dohodnúť, skús mu zavolať