Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

maria294
22. jún 2015

cavte snazilky,
ja som mala s Hermanom iba zlu skusenost a bola to iba strata penazi a casu. Neodporucam u neho zacinat - iba taha za nos a cas. Ja so to skusila na druhy krat v Heliose MT u dr.Krajkovica a vyyslo to na prvy sup.
Heliose maju profesionalny pristup, doktory vam vsetko vysvetlia a hlavne urobia spravne zaveri a liecku.
Sme uz v 18 tt a jeho mozem iba odporucat tak ako odporucau aj lekary ktorých som stretla nasledne. Gyncare nikto alebo iba malo kto odporuci.
Nezahadzujte svoj cas , sance a aj peniaze tam kde je iba strasne male % uspesnosti.
Drzim vam palce nech vam to kocky vyjde tak ako mne-som najstastnejsia na svete 🙂

tankika
22. jún 2015

@tinkapistik to mi je luto... ano, su pary ktorym herman pomohol... je to na tebe... ale ja osobne lutujem ze som k nemu chodila... to cestovanie stoji za to... v prvom rade tam maju viac ludi, kazdy ma na starosti nieco ine, vsetko ti radi vysvetlia, koordinatorka je v pripade potreby na telefone nonstop a zakazdym je velmi mila a prijemna... v ke robi vsetko doktor sam a nema cas ti vysvetlovat co ta zaujima a uz vobec ta povzbudit alebo utesit... v Iscare nepotvrdili Hermanovu diagnozu, vraj ju nemal vobec nicim podlozenu, bola to len jeho domnienka 😠 lebo nenasiel ziadnu inu pricinu.... v martine neprisli na nic, vsetko bolo v poriadku, ale poslali nas este na jedno vysetrenie do Nitry na reprodukcnu imunologiu a tam nam konecne po piatich rokoch zistili imunitny problem, tak teraz sa liecim a po vybrati injekcii bude kontrola a uvidime co bude dalej...

tinkapistik
22. jún 2015

@tankika tak teraz mam v hlave taky zmatok.. ☹ este asi pockam a porozmyslam, ze co dalej, lebo tlacit peniaze do niekoho kto nam nepomoze, nie je veru vyhra... 😒 a ako to bolo s vysetreniami u muza v martine? A ako casto si cestovala ty? Dufam, ze ti neprekaza, ze ta takto vyzvedam, ale kazde male info pomoze... 🙂

tinkapistik
22. jún 2015

@maria294 tak to si stastna zena, gratulujem a zelam, aby ste boli zdravy.. 🙂 dufam, ze aj ja sa raz pridam medzi tehulky 😉 a ako to prebiehalo v heliose? Kolko vas to stalo? Prisli hned na problem?

tankika
22. jún 2015

@tinkapistik nie neprekaza mi to, bodaj by aj mne niekto vtedy na zaciatku poradil, nestratila by som tolko casu a penazi pri Hermanovi... do Martina chodime len ked je to naozaj potrebne, vsetky ostatne vysetrenie, ako ultrazvuk a stanovenie terminu ovulacie sa robia v spolupraci s obvodnym gynekologom, takze sa to urcite da zvladnut...

maria294
22. jún 2015
maria294
22. jún 2015

@tinkapistik v heliose sme boli prv na konzultaciu kde nam vsetko kooordinatorka pekne vysvetlila, pozrela si vysledky co som mala od Hermana, podpisala som ziadost na 2 cyklus a cakala kdy mozem zacat s 2 cyklom stimulacie. Ked na to doslo tak som tam chodila asi kazdy den na porozovanie cca 4-5 krat ale to sa da dohodnut ze ta bude kontrolovat tvoj gynekolog a ty uz prides iba v den kedy ti urcia na odber vajicok a potom po 5-6 dnoch po predlzenej kultivacii na vklad. Tu to robia vylucne s predlzenou kultvaciou a ty hned vies kolko vajicok sa ti vyvija a kolko ich budes mat na vklad. TO HERMAN NEROBI- VKLADA NA SLEPO A NEVIE CI VAJICKO JE ZIVOTA SCHOPNE NA UJATIE SA. Uz tu je velmi velky a podstatny rozdiel.
Keby som to ja vedela vtedy to co viem teraz tak nikdy k Hermanovi nejdem a peniaze si usetrim a pouzijem tam, kde je omnoho vyssia sanca na uspech. V Heliose maju specializovany tim, ktory ti je k dispozicii takmer 24 hodin - dr. Krajkovic je k dispozicii 24 hod od odberu , cer vklad a aj nasledne pre pripadne konzultácie.
Nestreba cakat- cakanim nic sa nevyriesi a iba sa posuva cas ktory nehra v nas prospech.
Velm mi poradila jedna kocka co mam jest a co robit pred a po vklade embria 🙂 evidentne mi aj to pomohlo
a hladne to ze som uz bola kludna a nie tak vystresovana ako u Hermana.
Psychika robi zazraky a vela ovplyvni. V MT ma to vyslo aj s tym cestovanim omnoho menej ako u Hermana

mum111
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maria294
22. jún 2015

@mum111 ano som si ista co pisem.
v mojom pripade ziadnu predzenu kultivaciu nepouil , vklad mi robil hned na druhy den po odbere.
a o embryoskope tiez nebola ziadna zmienka pocas toho co som tam bola.
Okrem starej sestricky, jeho a sestry na sale co nevedela mi napichnut ihlu na anestezu pred odberom vajicok som nikoho nevidela. A ta setra na sale ma este aj sprdla ze jej to tam vsetko pospinim ked mi tecie krv zo zily. Taka bola moja skusenost s hermanom a to uz vôbec ani nespomnam stres ktory som prezivala

mum111
22. jún 2015

@maria294 fuha ... podla jeho stranky je to moderne zariadenie, ktore pouziva moderne metody.
vklad na druhy den 😕 vysvetlil ako?

maria294
22. jún 2015

@mum111 stranka znesie vstetko ale osobna skusenost je nieco uplne ine

maria294
22. jún 2015

@mum111 ked som sa ho pytala preco vklad hned na druhy den a ak bude vediet ze vajicko je spravne vyvinute a vhodne na vklad mi vôbec neodpovedal. Iba v zapai vybral citacku na uhradu, nasledne vklad trval asi pol minuty bez akychkolvek monitorov a uz som ho viac nevidela.
V Heliose je to uplne ine a vôbec nelutujem ze som sa rozhodla tam ist-stalo to zato 18 tt 🙂

sobka
22. jún 2015

@maria294 ahoj a poradis aj nam, co ti kamoska radila...co robit jest a pit pred a po vklade prosim? Dakujem pekne vopred..kazda sa chytame aj stebla travy..aby to uz konecne vyslo😊😊 tak kazda rada potesi..😉

maria294
22. jún 2015

ja som uzivala kyselinu listovu spolu s femibion 400 este mesiac pred stimuláciou na odber. Velmi to zvysuje % uspesnosti a aj ostatne veci co odporucali dalsie kocky
ak sa smiem opytat v akom stadiu sa teraz nachadzas?

dicinka1
22. jún 2015

@maria294 noooo..prrrr..prrr..ako može doktor robit niečo na slepo...PK je do 5 dni..to aj priplacas..ak si nepriplatis,tak embryo je vlozene do 3 dni maximalne...monitor asi na sale nema..no myslim,ze nie je blby kde to dava..vklada ti tam take nieco zelezne a zrkadlo....tak mila moja netrep hluposti.je pravda ze nie je zhovorcivy a niekedy aj drzo odpovie..ale poniektore baby fakt davaju blbe otazky...Viem o tom,ze kazdy rok chodi do Svajcu aj s inymi lekarmi a mna odtial aj pristoje...ja mam dceru po 2 Ivf+icsi na ktorom som bola u Hermana.

maria294
22. jún 2015

neviem aku si mala skusenost s nim ty ale moja bola takato ako som opysala.
mne povedal ze nebudem mat nikdy deti a pritom vysledky som mala vsetky OK aj moj partner. ked som bola v Mt tak sa zhrozili ze ako to moze povedat ked oni ziadne problemy ani komplikacie v nasom pripade nevideli a teraz som uz v 18 tt. Urcite nebudem pysat blbosti a strasit kocky co sa snazia otehotniet ale v mojom pripade skutocne vklad urobil hned na druhy den po odbere. Ziadnu predlzenu kultivaciu mi nespomynal. V iných centrach co som sa info tak pouzivajuiba predlzenu kultivaciu. Asi Herman ma sklennu gulu kde hned na druhy den po odbere vie posudit ze vajicko oplodnene spermiou sa spravne vyvija a je aj schopne nasledne sa uchytit. Mne na ziadne moje otazky neodpovedal a v Heliose mi odpovedali pekne a s uctou . nieco viem ako chodi v tom nasom zdravotníckom systeme ale jeho postup a pristi je fakt na zamyslenie. Vela zien a nie len oni vravia, ze mu uz neide o to co ma hlavne robit ale ide mu jedine cisto o biznis a na vysledky-uspesnost vôbec nehladi iba aby mu rastlo konto v banke

maria294
22. jún 2015

@dicinka1 ak sa smiem opytat? mala si un predlzenu kultivaciu

maria294
22. jún 2015

@dicinka1
casto sa stava, ze pri transfere sa embryo prisaje hned v skumavke a vklad sa musi realizovat opatovne este raz.
To lekar zisti a vydi jednoznacne iba s monitorom a nie bez neho-jedine ze by bol jasnovidec. skusenost mnohých kociek

maria294
22. jún 2015

@dicinka1 hluposti netrepem, to si nedovolim.
v den ked Herman robil hned na druhy den vkald mne tak to iste robil : vklad hned na druhy den aj ostatnym kockam co sme tam boli a bolo nas v ten den 9. nieje to male mnozstvo a ani im ziadnu predlzenu kultivaciu nespomynal a uz vôbec nie ze pouzil a pri to sme vsetky vysokoskolacky vystudovane nie ziadne kocky co davaju blbe otazky alebo si nieco vymyslaju. Ani jednej sa nam to nepodarilo u Hermana ale az nasledne v ostatnych centrach ostat tehotne. Ty si zrejme mala stastie alebo neviem ako to nazvat a hlavne je ze si un bola asi uz dost davno a jeho aktualny pristup nepoznas

tinkapistik
22. jún 2015

@tankika dakujem za odpoved, tak to naozaj nevyzera tak strasne.. tak este raz vdaka, teraz musime dat spolu s muzom hlavy dokopy a rozhodnut ako dalej.. 🙂

dicinka1
22. jún 2015

@maria294 moooja..ja som tam odvtedy bola 3 krat na KET a myslim..ze by si nedovolil sam sebe zničit biznis..žeby to odflakol.. v miestosti..kde sa caka je tabulka a aj na papieri ktory ti dava je vsetko napisane cvo zvysuje uspesnost..a myslim,ze doktor robi maximum..aj ked je svojsky..nie velmi zhovorcivy.Na margo tej vys.školy radšej rereagujem..lebo tym sa IQ nemeria..Mne pomohol a nie len mne..ale tak tvoj nazor ja ti ho neberiem..iba som poopravila trošku.čo si pisala..a fakt teda nahoda tych 9 zien u Hermana nic az naslkedne v inych centrach vsetkych 9 🙂

dicinka1
22. jún 2015

@maria294 pri priprave na IVF ti dal list.kde ti pisal lieky..kolko mas brat a z druhej strany je popis co sa v centre vykonava.ja som mala pk 5 dni na 6 den rano bol vklad.a mala som ICSI pichnutie spermie priamo do vajicka.Kazdy kto robi tuto pracu mu ide o peniaze to je jasne..ved o tom to je..ale neverim zeby si poskodzoval svoje meno zamerne..On nie je Boh aby to urobil tak,ze 100% uspesnost.to je nemozne..a vela zenam sa nepodari ani v Heliose ci v Splne..dokonca ani v Brne...nikto nikoho nenuti tam chodit.ja ked som vosla do Splnu,tak som sa otocila na pate a som odišla..proste to prostredie alebo neviem..taky tušak som mala,že tu nie..dakujem..a teraz idem na posledny KET v auguste.

tinkapistik
22. jún 2015

@maria294 dakujem za info, urcite mi pomoze lahsie sa rozhodnut, ked budem poznat vsetky + aj - ...kazdopadne dnes som sa dozvedela, ze kamoskina dcera k nemu teraz chodi, tak sa este jej popytam, ze co a ako a tak sa rozhodnem definitivne... 🙂

maria294
22. jún 2015

@dicinka1 moja skusenost u Hermana bola taka aku som opysala a nie je to iba moj nazor a skusenosti.
Skus si precitat aj diskusie a fora kociek preco skusili ist do iných centier a tam im to vyslo. Okrem iného moje tvrdenia potvrdzuju aj lekari s ktorými sa stretavam a zaoberaju sa touto problematikou.
Chcem este dodat ze sme si un nechali zmrazit spermie a vajicka aby sme ich mohli pouzit v pripade ze to nevyjde na prvy krat a nechapem akym zázrakom sa stratili. - nie je to iba moj pripad ale mnohých dalsich kociek. Tak si zaver urob sama o jeho praci. Drzim ti palce aby ti ten KET v auguste vysiel a zmytocne uz z teba netahal peniaze lebo za to si platit nemale eura

maria294
22. jún 2015

@tinkapistik skus si precitat fora a diskusie kociek co sa obratili na ine centra. Su to ich osobne skusenosti, ktore ti omnoho viac pomozu sa spravne rozhodnut tak ako pomohli mne.

maria294
22. jún 2015

@dicinka1 moju skusenost mi nevyvratis a to co som pisala je vsetko pravda. Chcem len poukazat na jeho pristup a pomoct dalsim kockam aby sa spravne rozhodli, nestracali cas ani peniaze a dockali sa vytuzeneho babatka tak ako si sa dockala ty a aj ja o par mesiacov

maria294
22. jún 2015

@tinkapistik neviem odkial si ale ja som za donzultaciu v Heliose nedala nic. Vytvorila som si na zaklade navstevy v ich centre svoj zaver, ktory mi velmi pomohol sa spravne rozhodnut a nezahadzovat sance

tinkapistik
22. jún 2015

@maria294 som z kosic a sama moja gyn mi odporucila hermana, ze je to odbornik, tak som bola presvedcena, ze tam pojdem a ze to bude dobre rozhodnutie, ale ako som si o nom zacala zistovat informacie, dost ma to zmiatlo..musim este popremyslat,prestudujem si este nejake fora a uvidim...

maria294
22. jún 2015

@tinkapistik skus si precitat fora tykajuce sa Heliosu a centra v Brne. Su tam skusenosti kociek preco neodporucaju Hermana ale ostatne centra. Mozes si zatelefonovat do tych centier a s koordinátorkami sa dohodnut pripadne zistit dalsie info co potrebujes. Vsetci odborny lekari, ktorých som doposial stretla mi z nich nik neoporucal Ke ale prave naopak. Kazdy z nich dobre vie ake vysledky dosahuje Gyncare a ake vysledky ostatne centra. Ich uspesnost je omnoho vyssia ako v KE. Ja som sa osobne rozpravala s jednou primárkou na gyn-por. oddeleni a ked som jej povedala ze prv pokus som mala gyncare tak iba potvrdila moju skusenost a nie iba moju.
Drzim palce aby si sa dobre rozhodla a vyuzila vsetky sance v tom spravnom centre

tinkapistik
22. jún 2015

@maria294 dakujem za info a aj za podporu a dufam, ze sa coskoro budem moct pochvalit prirastkom 🙂