Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

evik1702
1. okt 2015

Presne tak, netreba sa vzdavat bez boja. U mna vyslo az 4te ivf a som v 16tt. Takze bojujte a hlavne pozitivne myslenie zienky robi vela

tinkapistik
1. okt 2015

@evik1702 dalsie povzbudive slova, radost citat 🙂 zelam pohodove dotehulkovanie a aby ste boli zdravy 😉

ada17478
1. okt 2015

@tinkapistik Nikdy sa nesmies vzdavat.Jedneho dna sa to aj Vam podari a je jedno na ktory pokus.Hlavne skusajte vsetko mozne aj nemozne.To co nefungovalo u nas,moze fungovat u Vas.Drzim palce nechVam to vyjde

tinkapistik
2. okt 2015

@ada17478 dakujem pekne za podporu 🙂 som rozhodnuta bojovat, tak dufam, ze aj mi sa budeme raz tesit z nasho pokladika 🙂

maria294
2. okt 2015

@maria394 nema ani vyznam ti ospovedat ale musim. Moja skusenost u Hermana tak ako som povedala pisala pred tym a nie len moja skusenost, ze mi vklad embrya robil na 2 den po odbere a vklad uskutocnil bez akehokolvek monitoru. Vsade na celom svete sa pri transfere pouzivaju pristroje- nielen pre lekara co zakrok vykonava ale aj pre pacientku, pretoz etam priamo vidi samotny zakrok. A co sa tyka toho ze ci sa embryo uspesne vlozilo prave sluzia pristroje- dnes nie sme v dobe kamennej ze sa zakroky robia na slepo-podla skusenosti. Ak je centrum solidne a zalezi mu na svojej reputacii tak to robi standardnymi postupmi tak ako je to aj v iných centrach ci vo svete. Citaj aj skusenosti iných snaziliek v iných centrach a mozno dostanes iny pohlad na danu vec.
Prajem vsetko dobre a nemusis utocit na kocky co si presli touto strastiplnou cestou na konci ktorej jevytuzene tehotenstvo a babatko v naruci 🙂

hoky
6. okt 2015

Milé snažilky,
dovoľte mi prispieť svojou skúsenosťou s Dr. Hermanom. Na dieťatko sme čakali dlhých 16 rokov, iné páry by sa za taký čas už dávno asi rozviedli, ale my sme sa nesnažili až tak na to upínať lebo by to liezlo asi na mozog. Pred prvou návštevou Gyncaru sme absolvovali vyšetrenia u niekoľkých lekárov ktorí boli milí, usmiati, zhovorčiví a hlavne tvrdili nám že je všetko OK. Lenže v skutočnosti bol opak pravdou. Keď sa nedarilo rozhodli sme sa pre Gyncare a dodnes to neľutujeme. Dr. Herman je super zahraničím uznávaný odborník či už ako diagnostik tak aj lekár s veľkými skúsenosťami a hlavne človek ktorý sa trápi pre každý neúspešný pokus. Keď nás prebral do reality naše vyhliadky na bábätko boli biedne preto aj naše očakávania neboli veľmi veľké. Po rozhodnutí, že vyskúšame umelé oplodnenie som začala na internete zháňať všetky potrebné informácie od postupov liečby, cez možnosti stimulácie, riziká ako aj typy liekov ich význam, aplikáciu, vedľajšie účinky. Pozrela som si množstvo videí odberov, prenosov, kultivácie. Nechcela som pred lekárom vyzerať ako hlúpa "puľka" ktorá si prišla do hypermarketu kúpiť dieťa a nevedieť o čom lekár hovorí, alebo čo ma pri jednotlivých zákrokoch čaká a neustále sa vypytovať. Gyncare sme navštevovali 4 roky, keby nebolo Dr. Hermana, ktorý nás pri každom neúspechu povzbudzoval dnes by vedľa mňa nespinkal náš ročný Lukáško za čo mu budeme do konca života vďační. Nikdy sa nestalo že by sme nedostali odpovede na naše otázky, alebo že by som mala pocit neprofesionálneho prístupu a hlavne stále som mu dôverovala. Nikdy som nepochybovala o tom čo robí a prečo to tak robí.
Je mi veľmi ľúto, že sa toto fórum mení na účelové osočovanie človeka ktorého si veľmi vážime, ktorý mnohým párom snáď zachránil aj manželstvo.
Po mojej skúsenosti odporúčam všetkým snažilkám naštudovať si čo najviac o asistovanej reprodukcii pozrieť si možnosti výkonov ako aj cenník centra, ale nehrať sa na lekárov. Lekár vie čo robí a prečo to tak robí, a ak sa vám nejaký postup nepozdáva treba sa pýtať. AJ lekár je len človek a nemusí mať každý deň dobrú náladu, čo však neuberá na jeho odbornosti. A hlavne si treba uvedomiť, že lekár nie je Boh. Samotné počatie dieťatka je zázrak medzi nebom a zemou a aj pri akejkoľvek snahe lekárov super metódach a vzniknutých superembryách a premakaných materniciach to môže a nemusí vyjsť.
Prajem pánovi doktorovi ako aj celému centru veľa úspechov, trpezlivých pacientiek a krásnych detičiek. A pamätajte internet je dobrý sluha ale zlý pán, takže čo nám ostáva? Načúvať vlastnej intuícii a používať zdravý rozum. A úprimne držím prsty všetkým snažilkám 😵

evik1702
6. okt 2015

@hoky krasne napisane a plne suhlasim. Nam pomohol po 10r neplodnosti a teraz zaciname 5ty mesiac. Takze sa velmi vytesujem ze za chvilu bude Tomasko uz s namj a v nasom naruci

saxana15
7. okt 2015

Dobry den,dovolte mi prispiet mojou skusenostou do tohto fora.po precitani niektorych prispevkov mi nedovoli nenapisat akou cestou sme si presli my u dr. Hermana.zacnem tym,ze dnes mam doma zdraveho mesacneho synceka 🙂 Nasa snaha a trapenie o babatko trvala 5 rokov. Absolvovali sme 3 IVF na tejto klinike. Et aj Ket. Az siedmy vklad,posledny sa nam podaril.ja mam za sebou dve laparoskopie,partner zle spermie a uz na zaciatku po roznych vysetreniach nam bolo povedane ze prirodzene to nepojde,ved sme aj intenzivne pracovali 2 roky.pan doktor bol k nam vzdy priamy a mrzel ho kazdy neuspesny pokus.ja mam s dr. Hermanom a celym personalom kliniky len dobre,pozitivne skusenosti a som stastna a vdacna za ich ustretovost,pomoc,trpezlivost.a hlavne za nasho synceka. Ak sa rozhodneme pre surodenca,tak urcite znova na klinike Gyncare.

dumplingduck
14. okt 2015

Ahojte, chcem sa pridat ku predoslym dobrym spravam a tiez pochvalit, dnes som 26tt, co to bude neviem, ale viem, ze sme obaja zdravi 🙂
Otehotnela som u Dr. Hermana na prvykrat IVF, bol to relativne hladky proces, aj napriek tomu, ze zijem s manzelom v UK. Vsetko nam bolo vysvetlene, aj ked som niekedy popravde musela hadat a dopatrat sa niektorych veci sama, ale nakoniec sme sa dopracovali ku uspesnemu vysledku. Celemu timu mozem len podakovat, tu v UK nam hrozili mesiace a roky cakania a tahania sa, s Gyncare trvalo od prveho kontaktu 90 dni do otehotnenia, co je rekord si myslim. Mame stale 3 mrazaciky v Kosiciach a hned ako bude toto na svete, si idem po dvojicky ;)

ada17478
14. okt 2015

@dumplingduck Gratulujeme.Veru ze si usetrila kopu casu.Mi sme to tu skusali a nemame dobre skusenosti.Velmi dlho trvalo ked nas niekam objednali.Mi sme to skusali v Londyne

adulik30
15. okt 2015

ahojte vsetci tiez chcem pridat moje skusenosti s dr.Hermanom.museli sme si sice vela pretpiet ale stalo to za to.absolvovali sme 5x ivf po 4ivf som cakala dvojicky no zial som v piatom mesiaci potratila no nevzdali sme a a podarilo sa teraz mame zdraveho 2 rocneho clapceka a dufam ze po dnesnom KET bude mat aj surodenca.velka vdaka dr.Hermanovi a celemu zdr.personalu.je to skvely odbornik a lekar.kazdemu vrelo odporucam.

evik1702
16. okt 2015

@adulik30 mozem sa spytat presne v ktorom tt ste potratila? A co bolo pricinou? :(

adulik30
16. okt 2015

potratila so v 19-20tt cakala som jednovajecne dvojicky a pravdepodobne tam islo o tranfuzny syndrom( jeden plod sa vyzivovoval na ukor toho druheho) ale bola tam aj ruptura placenty a nasledne silne krvacanie ktore skoncilo akutnou sekciou:((

dicinka1
16. okt 2015

@adulik30 to ma mrzí,musela to byt kruta rana,prist o 2 deti naraz..a v 5 mesiaci :(

dicinka1
16. okt 2015

@adulik30
@adulik30 po kolkych rokoch si teda sla na KET?Ja mam zamrazene este posledne 2 a tento rok chcem ist po 7 rokoch po tie mrazaciky

evik1702
16. okt 2015

@adulik30 zacala som 18tt a bojim sa tohto 5ho mesiaca

adulik30
16. okt 2015

@dicinka1 ano bolo to tazke ale vdaka manzelovej podpore dom to zvladla a hlavne nevzdala sa a teraz sa tesime zmaleho Robka
@dicinka1 maly ma teraz 2 roky a 4 mesiace

adulik30
16. okt 2015

@evik1702 netreba sa bat ved to co som zazila ja sa u tebe stat nemusi.treba mysliet pozitivne a tesit sa nase babatka prezi aju vsetko s nami takze zakaz mysliet na hluposti a zle veci.

adulik30
16. okt 2015

@dicinka1 drzim prsty nech ti to vyjde a budes sa tesit z babatka

ada17478
19. okt 2015

Ahojte baby.dnes sme boli na nasom prvom scane kde nam potvrdili cinnost srdiecka,takze sme velmi stastny a vdacny panu doktorovi Hermanovi

lamilka
23. okt 2015

ahojte,dievcata,ako ste uzivali estrimax pri KETe?
a este jedna otazka....ked sa vam nepodaril ket a mali ste este zmrazene embr.sli ste hned dalsi mesiac na ket,ale ste mali pauzu?ake ste mali odporucania od dr.hermana,alebo od svojho gynekologa?pockat alebo ist hend dalsi mesiac?dakujem

karkana
23. okt 2015

@maria294 no to je fakt zaujímavé, taký vklad .........určite nepomôže na psychiku, ja som už dávno chodila k nemu,asi 15rokov dozadu,,,ale museli sme odísť,rok nás len preháňal,,,,a nič nerobil,,,ked som sa niečo pýtala,,odpoved žiadna,,,arogantný,,moja kámoška tiež chodila a má 15ročné dievčatká dve,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ale asi sa zmenil,,,,,,,lebo je to ťažké,čím musíme prejsť

dicinka1
23. okt 2015

@lamilka ja tusim 3x1 najlepšie je ist podla mna tak mesiac po neuspešnom KET..ale to zaleži od teba..od psychiky cloveka....ako si nastavena..ja som bola na KET po uspesnom ET o 3 roky na to..a nič.. 😒

maria394
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambula27
25. okt 2015

@maria394 ty snáď netušíš, čo slovo kriminalizovať znamená. Kriminalizovať je dodať istej "téme, situácii, osobe" trestný charakter, udať ho ako páchateľa trestnej činnosti pridaním rôznych či už súdnych alebo iných dôkazov. A toto tu nikto nerobí. Už sa konečne nauč s kľudom prečítať si aj negatívnu skúsenosť a nevzrušovať sa. Venuj sa svojim pozitívnym skúsenostiam, komunikuj s ľuďmi, ktorí píšu, čo chceš čítať a neurážaj, neútoč a neobviňuj niekoho z kriminalizácie. Si na tomto portáli príliš krátko na to, aby si ovládala pravidlá. Skús si ich prejsť a možno sa prestaneš čudovať, že ti adminka maže tvoje príspevky.

maria394
25. okt 2015

@bambula27 Milá administrátorka , plne súhlasím s tým, aby diskutujúce na tomto fóre "neúražali, neútočili a neobviňovali" .A vlastne ani o nič iné mi neide.Len je nutné,aby si kontrolovala VŠETKY
príspevky, nielen moje. A mala rovnaké kritériá na "NÁZOR".
A nedopustila diskusiu ovplyvniť trollovaním a h8.

anjeliik
26. okt 2015

Nevie mi niekto poradit preco ist na laparku pred Ivf?

sfera
27. okt 2015

@anjeliik juj ja neviem, ci este mozem nieco v tejto teme napisat....ale tak risknem a skusim poradit snad ma tu zas niekto nezakope pod ciernu zem
Takze ide asi hlavne o to, ze to v niektorych pripadoch moze vyzadovat poistovna, zrejme vtedy ak nie je uplne jasna pricina neplodnosti, pri endometrioze, pri nepriechodnosti vajickovodov, pri odstranenych vajecnikoch.....

dicinka1
27. okt 2015

@anjeliik
@anjeliik poznam pripady,kde sa zadarilo prave po laparke...A Laparoskopiu odporučaju vtedy,ak je spermiogram v norme...my sme mali spg horši a na laparke som bola...aby sme sa uistili,že vo mne problem nie je.

anjeliik
27. okt 2015

Ok, dakujem.