Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

ofs
4. nov 2010

ahoj matelko, aj ja som pozerala, nik tu teraz nechodí. Ty si taká verná..... Dnes ma už priedušky nebolia, len ten kašeľ je úbohý, dosť intezívny a veľmi ma bolí hrdlo. Všimla som si na mandliach, akoby som mala hnis, alebo čo. Také biele, tak neviem. Pijem horúci čaj, ja dúfam, že sa to pomaly bude zlepšovať. Vieš nemám antibiotika, tak to ide pomalšie. Ale voľajako sa to na mňa kopí, joj matelko, mám ja ale smolu....
vy čo porábate? Stále si sama na 2 deti? Mamku máš ďaleko? Moja býva vedľa nás, kedykoľkovek je u nás, aj teraz mi ide do školy pre malú, tak dobre že ju mám. Nebývame spolu, ale sme na jednom pozemku, a to je na nezaplatenie.

matelko1
4. nov 2010

@ofs ahoj varim obedik,vlastne som uz dovarila chlapcom morcacie masko+zeleninka a vecer som pre nas s mm uvarila seg.gulas a teraz ho dokoncujem,len smotanu trebalo dat 🙂
mamka byva v meste a my sme 4km od mesta,taka dedinka najblizsia pri meste.mamka my vzdy hovori,ze ona bola na nas sama,tak aby som si to vyskusala aj ja 🙂 ...aj ja som ani pomoc nechcela,chcela som byt od zaciatku sama na chlapcov,ved su to vytuzeni chlapci tak sa im 24 hod venujem 🙂 🙂
svokru som nechcela mat pri sebe,bola by som nervozna a ta teraz byva od nas 30km-odstahovali sa na chalupu a byt dali do prenajmu.

ofs
4. nov 2010

joj svokru ani ja.... tá býva v Prešove, ďaleko. Ale no,nebudem zlá, ale mama je mama, no nie? aj tak klobúk dole pred tebou, si šikovná. V pondelok idem na krv, už som zvedavá, matelko ty si mala nejaké príznaky?

matelko1
4. nov 2010

@ofs ja som nemala ziadne priznaky..isla som tam s tym,ze to nevyslo a ked som mala volat hermimu,tak som bola zmierena,ze to nevyslo a vidis... 🙂 😵 vyslo to,co som neverila vlastnym usiam ked som to pocula.musela som sa 2x pytat hermana,ze prosim a on,blahozelam ste gravidna hcg mate cez 300..

ofs
4. nov 2010

tak to musela byť radosť, ja som mala hcg cez 200 a sa ma pýtal, aké mám pocity, lenže ja som bola veľmi opatrná, lebo už jeden potrat som mala za sebou, vidíš už aj druhý. Takže furt len stres a strach.... ale verím, že do tretice to vyjde.Mňa tak akurát prsia bolia, ale to aj od liekov môžu, takže inak nič. Som však taká chorá, že to ani neriešim, myslím nad tým nefilozofujem, a nenamýšľam si nič. Matelko, urobila som všetko preto, aby naša dcéra neostala sama, pokiaľ z hora jej bude dopriate, tak bude mať súrodenca, pokiaľ nie, my sme s manželom urobili všetko preto. Čo už život je taký....niekto nemá ani jedno dieťa,tak si to treba povedať.

sofia2008
4. nov 2010

ahojte 🙂
dlhsie som tu nebola, zvykame si na novy rezim, mala je dobrucka, len od vcera nas zacala trapit kolika ☹ tri hodiny placu vkuse, nafuknute brusko..no strasne daco, uvidime, co bude dnes ☹
ofs..drzim palce 😵

valery08
4. nov 2010

Ahojte kočky, potrebovala by som poradiť, chystáme sa na ketko a chcela by som vedieť aký je postup. Aj pred ketkom sa ide na ultrazvuk v prvé dni začatia menštruácie alebo sa začne brať len estrimax? Za opoveď vopred ďakujem. Ofs, silno držím palčeky, aby Vám to vyšlo 🙂 .

ofs
4. nov 2010

ahoj valery08, pri KET ti neporadím, nebola som, ani teraz nemáme mrazáčikov, ale matelko ti určite ochotne napíše, ona má z KET krásnych chlapčekov, keď nakukne na MK isto ti napíše

ofs
4. nov 2010

sofia ďakujem

matelko1
4. nov 2010

@valery08 zacnes brat estrimax,potom pojdes na kontrolu ci sliznica rastie,potom este raz utz a dohodnete sa kedy vklad.ja som bola v strede cyklu,ale doki podla sliznice ti da termin.

ofs
4. nov 2010

matelko, chcem sa ťa ešte opýtať, nevieš kedy sa asi uhniezďuje embryo po ET? Alebo niektorá z Vás nevie? napíšte ďakujem

ofs
4. nov 2010

valery vidíš, naša matelko je proste naša......napísala!!!!! dala by som jej zlatú medailu, že vždy reaguje ak z nás má nejaký problém

ofs
4. nov 2010

aby som nezabudla pochváliť aj gerenku, tá je naša lekárka

sobka
4. nov 2010

ofs, ak si si dala lepidielko, tak do pol hodinky by sa malo embryjko uhniezdiť 😉 ja som sa dr. hermana na to pýtala, takže odpovedám ja, ale asi aj bez lepidla, ak si mala vložené blastocysty, tak sa uhniezduju cca do 12tich hodín....ale viem aj to, že 7mi den po ET je rozhodujuci, ci sa embryjko nastalo uhniezdilo, alebo to je biochemické alebo sa neuhniezdilo vobec.....ja z vlastnej skusenosti možem povedať, že na 7den som vedela, ci to vyslo alebo nie....bud som sa citila ako na mrchu, alebo mi bolo zle, alebo som necitila zrazu vobec nic a vtedy to vyslo!!! nachvilu...tot moje pocity, uvidíme ako to bude s KETom, u dr. hermana som este KETko neabsolvovala, ale teraz bude úpremiera a dufam, že nasledujem Matelko a vy tiež!!!!!! 😉

ofs
4. nov 2010

ahoj sobka, tak ani neviem či si ma ukľudnila. Ja som mala ET v utorok PK - 26.10. , odber bol 21.10. no a teraz v nedeľu som začala poriadne kašľať a boleli ma priedušky. Ja neviem inak, či som mala vložené blastocyty, hm..... len dr. vravel, že sú dobré. Teraz však mám obavy, či moja choroba neuškodila uhniezdeniu. Ty čo si myslíš?Lebo ten 7 deň po ET bol brutál, pretože som veľmi kašľala, no smola, uvidíme. Veľmi ma to mrzí.... Lepidlo som nemala. Sobka aj tak ti ďakujem, držím ti palce

sobka
4. nov 2010

ofs, ked si mala 5dnovu kultivaciu, tak to boli asi blastocysty, vtedy im dr. hovorí pekné a zdá sa mi, že to mas aj v reporte napísané, aké a kolko vkladali...ci? nemám tie papiere pri ssebe... 😒 ja som pri vklade bola 3dni chorá, tiež som kaslala, ale aj soplila a otehotnela som, možno aj prave preto 😉 ..znížená imunita velmi pomáha.....aj som vtedy písala do snažiliek otazkou, ci to uskodí vývoju embryí a odpovede som dostala cca rovnaké..poslem ti link, precitaj si to a možno ta to ukludní , možno nie....teraz som presvedcená, že choroba , pokila to nieje infekcneho povodu, embryjkám neuskodí, ale to, ci vynosís zdravé bábatko resp. ci tehotenstvo bude trvať dlhsie ako 7tt, to ti zaruciť neviem....vsetky baby co mi napísali, boli po et chore, aj otehotneli, ale vacsina z nich potom aj potratila...tak ako aj ja...ale na druhej strane stále dufam, že to bola sakra náhoda.....lusi mi písala, že aj pri druhom et bola chora a hla, má krasne dievcatká:::::tak sa ukludni, verím, že bábatká su tam a cakaju len na to , aby si bola v pohodicke:-ň uvidís, dobre to dopadne...už by si mohla aj testnuť nie? kedy ides na krv? nie na 11ty den od ET?

valery08
4. nov 2010

Áno Ofs mala si pravdu, že matelko je proste "vaša", vždy ochotne poradí, že 🙂 . Nám sa podarilo naše 2 IVF a to bolo zároveň prvé u dr. Hermana. Prvé IVF som absolvovala v SPLNE, aj dve neúspešné ketká, len vtedy bol postup pri ketku úplne iný, to som si pichala injekcie a teraz sa už berie len ten estrimax. Neviem ti poradiť v tom, kedy sa emryjko uhniezďuje, ale ak ťa to trošku ukľudní aj ja som bolo dosť chorá, tesne potom, čo som sa dozvedela, že som tehotná. Tiež som veľmi kašľala a mala som aj teplotu a preto som sa bála ultrazvuku či to bábatká zvládli a či sa potvrdia srdiečka. Lepidielko sme si tiež vtedy nedávali. Chvála Bohu všetko dobre dopadlo a máme náš skoro dvojročný pokladík 🙂 🙂 🙂 a veľmi si pre dcérku prajeme súrodenca 🙂 . Tak nech nám to všetkým výjde 🙂 🙂 🙂 .

ofs
4. nov 2010

valery08 držím ti palce, pa

gerena
4. nov 2010

baby dakujem 😵 😵 😵 ale ja sa musim distancovat od lekarov 😉
blastocyty su 5 dnove embyjka, teda aj starsie ale od piateho dna po oplodneni sa rata blastocyt- takze po predlzenej kultivacii je vzdy blastocyt vlozene 🙂
@ofs ako ti je?

ofs
4. nov 2010

ahoj gerenka, no už len náhodou som zapla počítač, tak je to už lepšie, oveľa, priedušky ma už nebolia, ale zato hrdlo ešte poriadne, už som začala bioparox, musím mať zápal, lebo sa mi fest ťažko hltá, gerenka, ale ja aj tak verím....tak hovoríš že tie cukríky Coldrex med citrón môžem cmúlať?

ofs
4. nov 2010

ďakujem za vysveltenie blastocyt...už budem vedieť, takže som mala blastocyt.

gerena
5. nov 2010

@ofs coldrex radsej nie, septisan v pohode 🙂

matelko1
5. nov 2010

dobre ranko prajem 🙂
chlapcov som ulozila do postielok,sme od 6-tej hore,maxim uz zaspal,alex este vystraja 🙂

matelko1
5. nov 2010

@ofs dnes ako...ktory den si uz po vklade.v pondelok ides na krv,ano....budes aj testovat,alebo nie....
baby dakujem vam,ale ja ked som tiez potrebovala poradit,tak tu boli baby,ktore radi s ochotou poradili....
ved na to je tu MK..

matelko1
5. nov 2010

dnes sla kukulik na utz -potvrdenie akcie srdiecka ku herman.som zvedava ci jedno,alebo dve caka 🙂
kukulik cakame na spravicky 🙂

deni73
5. nov 2010

Ahojte, mne 1. ivf nevyšlo. Chcem sa spýtať, či je potrebné počkať nejaké cykly, alebo je možné ísť čím skôr na druhé, nemám mrazáčikov, musím absolvovať všetko od znova. A keď mám schválenú žiadosť od poisťovne, či je možné ešte počkať, či to schválenie nestráca platnosť. Ďakujem.

matelko1
5. nov 2010

@deni73 tak na schvaleni je urcita doba dokedy to treba absolvovat,inac treba potom odznova podavat.

matelko1
5. nov 2010

no kde ste dnes haloooo
my sme boli von cele poobedie,bolo krasne teplucko,no super,chlapci mi vonku vyspali 2 hod.

gerena
5. nov 2010

Ahojte. od pondelka mam dovolenku 😵 😵 😵 ja sa tesim, konecne sa vyspim...........
@deni73 je mi luto ze nevyslo. co sa tyka schvaleni, ked presvihnes datum musis vsetko odznova, vseobecna ma novu modu davat kratucke datumy, dobre si to pokukaj. niekedy je dobre ist na druhe ivf hned, telo je napraskane hormonmi a skor zareaguje, ale to ti doki poradi, ako je pre teba lepsie 🙂

matakrok
5. nov 2010

ahojte 🙂 ,som tu nova...presla som z temy o SPLNe sem. chystame sa za dr.Hermanom, 1.ivf v Splne neuspesne. tak som zvedava,co nas caka a vidim, ze je tu uz kopec // 😀 povdbudzujuce... 😉