Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

ixi
15. apr 2011

@pipina84 samozrejme ze to vynde a ja si myslim ze uz vyslo 😀 😎 a kedy ides ku hermimu na krv?

ixi
15. apr 2011

@kamillka100 aj mne nedal doki na ureaplazmu lieky lebo povedal ze to moze byt aj rozhadyzany cyklus a ked sa upravi ureaplazma zmizne sama
HYSTEROSKOPIA
Čo je to hysteroskopia?
Hysteroskopia je endoskopická metóda, ktorá umožňuje vizualizovať kanál krčka maternice a predovšetkým dutinu maternice. Poskytuje možnosť diagnostikovať niektoré ochorenia a podľa potreby ich súčasne aj hysteroskopickou cestou operačne riešiť.
Aké sú najčastejšie indikácie na hysteroskopiu?
Dôvody na vykonanie hysteroskopie môžu byť rôzne.
Podobne i hysteroskopia môže byť diagnostická alebo operačná.
Diagnostická hysteroskopia hľadá príčinu ťažkostí pacientky (napr. neplodnosti), alebo je potrebná na potvrdenie, resp. vyvrátenie diagnózy (napr. podozrenie na vrodenú vývojovú chybu maternice). Operačná hysteroskopia je indikovaná na operačné riešenie existujúceho problému (napr. odstránenie septa (prepážky) v dutine maternice.

K najčastejším indikáciam na hysteroskopiu patria:

* sterilita (neplodnosť),
* niektoré vrodené vývojové chyby maternice,
* polyp sliznice maternice (endometriálny polyp),
* podozrenie na zrasty v dutine maternice,
* myóm rastúci do dutiny maternice,
* posúdenie sliznice maternice.

Ako sa hysteroskopia vykonáva?
Hysteroskopia sa vykonáva v celkovej anestézii, diagnostická hysteroskopia sa môže vykonávať za určitých podmienok aj bez anestézie.
Po príprave operačného poľa sa podľa potreby mierne rozšíri kánal krčka maternice, cez ktorý sa zasunie optika hysteroskopu za stálej aplikácie sterilnej tekutiny do dutiny maternice. Optika hysteroskopu je napojená na kameru
a monitor. Operatér na monitore vidí stav v kanáli krčka maternice a v dutine maternice. Samotný priebeh hysteroskopie závisí od jej indikácie, zistenej diagnózy a potrebe operačného riešenia.

Aké hlavné pozitíva má hysteroskopia pre pacientku?

* možnosť detailného zobrazenia kanálu krčka maternice a predovšetkým dutiny maternice
* možnosť jednoznačne diagnostikovať niektoré ochorenia, ktoré nie je možné zistiť neinvazívnymi metódami (napr. ultrazvukom).
* možnosť súčasne ochorenie diagnostikovať a podľa potreby ho hneď aj operačne riešiť
* rýchla rekonvalescencia pacientky po operácii
* vo väčšine prípadov možnosť realizácie v rámci jednodňovej chirurgie

ixi
15. apr 2011

tak sa majte ja idem na nocnu 🙄

ma77
15. apr 2011

@kamillka100 ahojky vidim že sme na tom podobne mm ma to iste čo tvoj leukospermiu spg ma vyborny len ta infekcia a zapal tam je ale už s alieči ja som že vraj ok a tiež nam dasl 6mesiacov na prirodzene tehotenstvo až potom ivf mne to povdal v stredu 😉

kamillka100
15. apr 2011

@ma77 to vazne, tak sme dve, aspon nie som sama, ale ty si v poriadku po zenskej stranke, ja bohuzial nie, mne zistili ureaplazmu a mycoplazmu, tak dufam ze sa dame do poriadku a bude vsetko ok, nechcem ist na IVF, ale ked ina moznost nebude, tak pojdem, cakala som, ze mi dr. predpise nejake lieky a bude vsetko ok, necakala som, ze aj v manzelovi bude problem, co narobime 😒 drzim palceky a potom daj vediet ako manzel pochodil, berie nejake lieky??? bol u urologa??? nevies ako to bude dlho trvat kym sa prelieci??? a este som zabudla, či pojde este na spermiogram???vela otazok, ale velmi ma to zaujima a do pondelka cakat je dlha doba ☹

pipina84
15. apr 2011

@sofia2008 aha, tak to si musela byt riadne prekvapena, ked cakas na vklad a zrazu uz si tehotna, super, budem verit do poslednej chvili, dufam, ze aj ja sa dockam 🙂

pipina84
15. apr 2011

@ixi ach, keby si mala pravdu, v pondelok budem vediet vysledky, som strasne zvedava, dni sa mi teraz tahaju, uvidime 🙂

ma77
15. apr 2011

@kamillka100 ahojky my sa snažime 4roky o 2dieťa 1už mam mala som endometriozu ktoru som preliečila a herman ma poslal na 2laparku či mam priechodne vaječniky a mam aj endo tam nie je zatial tak momentalne som ok a manžel tiež som nečakala že dopadne tak ako dopadol tak chapem tvoje sklamanie ano bol u uroandrologa to ho poslal Herman a robil mu spg kde sa potvrdilo to čo v CAR apotom šiel na kultivaciu a na vysledky sme čakali 3tyždne potom mu predpisal atb.urolog dost silne na ten zapal a bude sa liečit 7tyždnov a potom ma prist na spg do CAR či pomohlo atb a mame sa snažit pol roka a potom až ivf 😉 aj ked neverim že sa podari ked 4roky sa nepodarilo ☹

ixi
16. apr 2011

@pipina84 ja viem ze mam pravdu 😵
@ma77 ak sa ta mozem spytat ku ktoremu uroandrologovi chodi tvoj mangel?a to tak dlho trva? ta liecba?no ja sa na ivf dostanem asi mozno o rok 😖

ma77
16. apr 2011

@ixi ahojky chodi do KE vola sa Hrivnak ma suk.ambulanciu na sid.tahanovce ale robo aj v Saci tak aj mne sato zdalo dlho to nekonečne čakanie tak 1krat bol na spg tam sa vlastne potvrdilo to čo v CAr aj to ked mu volaa tak ho objednal až o 3tyždne asi ma vela neviem a 2krat bol na kutivaciu to sme čakali 3tyždne za vysledkami a ked prišiel po vysledky tak mu predpisal atb ma ich brat 3tyždne a až mesiac po dobrati kontrola tak preto 7tyždnov ale ked som bola v stredu v CAr tak herman nam kazal prisť hned po dobrati atb na spg tak uvidime ide 2maja som zvedava či atb zabrali ☹ aj mne sa to zdalo predlho ale nejak to zbehlo 😉

ixi
16. apr 2011

@ma77 aj janik tam chodul ale teraz som ho objednala k horvathovi tak som zvedava ale co narobim musim vydrzat

ma77
17. apr 2011

@ixi A čo neboli ste spokojny ? že prechadzate k inemu urologovi ? však čo nam ine ostava ked nie čakať ☹

ixi
17. apr 2011

@ma77 ahoj nie ze sme neboli spokojny ale nemohla som sa tam dovolat 8 dni volala som asi tisic krat a ked som sa konecne dovolala sestricka bola hnusna a ona ma nevie kedy objednat a co vlastne chceme a mam zavolat doktorovi a svihla mi s telefonom tak ma nabrali nervy a zavolala som druhemu ja to chcem mat cim skor nech to kus postupuje a nie cakat tyzden kym sa dovolam takze asi tak 😎
pipinka zajtra na teba myslim nech je to to prave orechove 😵 🤐 🤐 🤐 😵

sofia2008
18. apr 2011

pekny den vsetkym 🙂

matelko1
18. apr 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂
@sofia2008 co mate dnes v plane.u nas bude pekne pocasie,zatial este slniecko nesvieti,ale hlasili teply den,takze pojdeme von.

matelko1
18. apr 2011

@kamillka100 vidim,ze hysteroskopia ti bola pekne vysvetlena,ixi to tu pekne rozpisala...

matelko1
18. apr 2011

@ma77 aj moj mm chodil ku hrivnakovi,vzdy sa obj.na sidl.tahanovce-sukr.klinika,ale vzdy ho zobral v dohodnutu hodinu,jasne,ze sa tam plati,ale co narobime....atb mu nepredpisal ziadne,robil mu vyter a dal vzorku...
ja som ho obj.mailom a vzdy odpisal a obj.ho...tiez som sa nemohla tam dovolat...ma vela toho

sofia2008
18. apr 2011

@matelko1 ahoj, aj u nas vyzera na pekne pocasie, ma byt take az do konca tyzdna..pojdeme na nakup a vonku 🙂 domov sa asi dostaneme v polke juna, tak som z toho dost rozladena uz par dni 😠 😠 😠 ☹ ☹ ☹ ☹ kvoli mm robote 😠 😠 😠

kamillka100
18. apr 2011

@matelko1 ano bolo, dnes som bola u svojeho gynekologa, tak uz beriem antibiotika an mycoplasmu a urealoplasmu, tak uvidime...., ale trochu ma trapi manzel, manzel ma morfologiu spermii zlu, ma byt 30% a ma len 16% a mojho dr. trapi deformanost spermii, tak ja uz neviem, dnes ide ku urologovi, uvidime co mu povie, ked povie, ze je to dlhodoba liecba, tak ideme na IVF ku Hermanovi, inu moznost nemame ☹

matelko1
18. apr 2011

@sofia2008 a co nedal mu volno,ved ste teraz niekedy mali ist domov,ze....nebud smutna,vydrzite to...

@kamillka100 uvidis co mu povie urolog...ake atb beries....kolko dni ich budes brat...

kamillka100
18. apr 2011

@matelko1 10 dni OFLOXIN a ked mi skonci mrcha, tak POLYGYNAX, aby sme vsetky bakterie vynicili a potom mi da na obnovu bakterii, aspon tak som ho pochopila, tak teraz nebudem moct mat cely mesiac sexik, aby som nic nedostala, budem velmi nachylna, tak som zvedava, teraz sa bojim len o manzela aby sa dal do poriadku ☹

matelko1
18. apr 2011

@kamillka100 tak bez sexiku 😀 vydrzite,my sme tiez mali celibat 😀 ked sme brali atb na ureaplazmu.
a neboj,vsetko bude dobre,uvidis.

lienka2
18. apr 2011

@kamillka100 neboj sa, aj ked teraz na to vsetko pozeras ako na najhorsiu vec.. bude dobre 🙂

ma77
18. apr 2011

@ixi Jaj tak to ti verim aj mm ked volal tak s anevedel dovolat ale sa mu zapol odkazovač že večer po 18ma volat tak volal a zdvihol dr. ale objednal ho až o 3tyždne tak tiež som mala nervy že treba čakat ale zbehlo to nejak čo ine mi ostavalo ☹

ma77
18. apr 2011

@matelko1 ahojky hej aj mm chodil na Tahanovce a vždy ho zobral na dohodnutu hodinu to som bola rada lebo nemôže kvôli praci dlho sa zdržiavat a vôbec on nerad čaka vieš aky su chlapi 😉 ale raz bol v Saci mm že tam tiež ordinuje Hrivnak ale väčšinou ho tiž objednal na Tahanovce aby cvakal 😉

sofia2008
18. apr 2011

@matelko1 no mali sme ist po 20.maji a teraz az niekedy v polke juna, je to dost, lebo o min 3 tyzdne budeme doma menej, co je teda dlha doba, ale nic sa neda robit, s malou sama nemozem ist letecky, potrebujem kocik, stolicku na jedenie atd, takze pojdeme spolu autom 😒 aspon ze mame 24 stupnov, mala spi v kociari na zahrade 😎

pipina84
18. apr 2011

Ahojte dievata, tak dnes som bola na krv pri Hermanovi, bohuzial negativne. Sme z toho velmi smutni. Pri prvom som mala vysoku nadej a nic a teraz, ked mi vkladal 2 mraziacikov, davala som si aj lepidlo a vobec nic, nechapem. Ved ja mam vsetko v poriadku a vobec sa mi neujme ? Zase sme si poplakali a stracame nadej, ci sa to vobec este podari. Zajtra mu mam volat, ze sa dohodneme, kedy budeme pokracovat. Je to velmi namahave na psychiku. Preco sa nam nedari ?

mima263
18. apr 2011

@pipina84 ťažko povedať prečo. Niekedy to proste nevyjde. Je to ťažké ale nesmieš strácať nádej hneď pri pokuse. Poplačte si, oddýchnite a ide sa ďalej

dicinka1
19. apr 2011

@pipina84 ahojky..ja som po KETE 8 dni..tak isto neg a takisto sme davai aj lepidlo..a 2 mrazaciky...