Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

gerena
22. feb 2010

lusi no tak, bude to dobre 😉 skus zazvorovy caj alebo tabletky-Ginger sa volaju, proti nevolnosti a mozu to aj tehu
matelko ako sa maju krasavci ?

lusinkaj
22. feb 2010

ger tak tie moje nevolnosti sa daju zvladnut,ale ak by to bolo horsie tak urcite sa spytam gyn.

matelko1
24. feb 2010

ahojte 🙂 .
pozeram,ze tu vcera nik nebol.

prajem pekny den 🙂

matelko1
24. feb 2010

sonikah je uz s dvomi drobcami doma.v piatok by mali ist aj pre ninku.
lusi ty ako.mas nevolnosti?

zabkaevka
24. feb 2010

Noooo veru, nik nezavítal na stránku, ja som sem tam nakukla. A to som tu nebola skoro rok. No teraz som domka, s dobrou správičkou, tak mám viac chuti. Popritom pracujem, služobné veci, ale tu si môžem koníka kliknúť hoc kedy. Matelko vám sa podarilo prirodzene, alebo IVF?

matelko1
24. feb 2010

ahoj zabkaevka.som po ivf,po KET.....a vam sa podarilo prirodzene,alebo tiez si po ivf.

lusinkaj
24. feb 2010

ahojte,tak vcera som tu nenapisala,lebo nikto sa neukazal...tak nebudem pisat sama so sebou... 😀
matelko,to su take nevolnosti,ze nevraciam ale ak jem tak mi je tak trosku spatne na zaludku....a po druhe som strasne unavena nech to uz prejde lebo uz je to na nervy.... 😅

minewka
24. feb 2010

Ahojte...chcela by som sa vás opýtať, ako ste spokojné s prístupom lekára v tomto CARe. Boli sme s mm na vstupných vyšetreniach v SPLNe, bolo nám odporučené ICSI, ale pán doktor bol tak nesmierne arogantný, že mám hroznú nechuť tam ísť...
Len neviem, či to nebude prechod z blata do kaluže 🙂

lusinkaj
24. feb 2010

minewka..ja chodim uz dlhoooo do tohto centra k hermanovi a nemenila by som ho za ineho...a urcite to povedia aj ostatne baby co k nemu chodia a maju doma svoje vytuzene deticky alebo cakaju prirastok...ako ja 😉 😵
ku mne nikdy dr.nebol arogantny...napr.ak teraz co som teh.som mu volala ze som sa chcela obj.na utz a bol strasne zlaty este sa ma aj opytal ako sa mma,ako sa citim...taze ja to vrelo odporucam... 😉

minewka
24. feb 2010

Ahoj Lusinkaj, ďakujem za odpoveď...ja nemám nereálne predstavy, s UO sme zmierení, len nám nikto nič nevysvetlil, išli sme na vyšetrenie,a hneď nás smerovali na UO. Nevysvetlil nám, že prečo má mm zlý spermiogram, proste nič. A keď som sa niečo opýtala, tak doky bol vyditeľne nasratý, že ho otravujem nejakými otázkami...Vrchol bol, keď na druhom sedení celý čas môjho mm volal "on".

Keď už mám niečo také postúpiť a zaplatiť za niečo také, tak chcem mať z toho aspoň dobrý pocit.

zabkaevka
24. feb 2010

matelko, my sme prešli 3.IVf, ale neúspešne, a potom sa po operácií manžela, po takmer roku podarilo prirodzene 🙂 tak sme šťastní 🙂

minewka, podľa mňa to je jasný signál, že ten doki je tam len pre peniaze a pacientka ho veľmi nezaujíma. Ja som chodila k Hermanovi, aj keď sa nám nepodarilo cez IVF, manžel mal totiž veeeeeľmi zlý spermiogram, a doki všetko mi pekne vysvetlil, ale pýtala som sa. Pretože inak je nie príliš zhovorčivý, no ak sa pýtaš, že čo je to, alebo nech to vysvetlí, tak sa rozhovorí. A odborník je fakt dobrý. Kamoška bola tiež v SPLNe na pohovor, no tiež odišla k Hermanovi, pre prístup tamtoho lekára. Ale ty musíš mať ten pocit že vieš dokimu veriť, veď mu zveruješ nielen peniaze, verím že to sa dá oželieť, ale hlavne svoje, teda vaše šťastie. Držím prsty 🙂

lusinkaj
24. feb 2010

minewka,presne tak ako pisala zabkaevka,ak sa dr.spytas na cokolvek odpovie velmi rad...ale ak nie tak nieje zhovorcivy...ale je zlaty ja som snim spokojna... 😉

minewka
24. feb 2010

No, žabkaevka, pekne si to napísala a trefne. Presne tan pocit som tam mala, že doky tam je len pre peniaze...

A čo sa týka peňazí - zarábam ich ťažko, vážim si každú korunu, a pre to, keď si za niečo platím, a nie málo, tak minimálne vyžadujem slušné správanie a úctu, rovnakú, ako prezentujem ja voči druhým. Je mi jasné, že okrem iného je UO aj dobrý biznis, sama som obchodník, takže viem, že nič nie je zadarmo a ani to nečakám. Ale keď už za niečo platím a fakt nie málo (nezabúdajme, že veľkú časť im preplatí aj poisťovňa), očakávam za to primerané služby a nie byť vďačná aspoň za to málo, čo by malo byť samozrejmosťou.

Najhoršie je, že pár, ktorý sa do centra dostane, zväčša nemá už inú možnosť. A mám pocit, že niektorí lekári tento stav zneužívajú.Ja sama už mesiac mám odniesť žiadosť zo SPLNu do poisťovne, bábo by sme veľmi chceli, každomesačné sklamania sú ťažké...A už o mesiac aj niečo by mohlo byť ICSI...Teraz musíme absolvovať všetko znova, ale ja jednoducho sa neviem stotožniť so správaním toho lekára v SPLNe.

Veľa vecí doktor ovplyvniť nevie, ale čo určite vie ovplyvniť, je správanie a prístup k pacientovi. 🙂

(A to som sa nepýtala u dokyho nič zvláštne, len veci v súvislosti s UO, s mojim HP, mm spermiogramom...Na otázku, že ktoré dni mi to vlastne HP robili, lebo sa mi zdalo, že sa o týždeň sekli, mi odpovedal, že on to predsa teraz počítať nebude, nech si to spočítam sama...tak za tie peniaze si myslím, že mu korunka z hlavy nespadne, keĎ si otvorí kalendár a pozrie sa. Tiež boli chyby v mm spermiograme, percentá nesedeli...proste fakt som bola šokovaná...prostredie je síce tip top, ale mám pochybnosti o profesionálnej stránke tohto Caru)

lusinkaj
24. feb 2010

minewka,preco si isla prave do splnu?niketo ti to odporucil alebo si sa sama rozhodla medzi tymi dvomi centrami?

minewka
24. feb 2010

Lusinkaj, no čo ja viem? Pozrela som si web stránky oboch CARov, mali zhruba to isté napísané...Prečítala som si fóra, každý mal svojich klientov, ktorí boli spokojní a tak som usúdila, že nejaké veľké rozdiely asi medzi nimi nebudú a bude asi jedno, kam pôjdem.

Naivne som si myslela, že keď je to služba platená, a že sú to všetko súkromné centrá, že prístup atď bude normálny a nie a la socik, čiže pán doktor=pán Boh..😀

lusinkaj
24. feb 2010

aha,jasne chapem ta...tak ja som vobec mad hredzakom nerozmyslala,nasla som kontakt na hermana a nevahala som,zavolala som a v pohode...vsetko islo ako ma ist... 😉

sobka
24. feb 2010

minewka vitaj a ahojte hermankz...no ja musím reagovať...nedá mi...sme tu viaceré, ktoré sme zo splnu odisli aj pre neuspech aj pre zlý pocit z profesionálnosti v tomto centre...dokonca maju aj nového embryologa, ktorý asi prax nebude mať, kedže ho len teraz prijali, takže ja ti odporucam, ak chces by ť v psychickej pohode, prejdi do iného centra a ver, že ti chcem dobre...náhodou ti allebo vám to nevyjde a budete sklamaní...nikto vam nevysvetlí prečo to nevyslo a ani nik nebude pátrať po prícine neuspechu...opakovanie je u nich vyssia sanca ale co nase psych.stavy? o peniazoch ani nehovorím...neviem ako dopadnem v tomto centre, ale tu viem, že sa mi venoval lekár individuálne a urobil vsetko preto aby to mohlo výjsť, resp. eliminoval vsetky možné riziká..ktoré by eventuelne mohli robiť k uhniezedeniu sarapatu...v splne? treba si dat dalsiu žiadosť....neviem, či mi rozumieš, ale skus pouvažovať, ak nechcete strácať čas...možno ale budete ten stastný pár, ktorému vyjde IVF na prvý krát, co vam samozrejme velmi a zo srdca prajem... 🙂

sobka
24. feb 2010

..a este chcem podotknuť, že dr. Hermann má 20rocné skusenosti s neplodnými pármi, takže ani nehovorím o skusenostiach a praxi...každá zatial u neho otehotnela, čo vydržala...🙂hlavu hore babenky 😉 vy tehulky musíte mat viac skusenosti...ja som sa rozpísala akoby už tehotná som bola...tak snáď tentokrát 😲 pá pa

walle
24. feb 2010

cizana -ďakujem 🙂 😔 si zlatá...som rada, že ťa to oslovilo...
lusi - dávaj pozor na drobcov... 😵

zabkaevka - zaujal ma tvoj príbeh...neuveriteľné, normálne, keď som to čítala...prežívala som tú radosť s vami...musí to byť nádherné...ja tiež veľa krát si hovorím, že nechám to na Pána Boha, no potom príde také zúfalstvo, že IVF je jediná šanca... 😢 😔 a ak sa smiem opýtať, vy ste mali aký problém?
opatrujte sa

minewka
24. feb 2010

Walle, presne také mám pocity už teraz, a ešte sa nič nedialo🙂
Ja už som rozhodnutá na 100% ísť do iného centra, teda pripojiť sa ku Vám 🙂

Je mi ľúto, že zas ďalšie čakanie, a opäť vyšetrenia, ktoré boli pred mesiacom, ale fakt sa nechcem raz z toho všetkého scvoknúť 🙂

matelko1
25. feb 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂

minewka aj ja som bola s hermanom spokojna.nedam na neho dopustit,je zlaty.ak sa budes pytat,tak rad ti vsetko odpovie,moc zhovorcivy nieje,ale je to velky odbornik.

dnes vyzera pekne von,slniecko svieti,takze poobede ideme von.dnes sme boli kazde 3,5 hod hore,takze super.ste by mohli dlhsie pospat,ale pevne verim,ze aj to bude.

matelko1
25. feb 2010

lusi ty si mala ist dnes na utz.ak sa nemylim.tk cakam ako si dopadla.
zajtra rano idem na rehabilitaciu s mojimi krizami,ledva chodim,tak ma v nich picha.

katarina822
25. feb 2010

ahojte baby matelko ja si krize ani necitim.musim aj ja ist na nejaku masas.je to zataz na krize kolo babetiek 😉

zabkaevka
25. feb 2010

ahoj walle, aj všetky ostatné kočky 🙂
odpvoedám ti na tvoju otázku, že aký problém bol u nás. Tak manžel mal veeeeľmi zlý spermiogram, iba 5% živých spermií, aj po opakovaných vyšetreniach. Preto nám Hermi navrhol samozrejme riešienie IVF. No hovoril o tom, že manželov stav sa dá zmeniť operáciou varikokely, ale že výsledky sa nedostavia skôr ako o pol roka rok. Tak sme nechceli čakať, a manžel sa veľmi bál, preto sme sa teda rozhodli ísť na IVF s tým, že sme verili, ak ja som OK, tak sa to podarí. No žiaľ nie, nepodarilo, a dokonca ani an 3. pokus, na čo nám doki vysvetlil, že sme teda skôr smoliari v tomto, pretože je to nádej cez IVF. Potom odporúčil aby manžel išiel na vyšetrenie TUNEL,ktorý nám mal povedať niečo o DNA spermie, z čoho vyšlo, že patrí do strednej "kategórie", kde sa to môže podariť cez IVF ale prirodzene veeeeeeeeeeeeľmi ťažko.No a medzitým manžel nakoniec išiel na tú operáciu, a potom po polroku začal brať tabletky Maca, a potom po 3 mesiacoch sme začali snažikovať, čo sa najprv asi tiež takých 3 mesiace nedarilo, až napokon začiatkom tohto roka, prišiel k nám krásny zázrak 🙂
z krorého sme veľmi šťastní, trochu ešte opatrní, ale to asi každí po dlllhom očakávaní 🙂 Teda myslím, že tá operácia a tabletky veľa pomohli 🙂 a túžba a viera.

cizana
25. feb 2010

Ahojte,
aj ja mám nie najpozitívnejší pocit zo SPLNu. To, čo ste písali - čo žena - to kus...
Už po 1.(neúspešnom) IVF som rozmýšľala zmeniť centrum (žiadne info od p. dr. Hredzáka o embryjkách, o postupe liečby a o vyšetreniach ani nehovoriac 😒 ), ale myslela som si, že spozal môj organizmus, reakciu na stimulku -a tak to 2. bude vyzerať inak.
Bohužiaľ, nič sa nezmenilo v prístupe lekára a jeho služieb, ktoré ponúka. Dokonca ma ponižovalo aj to, keď som mu pri vyšetrení dávala do rúk prezervatív (pri tých peniazoch to mala byť samozrejmosť). Jediné pozitívum vidím vo vybavení priestorov.
Pri výbere centra (môj lekár ma poslal k Hredzákovi) som si pozrela internetové stránky, ale veľmi ľutujem, že som sa už vtedy nedostala k MK a k týmto info. To by som si hneď vybrala dr. Hermana a nestratila by som 3 roky( pre mňa také vzácne- vzhľadom na môj vek 😢)
Teraz som začala so vstupnými vyšetreniami v GYNCARE- ale aj tie vyzerajú inak ako v SPLNe. Vyšetrenie netrvá minútu a dokonca som bola prekvapená, že sa berú aj stery a lekár sa počas vyšetrenia ku mne aj ozve. Síce prostredie by mohlo byť krajšie. 😉

lusinkaj
25. feb 2010

ahojte,tak ja som bola na navsteve u kamosky ma dvoch chlapcov... 😉 tak ta ma co robit,obracat sa pri nich... 😒
matelko nie dnes som mala ist na utz,ale az 2.3 idem v utorok... 😉

sobka
25. feb 2010

ahojte hermanky.cizana vitaj...sme na tom rovnako, akurát, že ja už cakám na žiadosť, držím vsetkým palce a teším sa nové pozitivne správicky🙂

minewka
25. feb 2010

Cizana, pekne s to napísala, to s tým prezervatívom zarazilo aj mňa. Napríklad mi spravil len jeden utz...pokiaľ viem, mali by sa robiť 3...krv mi brali trikrát...Potom povedal, že mm m zlé spermie, strčil mi do ruky žiadosť o ICSI a že si ju mám odniesť na poisťovňu. Aj som ju vyplnila, ale nakoniec neodniesla, lebo už len predstava, že som sa zas mala rozprávať s dokym zo SPLNu ma desí 😀

Už som volala do GYNCARE, asi to zdvihol rovno Herman..🙂 Musíme ísť ešte raz na spermio a HP (aj keď v SPLNe nám ho robili minulý mesiac)...tak teraz čakám na mršku a prvý deň mu mám zavolať, že ma objedná..

Objednáva hneď v ten cyklus, alebo treba čakať ďalší mesiac?

tuzimpobabatku
25. feb 2010

lusinkaj: ahoj, prosím ťa, tebe robili IVF alebo ICSI? Počula som že pri ICSI je vačšia pravdepodobnosť otehotnenia, ďakujem 🙂

zabkaevka
26. feb 2010

ahooojte
minewka, doki ti vravel aby si volala prvý deň cyklu a on ťa vezme hneď, pretože to vyšetrenie robí v rpvých troch dňoch cyklu, nie až o mesiac, neboooj 🙂
tuzimpobabatku, hmm moooja vystizne meno, ktore iste sedi na viacere. To navrhne doki, ICSI je myslim to ked priamo vpichnu spermiu do vajicka,to sa robi pri zlom spermiograme.