Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

ma77
25. okt 2011

ahojte 😉 😉 😉 tak sa hlasim z navštevy CAR 😲 😲 😲 tak reakcia na injekcie vyborna mam asi 17vajok aspon tak som počula jak diktoval sestričke 😀 😀 😀 a v piatok mam odber 😝 😝 😝 a chcem sa opytat kam do Ke mam ist dat pichnut pregnyl? zajtra mam ist o 22 na pohotovosť 😝 a o kolko dni by mal byt vklad? ja tiež netušim či mam dlhy či kratky protokol pichala som 10dni 😲 😲 😲

timmka
25. okt 2011

@matelko1 aha, tak potom neviem.... uvidime 😉

timmka
25. okt 2011

@ma77 a mozem vediet kedy si si zacala pichat? myslim ktory dc?? ? dakujem a gratulujem k vajickam

kukulik30
25. okt 2011

@ma77 vklad zavisi podla toho, ci budes mat predlzenu kultivaciu alebo nie, ak iba 3dnovu kultivaciu , tak v pondelok vklad, ak 5dnovu, tak streda...to sa dohodnes s dr po odbere 😉
a pregnyl ti pichnu na pohotovosti v nemocke, alebo ak mas niekoho v rodine, co ti to moze pichnut, tak aj on..mne napr pichla teta, je zdravotna sestra , do svalu do zadku....

ma77
25. okt 2011

@kukulik30 Dik ale v ktorej nemocke v starej či v novej? nemam praveže nikoho v rodine len znamych a nechcem velmi za nimi ved nemusi každy vediet že idem na IVF 😲 😲 😝 😝 😝

ma77
25. okt 2011

@timmka Dakujem začala som na 12dc teraz mam 22dc takže vklad bude pred menzesom 😉

matelko1
25. okt 2011

@timmka ja som si zacala na 14DC pichat injekcie...
@ma77 v nemocnici na pohotovosti na gynde ti pichnu injekciu....ja som tiez bola v nemocke vecer o 22-hej hod pichat....doki ti da papier a aj hodinu ti tam napise.......a davas si aj predlzenu kultivaciu?....ja som mala v pondelok odber a v piatok vklad....

kukulik30
25. okt 2011

@ma77 a teraz citam, ze si z presova, tak to nemusis do KE, mozes aj v PO na pohotovosti dat pichnut 😉
v Ke myslim, ze poradia skor kosicanky, v ktorej je to lepsie...ak mas listok od dr, tak by ti mali pichnut vsade

ma77
25. okt 2011

@matelko1 ahoj neviem či davam porad mam ? ja sa velmi nerozumiem do toho a dr. nič nehovori 😲 😲 😲 čo je lepšie dat nedat? 😝 😝 😝

ma77
25. okt 2011

@kukulik30 Nie som z Po som medzi Po a Ke 😀 😀 😀 takže mne je to jedno mam 15km do Ke aj do Po ale radšej mam dr. v Ke 😝 😝 😝 aj tam chodime ked niečo teraz to maš jedno maš pravdu 🙂 🙂 🙂

matelko1
25. okt 2011

@ma77 je to dobre si dat,plati sa tam samozrejme uz si nepamatam,ale myslim,ze okolo 100 €...

kukulik30
25. okt 2011

@ma77 podla mna je lepsia predlzena kultivacia 😉 a kludne sa opytaj este dr po odbere
PK tusim stoji 160€

ma77
25. okt 2011

@matelko1 hej viem že sa plati teraz je to 160 e aj lepidlo mam dat? jaj ste zlate že mi radite ked dr.tak malo nahovori 😲 😲 😲

poleva
25. okt 2011

@ma77 lepidlo nedávaj,ak je silné uchytí sa aj bez...

kukulik30
25. okt 2011

@ma77 ja som mala naposledy lepidlo a zadarilo sa

timmka
25. okt 2011

@matelko1 co je to predlzena kultivacia??? nechapem??? jezis ja nic o tom neviem, mne dr. nic zatial nehovoril, ja som ale truba

timmka
25. okt 2011

@matelko1 este som zabudla, ze ja nemozem si pichat asi neskor injekcie, ke mi dr. povedal, ze do polovice novembra stihneme aj vklad, tak asi pocita, ze si zacnem pichat pocas mrchy... či??? vsak to je z jednej strany jedno, len nech to vyjde a len toho sa obavam, aby som necakala cely cyklus pre jeden zmeskany den...

kukulik30
25. okt 2011

@timmka ak mas cetrotide, tak si zacnes pichat uz pocas menzesu, ja som mala pri 1. IVF, ako som uz pisala tiez take lieky a pichat som zacala uz pocas menzesu a v polovici cyklu uz bol odber ...nestresuj sa, ak ti dr povedal, ze sa to stihne, tak ma pravdu 🙂 a neboj nezmeskas kvoli jednemu dnu cely cyklus....ak si nie si ista, kludne dr zavolaj v piatok 😉

kukulik30
25. okt 2011

@timmka
Predĺžená kultivácia embryí do 6 dní
Pri bežne zaužívanom postupe IVF sa prenos embryí plánuje po dvoch dňoch od odberu pohlavných buniek. Prenos embryí po predĺženej kultivácií sa deje za 5 dní po odbere pohlavných buniek. Po 48 hodinách stúpa nárok embryí na kultivačné média a atmosféru v inkubátore. Embryá sa prekladajú do iného inkubátora s inou atmosférou. Vývoj embryí je taký istý ako v maternici. Tie embryá , ktoré sú živé a kvalitné, dosahujú po 120 hodinách štádium expandovanej blastocysty / obr. 1 /. Časť embryí zaostane vo vývoji, alebo sa nevyvíjajú. Pri predlženej kultivácií majú embryá na 5 deň rôznú kvalitu. Embryá so známkami najvyššej kvality má zmysel prenášať do maternice , alebo zmrazovať. Počas PK sa sliznica maternice kvalitnejšie pripraví na prenos embryí. Výsledkom predlženej kultivácie je po prenose vyššia úspešnosť. Pokrok v predĺženej kultivácií umožňuje využiť získaný čas na genetické vyšetrenie embryí pred ich vložením do maternice.

timmka
25. okt 2011

@kukulik30 dakujem ti, uz mi pisala aj jedna baba, tak ste ma upokojili 😉

timmka
25. okt 2011

@kukulik30 tak ked som dobre pochopila, tak cim su dlhsie, tym su kvalitnejsie, mam si predlzit kultivaciu? mne o peniaze neide, len aby sa podarilo, ty mi mala kolko dni? ci to urcit dr.??? prepac ze ta tolko otravujem, ale ked dr. neviem ci mi vsetko povie....

kukulik30
25. okt 2011

@timmka no ano, dobre si pochopila 😉 ja som mala PK pri 2 IVF a kludne sa dr opytaj, on ti to velmi pekne vysvetli, ak nevies...ja som si vela veci na nete nasla a nastudovala, ale ak som nieco nevedela, aj som sa ho opytala...aj sme posrandovali, nemusis sa bat 🙂

timmka
25. okt 2011

@kukulik30 no uvidime ci mi to ponukne.... citala som o nejakom pere, to mi tiez ponukne? ci si to kupim v lekarni? lepidlo? davala si si ho?

kukulik30
25. okt 2011

@timmka gonal je aj s perom, cela krabicka Gonal 450 obsahuje pero, ihly, vsetko, co k tomu potrebujes...ja som pouzivala aj septonex na dezisfekciu a vatove tampony..to pred pichnutim...inak navod je jednoduchy, zvladnes to sama 😉
lepidlo som davala

timmka
25. okt 2011

@kukulik30 a podarilo sa prve? ci az druhe IVF, ten septonex si kupim na volny predaj... dakujem ti velmi pekne, si velmi zlata, prepac ze ta otravujem 😀 ale ked som ako teľa 😀

kukulik30
25. okt 2011

a v baleni Cetrotidu su tiez tusim injekcne jednorazove striekacky 😉

kukulik30
25. okt 2011

@timmka ano pri 1. IVF sa podarilo az KET, ( starsi syncek) ..cize prenos zmrazenych/ rozmrazenych embryi a 2. IVF neuspesne a 3 IVF bolo uspesne, cakali sme dvojicky, jedno vydrzalo, zial aj to zomrelo tesne pred porodom
Septonex je volnopredajny

timmka
25. okt 2011

@kukulik30 joj, to mi je luto ☹ , ale mas dve deticky, tak gratulujem, joj keby sa nam podarilo mat aspon jedno, aspon by som mala pre koho zit, velmi si to prajem a verim ze sa podari 🙂

kukulik30
25. okt 2011

@timmka mam jedno, pozri si poriadne moj pas, prejdi myskou na foto, ukaze sa ti

timmka
25. okt 2011

@kukulik30 aha, tak prepac, lebo precitala som ze mas 2 deti, idme mrknut 😉