Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

lusinkaj
11. jan 2010

sveti to je super,treba tak vypadnut..mi sme tiez boli na vikend prec padne dobre 😉
lienka aj tebe sa uz krati..

arianat
11. jan 2010

Ahojte chcem sa opýtať aký je další postup, keď doberiem gonal. Už nasleduje punkcia vajíčok, alebo sa čaká na ďalšiu menštruáciu?

lusinkaj
11. jan 2010

arianat,to dr.povie co dalej...podla toho kolko vajok mas,akej kvality hlavne su...potom sa pichne den pred vyberom vajok Pregnyl vecer o 22:00.. 🙂

svetluska23
11. jan 2010

ešte si potom pichneš pregnyl v určenú hodinu, ahoj. ešte vezmeš pár tabliet duphastonu, estrimax a utrogestan vaginálne. kolko presne a kedy ti určí lekár.budeš to mať aj v protokole zapísané. potom je odber v určenú hodinu. nezabudni na predoperačné. popoludní sa dozvieškolko vajíčok odobrali. v ten istý deň manžel dá vzorku spermií. oni to spoja a o výsledok si zavoláš na druhý deň. vtedy sa dozvieš aj deň prenosu embryí. môžeš po asi dvoch dňoch od odberu, alebo si priplatíš predĺženú kultiváciu a potom prenos asi o 5 dní po odbere. potom užívaš lieky, ktoré som spomínala a asi o 12 dní výsledok z odberu krvi

svetluska23
11. jan 2010

predĺžená kultivácia je vraj dobrá jednak kvôli tomu, že ti zavedú najkvalitnejšie sa vyvíjajúce embryjká a tiež, aby sa ti upokojila maternica a vaječníky po odbere vajíčok.

lusinkaj
11. jan 2010

sveti ty si si dala aj lepidlo?

svetluska23
11. jan 2010

a ano, môžeš ešte požiadať aj o enzymatické lepidlo, ktoré zvyšuje úspešnosť. ja som ho mala pri každom ivf, aj predĺženú kultiváciu.
za predĺženú kultiváciu a lepidlo sa dopláca.

lusinkaj
11. jan 2010

ano to lepidlo je fakt dobre...aj predl.kultiv.su to dobre vykony 😉

arianat
11. jan 2010

Ďakujem za odpovede. Ešte sa chcem opýtať, či mám možnosť si vybrať či chcem vložiť jedno, alebo dve embryjká, alebo to určí doktor?

lusinkaj
11. jan 2010

nie to si mozes povedat ty...on ta nebude prehovarat ci jedno ci dve je o na tebe..kolko mas v plane si dat?

arianat
11. jan 2010

Uz sa asi veľa vypytujem, ale počas stimulovania ste chodili normálne do práce, alebo ma doktor vypíše na PN?

matelko1
11. jan 2010

ahojte.
arianat doki ti odporuci kolko ti vlozi a potom ty sa rozhodnes.mne odporucil dve,vzhladom na vek.

lienka nie ja som nebrala magne B6 az teraz mi doki predpisal.ta moja dr nestoji za nic.

arianat
11. jan 2010

Neviem, koľko si mám dať vložiť, zvažujem za aj proti, ale to bude asi závisieť od toho aký bude výsledok po odbere a oplodnení vajíčok.

arianat
11. jan 2010

Neviete mi povedať, či doktor Herman má ďalej v starostlivosti aj tehotné , alebo ich potom posiela na poradňu k svojim gynekológom ?

matelko1
11. jan 2010

herman ta bude mat na starost len do potvrdenia akcie srdca a potom ta bude mat na starost tvoj gynekol.

lusinkaj
11. jan 2010

baby debatujete...matelko ako ti je?

lusinkaj
11. jan 2010

baby idem tu pustit muzika,tak mi drzte na zajtra prsty...dobru nocku 😔 😵

matelko1
12. jan 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
vcera vecer velmi pomaly robil konik tak som vypla nb.
lusi mam sa fajn,ale uz by som aj rodila 😅

arianat
12. jan 2010

Ahoj mateko, prosím ťa samotný odber vajíčok a ET robí Dr. Herman, alebo je tam niekto iný?

matelko1
12. jan 2010

arianat robi to herman.kedy ides na odber.

arianat
12. jan 2010

matelko ešte neviem kedy bude odber, lebo až na budúci týždeň začnem brať gonal. Ale nechápem ako to on všetko stíha. Ja som myslela, že odbery vajíčok a ET robia iní.

matelko1
12. jan 2010

on stiha vsetko.to je kratky zakrok.vacsinou odbery robi rano od 8:00 hod...ja som si tiez pichala gonal.

arianat
12. jan 2010

matelko, ja občas pozerám tieto vaše debaty a veľmi ti držím palce. Už aj to je víťazstvo, že si v takom vysokom štádiu tehotenstva a že tvoje dvojičky sa držia. Už len pôrod vydržať a budeš mamina.

arianat
12. jan 2010

matelko, mala si nejaké problémy pri stimulácii s gonalom ? Chodila si pri tom do práce, či si mala PN ?

matelko1
12. jan 2010

arianat ja som nemala ziadne problemy s gonalom.dobre som ho znasala.do prace som chodila aj po odbere som sla do prace,aj po prenose-vlastne tam som 1 den ostala doma,ale potom som normalne fungovala.

trosku som si zdriemla.

matelko1
12. jan 2010

idem teraz na injekciu,potom sa kuknem..... 😉

lusinkaj
12. jan 2010

ahojte,tak som domka kamoska ma stiahla k nej na navstevu,velmi sa mi nechcelo ale ta prosila 😀 ze je sama doma ta som isla nakoniec,teraz som prisla pichla som inj. 🙂
tak baby mam okolo 10vajok,su celkom dobre kontrola v piatok nadalej picham 200iu a na 99% pondelok vyber ...

bonsai
12. jan 2010

Ahojte..Lusi..tak to je pekná úrodička..držím palčeky 🙂

sofia2008
12. jan 2010

ahoj lusi 🙂 pekny vysledok 🙂

lusinkaj
12. jan 2010

ahojte bonsai,sofi...no aj ja som rada ...najprv povedal ze na jednej strane je to chudobnejsie ale druha je ok...ale ze to nic nieje to sa este urobi dovtedy 😉