Snažilky z Michaloviec. Pridajte sa

max175
3. aug 2008

Ahojte. Dovolila som si začať novú tému. Určite sa najdú žienky z Michaloviec, ktoré majú problém otehotieť. Niekedy je dokonca lepšie stretnúť sa a porozprávať. Ale nemusí to tak byť. 🙂 🙂 🙂

eva7780
14. sep 2008

to su chlapi,niekedy horsi,ako 2 deti 😀 😀

marcelka82
14. sep 2008

Môj si ani neprizná, že mám pravdu. Len na neho potom musím mrmlať, že a keby ma posluchol nemuselo to tak byť. Veď aj tak sa vždy presvedčí, že som mala pravdu, a že sa mu nikdy nesnažím ublížiť, ale pomôcť. Je taký tvrdohlavý. 😠

eva7780
14. sep 2008

marcelka to asi vsetcia muzi su rovnaky,my sme museli uz prikurit,co je tak chladno,len dufam ze sa este otepli,lebo sa nedoplatime

eva7780
15. sep 2008

prajem vam pekny aj ked uprsany den

kavaapalma
15. sep 2008

koncom mesiaca este hlasia teplo a urcite bude aj babie leto 😵 tak si to este vychutname
a zajtra uz do roboty 😖 😖 😖

eva7780
15. sep 2008

dufam ze ste bude teplo 😎 ani mne sa nechce do roboty,ale co uz,budeme mat aspon kratsi tyzden 😀 😀

marcelka82
15. sep 2008

Ahojte. Evy, nám zatopia až 15-tého októbra. Dovtedy pošetrým zakrývaním sa pod paplon aj cez deň.

eva7780
16. sep 2008

prajem krasne ranko,marcelka to nie je ktovieco,ja tiez tieto volne dni travim od dekou a pri telke 😉 a dnes musim ist k lekarovi kedze mam teplotu a som prechladnuta,takze je to nutnost,kedze robim v skolke a nemozem nakazit tych par deti co este nie su chore 😖 😖 mozno som to lapila od tych co su chore

marcelka82
16. sep 2008

To určite. Deti aké sú zlaté, tak najskôr roznášajú choroby. A dokonca oni ju iba prenesú a im nič nie je. Tak musíš piť veľa teplého (nie horúceho) čaju. A veľa sa potiť. A vieš, že najlepšie je vypotiť sa na ľudskom tele? 😀 😀 😀

kavaapalma
16. sep 2008

tak nic prisla mrcha jedna 😠 😢 ☹

eva7780
16. sep 2008

marcelka skusala som a nepomohlo to 😀 😀 kavaapalma to mi je luto,tak snad na druhy mesiac

marcelka82
16. sep 2008

Kavaapalma nevadí. Nestrácaj nádej. Tá umiera posledná. 😉

Evy, čo Ti povedal lekár?

eva7780
16. sep 2008

ako vzdy mam chytene priedusky,takze uvidim v piatok idem na kontrolu,takze pijem tolko caju ze nestiham chodit na wc 😀 😀 😀

marcelka82
16. sep 2008

To nevadí. To zvládneš, ale musíš všetko prečistiť. Tak Ti prajem skoré uzdravenie.

eva7780
16. sep 2008

marcelka dakujem esteze mozme kurit 😉

marcelka82
16. sep 2008

Aj ja by som si zakúrila keby som mohla. ☹
Prajem vám dobrú noc a krásne sníčky. 🙂 🙂 🙂

eva7780
17. sep 2008

prajem krasne ranko,inak moja mama byva v panelaku ,im uz vcera zakurili,sice nie v MI

marcelka82
17. sep 2008

Som smutná. Neter začala flákať školu a tak ju davajú na víkend mne. Švagor ide za švagrinou a nechce ísť sám. Tak som sa spýtala manžela, či nechce ísť. On povedal že áno. Nikam bezo mňa nechodí. Ešte aj zo školy na akcie nechce ísť bezo mňa a teraz ide na víkend do Tatier. A bezo mňa. Verila som, že povie nie. Konečne má voľný víkend a nebudeme ho tráviť spolu. Posledný voľný víkend som strávila v nemocnici a on nám aj ten vezme. Od kedy sa potvrdilo že bábo nie je tak trávi viac času pri počítači a pri telke. Na posteli zaspáva otočený na opačnej strane. Nevravím, že nesnažilkujeme, ale nie často. Všetko sa mení. Je častejšie mrzutý, počúva ma ale neodpovedá, neradí sa so mnou, neviem čo sa deje. Vidím akoby ho niečo trápilo, ale vždy mi povie že nič sa nedeje. Vedela som že bezo mňa nepôjde. Pred pár dňami, aj keby som mu to navrhla, tak by nikam nešiel. Nenechal by ma doma. 😢 😢 😢 😢 😢

eva7780
17. sep 2008

marcelka nebud smutna,chlapi su zvlastni,aj ten moj sa dost zmenil odkedy sme zacali chodit do car,a vzdy ked zacnem debatu o tom,tak sa povadime,aj teraz som mu povedala,ze si mal najst daku plodnu babu,aj ked chyba nie je len na mojej strane,potom hned skrotol,a potom mame byt v psychickej pohode,ani neviem co ma caka,ked zacnem zo stimulkou

marcelka82
17. sep 2008

Môj bol úžasný. Aj po zákroku. Bál sa o mňa keď mi bolo zle. Keď som prišla z nemocnice, tak som stále ležala a všetko robil on. Bol úžasný. A teraz keď mám aj byt v čistote (čo veľmi chce mať, keď nie je tak stále podpichuje), tak mám pocit, že pre neho už nie som taká dôležitá. Nechcem aby ma nechal doma a šiel. A pre PN-ku nemôžem ísť. Ale on hurá ide. "Veď Ty si mi to navrhla." To mi povedal. Tak som mu povedala, že keby som vedela, že bude chcieť ísť, tak mu to nikdy nenavrhnem a že nikdy nikam bezo mňa nechcel ísť. Tak mi povedal: "Ale veď ja kvôli Rasťovi. Nechce ísť sám." Vždy sa nám všetko rúca, lebo vždy niekomu nemôže povedať nie. Som jediná komu to povie. Ani na svadobnej ceste sme neboli, lebo tu hrá, tu má skúšku, tu potrebuje niekto pomôcť a vždy je to niečo. Mám pocit, že mu so mnou nie je dobre. Už dlhšie si myslím, že mu je príjemnejšie pri niekom inom. Nevravím, že má milenku. To nie. Iba sa pri niekom inom cíti lepšie než pri mne.

eva7780
17. sep 2008

marcelka to ho prejde,chlapom to dlho trva kym sa spamataju,mozno ho viac trapi,ze sa nezadarilo ako teba,ty si odhodlana bojovat dalej ale on mozno este nie je zmiereny.skus sa s nim v klude porozpravat,ani my sme neboli na nijakej svadobnej ceste,asi ani nikdy nepojdeme.tiez som velmi lipla na manzelovi,kedze najblizsiu rodinu mam daleko,stael som mu volala kde je kedy pride,ale preslo ma to,lebo viem ze kde je, a aj tak sme sa len vadili.nemozes si vypytat prechadzky ked pojdes na kontrolu?mozno by vam pomohlo ist spolu trosku vonku alebo niekam na veceru

marcelka82
17. sep 2008

Ja mám vychádzky, ale jemu sa nikam nechce. Aspoň teda asi nie so mnou. Či ho to trápi viac ako mňa to neviem. On má svoj život. Ja mu ho nijako nanarušujem. Aj maľovať maľujem ja. Veď od svadby sa ten byt o toľko zmenil. Keď som sem prišla, tak to tu vyzeralo otrasne. Nie žeby nato nemali, ale im to vyhovovalo. A to môjmu manželovi ostalo. Všetko robím ja. Nevravím, že mi nepomôže, ale už musím hudrať. Aj to keď nevládzem. Ináč sa snažím všetko sama, aby som ho neobťažovala a nemusel znova hudrať. Rozprávať sa s ním nedá. Ja si iba namýšľam. Všetko je v poriadku, nič sa nedeje. A pritom nie som slepá. Viem si už aj priznať, keď môže ísť o namýšľanie si. Ale toto to nie je. On so mnou už nechce tak byť. Bojím sa tiež, že to povie svojej rodine, že ideme ďalej. A jeho sestra a mama sú ako rozhlas. Dozvie sa to každý. A je to nefér voči mojej rodine. Nevedia ani o polovici z toho čo sa deje. A keď o tom bude niekto vedieť, tak mi to zasa nevýde. Vždy je to tak. Akokeby mi nepriali. A jeho sestra mi určite nepraje. Jeho mama od kedy som doma z nemocnice tu ani nebola. Načo. Keby som bola tehotná, tak by prišla ale takto načo. Nemá dôvod. Jeho mama mu pred svadbou povedala: "Len aby si neľutoval." Jediný kto z jeho rodiny ma má rád, je jeho brat s manželkou. A ja ich mám tiež veľmi rada. A jeho sestra je falošná a mama dáva najavo lásku peniazmi. Ale on teraz bude so svojou sestrou. Bojím sa toho. Rýchlo sa dá okašľať. Veď aj s bytom ho okašľala jeho vlastná mama aj so sestrou. Vieš si to predstaviť?

eva7780
17. sep 2008

marcelka mas to veru tazke,my sme nikomu nevraveli ze nas caka ivf,iba mojej mame kedze s nou mam vyborny vztah,a svokrovi sme povedali ze len chodime po lekaroch,on s nami byva v dome,teraz je to uz lepsie ale predtym dost pil,tak to som mala riadne nervy,este ze dom je velky a mame svoje sukromie,je to tazke,mna ohovaral v dedine aj vlastny svokor,kedze vraj dal na druhych co si vymyslali,tak mi bolo tiez dost hrozne,manzel sa snim riadne porozpraval,aj kricali,a chvalabohu priznal si ze urobil chybu,ani uz nepije.ja som manzela zpriahla do domacich prac hned,nech ho nerozmaznavam,a vzdy raz za cas si sadneme a porozpravame sa co nas trapi a pod. a riesime ako dalej,niekedy je to o hubu kedze sme aj obaja bez prace a penazi nie je dost a este nas cakaju vydavky,ale pokym sa dokazeme ropravat tak sa to este da,uvidime co s manzelo spravi uo,len dufam ze nebude stresovat

marcelka82
17. sep 2008

Evka. Aj ja som tajila IVF. Povedala som to iba v práci v kancelárií, ale rozkríklo sa to tak, že sa to dostalo aj k mojej švagrine. Mala som riadne nervy. Keď som ale skončila v nemocnici, tak sme to museli potvrdiť. Ale bude veľmi ťažké tajiť IVF. Ja som po IVF iba ležala. Nerobila som vôbec nič. Dokonca ešte OHSS - odpadovala som. Veľa sme toho neutajili. Teraz keď sa to niekto dozvie, tak ho nabudúce vynechám zo všetkého. Embryjká ešte mám. Tak kým ho nebudem potrebovať, tak ho z toho vynechám. A to čo ma teraz naštval, tak nech si ide, keď mu sú švagor a jeho sestra milší než ja. Ale tiež nech počíta s následkami. To tak nenechám. On ma teraz už prestane podporovať. Nechá ma v tom samú. Takto to zvyčajne robí po neúspechu. Povie mi, že už dosť, už sme preto spravili všetko.

eva7780
17. sep 2008

vsetko nie marcelka pokial este mate mrazacikov tak je nadej,ved to ze sa to moc asi neda utajit,hlavne ekd clovek ide na pn a zbadaju peciatku tak im je jasne,asi sa tomu nevyhneme,treba sa s nim riadne porozpravat a trosku trucovat,u mna to zabera

marcelka82
17. sep 2008

U mňa nie. Potom nastávajú nekonečné výčitky, z ktorých výdem ja tá zla. A PN Ti môže vystaviť Tvoj gynekológ.Povieš že máš čo ja viem cisty a je to. Horšie je to doma. Tam to veľmi neutajíš ak nebývate sami. A že sme nespravili pre bábo všetko ja viem. Budem bojovať do konca. Pre bábo určite. Len sa niekedy bojím, že ostaneme s bábom sami. Či sa to áhodou medzi mnou a manželom neskončí skôr než mu poviem že to vyšlo a my čakáme bábo. A dokonca žena v tehotenstve je veľmi citlivá. Aj tam to môže dosť škrípať. Keď sa to nezlepší, tak budem musieť uvažovať či v tom pokračovať. Rodina v ktorej je bábo musí fungovať skoro dokonale.

eva7780
17. sep 2008

marcelka neboj urovna sa to,muzom to trva dlhsie sa spamatat a ked budes tehulka vies ako bude rad 😉

marcelka82
17. sep 2008

No to neviem. Chcem mať báááááááááááááááááááááááááááábo. Ja už chcem.

eva7780
17. sep 2008

to viem ze chces ,urcite aj tvoj manzel,ale chlapom vzdy vadi ked nieco chceme nasilu,mozno si len potrebuje trosku oddychnut od toho stresu,vies aj na neho to bolo vela,urcite sa o teba bal,nechaj ho ist na vikend ,nevycitaj mu to a ked pride porozpravajte sa spolu,to je potrebne,nie len v sebe dusit,to este viac ublizuje.ja manzelovi poviem co mi vadi,co sa mi nepaci a naopak aj on mne a snazime sa to spolu napravit,ci uz tym ze travime spolu viac casu a pod.

marcelka82
17. sep 2008

Ahoj. Môjmu manželovi dnes volali, že v sobotu idú hrať svadbu. Takže má smolu. Keď nechcel byť so mnou, tak nech ide do práce. Tak mu treba.

Prajem vám dobrú noc a krásne sníčky.