Snažilky zo zahraničia. Pridajte sa

ivana98
25. jan 2008

Ahojte 🙂
uz tu mame rozne snazilkovske temy, ale ziadnu podobnu.
Takze vy ktore zijete daleko od domova a snazite sa otehotniet (popr. uz dlhsie a nedari sa) - vitajte 😉

meleri
26. feb 2009

přitom ony kdyby chtěly tak akorát vysadí a jsou těhotné....to my sme museli bojovat, tak nechápu o co jim de.

mirusch
26. feb 2009

Ahojte babule...dnes som sa trosku oprela do prace, radsej som sem ani nekukla, lebo by som tu zamrzla a nespravila tolko 😀 Na obed som urobila raznici (Spieß) so zeleninkou a kuriatkom, vybornu marinadu, no fajne 😵

Zuzi, to co spominala Nyya, to nepoznam, ale kukla som na internete, v UK to predavaju, vraj na lahsie otehotnenie, no neviem, ma to kys. listovu a B-vitaminy, co je faj a este 3 latky, co vraj pomahaju k ovulacii a plodnemu hlienu, o tom by som si trosku dovolila pochybovat, ale neviem, takze necham radsej tak.
Otazka. Studujem si jednu brozurku od bud Stiftung Warentest alebo Öko-Test, je to cele o vitaminoch a mineraloch. Presny popis, co je na co, kolko toho treba a kde sa to nachadza. Plus je tam test mnohych vitaminov z lekarne a obchodov. Kazdy jeden testovany multivitamin a multimineral prepadol 😨 🙄 Akurat nejake cecka a magnezia boli ok. Pisu tiez, ze zdravy dospely, co nie je v rizikovej skupine, vlastne vobec nemusi brat tieto doplnky. mam dilemu. Lebo ja beriem B-cka, vyzera to, ze mi zaberaju ako prevencia migreny. A magnezium tiez. Mam to vysadit a za tie peniaze si radsej kupit viac zeleninky? 😕

Inak, o tej stranke hovorili v telke, no skoro som sa zblaznila, ked som to zocila, ked sa vratim zo SR tak to vraj bude rozsirene, tak si objednam. Najviac 4 Zutaten na jednu coko, tak mam dilemu hroznu 😅 Ale aj ako dar je to spica, nie?
A este k tomu albumu. To je super napad, akurat mojho chlapa take velmi nezaujima, ja si davam fotky vyvolavat, davam do albumu, ale on si to nikdy nekuka. Akurat pred 2 rokmi som mu urobila jeden eroticky 😅 Kamoska ma pofotila v sexi pradielku na sepiu (hneda), kupila som kalendar, kde sa daju dolepit vlastne fotocky, dala ich vyvolat - 13x18 cm a bolo. To sa mu velmi pozdavalo ...

Meleri, presne ako pisu. Zvaz si, ci ti tie baby stoja za trochu boja a vysvetlovania. Ak ano, tak skus znova. Ak nie, tak sa na ne vykasli. Ja mam tiez starsieho chlapa, akurat my dieta nemozeme mat. To nie je len o tom. To je aj o trosku inteligencii, vciteni sa a tak...Schnucki byva asi 40 km od nas. Ked som jej sla pomoct, tak som sadla do vlaku a odtrepala sa tam, aj s prestupom...ked sa chce, tak sa da.
A B-vitaminy su fasa aj na nervy, aj na unavu. B6, B12 ...

Schnucki, este neviem, ci to zrealizujem, tak zatial nic nehovorim...

schnucki
26. feb 2009

ahojik holky,

byla jsem se synem od pritelovi segry u zubare, ja si snad otevru hlidaci agenturu 😀 a mirusch bude muj prvni zamestanec 😀

meleri jak pise mirusch, jestli za to stojej, zkus si jeste promluvit, ale pokud ne, kasli na ne ... jejich chovani fakt nerozumim

jinak mirusch ty busy nejezdili proto, ze stavkovali, ale proc i u nas to nechapu 😝 melo to bejt jen ve vetsich mestech ... no ale lidi statecne stali na zastavkach, jako ja 😀

jeste jsem na tu stranku nemrkla, letim na to

jinak uz chapu proc jsi miruch ty papiry posilala postou, malej jsem u toho mailu vyrostla, ale to mam pro priste 😀

mirusch asi budem muset usporadat srazik pristi tyden, ja jsem totiz u rodinky po, ut a st, takze pokud nemas casek ve ct nebo v pa, tak to budem muset asi presoupnout ☹

mirusch
26. feb 2009

No a kde ste 😕 🙄
Dosla mi faktura od zubarky 😒 Tak si predstavte, ze to, co mi tvrdila, ze uz mam zaplatit - za prve vyvrtanie - to bola blbost, za to neplatim ani cent. Kludne som mohla ist do SR a dat si to tam spravit za 100 EUR 😠 A nemohlo ist o nedorozumenie, lebo som sa jej to 2x pytala a aj sme vyratuvali rozdiel v cene 😠 Proste ma oklamala. No nic, skusim sa na to vysr... lebo zubarka je to dobra, ale je fakt, ze chybajuce zuby, co sa z vacsej casti plati z vlastneho vrecka a ide to do tisicov EUR, tak to si u nej davat robit nebudem, aj keby mal byt rozdiel v cene len minimalny, idem s tym do SR. Ma co chcela. 😔 Jedine, co ma drzi pred vybuchnutim je, ze nauctovala o 30 EUR menej a ze nam danovy urad vracia nejake peniaze...

schnucki
26. feb 2009

tady jsem

tak to je fakt dost a tou tvoji zubarkou, 😠 .... ja jsem premejslela o Zusatzversicherung, pak ti neco i zaplati pojistovna, ja mam totiz problemy se zubama furt a budu mit

jinak mrkla jsem na tu stranku, chlamali jsme se tu s rpitelem co se tam vsechno da skombinovat .... dostala jsem se na 3,10 za cokoladu

violoncielka
26. feb 2009

Ahoj babule
co nove?
Mirusch to fakt blbe,ale ak ta to ukludni manzel platil za vytrhnutie + 3 plomby a 2 zakrytia krckov 800 euro...
Zubar mu navrhol,ze by bolo vhodne vytrhnuty zub nahradit transplatatom (za 2000 euro).Uz sme si nasli adresu slovinskeho zubara (je to 200km) ku ktoremu chodia manzelovi kolegovia za omnoho prijatelnejsie ceny...
Nuz co v Rieke som este nebola tak budeme mat pekny vylet.
A inac ja som si povedala,ze kaslem na peniaze,predsa len zuby su delikatna zalezitost a ked viem ze zubar je perfektny som ochotna investovat.Samozrejme dokial je z coho ivestovat 😉 .asi moje dieta bude zubar 😀 teraz viem preco tak dlho otala s tym prichodom na svet 😀

mirusch
26. feb 2009

Schnucki, ja tvoj zamestnanec byt nemozem 😖 Za prve by som sa s tebou ako sefkou hrozne hadala...a za druhe, neviem neviem s tym hlidanim deti...Mozno, ako spolumajitelka agentury 😕
Nech ma uz nestvu vsetci s tym stavkovanim, nie aby boli radi, ze maju, co maju 😠 Aj Lufthansa je sprosta, napr. ja by som s nimi neletela, pretoze viem, ze tak casto stavkuju. Pokial to viacero ludi takto rozmysla, tak ich aj zrusia o chvilu...

Schnucki, vidis, vidis, mne stacilo odskenovat jedinu stranu a bolo mi to hned jasne, ze je to strata casu 😀 Predstava to vsetko natahovat do mailu ... 😝

No, na tom poisteni budem aj ja trvat, coskoro zacneme zuby stracat, bez pripoistenia budeme chodit bezzubi. Ja predpokladam, ze nielen nieco, ale vacsinu mi poistovna potom zaplati 😠 Joj, ale som nejaka nabrusena... 🙄
A na com ste sa tak nasmiali pri tej cokolade? Mne sa skor slinky zbierali...Ale rozsiruju ponuku, takze objednam az v marci. Jedna ponuka mi tam ale je trosku podozriva....znie to a aj to vyzera ako marihuana 😀 😝 Proste nejaka trava. Hlavne ten nazov skupiny ..."Wiese" 😀

Zuzi, obalka este nedosla?

mirusch
26. feb 2009

Ahoj Violoncielka. Ja viem, mala by som radsej byt ticho a tesit sa, ze nemam nic horsie 😖 Ale rozladil ma ten pristup...Inak doteraz som neplatila ani len cent a to mi uz vselico robila, aj jedno osetrenie korena, vsetko zadarmo. V SR som vzdy doplacala par stovak korun. Ale teraz som o skusenost bohatsia a viem ako reagovat. Mne moj slovensky ex-zubar vypocital implantat (jeden vytrhnuty zub mi vidno) na cca 830,- EUR, v DE by ma to stalo asi 3x viac. Cize je jasne, ked sa rozhodnem, kde si to dam spravit. A v poistovni mi povedali, ze mozem predtym spisat dohodu, ze mi preplatia tiez tie %, co by mi aj v DE, ale kedze nizsia suma, tak ma to celkovo vyjde lacnejsie.
A ked bude tvoje dieta zubar, tak budem aj ja chodit privatne, ok?

zuzka11
26. feb 2009

Zdravím! tak než jsem odešla, napsala jsem dlouhý přísěvek a on se tu neukázal ☹

Miri - k těm vitamínkům - nikdy bych nevrala vit.jako nádradu zdravé stravy, vím, že ani ty ne, ale pokud chci zvýšit určitý vitamín, beru ho v tabeltkách - já taky B - kvůli pleti aje to po tom o hodně lepší.......Ty zuby jsou opruz - pokud jsme to pochopila správně, tak se nerozčiluj - i kdyý máš proč, ale řekni si, jupí, mám to levnější a konec.........ale chápu, že tě štve, že se na její informace nemůžeš spolehnout.......

Schnucki - IP 😉 Jinak já se dostala s čoko výš 😕

Miri - ve schránce zatím nic nebylo, třeba zítra....snad, protože zítra máme stávku U Bahnu a tram - krize 😖

Já se musím vrhnout na úklid před večerní návštěvou, ale jsem dneska nějak KO, tď jsem vytuhla na gauči, což jsem fakt nechtěla.......

mirusch
26. feb 2009

Zuzi, tak ostanem u toho B-cka zatial 😉 Tak ci tak si myslim, ze ine mi ku stastiu nechyba 😀
Rozhodla som sa spravat podla vlastneho motta a sice, ze nas nezdolaju situacie, do ktorych sa dostaneme, ale to, co si o nich myslime. Tak sa nerozculujem. Hadzem za hlavu....uf, to bol rachot 😝
Prajem peknu navstevu.

Idem umyt riady a uvidim co s nacatym vecerom. Som straaaaasne hladna, cely den. Ide MS asi 😖

zuzka11
26. feb 2009

Nebo to je ve vzduchu, dneska, já mám taky hlad, že bych snědla slona......

Co ta naše blondy - krafe po česku a nás se ani nepřijde podívat 😉

mirusch
26. feb 2009

Zuzka, toho slona som mala aj na mysli ja 😀 Ak nejakeho zozenies, podelis sa so mnou 😕 ?
Blondy isto keca s babami, vsak ju vyspovedame v nedelu...

schnucki
26. feb 2009

ahoj holky,
je violoncielka ahoooj, tak to je hezky, zubar neni spatny povolani 😉

mirusch jasne, spojumajitelka, klidne 😀 .... jinak ja se docela bojim takovejch tech komplexu vitaminu a tak, ale o tom becku uz jsem taky premejslela, bodlo by mi to urcite na plet, coze to berete holky??

zuzi tak co, uklizino??

ja dneska teda skoro vubec hlad nemam,

byl u nas malej, vezla jsem ho po zubari domu, ale jeho mama jeste nebyla doma, tak jsem ho vzala k nam, najedli jsme se, hrali si a bylo fajn

zuzka11
26. feb 2009

neuklizeno, teda něco ano, hlavně obývák, ale jeden pokoj -zvaný smraďárna - je tam běžecký pás a většinou zpocené oblečení po běhání od manžela - nechávám na něm, výmluva - poblila bych se z toho 😀

takže jsem pofackovala koupelnu a obývák a Miri už zase pokukuju, co bych do sebe nasoukala....slon neni v dohledu 😖

nevím, co mám dělat, třeba budete mít návrh, jsem poseldá ovocem, ale ve velkém množství a klidně po jídle, pak jsem nafouklá jako valibuch a ehm, pr..m 😕 Je na to něco kromě, nežrat ovoce??

Schnucki - beru z DM komplex vit.B, bohužel už nemám krabičku, ale obal byl bílý a nahoře modrý pruh......Miri ti ale určitě taky doporučí co bere ona, a má to i zkouklé podle různých testů....jinak na tu pleť mi to fakt moc pomohlo.......lepší než nějaké vodičky a co já vím.......

schnucki
26. feb 2009

😀 😀 tak s tim ovocem ma stejny problem a nemam ani poneti co na to pomaha .... v sobotu jsem koupila modre vino a v nedeli vecer se do nej pustila ... chudak pritel 😝

kouknu na to, v DM kupuju veci, drogerku, tak tam na to mrknu, dekuji

ja si chci taky nekdy poridit behaci pas nebo neco takoveho, jedno behatko sice mame, ale neni nase, je pritelovi segry, a ta ho chce nekdy zpatky .... no to me taky namichla, musim rict, je jak vyzle, opravdu, kost a kuze, byli nekde na nrozeninovy oslave a na netu byli fotky, z boku a mela tam trosku vyvaleny brisko, typicky brisko po nazrani, no a okamzite mela krizi ze musi schodit .... tak jsem se nastvala a rekla at se podiva na me a pak ma krizi .... ja proste nemam rada takovy to pokrekavani ja jsem tlusta, kdyz ty lidi vazej pet a pul i s posteli

prominte, tohle me vzdycky trosku nzvedne ze zidle 😅

mirusch
26. feb 2009

Zuzi, dobra vyhovorka 😉 Ja som tiez dnes zvladla kupelnu, aj povysavat a umyt podlahu a este som skocila k svokre umyt schody, lebo ma sluzbu a to by len tazko zvladla, ale vyhovorila som sa na hlavu a ostatne som neupratovala 😅 Stale nie som celkom ok...
Nuz, na to ti fakt len to mozem povedat - ze nezrat tolko ovocia 😀 Isto to je zdrave a babo si pyta, co mu treba, mozno si zisti, ktore ovocie nenaduva 😕

Schnucki, no ja beriem od Taxofit, dostat to v Rewe, ale aj v Schlecker...hocikde. No, obavam sa, ze na tom teste by to prepadlo, ale su to jedine male tabletky, ktore som schopna prehltnut, ja mam s vacsimi ohromne problemy a bud kupujem taketo male, alebo take, co sa daju pohryzt 😅 Asi fobia z detstva, kedy som sa takmer zadusila....

Pet a pul i s posteli 😀 😀 Ale je to tak. Ja netvrdim, ze som tucna, aj ked si stale myslim, ze 2 kila z brucha by dolu mohli ist. Ale ze by som sa kvoli tomu teraz vesala, tak to nie...A inak, tiez si myslim, ze je lepsie si ist zabehat alebo sa prejst von a nie na beziacom pase 😝

schnucki
26. feb 2009

vy jste dneska naky pracovity 😕

ok, dekuju, mrknu na to a zkusim ho 🙂

to asi jo, casto se stava ze se ti v detstvi neco prihodi a pak to nejde dobourat, ale ja radeji polikaci, nemam kousaci rada, jsou totiz vetsinou nelahodny 😝

ja v lete nekdy beham, a rada jezdim na kole, ale myslim ze takovej pristroj neni na zimu spatnej, to na kole nikde radit nebudu 😀

mirusch zlobi te migrena nebo to mas jeste to nachlazeni?

mirusch
26. feb 2009

Ozi, Zuzi, k tej pleti, tak B-cka ani mne nepomahaju, ja mam akne, ale kvoli zvysenemu muzskemu hormonu. Ked som brala antikoncepciu.....nadhera, ale teraz som niekedy ako teenagerka 😖 😠 Ale kozna mi dala na to masticku a ta mi to zvykne poriesit...

schnucki
26. feb 2009

holky kde jste 😕 😕

zuzi mate uz asi navstevu, vid

miru co manzel, jeste je doma?? nejaky pokroky?

mirusch
26. feb 2009

Schnucki uz druhy den bol v praci...ake pokroky myslis? 😕
Boze ja som taka hladna, to nie je vobec mozne 😠 Prave som mala dve topinky s volskymi okami a este by som hadam 4 zvladla 🙄

schnucki
26. feb 2009

aha, tak to jo .... no ja jsem momentalne zmatena, nemel ten zakrok co delat s tema jeho problemama pri spani? ja myslela ze to ma s tim co delat a ze se to treba ted zlepsi .... jsem asi vedle jak ta jedle co

😀 teda ty mas ale poradnej hlad 😀

mirusch
26. feb 2009

Schnucki, ak si pamatas, tak som pisala, ze to bol diagnosticky zakrok...cize len kukali, nic mu nerobili. Narkoza 7 min a bol viac zblbnuty ako ja po dvojhodinovej 😕 Dnes mi vravel, ze si vlastne cele dve hodiny po prebudeni nepamata vela, aj ked sa mi uz zdal uplne normalny...ze len utrzky. Ze az ked sa potom doma vyspal, tak uz bol ok. No nechapacky. Ja som mala 3 druhy narkozy. Pri jednej ma proste vypli a zase zapli 😀 , pri druhej som uz po pol minute kukala na hodiny na stene a ratala si, ze som bola mimo len 30 min. A pri tretej, dlhej, tak to mi trvalo dlhsie, ale pamatam si vsetko, co mi sestricka na preberacke hovorila. Tak neviem, ci to zavisi od cloveka ako reaguje, ci su fakt narkozy, co ho takto zblbnu...Zvlastne.
Ide na pohovor o tyzden a asi mu odporucia nejaky zakrok, dufam, ze to neodmietne. Ach jo.

Prave sa napchavam Ikeackymi ovsenymi plackami. Znie to zdravo, ale je to plne cukru 😅 Brucho plne, hlad strasny 😀 len dufam, ze v noci nezjem manzela 😖

schnucki
26. feb 2009

jeeeee, tak jsem to zas cele popletla 😅 .... no tak doufejme ze to neodmitne .... ja jeste narkozu nikdy nemela a nikoho jsem po narkoze nevydela

mirusch
26. feb 2009

Schnucki, bud rada, ze si nie. Ja som vsetky tri narkozy zvladla v priebehu mesiaca ru v DE 😖 Ale aspon viem, co mi nie je 😀
Kedy mi uz konecne odpovies na moje otazky, ze kedy mas tu skusku? Ozi, buduci tyzden v piatok isto nemozem, stvrtok mozno...Ten tyzden potom som v SR...

schnucki
26. feb 2009

ty jedes do SR? to mi taky nejak uteklo 😕 teeeeda
uvidis pokud ti ct vyjde .... a na jak dlouho jedes?
zkousku nemam, budu muset delat tenhle semestr jednu navic, proto se taky uz pomalu pripravuju, u dvou vim co me ceka, budu toho mit moooooc .... k nahradnimu terminu me nepustil, to bych musela mit opravdu vaznej duvod neprichodu k prvnimu terminu a ne co mam ja

schnucki
26. feb 2009

holky jdu si vlizt do meho pyzamka a pomalu se zavrtat, jsem nejaka unavena,
kouknu sem hned jak se vzbudim 😀

preju vsem krasnou dobrou noc a hezke sniky

mirusch
26. feb 2009

Jezisi Schnucki a kde mas hlavu? 😀 V oblakoch? 😀 Vsak o tom odkedy pisem, ze idem do SR a som si chcela ten zub vtedy dat spravit? Na 10 dni idem. O tyzden v pondelok.
Pockaj, po tomto semestri nemas ziadnu skusku? Viem, ze si si jednu prekladala, ale som myslela, ze ti jedna ostala...No, to je fakt teda skola 😝 My sme mali po kazdom jednom semestri 5-7 skusok (si to vyrataj - 4 roky krat tolko skusok...v piatom sme myslim mali uz len statnice a prax, mne to vychadza na cca 40-45 skusok za cely vysku), boli skusky, ked som sa ucila tyzden, dva, raz dokonca mesiac, ale aj take, kde stacila jedna noc 😀 - ku koncu som bola taka macherka, ze na precitanie jednych skript mi stacila 1-2 hodiny. Naucila som sa rychlocitanie, ani som nevedela ako.

mirusch
26. feb 2009

Teda Schnucki, som ta nestihla ☹ Dobru noc.

zuzka11
27. feb 2009

Dobré ránko!!

Tak hásím, že návštěva fajn, byli u nás do 23, já už asi hodinu a půl tajně zívala, ale nechtěla jsem to zkazit, byli fakt moc fajn - pak jsem dopadla do postele.......

Dneska kvůli té stávce vyhlašuju domácí pohodu, přerušenou žehlením, ale přesto 😉

Schnucki - mě to Bčko zabralo, ale záleží, Miri pokud má fakt zvýšený testosteron, taj je to horší, já nemám zvýšeného nic, ale stejně jsem měla "problematickou pleť" a teď o hodně lepší......tak uvidíš.

Miri - taťa taky strašně chrápe, maka s ním zkusila všechno, na oprecai nehcce, takže to skončilo odděleným ložem, ještě že jsem jim odešla z domu, taťka má kde spát 😀 takže držím palce, ať to manžovi pomůže....hlavně ať ty můžeš spát v klidu a nebát se jeho apnoických pauz......

Co slon, už OK???Já zase zpráskla hrozny a kivi 😕 ale dneska jsem rozhodnutá se držet, tak večer povím, jak se to povedlo 😀

schnucki
27. feb 2009

dobre ranko,
ja mam jet dneska zase k rodince, ale pokud autobusy furt jeste nejezdej, budu muset holt zbudit zas pritele 😅

je to skoda, pekne me to nastvalo, ale ted aspon vim, ze na jeho segru neni spoleh a radeji si priste privstanu a pojedu busem na vlak 😠

nas tatka taky chrape, vzdycky jsme ho slyseli i v pokojicku, ale nase mamka ma asi tvrdy spani, vubec ji to nevadi 😀

tak to jsem zuzi zvedava, co nam dneska vecer povys, ja si dam dneska banan, a mozna jablko nebo mandarinku